domáce bolies

Ahoj!Bol by som rad keby my ňiekto poradiť nejaké dobre cesto na boilies s domacich produktou.dakujem
Autor diskuse: MIRO - Profil , 5.8.2006 kaprařina - nástrahy, návnady
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nvara - Profil | Čt 27.10.2016 10:32:20

Rockwell >> vole:-):-):-):-):-):-) si me dostal

    NRockwell - Profil | Čt 27.10.2016 9:40:45

    vara >> Když vypustím to téma, že se bavíte o koulích z křupek, tak ta tvá odpověď je docela extrémě sexistická :-)))
    "Až budu mít náladu, tak si s tím pohraju" a "baví mě experimentovat"
    :-))))

      Nvara - Profil | Čt 27.10.2016 9:07:03

      Petr.J >> ono zas tak malo kulicek z toho neni,az budu mit naladu tak si s tim pohraju a hodim fotku,patlam to tak dvakrat do roka,bavi me experimentovat:-) jinak beru z obchodu

        NPetr.J - Profil | Čt 27.10.2016 8:43:34

        No prave. Pytlik stoji 14 kc a mas z toho par kulicet. Jako nejaka nouzovka kdyz jsi to pouzil na rybach tak dobry, ale normalne to pouzivat se prodrazi. Me domaci boiles vychazi nekde mezi 40- 60 kc za kilo. Proto se mi to zda drahe. Vyroba 10 kg domaviho mi zabere tak asi 2 hodiny. Nedelam to teda tak jako ten clovek na videu.

          Nvara - Profil | Čt 27.10.2016 7:37:16

          Petr.J >> tech 14 kacek je za pytlik a jsou v tom 3 kacky za ingredience:-) sam vis kolik stojej krupky:-) nejlehci to je se samotnou vodou,ale pokud to smichas s nakym hustym nesmyslem je to tezsi

            NPetr.J - Profil | Čt 27.10.2016 6:10:09

            vara >> Tech 14 Kc je za kednu kulicku ? Ja jenom ze je to hrozne lehky a do kila by tech pytliku muselo bejt 😀

              Nvara - Profil | St 26.10.2016 20:03:05

              Pvl >> pisu pres tel.takze na to prdim:-) jinak kdyz mam naladu pokusovat,tak se to fakt da smichat se vsim,treba s rozmackanym bananem:-) to sem jeste nezkousel

                NPvl - Profil | St 26.10.2016 19:54:07

                vara >> Když někdo nedělá háčky ..je těžké se "dokopat "

                  Nvara - Profil | St 26.10.2016 19:53:01

                  Pvl >> sme se k tomu dokopali:-):-)

                    NPvl - Profil | St 26.10.2016 19:48:43

                    vara >> nojooooooooo ..já se picnu

                      Nvara - Profil | St 26.10.2016 19:47:57

                      Pvl >> křupky:-)

                        NPvl - Profil | St 26.10.2016 19:31:37

                        vara >> Krupky a nebo křupky ??

                          Nvara - Profil | St 26.10.2016 19:08:18

                          Pvl >> nedelal,ale nerozumime si,ja myslim krupky co koupis v krame nebo hospode,ne kroupy,kdysi na rybkach mi dosly kulky,mel sem hozenej fidr a druhej prut prazdnej,no a ja tam chaloval krupky,tak me napadlo smichat je s vodou,je to fakt lepidlo,tak sem to zkusil doma,nechal to pres noc uschnout a byl z toho sutr.tak sem to potom smichal s tou omackou a vysledek byl cejn a kapr,zadny obriska ale fungovalo to a zkusil jsem i rozpustnost,pres noc ve sklenicce vody a rano porad tvrdy,proste jen takova pit_chovina:-)

                            NPvl - Profil | St 26.10.2016 18:50:19

                            vara >> Krupky ... mám dojem že jsi psal něco ve smyslu, že nevíš z čeho jsou (jestli jsi si nedělal prču )

                            Kroupy se vyrábějí z ječmene. V krupařství mají význam víceřadé ozimé ječmeny s vyšším obsahem bílkovin, jejichž obilky se loupáním, řezáním a broušením zpracovávají na kroupy.

                            Hrubé kroupy máme v několika velikostech, kroupy- perličky a krupky trhané, takzvaná lámanka. Tato lámanka je vlastně vyčištěná ječná krupice. Vedlejším produktem při výrobě krup je ječná mouka.

                            Doplňuji:
                            Ve specializovaných prodejnách se prodávají pšeničné kroupy, ovesné kroupy, znám ještě pohankové.

                            Kupuji jen kroupy z ječmene nebo z pohanky.

                              Nvara - Profil | St 26.10.2016 18:39:23

                              Petr.J >> proto delam tu kravinu s tema krupkama:-)

                                NPetr.J - Profil | St 26.10.2016 18:24:00

                                Teda na tom videu je jasne videt, ze vyrobit biles neni zadna prdel.

                                  Nchendler - Profil | Út 25.10.2016 20:54:33

                                  mik UTD >> pecka

                                    Nmik UTD - Profil | Út 25.10.2016 20:40:45

                                    darkw00d3r >> Dvě těsta jeden had

                                      NPYTLAKS - Profil | Út 25.10.2016 18:42:47

                                      viliam1735 >> dělat tak deset kilo tak mě jebne.-)

                                        Nhanyking - Profil | Út 25.10.2016 18:06:38

                                        čau kde kupujete rybí moučku?

                                          Nvara - Profil | Po 24.10.2016 20:27:45

                                          Ahoj jednou jsem doma experimentoval a delam to dodnes,kulky za 14 kc:-) vzal jsem pytlik krupek zamichal jsem je se sote omackou domaci vyroby,co davam na maso,udelal z toho kouli a z ty sem u telky delal mensi,nevim z ceho ty krupky delaj si z toho zapatlanej a dost to lepi,necha se to vyschnout ztvrdne to a svete div se rybku sem na to uz lapil:-)

                                            Nviliam1735 - Profil | Po 24.10.2016 16:52:43

                                            darkw00d3r >>

                                            tu mas krasne video podla ktorého sa to da pekne urobit :)

                                            https://www.youtube.com/watch?v=02_r3gAdZws

                                              NSlavíček - Profil | Ne 23.10.2016 20:00:51

                                              darkw00d3r >> Jsou 2 možnosti buď dát do pistole oba druhy nebo dělat samostatně 2 menší hady na rolbalu spojit .

                                                Ndarkw00d3r - Profil | Ne 23.10.2016 19:53:02

                                                Zdravím chcel bi som sa spýtať že ako sa rolujú boilies z dvoch roznych druhov cesta napríklad prichuť ryba-ovocie jedno cesto rybacie a druhé ovocné ako to docielim aby som mal jednu guličku z dvoch druhov cesta a ako je postup pri výrobe klobás do rolbalu .

                                                  Nm.kindl - Profil | Čt 17.8.2006 19:44:32

                                                  myke Klidně se ptej,to byl jen vtip :-)

                                                    Nmyke | St 16.8.2006 8:58:35

                                                    m.kindl: :-D Pomalu pronikám do tajů kaprařiny, tak se hloupě ptám.

                                                      Nm.kindl - Profil | Pá 11.8.2006 10:07:20

                                                      myke : Koule je moc červená,háček je moc kordovskej a šňůrka je moc zelená...prostě Rangemasterovina :-))

                                                        NFishky - Profil | Čt 10.8.2006 14:36:51

                                                        myke: m.kindl "kecá", řekl bych že je good, až na "drobnost", to olovo je spíš na řeku, na stoják je lepší už kvůli házení jiný tvar. Pakliže by to byla montáž na řeku, za háčkem je broček a to není nutný. Jinak pěkná :o)

                                                          Nmyke | Čt 10.8.2006 14:30:58

                                                          m.kindl - ®: Co je špatné na té montáži na fotce? Příliž malý háček a příliž blízko ke kouli?

                                                            NFishky - Profil | Čt 10.8.2006 13:59:58

                                                            m.kindl: já aspoň tahal kapříky, i když "demoverze"... ale parťák byl na mrtvici, když 3x po sobě vylupl na magickou cca 12cm plotku, fakt nářez :) ...a s tou 90kou to né a né rozjet :)))

                                                              NOndra (tloušťák) - Profil | Čt 10.8.2006 13:26:57

                                                              m.kindl: No být tebou tak bych se tu neoháněl exemplářema - ty jsi taky jeden velkej exemplář:-)))

                                                                Nm.kindl - Profil | Čt 10.8.2006 13:25:41

                                                                Fishky - ® Jenže ty seš exemplární případ a u tebe je možný všechno...to se nepočítá :-))

                                                                  NFishky - Profil | Čt 10.8.2006 8:49:52

                                                                  m.kindl: z počátku sem krmil padinama a chytal na dvaciny, zkončil sem u dvou padin a snejně to bylo prd platný... brali všechno! Vsadím boty, že kdybych tam podvázal kukuřičný klásek, tak ho tam do hoďky zas mám voběšeného :o)))

                                                                    Nm.kindl - Profil | Čt 10.8.2006 3:42:19

                                                                    Rangemaster - ® Chlapče :-)
                                                                    Nechytej mě za slovo,zkrátka podle osádky zvolíš takovou velikost aby to junioři nebrali a nemusel jsi tak často vstávat z pelíšku :-)))
                                                                    Ta montáž na fotce stojí zamozřejmě za hovno ...

                                                                      NRangemaster - Profil | St 9.8.2006 18:43:02

                                                                      m.kindl: mě si říkal 40mm a s 18mm chytáš, protože se na tak velký boilie špatně chytá, ale 30mm je naprostej standard, wokurko :o)) Tady máš na fotce 30mm, ke kterýmu můžeš i navázat větší háček a teoreticky by ti mělo spadnout míň ryb...
                                                                      Navíc si myslim, že když by si zašel do extrému a vzal třeba Bublaton, tak když by si navnadil 30ti mm kuličkama a pod háček šoupl 18mm, tak ti to stejně vezme šmudla :o))

                                                                        Nm.kindl - Profil | St 9.8.2006 18:35:34

                                                                        Fishky - ® Jen tak mimochodem,když navnadíš 30mm koulema ale budeš chytat na průměr 18mm tak to má stejnej efekt jako když bys tam dal dvě padiny :-)

                                                                          NBachy - Profil | St 9.8.2006 14:02:14

                                                                          DOC-SLAVA - Tak jsem to myslel. :o)
                                                                          Fishky - Zatím jsem ještě neměl pod prutama takové piraně aby mi takovým způsobem brali na dvě padiny. :o) Většinou stačí dát třiadvacku a záběry násaďáků jsou mnohem řidší.

                                                                            NDOC-SLAVA - Profil | St 9.8.2006 13:56:33

                                                                            Bachy:Můj kamarád to tak dělá na NM a funguje to dobře! Prostě jednu bojku zasypou bordelem a chytaj na dalších dvouch ke kterým sypou jen koule!

                                                                              NFishky - Profil | St 9.8.2006 13:53:39

                                                                              Bachy: a zkoušel jsi to?
                                                                              Doc-slava: dík za rady

                                                                                NRangemaster - Profil | St 9.8.2006 13:52:38

                                                                                Fishky: znám jeden způsob, jak kapro-demoverze 100% odlákáš. Stačí jedno nebo radši dvě mýdla rozlámat do krmnýho místa a 100% ho to vyčistí... :o)))

                                                                                  NBachy - Profil | St 9.8.2006 13:50:28

                                                                                  Fishky - Tomu nemůžu věřit. Nejde o to hodit to někde. Jde o to hodit samostatnou nástrahu vedle silně zakrmeného místa. Je to jedno, chytej jak chceš. :o)

                                                                                    NDOC-SLAVA - Profil | St 9.8.2006 13:48:59

                                                                                    Fishky: Já kuku nepoužívam! Dávám jen pár kuliček do pva! ale netvrdím, že to nevezme malej, ale určitě to nebude jako kdybych tam nachlejstal kybl kukuřice!

                                                                                      NFishky - Profil | St 9.8.2006 13:45:32

                                                                                      Bachy: odlákat je je řekl bych nemožné, oni jsou všude :) u břehu, na mělčině, na hloubce, v závadách i na volné vodě, jak tam hodíš bobek, máš ho tam :o) a jak je zakrmíš, tak je akorát "rozhýbeš" :))) Rangemaster: po dvou dnech u vody jsme vyzkoušeli s parťákem fakt snad všechno a záběru jsme se stejně nedočkali, ale o ty kapro-demoverze nouze nebyla :)))

                                                                                        NRangemaster - Profil | St 9.8.2006 13:43:54

                                                                                        Doc-slava: tak jak píše Fishky. S kukuřicí toho prakticky nelze dosáhnout, ale kdyby si místo té kukuřice použil stejné boilie, se kterým chytáš a na okraj toho místa položil ještě klidně větší a tvrdší nástrahu, menší ryby by to odradilo víc...

                                                                                          NBachy - Profil | St 9.8.2006 13:38:24

                                                                                          Fishky - Nebyl to překlep, psal jsem v závislosti na rybí obsádce a předpokládal masivní nájezdy stovek hladových kapříků. :o) Za normálních okolností by těch 30l mělo stačit. Jinak si myslím, že opatrná ryba by ti ty dvě padesátky stejně nevzala, ani jednu. Cílem je odlákat ty malé, bez toho se cíleně ta velká chytit nedá - ne v takových podmínkách jaké uvádíš. :o)

                                                                                            NFishky - Profil | St 9.8.2006 13:38:05

                                                                                            Doc-slava: jak nad tím přemýšlím... stejně mi nějak nedochází, co by se tím docílilo? jako že by se násaďáci nažrali kukuřice a 7m od násaďáků by se dal chytnout větší na bobek? Zkoušel jsi to už?

                                                                                              NRangemaster - Profil | St 9.8.2006 13:35:42

                                                                                              Fishky: taky se mi zdá, že dokuď nejsou kapři v plný potravní aktivitě, že se dá velikostí selektovat dobře. Ale potom už jedině těch 50mm :o))

                                                                                                NDOC-SLAVA - Profil | St 9.8.2006 13:27:16

                                                                                                Fishky: Asi tak nějak jak píše Bachy!

                                                                                                  NFishky - Profil | St 9.8.2006 11:42:30

                                                                                                  Rangemaster: mě se zdá, že to jakž takž selektovat velikostí jde ještě z jara, ale jak se oteplí, tak to je jak piraně.

                                                                                                    NRangemaster - Profil | St 9.8.2006 11:36:08

                                                                                                    Když jste u tý selektivity, mě se teda nepodařilo selektovat miminka kolem 60ti cm velikostí boilie. Chytám většinou na 25-30mm, ale když jsou v krmnym místě tyhle kapříci a krmí se, nedělá jim tahle velikost sebemenší problem...

                                                                                                      NFishky - Profil | St 9.8.2006 11:35:00

                                                                                                      Miras: foto nemám, ale až mi zas příště začne "hrabat" z nouze a našmidlím to na přívěs, tak ti to cvaknu.
                                                                                                      Ondra: háčky vesměs na stojáku nepoužívám větší než č.4. není důvod...

                                                                                                        NOndra (tloušťák) - Profil | St 9.8.2006 11:29:42

                                                                                                        Fishky: To k tomu musíš mít háček na "Villiho" ne? :-)))

                                                                                                          NMiras - Profil | St 9.8.2006 11:27:23

                                                                                                          Fishky: hoď sem foto 2x50mm pod háčkem, nějak si to neumím představit. Dík.

                                                                                                            NFishky - Profil | St 9.8.2006 11:19:03

                                                                                                            Doc-slava: psal jsi o "hodně záběrech" X "jedna velká ryba"... proto jsem reagoval, můžeš doporučit jak tedy na ně? //Bachy: 60 litrů kuku za den? buď mám něco s očima, nebo si se uklep :-) naposledy jsem vařil 30l - a to mi fakt stačilo, 60 si neumím ani představit a ani to nechci zažít :o)))

                                                                                                              NBachy - Profil | St 9.8.2006 11:17:41

                                                                                                              Fishky - Já třeba bych to řešil tak, že na tom revíru bych se s ostatníma rybářema nemazlil a tři dny bych krmil klidně i šedesát litrů měkké kukuřice denně. Samozřejmě v závislosti na rybí obsádce. Po těch třech dnech bych opět zakrmil další tři kýble kukuřice (myslím flek max 3*3m) a asi 7m od tohoto fleku na volnou vodu bych nahodil samotnou kvalitní ale nenavoněnou kuličku 25mm - rybynu. Asi tak nějak bych to zkoušel.

                                                                                                                NDOC-SLAVA - Profil | St 9.8.2006 11:14:13

                                                                                                                Fishky:Tím jsem chtěl říct, že jeto k naštvání, když to vyvezeš třeba 400metrů a on se ti připichne mrzák! Minimalizovat braní malích ryb se dá ovlivnit ,ale neříkám, že úplně odstranit

                                                                                                                  NFishky - Profil | St 9.8.2006 11:09:25

                                                                                                                  Bachy: si z toho děláš šoufky, ale chtěl bych tě vidět, kdyby se ti na dvě 50ky bobule pod sebou pověsila 40ka :o))) to už hlava nebere :) jedna boule, pelety, krmná kampaň, různé směsy... a stále to samé, žerou akorát malý potfory, ono když je na 200, nebo i 300 malých jeden větší, tak se tomu ani nejde divit, ale fakt by mě zajímalo, jak by tohle někdo řešil složením směsy :o)

                                                                                                                    NBachy - Profil | St 9.8.2006 11:05:14

                                                                                                                    Fishky - Je to strašně jednoduché, přijeď ke mně do Opavy a já ti ukážu jak se dá celkem pěkně posedět nad dobře zakrmeným místem bez jediného záběru. :o)
                                                                                                                    R.S - Určitě se dají postavit výživné kuličky i na rychlé chytání. :o)

                                                                                                                      NFishky - Profil | St 9.8.2006 10:54:57

                                                                                                                      Doc-slava: mohl bys mi prosím poradit recept, abych po nahození neměl do 10ti minut záběr od mrzáka? předem dík

                                                                                                                        NDOC-SLAVA - Profil | St 9.8.2006 10:52:41

                                                                                                                        R.S: To máš pravdu! Proto říkám, že záleží na tom co chce člověk chytat, jestli chce hodně záběru a nebo chytit velkou rybu! Asi ti nemusím říkat jaký to je když to vyvezeš a za deset minut pííííííí a je tam nějakej mrzák:-))))

                                                                                                                          NR.S - Profil | St 9.8.2006 10:39:56

                                                                                                                          Snažil jsem se říct, že výživný kuličky se daj postavit i na rychlý chytání. Dostal jsem se po dlouhý době na 1 noc k vodě a chtěl jsem záběry. Jindy o ně nestojím a přispůsobuju tomu velikost, tvrdost, taktiku krmení . Ale našlapaná směs zůstává!!

                                                                                                                            NDOC-SLAVA - Profil | St 9.8.2006 10:31:33

                                                                                                                            R.S: Najely ryby, ale jaký? Jde o to co chceš chytat! Já třeba nestojím o dvacet záběrů za den!

                                                                                                                              NR.S - Profil | St 9.8.2006 10:25:45

                                                                                                                              Jedna zpráva od vody o nutriční hodnotě..
                                                                                                                              Krmeno a úspěšně chytáno na fleku tři týdny na hodně slušnej ptačí zob( + ml. proteiny, chaluha, CSL, vaječné sušenky, es. olej atd)
                                                                                                                              Po nástupu na noční chytání zakrmeno cca 3 kg
                                                                                                                              zmíněného ptačího zobu a cca 3 kg našlapaný rybiny. Přesto že na dvou prutech zůstal ptačí zob, byl na něj už jenom jeden záběr 21.00. Ve 2.00 najely ryby a do 10.00 ráno koncert- na prut od 1 do 3 záběrů. Jaký je můj názor na kvalitu hotovky za 500.- kg na které leží marže zahraníčního výrobce, českého dovozce a českého prodejce v obchodě a že jsem skalním příznivcem KRMENÍ a ne šrotu je jasné.Dobré těsto ti rád poradím i-mejlem.

                                                                                                                                NMartin - Havířov | St 9.8.2006 8:55:40

                                                                                                                                m.kindl - ® : a co použít odvar z pamprsek ? Teď toho máš k dispozici celkem dost :-))) Bude to určitě velmi kvalitní tekutá potrava :-)))

                                                                                                                                  NBachy - Profil | St 9.8.2006 8:52:55

                                                                                                                                  m.kindl - Kilo směsi. Myslím si, že za tuto cenu už se dá udělat většina kvalitních směsí a to už i s atraktory. :o)