Výroba boilie ...

Nevíte, kdo u nás vyrábí mašinky na výrobu boilie? Díky za každou radu.
Autor diskuse: Kaprňák - Profil , 17.8.2007 kaprařina - nástrahy, návnady

Nmiky1770 - Profil | Ne 10.3.2019 12:46:23

Pepahru >> Čau.Tohle by mě taky zajímalo a ješte jestli je někdo tady,kdo by mi tu kolíbku s válcem dokázal udělat.Je tady spousta šikovných lidí.Pokud ano ..pište na SZ..díky

    NPepahru - Profil | Pá 8.3.2019 18:26:18

    Ahoj, kolik muze stat vyroba kolebky a valce na boilies vcetne materialu? Jestli neni levnejsi poridit https://www.ebay.com/itm/Rollycarp-Boiles-Bait-Mach​ine-Serie-Metal-Custom-Black/153402639431?hash=item​23b7828447:m:mzDGN8P2aNuynUjGlSAlVtg&frcectupt=true​ tu nejlevnejsi variantu bez motoru.

      NKlose - Profil | Pá 8.3.2019 11:43:22

      kopec321 >> Díky za reakci. Pistoli jsem koupil na bazaru, ale je to originál. Bohužel štítek není. Šlo mi jen o to, aby mi to nenamlátilo hubu :-) Tlak budu mít z tlakové 200barové lahve přes hodiny, tak jsem potřeboval vědět kolik na nich nastavit. Díkes

        Nkopec321 - Profil | Pá 8.3.2019 11:34:14

        Klose >> já lištu nemám a tlak mám nastavenej na redakčním ventilu na 2 bar ale záleží podle tuhosti těsta a rychlosti jakou chceš aby těsto šlo ven. Pokud máš originál pistol tak by tam měl být na štítku psane max. prac. tlak.

          NKlose - Profil | Pá 8.3.2019 11:08:04

          nikdo nic? :-((

            NKlose - Profil | St 6.3.2019 23:18:57

            Ahoj. Hodil by jste mi někdo, prosím, pro inspiraci foto uchycení výtlačné pneu pistole před lištou? A jaký tlak používáte na vytlačování hadů? Díky

              Nkopec321 - Profil | St 6.3.2019 17:24:40

              Slamák11 >> no super nápad. U mě to bylo tím těstem protože den předtím na jiném těstě to nedělalo.

                NSlamák11 - Profil | St 6.3.2019 16:25:51

                Taky mám cca 1-2 mm a v pohodě, každopádně jsem zvedl horní válec o 40mm výše a už to frčí :-) a kuličky už nepřeskakují.

                  Nkopec321 - Profil | Po 4.3.2019 18:45:18

                  Zdarec, jakou máte mezeru mezi válci ??? Já jsem tam nechal cca 1 mm a dělal jsem lepivější těsto hůř to prořezávalo a i u kuliček zůstávaly kousky a myslím že by to mohlo být tou mezerou.

                    Nmeďo1 - Profil | Čt 28.2.2019 21:12:46

                    Slamák11 >> Ja som mal podobný problém, valce som mal 80mm a nech som robil, čo som robil, stále mi to vyhadzovalo gule von. Je tam veľa faktorov co to môže spôsobovať.
                    https://m.youtube.com/watch?v=dozUr6bhMUE
                    Prvým môže byť ako kolega Z5 písal hrúbka hada. Keď je hrubší ako ma byt, tak to vyhadzuje, keď dáš menší budeš mat dumblesky, čo nie je na škodu :-). Druhý problém môže byť tvrdosť cesta, nechce tu guľku zaokrúhlit a prepadnúť, tak ju vyhodí. Už som tam mal vyfrezovane drasky, aby to lepšie prerezalo a stále nič. Ja som to poriesil 150mm valcami a je to OK. Nič iné mi nepomáhalo, pomer otácok som mal 1:2,75, ale podľa mňa kedy tam bol pomer 1:5, tak by to mohlo ist. Za skúšku ni nedáš. Už by som nešiel do dvoch valcov, radšej by som si dal urobiť kolísku a máš 100% istotu, že to pôjde.

                      NSlamák11 - Profil | Čt 28.2.2019 13:40:17

                      Zpomalím oba,
                      motor má 850ot/min řemenice na motoru 40mm a na válci 130mm tedy někde okolo 260ot/min, na druhém válci mám polovinu cca 130ot/min. Na první válec od motoru dám řemenici 200mm tím se dostanu na nějakých 170 ot/min a na druhém opět polovina, tak že 85ot/ min To jsou počty panečku :-) a pak ať se děje vůle Svatého Petra :-)

                        NZ5 - Profil | Čt 28.2.2019 10:02:24

                        Slamák11 >> Jak tam budeš mít větší průměr hada tak ti to vyhází šišatý nekoule ven :-), když ten rychlejší válec zpomalíš, tak to bude vyhazovat ještě víc.

                          NSlamák11 - Profil | Čt 28.2.2019 8:27:50

                          Díky za názory,
                          zkusím ještě první válec zpomalit, tím i samosebou druhý a uvidíme. Jinak "hadi" jsou váleny ručně a dočetl jsem se, že na tom průměru taky hodně záleží, vytlačovací pistole se teprve vyrábí :-)

                            NZ5 - Profil | St 27.2.2019 19:29:03

                            Slamák11 >> Zdravím, myslím, že hlavní problém bude v malým průměru válců. Možná by pomohlo mít na tom rychlejším válci 1-3 podélné drážky na lepší dělení hada.

                              NZ5 - Profil | St 27.2.2019 19:23:39

                              kotass >> Točí se správně.

                                Nkopec321 - Profil | St 27.2.2019 18:53:58

                                kotass >> jsem amatér kouleč ale myslím že to má správně.

                                  Nkotass - Profil | St 27.2.2019 17:49:34

                                  Slamák11 >> ty válce se musí točit proti sobě tobě se točí stejným směrem

                                    NSlamák11 - Profil | St 27.2.2019 15:34:54

                                    Každopádně stále si myslíme, že máme velké otáčky na prvním válci, potažmo na druhém páč včerejší zkouška, sice dopadla na 90% dobře, ale kuličky pořád vyskakují :-(
                                    Ptám se tedy, prosím má někdo přesné otáčky válců 1a2 ? Děkuji

                                    https://youtu.be/t72UKK9DYI4

                                      NSlamák11 - Profil | St 27.2.2019 15:25:10

                                      Ahoj taky jsme se s kamarádem začali touto otázkou výroby stroje zabývat, jde to pomalu a hlavně informací o výrobě je k dispozici opravdu poskromnu, tak že zkoušíme,počítáme,vymýšlíme :-)