Vhodný vařič

Poraďte nějaký vařič s levným provozem.Díky
Autor diskuse: dusan - Profil , 6.10.2006 kaprařina - náčiní, doplňky

Radek Fox - Profil | Čt 4.5.2017 12:36:24

Tato diskuse se stala faktickou bombou :-))))))

    dosec - Profil | Čt 4.5.2017 12:22:59

    Petr.J >> tak mu tu jeho pravdu už nebudem zkoušet vymlouvat asi to nemá opravdu cenu 😊.Ať použije,na svých mezikontinentalních, vysokohorských a vedrem sužujících expedicích to co mu bude nejvíce vyhovovat a levně vařit.
    Já si u té své rybařiny plnohodnotně a s levnym provozem vystačím s tím co mám.😊

      drvoštěp - Profil | Čt 4.5.2017 12:14:13

      jurasoft >> Nic plnit nikdy nebudu.Jenom jsem se zeptal kámoše co jezdí s karavanem celý rok.Pokud klesají teploty pod nulu tak si koupí v plnírně butanovou láhev.Žádná věda.

        Petr.J - Profil | Čt 4.5.2017 12:06:58

        dosec >> Víš, Jirka má prostě vařič na kde co a tudíž ten vařič je nejlepší a bude ho každému vnucovat. Nakonec z něj vyleze, že natural 95 má moc aditiv a blbě v tom hoří, tak kupuje technickej za 50 kč půl litru a petrolej a naftu ještě nezkoušel. S tím levným provozem asi ani nechápe to, že za tu cenu vařiče bych mohl mít dvoukilových bomb do konce života, když mi 1 vydrží většinou celou sezonu. S tím pánem je těžká diskuze.

          dosec - Profil | Čt 4.5.2017 9:58:50

          člověk se nestačí divit co jeden vyplodí.Otázka je v kaprařině takže pochybuju,že by někdo kdo se kdysi ptal podstupoval vysokohorské tůry provozoval outdor,nebo jezdil nějakou really.
          Levný provoz jak tady bylo zmíněno ,na běžné vaření splňuje dvoukilovka dokonale všude a ne že ne.Používají ji i teamy,na vícedenních vypravách a závodech po zahraničí a nezaznamenal jsem,že by někdo řešil nějaký pičoviny co se tady poslední stránky řeší.
          Příště asi musí zadavatel více specifikovat otázku např.že s tím nepoleze po horách a nebude vařit v -50 C°,že nepočítá s válkou a nedostupností plynu,že nebude za kapry jezdit really přes celý kontinenty atd.😂😂

            Pepa z depa - Profil | Čt 4.5.2017 9:45:53

            jurasoft >> já se nehádám a ani nevím proč bych měl tvůj názor měnit. zadání otázky je jedna věc a co se tady řeší je druhá věc.
            jestli chceš slyšet můj názor na vařič s levným provozem tak v našich podmínkách to splní dřívkáč za pár stovek. jestli chceš něco internationálního tak si s sebou na cesty po světě vezmi multipalivovej vařič a jestli si chceš s sebou na ryby u našich vod vzít pohodovej vařič tak si vem dvouplotýnkovej vařič + 2kg plynu ve vašich bombách. jo a uvař si v nádobí s teflonem..... ;-)))

              Pepa z depa - Profil | Čt 4.5.2017 9:28:28

              jurasoft >> a víš že nechtěl. cestuju nějakou dobu s pár lidmi a něco málo sme viděli a zažili. a co to má společnýho s 2kg tlakový nádoby (ty jedna bombo) plynu?

                Pepa z depa - Profil | Čt 4.5.2017 9:24:50

                jurasoft >> tys toho po světě asi moc neviděl co? mimo jiný - ve všech zemích který zminuješ auta ještě jezděj na páru a dřevoplyn vid? tak sem val další pekáč s buchtama.....

                  sliver - Profil | Čt 4.5.2017 7:35:34

                  jurasoft >> no však to pisu, prostě koupis tu první jejich. Většinou bývají hliníkové. A phm by ses divil, jak ti auto pojede jak s novym motorem. To u nás jsou v tom sračky.

                    sliver - Profil | Čt 4.5.2017 7:28:56

                    jurasoft >> nic to neudělá a pokud si poridis bombu z kontinentu kam jedeš, tak ji běžně vymenis kdekoli. A vozí se běžně na autě zvenku i na poušti.

                      smike - Profil | Čt 4.5.2017 7:14:51

                      Jako ale pekne se diskuze o varici rozjela, dusan by mel radost: -)

                        drvoštěp - Profil | St 3.5.2017 20:20:31

                        jurasoft >> Když už jsme u Pb. Tak pokud klesají teploty pod 0 tak stačí si nechat naplnit jenom butan.Teda pokud se nepletu a vaříš dál.Jenom že jdu o5 kolem ;)

                          Pepa z depa - Profil | St 3.5.2017 19:46:12

                          jurasoft >> nafta je naftou na celým světě a to samý je s benzinem. takže nemusíš mít soto international optimus international a ani primus. prostě dáš trysku na naftu nebo petrolej nebo benzin a pálíš. problém je většinou to že změníš palivo ale trysku ne. proto sem se ptal jestli máš správnou trysku a správný palivo když ti to blbě hoří.

                            Pepa z depa - Profil | St 3.5.2017 18:49:20

                            jurasoft >> a máš tam vůbec správnou trysku a máš ji čistou?

                              Pepa z depa - Profil | St 3.5.2017 17:11:10

                              jurasoft >> máš tam vůbec správnou trysku a máš ji čistou? a z poslední zkušenosti spíš než naftu radši petrolej. i když ono to občas čmoudí všechno.

                                Slavíček - Profil | St 3.5.2017 16:33:46

                                jurasoft >> Pouzivam plynovy varic na kartuse var chodim na ryby i v dobe kdy vetsina lidi sedi doma vodu uvarim v pohode ani v zime to netrva moc dlouho . Benzinak jsem mel daval jsem do nej obycejny technicky benzin varil rychleji u nej zalezelo hodne jak ho clovek napumpoval ale jak jsem dolejval palivo smrdel jsem a navic byl to nedoreseny smejd do ktereho jsem musel kazdou sezonu vrazit 500 za generator. Tak jsem to hodil do regalu a pouzivam radeji plyn kartuse si napustim sam a vyjde to levneji nez benzin.

                                  Petr.J - Profil | St 3.5.2017 14:14:16

                                  cindy >> to napad. Sezen teroristu, zapalime ho, postavime kastrulek a uvidime :-)

                                    cindy - Profil | St 3.5.2017 13:54:24

                                    A máte kluci natočené video, za jak dlouho se dá na hořícím "islámském teroristovi" uvařit litr vody? To tu ještě chybí.....

                                      Petr.J - Profil | St 3.5.2017 13:03:35

                                      jurasoft >> Mě by se to nelíbilo, ale bohužel s tím nejde nic dělat. Prostě nás přicházejí obohacovat a zachraňovat náš důchodový systém a v neposlední řadě zachraňovat vymírající Evropu. Tak to všude píší.

                                        Petr.J - Profil | St 3.5.2017 12:30:26

                                        jurasoft >> Tak zkus do auta nalejt ten technickej, asi se ti motor moc nepoděkuje :-)