Vhodný vařič

Poraďte nějaký vařič s levným provozem.Díky
Autor diskuse: dusan - Profil , 6.10.2006 kaprařina - náčiní, doplňky

Pvl - Profil | Út 2.5.2017 13:32:32

jurasoft >> Protože jsi se ptal (připadlo mi že ai myslíš) že se to brzo skazí tak proto se ptám v čem je tak velký rozdíl ? Snad to na vysvětlení stačí --proč ten dotaz ???

    j.sladkay - Profil | Út 2.5.2017 13:26:43

    Radek Ráliš >> Radek Fox - 2.5.2017 12:36:29 >> ok berem, je to parameter. sucasne sa moze aj rychleksie prehrievat . 3 hodky na plne gulue na nom nikto isto nebude valit. takze f poho :)

      Pvl - Profil | Út 2.5.2017 13:21:10

      jurasoft >> O co(v čem) je jiná "průmyslová " sterilizace než doma ? Je možné, že ve velkém tam přidávají pro jistotu ... ještě nějakou sračku aby to jo vydrželo --jen spekuluji .

        Petr.J - Profil | Út 2.5.2017 13:18:09

        Radek Ráliš >> Radek Fox - 2.5.2017 13:02:19 >> Já dávám normální namačkávací víčka s červenou gumičkou. Ty se mi asi nejvíce osvědčily. Těm šroubovacím nějak nevěřím.

          Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 13:03:56

          Petr.J >> Zajímavé, ale já bych musel mít papiňák na patnáct sklenic :-))

            Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 13:02:19

            jurasoft >> Ještě jeden poznatek. Můj parťák je prvotřídní kuchař a jídlo od něj je nebe v tlamě. Vysvětlil jsem mu, jak vše zavařuji a začali jsme se o vaření dělit, každý polovinu na jednu výpravu. Ze začátku byly jeho konzervy - sklenice v pohodě, ale s přibývajícím časem na rybách docházelo k tomu, že se jeho jídla kazily :-(( Nebyli jsme schopní přijít na důvod, když už jsme to snad rozebírali po sté, tak mi řekl, že po zavaření ještě dotahuje víčka. Poradil mu to tchán, který to tak dělá u okurek, a to je ten kámen úrazu !!!! On vlastně tím dotažením zničil vakuum a bylo po konzervě. Třeba u okurek to díky octu a Deku nevadí, ale u jídla je to přímo v ).( a veškerá práce vyjde vniveč :-(

              Petr.J - Profil | Út 2.5.2017 12:53:36

              Radek Ráliš >> Radek Fox - 2.5.2017 12:51:43 >> Já to loni začal zavařovat v papiňáku, stačí poloviční doba a drží to perfektně.

                Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 12:51:43

                jurasoft >> Jezdil jsem až na tři týdny dlouhé výpravy, dnes už spíše na dva týdny a pár dní. Všechny zavařené sklenice mám srovnané v přepravkách a uložené ve stínu. Na sluníčku bývá i +30°C a nikdy se mi nic nezkazilo. Podotýkám, že kromě běžných jídel a polévek zavařuji i vnitřnosti, jako jsou ledvinky, játra, prdlelačku, domácí paštiky atd. Vše kromě vepřovky zavařuji dvě hodiny od započatého varu a tu zmíněnou vepřovku ještě druhý den jednu hodinu navíc.

                  Petr.J - Profil | Út 2.5.2017 12:47:09

                  jurasoft >> Vydrží to dlouho, našel jsem tad ve sklepě při úklidu jednu zapomenutou vepřovku a byla tam odhadem 3-4 roky. Trochu jsem se toho bál, ale po otevření tomu nic nebylo, pořád krásně voněla. Guláše tak nevydrží, ty jsou na několik měsíců. Zavařuji si třeba i pudink s otrubama, to musím jíst kvůli střevu, ten vydrží tak 14 dní. Polévky vydrží rok. Ptej se co dál. Mám v autě plastovou přepravku a v ní to převážím.

                    Petr.J - Profil | Út 2.5.2017 12:43:06

                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 2.5.2017 12:30:48 >> Taková masíčka si také zavařuji, je to tak dobré, že si to dám někdy i doma třeba na chleba s cibulkou.

                      Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 12:36:29

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 2.5.2017 12:32:24 >> Nenapsal jsem ti to nejdůležitější :-( Ten Primus má větší výhřevnost, kterou jsem samozřejmě ničím neměřil, ale je to při vzájemném porovnání obou vařičů při vaření hrnce s vodou na přílohu opravdu znát. Voda jde samozřejmě vařit i na tom Meváckém ;-)

                        tapa - Profil | Út 2.5.2017 12:33:19

                        Petr.J >> Na toasty a vajíčka super věc. Je to opravdu rychlé. Jediný nedostatek je, že se to díky dlouhé rukojeti převažuje. Chce to trošku cviku :))

                          j.sladkay - Profil | Út 2.5.2017 12:32:24

                          Radek Ráliš >> Radek Fox - 2.5.2017 12:19:07 >> som si musel dat tie ucholaky do googla :)). pri velkosti 2 kilovky uz je ten horak zanedbatelny navyse vacsi horak ma lepsiu zastenu ale samo vec pouzivatela.

                            smike - Profil | Út 2.5.2017 12:31:21

                            Radek Ráliš >> Radek Fox - 2.5.2017 12:30:48 >> pěkné zbytky:)

                              Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 12:30:48

                              Zde jsem si dovolil nafotit a vložit sem snímek trochu zavařených zbytků od sobotního oběda :-))

                                Petr.J - Profil | Út 2.5.2017 12:29:14

                                jurasoft >> Od vařiče k nádobí a receptům na vaření je jenom krůček :-) Proč bychom si nemohli poradit ohledně kvalitního a zdravého vaření. C se týká vařičů, myslím že téma bylo vyčerpáno a moc nového se zde už nedovíme tak proč si něco dobrého na těch našich vařičích neuklohnit.

                                  Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 12:29:13

                                  jurasoft >> To je v pohodě, já ti také nerozumím :-))

                                    Petr.J - Profil | Út 2.5.2017 12:26:24

                                    Nemáte někdo zkušenost s takovou tou zavírací pánvičkou https://outdoorove-nadobi.heureka.cz/ngt-touster-to​astie-maker/specifikace/# docela se mi to líbí, ale nechci koupit zase nějakou hloupost.

                                      Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 12:19:07

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 2.5.2017 9:16:58 >> Ahoj, je podstatně menší a nelezou do něj škvoři :-)

                                        Radek Fox - Profil | Út 2.5.2017 12:17:43

                                        jurasoft >> Jirko, nezlob se, ale jsi úplně mimo. To mám žrát KD-čka, nebo nějaké kupované, navíc předražené sračky? Nikdy. Co tady píšeš o zbytcích? Nám doma žádné zbytky nezůstávají, protože vše sežeru a jako důkaz je můj pupek, na kterém je to vidět :-) Ryby si užívám se vším všudy včetně dobrého jídla i pití a vždy si na ně nechám od manželky navařit z čerstvých surovin, a protože mne miluje, tak mi to vše uvaří s láskou. Hrnce od Tefalu používám řadu let a už mám na ryby druhou sadu, slouží mi k plné spokojenosti, ale je třeba brát v potaz, že nic není na věky. Více asi nemá smysl regovat a rozebírat to.