- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Fóry
Jen pro fóry! Za nerespektování pravidel budou udělovány karty
Pokud byl nějaký fór vymazán, nejspíše jej vložil již někdo před vámi.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2184x v oblíbených a 31x v ignorovaných.
NAnýzový dědek - Profil | St 18.5.2016 17:45:15
U pokladny v supermarketu si starší dáma bere
igelitovou tašku na uložení nákupu.
Pokladní jí vyčítá, že si nekoupila "ekologickou"nákupní tašku:
"Vaše generace nezná ekologické hnutí.
My, mladí lidé, budeme muset platit za vaši generaci,
která plýtvá prostředky!"
Dáma se omluví: "Je mi líto, za našich mladých let
jsme ochranu životního prostředí neměli.
"Pokladní se tím víc rozhořčí:
"Lidé jako vy zničili všechny přírodní zdroje.
Na náš účet půjdou náklady na jejich obnovu.
Vaše generace neudělala vůbec nic na
ochranu životního prostředí!"
To ovšem přehnala a dáma se dožrala.
"Děvenko, za mých časů jsme vraceli láhve od mléka do
obchodu, obchod je poslal zpátky do továrny,
tam je sterilizovali a znovu naplnili - jedna láhev se tak
použila mnohokrát a opakovaně.
V té době se láhve opravdu recyklovaly,
ale neznali jsme ekologické hnutí.
Za mých časů jsme chodili do schodů pěšky.
Nebyly žádné pohyblivé schody ve všech obchodech,
kancelářích a supermarketech.
Chodili jsme pěšky do obchodu za rohem
a nejezdili jsme autem o dvě ulice dál.
Ale je pravda, že jsme neznali ekologické hnutí.
Jednorázové papírové plínky jsme neznali,
každá matka prala a vyvářela látkové .
Prádlo jsme sušili na šňůře za domem a nepoužívali
jsme elektrickou sušičku, která spotřebuje 3000 wattů za
hodinu.
Systematicky jsme recyklovali
oblečení z bratra nebo sestry dalšímu mladšímu sourozenci,
dokud drželo pohromadě.
Máš pravdu, neznali jsme ekologické hnutí.
Měli jsme doma jednu televizi a jedno rádio,
ne jako teď, kdy je televizor a rádio v každé místnosti.
A televize měla obrazovku velikosti krabice na pizzu.
V kuchyni každý připravoval potraviny ručně - neměli
jsme všechny možné speciální elektrické přístroje
na přípravu bez námahy, které spotřebují hafo elektřiny.
Když bylo potřeba zabalit křehké předměty
a poslat je poštou, použili jsme jako výplň
staré noviny nebo vatu a balili jsme je do krabic,
které už dříve sloužily - nepoužívali jsme žádné bubliny
z polystyrénu nebo plastu.
Trávník jsme kosili ručně -
neměli jsme žádné elektrické nebo benzínové sekačky.
Pracovali jsme fyzicky a nebylo proto potřeba běhat v
posilovně na pásech, které běží na elektřinu.
Ale máš pravdu, my jsme
tenkrát nevěděli nic o ekologickém hnutí.
Když jsme měli žízeň, napili jsme se z
kohoutku - nepoužívali jsme plastové
kelímky ani láhve,které se zahazují po jednom použití.
Měli jsme plnicí pera a plnili jsme je z kalamáře
místo nákupu vždy nového pera.
Při holení jsme vždy měnili jen žiletky namísto vyhazování
jednorázového holítka po každém holení.
Ale máš pravdu, neznali jsme ekologické hnutí.
V té době jezdili lidé autobusem a vlakem
a děti do školy na kole, každá rodina neměla auto
a matka neměla službu jako taxi 24 hodin.
V té době děti měly stejné aktovky na několik let,
pastelky, gumy,ořezávátka a další příslušenství
se používalo tak dlouho, jak to bylo možné,
ne nové tužky a gumy s novým sloganem každý rok.
Ale máš pravdu, neznali jsme ekologické hnutí.
Měli jsme doma jednu elektrickou zásuvku na místnost
- ne vícenásobnou, která je nutná pro široký sortiment
elektrického příslušenství, bez kterého vy dnes nedokážete žít.
TAK UŽ MNĚ PŘESTAŇ SRÁT S TÍM
TVÝM EKOLOGICKÝM HNUTÍM !!!..... :-P >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Po 16.5.2016 19:12:40
Jeho existence se projevuje tak,že když vás někdo nakope do prdele,vyhrknou vám slzy.
A když vás někdo píchne do oka,tak se bolesti poserete! >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | So 14.5.2016 10:14:49
NAnýzový dědek - Profil | Čt 12.5.2016 21:46:04
Ale při sledování biatlonu jsem nějak nepochopil, jak někdo může doběhnout až druhý.
Má přeci pušku, ne?.... :-D >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Pá 22.4.2016 20:29:17
NAnýzový dědek - Profil | St 13.4.2016 12:59:01
8:00 – Americký expediční sbor u Chebu překročil hranice ČR
8:05 – laserem naváděné střely zničily základnu stíhaček Grippen,
nádraží Nové Ouholice a pivovar ve Velkých Popovicích
8:27 – Zpravodajské správa armády ČR si všimla, že jsme napadeni
8:35 – proti nepříteli startují všechny 3 letuschopné bitevníky L-159
8:50 – všechna naše letadla byla zničena americkými Raptory ještě za hranicí viditelnosti
9:00 – na MO si mnou ruce, neboť se konečně zbavili dalších bitevníků L-159
10:00 – americké síly zaznamenaly ztrátu šesti tanků Abrams, kterým někdo v okolí Mostu odcizil za jízdy pásy,
10:05 – útok na Prahu přesto pokračuje
10:30 – naše transportéry Pandur vyjíždějí z kasáren Žatec bránit hlavní město
10:45 – Bruntál vyhlásil samostatnost
11:00 – testeři v BIS začínají obědvat
12:30 – všechny Pandury jsou ale mimo. většinou ani nevyjely, zbytek
s osádkami z aktivních záloh bloudí v Křivoklátských lesích a 2 uvízly v loužích
12:45 – náčelník generálního štábu buší na vrata vojenského muzea Lešany a dožaduje se nějaké funkční bojové techniky
12:47 – správce mu daroval kolo zn. Ukrajina a poté ho vyhnal
13:00 – americké jednotky doposud ztratily 12 tanků Abrams a 23 obrněných vozidel Bradley; některým došla nafta. další stojí kvůli poškození podvozku na českých silnicích
14:30 – první americké jednotky dorazily na okraj Prahy
15:40 – velitel 22nd MEU, poručík T. Taxis Taylor, byl na Žižkově udeřen cepem
16:30 – američtí vojáci vztyčují vlajku s pruhy a hvězdami na Pražském hradě
17:00 – Clint Eastwood sleduje záběry z Evropy a píše scénář pro svůj nový film Vlajky našich synů
18:00 – díky ministru obrany Stropnickému a předsedovi vlády Sobotkovi byli Američané odprošeni a oficiálně se podepsalo příměří
23:30 – NGŠ dorazil na kole do Bratislavy a žádá o azyl
23:45 Američané s překvapením zjišťují, že Čečensko je jinde. >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Út 12.4.2016 19:07:59
Křesťanství: Máš dvě krávy. Jednu dáš sousedovi.
Islám: Máš dvě krávy. Jednu si necháš, druhou vyměníš za manželku.
Socialismus: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka.
Komunismus: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a zavře tě.
Nacismus: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a zastřelí tě.
Evropská unie: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě, jednu zastřelí, druhou podojí, mléko vylije do řeky a dá ti za ně dotaci.
Tradiční kapitalismus: Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka. Stádo se zvětšuje a hospodářství roste. Nakonec vše prodáš a jdeš do důchodu.
Český kapitalismus: Na dvě krávy si vezmeš půjčku od banky ve výši 1,6 miliardy Kč a odstěhuješ se na Bahamy. Banka posléze zjistí, že to nebyly krávy ze zlata, jak bylo soudním znalcem doloženo, ale dvě rachitické kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci a soudní znalec bez problémů pokračuje ve své živnosti.
Americká akciovka: Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou, aby dávala mléko za čtyři. Později najmeš konzultanta, aby zjistil, proč to kráva nevydržela a musela být utracena.
Francouzská akciovka: Máš dvě krávy. Jdeš do stávky, protože chceš tři.
Japonská akciovka: Máš dvě krávy. Navrhneš je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka. Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.
Čínská akciovka: Máš dvě krávy. K tomu 300 lidí, kteří je dojí. Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.
Britská akciovka: Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.
Italská akciovka: Máš dvě krávy. Nevíš ale, kde jsou, a tak si uděláš siestu.
Ruská akciovka: Máš dvě krávy. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš 42. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jsou jen dvě. Přestaneš počítat a otevřeš další láhev vodky.
Řecká akciovka: Máš dvě krávy. Obě sníš a požádáš Evropskou unii o dvě nové. >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Ne 3.4.2016 12:50:32
"Když mi pomůžeš, splním ti 3 přání."
Tak se otočí pomůže mu a chce za to vilu na Bahamách, u něho Porche a alespoň 20 miliónů dolarů na kontě.
Dědeček mavne rukou a vše je jako splněno.
Když už odchází řekne dědeček:
"Prosím tě já sem už starej, nevrznul jsem si alespoň 20 let a udělal jsem tě tak bohatou, nemohla bys to pro mě udělat?"
Děva se zamyslí a na konec souhlasí. Když už je po všem, dědeček se ji ptá:
"A kolik je ti vlastně let?"
Ona odpoví: "25"
"A to ještě věříš na kouzelné dědečky?" >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | St 30.3.2016 16:46:02
Kohn sedí s Roubíčkem u kafe a Kohn čte:
Tady píšou, že prej jsme naši zemičku zaprodali Americe a Západu.
A tady zase píšou, že jsme jí prodali Rusku a Číně.
Pak se zasní a dokončí:
Stejně je to krásné - prodat takový cirkus dvakrát!... >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Ne 20.3.2016 19:46:47
NAnýzový dědek - Profil | St 16.3.2016 13:17:24
NAnýzový dědek - Profil | Út 15.3.2016 19:16:02
Vždyť ona je jednonohá."
- "Jaký vy máte řeči, pane Bienenfeld."
"Podívají se: Vy pojmete za manželku krásnou, zdravou, dvounohou dívku."
"Dobře."
"Za nějaký čas jdete s ní na procházku. Přejede ji auto."
"Dobře."
"Musejí s ní do nemocnice a tam jí amputujou nohu. Májí starosti, běhání, rozčilování, útraty..."
"A vidíte? Tadyhle přišli k hotové věci." >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Út 15.3.2016 19:10:16
"A kdy jste ji viděl naposledy?"
"Před pěti lety, když jsem ji zahrabával do hnoje."
"A to jdete až teď?!"
"No a kdy? Dneska jsem ji chtěl vykopat a ona tam nebyla, tak se bojím, že ještě žije..." >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Út 15.3.2016 9:55:15
www.youtube.com/watch?v=K9INZr1Mir8 >> Stránka diskuse
NAnýzový dědek - Profil | Ne 13.3.2016 19:26:49
"Co blázníš?" diví se Svatý Petr.
Lucifer si odplivne, až to zasyčí. "Tvůj šéf je naprostej debil!"
"No, no, no!" Zahřmí Bůh a zhmotní se z obláčku. "Co se děje a proč ty nadávky?"
"Co jsi mi to tam poslal za magora?! Uhasil všechny plameny, proděravěl všechny kotle, zakroutil krkem všem čertům, a teď pobíhá po chodbách a vříská, jak se dostane do druhýho levlu!" >> Stránka diskuse
Červené karty: macek, Řízek 5,125, tomvec, vydra Lucky, P!F, SkulalukS, retrívr, jeden3, Kolben, tinkky, lovec 01, kubah, otoš, Vash, ŠUKI, Bušák, Charley7, POSTLÍK 666, Speedball, drvoštěp, brzak, potočák 62, Kapika, Diamond, Dalis75, Lasskoun, Quel Malheur, $
Čtenáři této diskuse také sledují
NSranda bez nadsázky 🤘10856
NUdírny a uzení51139
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412812
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NVážně nevážný pokec :-)))230536
Kde to žije - všechna témata
15:43NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 29
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic



















