NCaty - Profil | Pá 12.5.2017 13:13:57
bif >> Ahoj, mám také vařič z Lídlu (ten starší typ). Beru ho jen na krátké vycházky a zatím plní, to co má. Kartuše jsou propichovací/jednorázové....což je výhoda i nevýhoda, která se podepíše především na cenně. Cena této kartuše se v dnešní době pohybuje v rozmezí 39-65Kč, takže opravdu neuvažuji ani o plnění. Jak jsem psala ani při transportu žádný problém.
Nbif - Profil | Čt 11.5.2017 19:36:28
Saimon >> to mně ani nenapadlo ale asi bych v tom zas až tak zásadní problém neviděl
NSaimon - Profil | Čt 11.5.2017 18:15:03
bif >> pokud ti nevadí, že do vypotřebování kartuše ho nemůžeš rozebrat a musíš ho vozit vcelku, tak je dobrej
Nbif - Profil | Čt 11.5.2017 17:43:18
Petr.J >> tak to je super dík za tip
Zejtra jedu pro vařič a nějakou kartuš do zásoby pokud ještě budou :-(
NPetr.J - Profil | Čt 11.5.2017 17:14:05
bif >> To jsou stejné kartuše jako se normálně prodávají všude. Plnit nejdou, prý jsou to propichovací. Nasadíš a musíš vypotřebovat, ale to se tu jenom psalo, nemám to ověřeno.
Nbif - Profil | Čt 11.5.2017 16:51:54
tapa >> to je mi jasné že teď v každém lidlu ale co když je nebudou mít zrovna v nabídce ?
Nbif - Profil | Čt 11.5.2017 16:10:32
Petr.J >> taky sem si říkal že za ty prachy by to nemuselo být marné . Jen nevím kdy bych pak měnil kartuše . Nebo se snad dají někde nechat naplnit ?
NPetr.J - Profil | Čt 11.5.2017 15:15:14
bif >> Určitě bude fungovat a půjde na něm vařit. Kvalita bude určitě solidní a je záruka.
NPetr.J - Profil | Čt 11.5.2017 7:43:19
jurasoft >> Ono když je hlad i husa se sní.
Ndrvoštěp - Profil | Út 9.5.2017 22:54:35
Amarouny, a máte vyřešen problém s vařičem ;)))
NPetr.J - Profil | Po 8.5.2017 19:03:40
jurasoft >> No já na treky do hor nejezdím a ani to neplánuji a tak mě tyhle věcičky moc nezajímají. Ten můj malej vařič má 2,5 KW, to není zase až tak malinkej výkon. Jinak když jedu na ryby, vozím si 6 piv na den, to by do hor asi taky nebylo úplně ideální, tahat do kopců na 4 dny na zádech basu piva :-)
NPetr.J - Profil | Po 8.5.2017 18:42:53
jurasoft >> Ta bonbička stojí 45 kč a umím jí naplnit, tak cena je malá, má 225 g plynu. Píší na tom 250 g plynu za hodinu provozu na plný výkon. Na plný výkon se normálně nevaří, uvede se do varu a stáhne na maloučko, takže ta spotřeba bude daleko menší. Se starým vařičem mi vystačily 2 bombičky v pohodě na týdenní výpravu. Nebylo to teda žádné vyvařování, dvakrát až třikrát za den kafe, nějaká ta polévka z pytlíku, ohřátí konzervy a uvaření nějaké přílohy, tento na tom bude asi podobně. Nešlo mi o to, ukázat, jak to rychle vaří, ale jak to prostě vaří, že to je celkem slušnej vařič. Ten vařič nebudu nosit na všechny výpravy, pouze na ty, kde nebudu z důvodu váhy při převážení na trakaři, nebo v lodi tahat dvoukilovku s normálním vařičem. Ta je podle mě naprosto nepřekonatelná pro vaření na rybách jak co te týká ceny, tak spolehlivosti a úsporného provozu
NPetr.J - Profil | Po 8.5.2017 18:08:42
Udělal jsem videa vařičů na pevný líh, na kartuše z lidlu a teď jsem udělal poslední test nového vařiče Pinquin Spider , vařič stál asi 700 kč plus redukce na tuhle bombičku, která je nejlevnější a dokonce jí umím i naplnit.
https://youtu.be/2fPcn1H0_tg Přidávám fotky zabaleného vařiče, ta krabička není žádný zázrak, musí se to do ní dost rovnat, myslím, že jí asi nahradím nějakou jinou.
NSlavíček - Profil | Po 8.5.2017 16:53:35
Martin02 >> Nic nevydrzi vecne uz mam druhy var na tom prvnim odesel zavit to jsem vyresil po nejake dobe se vypalilo sitko zacal skakat plamen dovnitr a musel jsem koupit novy . Zalezi jak casto ho clovek pouziva
NSaimon - Profil | Po 8.5.2017 14:34:48
romanek26 >> dvouplotýnkáč je naprd, lepší je si sehnat jednoplotýnku. Odšroubuju ventil a vleze se mě do kastrolu
NPetr.J - Profil | Po 8.5.2017 13:05:24
jurasoft >> Jo tohle je mnohem lepší. Mám podobné, jenom jsem si to vyrobil sám.
NPetr.J - Profil | Po 8.5.2017 12:55:49
jurasoft >> Tohle závětří má kámoš a není to nic moc, je lepší to zastínít proti větru něčím jiným
Nromanek26 - Profil | Po 8.5.2017 11:14:09
Ja nasel za 595 primo na strankach var,dik za typ.u toho varu,existuje nejaka redukce na 2kg bombu?kdyz pojedu na dyl....
Ntuzemak - Profil | Po 8.5.2017 9:46:14
romanek26 >> cena je velice slušná..
Nromanek26 - Profil | Po 8.5.2017 9:12:29
Saimon >> tak to je to,co nechci.momentalne taham dvou plotynkac a 2kg bombu.asi pujdu do toho varu,jen ta cena....
NPetr.J - Profil | Po 8.5.2017 7:09:44
Martin02 >> Jo VAR je VAR to je jasna vec. Ale jdyz vezmu ze tem muj lidlovskej stal 300 Kc a byly k tomu jeste 4 kartuse tak to taky nebylo tak zly, mozna by stacilo vymenit tesnici gumicku co se nasazuje karuse, ale zatouzil jsem po zmene 😀
NMartin02 - Profil | Ne 7.5.2017 21:24:28
Petr.J >> Já mám vařič VAR asi dvacet let a ještě jsem nemusel řešit žádný problém. Myslím, že pokud ho neztratím tak mi vydrží navždy.
NSaimon - Profil | Ne 7.5.2017 18:52:21
romanek26 >> parťák ho má už dlouho a dobrý, ale je neskladnej když to převážíš vcelku
NPetr.J - Profil | Ne 7.5.2017 18:03:20
Martin02 >> Nějaké lidlovské věci mám a dobrý. Asi před 12 lety jsem v lidlu koupil vařič, takovej ten placatej na kartuše uvnitř a mám ho dodnes. Funguje pořád, pouze už u něj jsou nějaké netěsnosti a je rezavej a tak jsem ho nahradil teď novým. Obal na pruty mám taky lidlovskej a perfekt.
NMartin02 - Profil | Ne 7.5.2017 17:57:56
Petr.J >> Ty šroubovací jdou plnit ještě levněji. Ale záleží na každým co mu vyhovuje. O kvalitě věcí z lidlu by se dalo dlouho diskutovat. Já bych to to s chválou nepřeháněl. Dobrý je, že s reklamacemi nedělají problémy.
NPetr.J - Profil | Ne 7.5.2017 15:24:19
Martin02 >> Zas ty narážecí stojí o dost méně. Někomu třeba nevadí, narazit to a než se to vypotřebuje, nechat naražené. Jinak Lidl má věci poměrně kvalitní, je záruka, kterou v případě poruchy řeší bez dlouhých vyšetřování vrácením peněz nebo výměnou.
NMartin02 - Profil | Ne 7.5.2017 14:59:33
romanek26 >> Já bych ho nekoupil. A to proto, že má narážecí kartuši. Koupil bych jakýkoliv jiný se šroubovací kartuší a to kvůli skladování. Málokdy totiž vypotřebuješ všechen plyn a příjde mi divný převážet smontovaný vařič. Já mám vařič VAR a jsem naprosto spokojený.
Nromanek26 - Profil | Ne 7.5.2017 14:13:50
Chlapi,ted ma v nabidce lidl kempingovy varic.nemate nekdo zkusenosti,jestli do nej jit?
NSaimon - Profil | Pá 5.5.2017 18:42:39
Petr.J >> můžu se zeptat co to je za "kastrůlky" ?
NPetr.J - Profil | Pá 5.5.2017 12:35:28
Jo na kafe jsem si pořídil takovou tu překapávací konvičku, je to z jí bez logru, to mám raději. Ty instantní kafe nemám rád.
NPetr.J - Profil | Pá 5.5.2017 12:16:46
jurasoft >> No letí to, nedávno se děti učily mluvit a teď už se rozmnožují :-)
NPetr.J - Profil | Pá 5.5.2017 12:11:19
jurasoft >> Tak já už mám děti dospělé, jsem už děda a manželku jsem kdysi dávno vyhnal :-) Někdy, když se jede ve víc lidech, tak se taky griluje, ale když jedu sám, jenom ohřívám to zavařené ze skleniček, vařím jenom přílohu a dělám si maso na pánvičce. To mám naložené a zalité olejem a i v létě, když je vedro vydrží několik dní, nesmí na něj ale vzduch.
NPetr.J - Profil | Pá 5.5.2017 12:05:56
jurasoft >> Jo nerez, já tomu teflonu nějak nemohu přijít na chuť. Velikostí to je asi tak jako ešus, možná malinko větší. Jezdím sám a tak mi tahle velikost vyhovuje. Ještě vozím normální pánev.
NPetr.J - Profil | Pá 5.5.2017 11:59:51
Tak mi přišla celá rybářská kuchyně, kastrůlky, vařič a palivo. Tak bude zase na čas vystaráno. Kastrůlky jsou perfektní, vařič hoří parádně a ta kartuše, to je léty ověřená klasika, nejlevnější kartuše co jsou,4 kousky jsou za 150Kč. Vařič byl za 600, stovku stála redukce a kastrůlky taky za 600. Tak to komplet bylo asi za 1600
Ntuzemak - Profil | Čt 4.5.2017 15:51:55
Radek Ráliš >> Radek Fox - 4.5.2017 13:44:12 >> přesně Radku.o)) a 2 🍻🍻
NPetr.J - Profil | Čt 4.5.2017 14:18:08
V přírodě to jinak chutná. Už se těším.
NRadek Fox - Profil | Čt 4.5.2017 14:02:16
Petr.J >> Ještě dodatek k těm výpečkům. Z rozemletých je super bůčkovka, tu též děláme, už mám slin plnou hubu :-)
NRadek Fox - Profil | Čt 4.5.2017 14:00:46
Petr.J >> Výpečky už jsme dělali, na nich není co zkazit ;-) Parťák k nim u vody uvařil knedlík, podusil kysané zelí, zkrátka nebe na zemi. Byla to připravovaná hostina pro kamaráda, jenž žil dlouho mimo ČR. PS: Ono jde vlastně zavařit i howno, stačí sklenice, víčko a tolik zde probíraný vařič :-)
NPetr.J - Profil | Čt 4.5.2017 13:54:07
Radek Ráliš >> Radek Fox - 4.5.2017 13:52:34 >> Stejnej nápad už jsem měl, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Teď mám v úmyslu si ještě zavařit vepřové výpečky, to je na chleba taky lahůdka.
NRadek Fox - Profil | Čt 4.5.2017 13:52:34
Petr.J >> Přesně tak ;-) Už jsi zkoušel udělat hovězí ve vlastní šťávě? Přemýšlím nad tím a zítra asi skočím k řezníkovi pro pupek či krk, který doplním trochou zadního. Co ty na to?
NPetr.J - Profil | Čt 4.5.2017 13:48:30
Radek Ráliš >> Radek Fox - 4.5.2017 13:44:12 >> Zvláště když je domácí :-)
NRadek Fox - Profil | Čt 4.5.2017 13:44:12
tuzemak >> Bez problémů ji vdechnu s cibulí i chlebem a žádný vařič či dokonce smrdič k tomu nepotřebuji :-))
Ntuzemak - Profil | Čt 4.5.2017 13:21:39
Petr.J >> no když čtu zadání otázky,a pak některy slinty o naftě,tak určitě...
NPetr.J - Profil | Čt 4.5.2017 13:19:44
tuzemak >> Studená vepřovka je stejně nejlepší :-)
Ntuzemak - Profil | Čt 4.5.2017 13:16:03
Radek Ráliš >> Radek Fox - 4.5.2017 12:36:24 >> a nakonec zežere vepřovku za studena.😂😂😂
NPetr.J - Profil | Čt 4.5.2017 13:09:59
Jinak pánové, dneska jsem byl u doktorky a moribundus co jsem měl, je vyléčen a tudíž už se zase zapojím do pracovního procesu a taky se snad podívám i na ryby. Tak už nebudu mít tolik času se účastnit těchto debat. Z mého hlediska ta debata byla plodná, koupil jsem si krásné nerezové kastrůlky a pěkný vařič na kartuše, který nahradí ten můj starý, který už dosluhuje. Taky jsem se někdy krásně nasmál. Jirka mě na americkej benzíňák nenalákal, nehodlám to někde dlouze roztápět, čuchat smradlavej benzín, kterej kouří a nebo ještě smradlavější naftu, která kouří ještě víc. Letecký petrolej je pro mě nedosažitelná věc. Do Indie se nechystám, na Sibiř taky ne a u Labe mi ten butan myslím hořet bude. Až bude válka, tak budu asi v průseru, protože nebudu mít na čem vařit, ale jelikož jsem prostý vojín, půjdu asi položit život na bojišti a to zvládnu i bez benzínového vařiče.
NRadek Fox - Profil | Čt 4.5.2017 12:36:24
Tato diskuse se stala faktickou bombou :-))))))
Ndosec - Profil | Čt 4.5.2017 12:22:59
Petr.J >> tak mu tu jeho pravdu už nebudem zkoušet vymlouvat asi to nemá opravdu cenu 😊.Ať použije,na svých mezikontinentalních, vysokohorských a vedrem sužujících expedicích to co mu bude nejvíce vyhovovat a levně vařit.
Já si u té své rybařiny plnohodnotně a s levnym provozem vystačím s tím co mám.😊
Ndrvoštěp - Profil | Čt 4.5.2017 12:14:13
jurasoft >> Nic plnit nikdy nebudu.Jenom jsem se zeptal kámoše co jezdí s karavanem celý rok.Pokud klesají teploty pod nulu tak si koupí v plnírně butanovou láhev.Žádná věda.
NPetr.J - Profil | Čt 4.5.2017 12:06:58
dosec >> Víš, Jirka má prostě vařič na kde co a tudíž ten vařič je nejlepší a bude ho každému vnucovat. Nakonec z něj vyleze, že natural 95 má moc aditiv a blbě v tom hoří, tak kupuje technickej za 50 kč půl litru a petrolej a naftu ještě nezkoušel. S tím levným provozem asi ani nechápe to, že za tu cenu vařiče bych mohl mít dvoukilových bomb do konce života, když mi 1 vydrží většinou celou sezonu. S tím pánem je těžká diskuze.
Ndosec - Profil | Čt 4.5.2017 9:58:50
člověk se nestačí divit co jeden vyplodí.Otázka je v kaprařině takže pochybuju,že by někdo kdo se kdysi ptal podstupoval vysokohorské tůry provozoval outdor,nebo jezdil nějakou really.
Levný provoz jak tady bylo zmíněno ,na běžné vaření splňuje dvoukilovka dokonale všude a ne že ne.Používají ji i teamy,na vícedenních vypravách a závodech po zahraničí a nezaznamenal jsem,že by někdo řešil nějaký pičoviny co se tady poslední stránky řeší.
Příště asi musí zadavatel více specifikovat otázku např.že s tím nepoleze po horách a nebude vařit v -50 C°,že nepočítá s válkou a nedostupností plynu,že nebude za kapry jezdit really přes celý kontinenty atd.😂😂
NPepa z depa - Profil | Čt 4.5.2017 9:45:53
jurasoft >> já se nehádám a ani nevím proč bych měl tvůj názor měnit. zadání otázky je jedna věc a co se tady řeší je druhá věc.
jestli chceš slyšet můj názor na vařič s levným provozem tak v našich podmínkách to splní dřívkáč za pár stovek. jestli chceš něco internationálního tak si s sebou na cesty po světě vezmi multipalivovej vařič a jestli si chceš s sebou na ryby u našich vod vzít pohodovej vařič tak si vem dvouplotýnkovej vařič + 2kg plynu ve vašich bombách. jo a uvař si v nádobí s teflonem..... ;-)))
NPepa z depa - Profil | Čt 4.5.2017 9:28:28
jurasoft >> a víš že nechtěl. cestuju nějakou dobu s pár lidmi a něco málo sme viděli a zažili. a co to má společnýho s 2kg tlakový nádoby (ty jedna bombo) plynu?
NPepa z depa - Profil | Čt 4.5.2017 9:24:50
jurasoft >> tys toho po světě asi moc neviděl co? mimo jiný - ve všech zemích který zminuješ auta ještě jezděj na páru a dřevoplyn vid? tak sem val další pekáč s buchtama.....
Nsliver - Profil | Čt 4.5.2017 7:35:34
jurasoft >> no však to pisu, prostě koupis tu první jejich. Většinou bývají hliníkové. A phm by ses divil, jak ti auto pojede jak s novym motorem. To u nás jsou v tom sračky.
Nsliver - Profil | Čt 4.5.2017 7:28:56
jurasoft >> nic to neudělá a pokud si poridis bombu z kontinentu kam jedeš, tak ji běžně vymenis kdekoli. A vozí se běžně na autě zvenku i na poušti.
Nsmike - Profil | Čt 4.5.2017 7:14:51
Jako ale pekne se diskuze o varici rozjela, dusan by mel radost: -)
Ndrvoštěp - Profil | St 3.5.2017 20:20:31
jurasoft >> Když už jsme u Pb. Tak pokud klesají teploty pod 0 tak stačí si nechat naplnit jenom butan.Teda pokud se nepletu a vaříš dál.Jenom že jdu o5 kolem ;)
NPepa z depa - Profil | St 3.5.2017 19:46:12
jurasoft >> nafta je naftou na celým světě a to samý je s benzinem. takže nemusíš mít soto international optimus international a ani primus. prostě dáš trysku na naftu nebo petrolej nebo benzin a pálíš. problém je většinou to že změníš palivo ale trysku ne. proto sem se ptal jestli máš správnou trysku a správný palivo když ti to blbě hoří.
NPepa z depa - Profil | St 3.5.2017 18:49:20
jurasoft >> a máš tam vůbec správnou trysku a máš ji čistou?
NPepa z depa - Profil | St 3.5.2017 17:11:10
jurasoft >> máš tam vůbec správnou trysku a máš ji čistou? a z poslední zkušenosti spíš než naftu radši petrolej. i když ono to občas čmoudí všechno.
NSlavíček - Profil | St 3.5.2017 16:33:46
jurasoft >> Pouzivam plynovy varic na kartuse var chodim na ryby i v dobe kdy vetsina lidi sedi doma vodu uvarim v pohode ani v zime to netrva moc dlouho . Benzinak jsem mel daval jsem do nej obycejny technicky benzin varil rychleji u nej zalezelo hodne jak ho clovek napumpoval ale jak jsem dolejval palivo smrdel jsem a navic byl to nedoreseny smejd do ktereho jsem musel kazdou sezonu vrazit 500 za generator. Tak jsem to hodil do regalu a pouzivam radeji plyn kartuse si napustim sam a vyjde to levneji nez benzin.
NPetr.J - Profil | St 3.5.2017 14:14:16
cindy >> to napad. Sezen teroristu, zapalime ho, postavime kastrulek a uvidime :-)
Ncindy - Profil | St 3.5.2017 13:54:24
A máte kluci natočené video, za jak dlouho se dá na hořícím "islámském teroristovi" uvařit litr vody? To tu ještě chybí.....
NPetr.J - Profil | St 3.5.2017 13:03:35
jurasoft >> Mě by se to nelíbilo, ale bohužel s tím nejde nic dělat. Prostě nás přicházejí obohacovat a zachraňovat náš důchodový systém a v neposlední řadě zachraňovat vymírající Evropu. Tak to všude píší.
NPetr.J - Profil | St 3.5.2017 12:30:26
jurasoft >> Tak zkus do auta nalejt ten technickej, asi se ti motor moc nepoděkuje :-)