Slovenské jadro

... alebo voľná diskusia rybárov z tohto kúta sveta o všetkých problémoch súčastnosti :)
Autor diskuse: Hamon - Profil , 16.1.2007 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: vanuz Profil

Chceli by ste nejakú anketu?

A) Áno67%

B) Nie17%

C) Neviem sa rozhodnúť17%

Od 6.12.2021 hlasovalo 18 čtenářů.

Nvanuz - Profil | Pá 3.5.2013 11:49:28

Hamon >> a kde to bude? na kanali v madunicach?

    Ngibbon - Profil | Pá 3.5.2013 11:37:05

    Milan111111 >> ......ako to tak čítam tak všetci sme tu debil..li len ty si lietadlo....ešte že si šiel okolo, inak by sme ďalej žili v nevedomosti....

      NMakro - Profil | Pá 3.5.2013 11:35:42

      Marek_R >> anthrax - 3.5.2013 11:31:13 >> Ano je to tak, aj ja uz na nasom potoku sem tam postavim hradzku, lebo ak voda len vali a nerobia sa mejandre atd, tak ta ryba vela nenarastie.

        NMakro - Profil | Pá 3.5.2013 11:33:02

        kura11 >> No pokial to nespravia na reviri chyt a pust. Lebo potom tam budeme len mi :)

          NHamon - Profil | Pá 3.5.2013 11:31:58

          kura11 >> Pockaj, ked by dali Majstrovstva niekde, kde by sa nechytali pstruhy, to by bol masaker. Predstav si take MS niekde na kanali v Mederi. Alebo rydzo byckodrom :)))

            Nanthrax - Profil | Pá 3.5.2013 11:31:13

            Hamon >> Áno viem že to záleží od toho aká je úživnosť vody,to som si už všetko naštudoval. Niekde tie ryby nedorastú ani 30 cm...

              NJanors - Profil | Pá 3.5.2013 11:28:37

              kura11 >> tak isto, a este z dodatkom, ze PD je v tečucich pstruhovkach pre mna škodná

                Nkura11 - Profil | Pá 3.5.2013 11:27:50

                Hamon >> tesim sa potom na rybacku po majstrovstvach.. to tam bude pol naroda :-)

                  Nkura11 - Profil | Pá 3.5.2013 11:27:22

                  Hamon >> pp ulovim ale vratim s5 ale duhak ma smolu

                    NHamon - Profil | Pá 3.5.2013 11:25:23

                    A este jedna taka malinka tema.

                    V r. 2016 poriadame Majstrovstva sveta v privlaci.

                      NHamon - Profil | Pá 3.5.2013 11:23:58

                      Marek_R >> anthrax - 3.5.2013 11:20:04 >> Trosku mozu byt tieto udaje skreslene, nakolko tam dost zavazi uzivnost vody.
                      Pametam sa, ked som este byval v Kapisovej, tak sme raz za 3-4 roky chodili sadit pstruhy.
                      V jeseni sme pustali pstruhy tak 7-10cm do potoka, kde som predtym mal jasne zmapovanu situaciu bez potocaka :))
                      A na druhy rok v lete sa tam dali ulovit kusy atakujuce 25cm. Ano, neuveritelny prirastok, ale proste viem, ze tam predtym pstruhy neboli a viem, ze sa dal ulovit aj pstruh ktory mal 15-17cm, ale aj taky, co mal 25-26cm. Takze asi prisun zivin a potravy je dost dolezity.

                        NJanors - Profil | Pá 3.5.2013 11:23:07

                        Marek_R >> anthrax - 3.5.2013 11:20:04 >> tak ja som sa opieral tiez o odbodnú literaturu a taketo udaje som nenasiel, ale tak vidis, publikuje sa vselico. Ja som si myslel, ze pp je kratkoveka ryba, ale vidim ze v cechach si s tým poradili :-D

                          Nanthrax - Profil | Pá 3.5.2013 11:20:04

                          Janors >> Viem ako to myslíš,teda aspoň si myslím.Ja som sa opieral ale o tento údaj tu z mrk-u.Čo koľko žije by nám mohol Peťo povedať.

                            NHamon - Profil | Pá 3.5.2013 11:19:43

                            Janors >> Ja sa v praci nenudim, ale mam spravny pomer prace a oddychu ;)

                              NHamon - Profil | Pá 3.5.2013 11:19:07

                              3stan >> Ani nie, ja mam rad ten pohlad, ked prides nejak zle k vode a len vidis blesku rychle miznuci tien. Najhorsie je, ze viem, ked by som prisiel potichy, tak ho ulovim a ulovi ho aj kadejaky bombal, napr. aj Kura. A tak ta ryba v podstate ma, co si zasluzi.

                                N3stan - Profil | Pá 3.5.2013 11:16:03

                                Hamon >> ryba ako ryba. mam pocit,ze na niektorych riekach to maju potocaky spocine aj keby tam bol celorocny zakaz lovu.

                                  NJanors - Profil | Pá 3.5.2013 11:15:43

                                  Marek_R >> anthrax - 3.5.2013 11:15:02 >> tak to by bol riadne prestarnutý pstruh :-) "Pstruh sa dožíva veku 3 až 5 rokov, starší jedinci sa vyskytujú veľmi zriedka."

                                    Nanthrax - Profil | Pá 3.5.2013 11:15:02

                                    Hamon >> Chodím ho tam skúšať aj tretíkrát len bez úspechu :)

                                      NHamon - Profil | Pá 3.5.2013 11:07:42

                                      Marek_R >> anthrax - 3.5.2013 11:06:08 >> Tak, spravna rec. Radsej 10 pstruhov hlavatych, ako jedneho tohto ;)

                                      Mame krasne ryby, len ked by neboli tie potocaky take blbe :(((

                                        Nkura11 - Profil | Pá 3.5.2013 11:06:12

                                        Milan111111 >>mne staci ze si tukam na celo :-))