Dalešice ??

Dobrý den.Sem mi prosím pište vaše zážitky z ryb na Jihlavě 7-8.Děkuji
Autor diskuse: Lukáš Uhlíř - Profil , 26.4.2006 kaprařina - ostatní
Dále moderují: dada11 Profil + Starc55 Profil + bleha Profil + matej@ Profil + vladěna Profil + Ned Profil

Jak velký kapry nejčastěji chytáte na dalešicích?

A) 40-50 cm43%

B) 50-60 cm20%

C) 60-70 cm8%

D) větší..30%

Od 27.5.2009 hlasovalo 240 čtenářů.

NValuček - Profil | Pá 17.12.2021 7:49:29

MilosVee >> tak na řece je to s kontrolováním lepší. Já mám letos určitě 10 kotrol, možná ještě o nějakou víc. Ale je to ve městě, kde to nemá takovej efekt, ale i tak je to dobře, samozřejmě. Když zaváděl MRS 1 kapra denně, tak to zdůvodńovali tím, že bude ve vodě víc ryb pro rybáře, kteří méně chodí nebo chytají všelijak. Moc se to ale nepotvrdilo - nedokážu posoudit, jestli lidi pak dělali ještě víc nebo ubrali vysazované množství. Ale opatření je to dobré. Velká škoda je, že zrušili to 10-denní hájení ryb po vysazení - to mělo dost velkej efekt. A ještě větší mělo, to už je hodně dávno, kdy to bylo formulované - po vysazení kaprů 10-denní hájení kapra. Takže jsem chodil vesele na Polanku, nádherně si kolik dní zachytal, kolegové samozřejmě nechytali, ale nějaké nadávky jsem od některých schytal. A pak bylo odhájení - plné břehy, já jsem to ještě tak neznal, takže jsem počítal opět s perfektním chytáním, ale to jsem se spletl. První dva kapry jsem pustil, že si počkám na pěkného, a od té chvíle už ani ň - a neviděl jsem, že by někdo chytil. To mělo efekt - prvně chytat a pouštět, dostat je do obrazu a pak velmi rychle zádrhel. Většina by je za to ale určitě nepochválila - a navíc by to byla práce - naklepat cedule, víc to hlídat. Nakonec většina normálních rybářů si ani nechodí zachytat, ale spíš pro ryby - jak kapra chytí, okamžitě balí, aby si nezradili další na zítra a zlobí se na toho, kdo v chytání pokračuje. Přehrada je na tom určitě líp, velký potenciál, ale samozřejmě taky těžko uhlídatelná. Prostě každý má tu svou "pravdu" v jeho prospěch, nikdy nebude mít každý stejně, ono chyť a pusť na menším dobře zarybněném revíru by byla pro ryby taky hrůza.

    Njagos - Profil | Pá 17.12.2021 7:37:45

    dada11 >> přesně tak, ale ty lidi pokud chodí na nějakou vodu a takhle ji drancuji tak okradaji i sebe.

      Ndada11 - Profil | Pá 17.12.2021 5:27:45

      jagos >> Český národ. A zákon to umožňuje.

        Ndada11 - Profil | Pá 17.12.2021 5:27:15

        jagos >> Není kontrola, je ráj 😀

          NMilosVee - Profil | Čt 16.12.2021 21:19:18

          Spousta lidí je kvůli kusu masa z kapra udělat prakticky cokoliv.

            NMilosVee - Profil | Čt 16.12.2021 21:09:49

            Samozřejmě problém je, že chybí kontroly.Já letos kontrolu neměl a loni jednu na pstruhovce.
            Tzn. za 2 sezony je to jedna kontrola na cca 250 docházek.Pak se nemá pytlačit...
            Šance na kontrolu mizivá.
            Už jsem přemýšlel, že se pokusím stát členem RS, ale narovinu řeknu, že nevim jestli mám chuť se dohadovat s těma Mongolama u vody, věčně zdemolované auto jako pomsta apod.
            Takhle to míval kámoš RS v Olomouci.Věčne propíchne gumy, objeté auto klíčema apod.Pak to nakonec vzdal.

              NMilosVee - Profil | Čt 16.12.2021 21:05:30

              jagos >>
              Jo, to jsou taky dobrý idioti.A když mu něco řekneš, tak se začne vztekat že sedí přece 3 metry od Tebe, tak co se Ti nelíbí?Přitom široko daleko nikde nikdo a může si sednout kamkoliv jinam.U nás na obecním rybníku je limit myslím 10 kaprů na povolenku a pak si kup další povolenku.Jsou tam i tací kteří udělají 4 povolenky za sezonu, ale když se za ty peníze ty ryby dosadí zpátky, tak to nevadí.Problém je že za 1 povolenku můžeš odnést 7kg denně, a když je někdo nefachčenko a sedí celý dny na rybách, protože nemá nic jinýho na práci a bere cejny, plotice a prostě cokoliv co chytne, tak těch ryb ubývá extrémně rychle.Současný svazový systém je zkrátka zaostalý a zkostnatělý a nevidím vůli na tom něco měnit bohužel.

                NJelcin_m - Profil | Čt 16.12.2021 20:35:37

                MilosVee >> letos bylo to samé na markovce.. Kamarad se tam byl podívat a vezírky vsude a pořád stejný auta.. pak se ten revír má zarybnit. Na řece je to stejné, nenarazíš tam na rybáře, ale jak se nasadí, je to auto, za autem..
                Na přehradě je velkej prostor, takže neni tolik vidět, kolik se toho odnosí, ale stačí se z jara, když se vyjede ryba třít zajet podívat nahoru..
                S tím omezením ryb by to bylo fajn, ale nedá se to uhlídat bohužel. Kdo chce masit, tak masit bude.. Ono jim neni ani blbý, ze je nekdo vidí, dva kapry do igelitky a nazdar. Ale to je ten věčnej souboj mezi podložkářema a krmítkářema..🙂

                  Njagos - Profil | Čt 16.12.2021 20:28:21

                  dada11 >> když tu rybu spotrebujes nic proti tomu nemám, ale rozdávat to po lidech že mám plné mrazák to už je moc a nechápu to!

                    Njagos - Profil | Čt 16.12.2021 20:26:43

                    dada11 >> to ono se bere víc i teď, když je někdo nenazrany hovado tak si odnese 2 a víc ryb i teď, o těm vím.Proto by chtělo doživotní zákaz, jednou tě chytnou, máš víc ryb nebo porušujes řád a končíš! Na českéj národ jen nejvyšší tresty, jinak nic nepomůže!

                      Ndada11 - Profil | Čt 16.12.2021 20:05:54

                      jagos >> O to víc by se bralo. Tomu věř.

                        Njagos - Profil | Čt 16.12.2021 18:54:36

                        MilosVee >> já jezdím na ryby aby jsem se odreagoval u vody a trochu si zachytal, ale z některých lidí mě je smutno! Třeba nechápu když někde sedím, kolem je 200metru místa a dojde nějakéj kreten, sedne vedle mě, a začne mě prehazovat udice! Už jsem to párkrát musel řešit to nepochopím co je to za pitomce o co jim jde?

                          Njagos - Profil | Čt 16.12.2021 18:49:10

                          MilosVee >> já mám taky rád u vody klid, rybu si vemu 5 krát za rok a omezil by jsem to hned, 15ks na povolenku a pak si kup další! Ubylo by masařu a byl by větší klid! V práci borec 62 let furt brečí že nechytnu mirovyho candáta a rok před tím jich odnesl kolem 30!kdyby to tak dělali vsichni tak je přehrada za rok prázdná! Nechápu že s tím svaz něco nedělá! Radši dražší povolenka a min masařu než povolenka za pár korun a revír bez ryb!

                            NValuček - Profil | Čt 16.12.2021 18:28:42

                            dada11 >> no, nebylo to tak hrozný - říkal že přišel nějak po sedmé hodině a balil o půl deváté. Snad ti to vyjde líp /kor jestli opravdu pojedeš hodně brzo/. Ale člověk je to dobrej, dal mi maličký plotičky.

                              Ndada11 - Profil | Čt 16.12.2021 18:16:58

                              Valuček >> Na rybku to chce ráno. Říkám mu to furt. 😀

                                Ndada11 - Profil | Čt 16.12.2021 18:14:58

                                vladěna >> Až se budu mít jak ty, tak přestanu 😘

                                  NMilosVee - Profil | Čt 16.12.2021 16:45:20

                                  Je pravda, že třeba loni na Mocle nasadili kapry cca 50-55 cm, a to byly nájezdy lidí, že se stála fronta na flek.Nedejbože když si chtěl člověk jen zachytat a vše házel zpět do vody-to bylo kurev z té fronty😀.Je neuvěřitelné, jak se tyto info o nasazení šíří-rychleji jak lavina.Proto mám rád přehradu, člověk si vždycky najde v klidu místo aby mu dalších 5 lidí neprešlapovalo za zády a čekalo až jednoho nebožáka chytí a vypadne.
                                  Ještě jeden poznatek:Zajímavé je, že nejdychtivejší jsou z pravidla důchodci.Mladej borec to neřeší, ale důchodce se míní posrat.
                                  A to jsem zažil letos na jaře, kdy si nějaký postarší pán v květnu stěžoval, že má letos zatím jen 40 kaprů a že to nebere a že je to letos na hovno.Ty vole co na to říct...?
                                  Byl bych pro zavedení např. max 15 kaprů na povolenku, pak si kup další povolenku na 15 kaprů atd.Normalnímu člověku to stačí bohatě a Masařka si prostě připlatí.Jenže asi všichni víme, jak by to dopadlo.Jeden kapr zapsat a další čtyři ne.Povolenka se musí vyplatit-to slyším u vody od těch starších každou chvíli.Čest výjimkám.

                                    Nstormandnature - Profil | Čt 16.12.2021 16:09:03

                                    Jelcin_m >> ony v řece ryby jsou. A ne málo. Jen letos nějak nekoušou. A je fuk, jestli ve vodě máčím koule nebo ďobky, házím kus plechu, plastu nebo mouchu. Letos ta ryba buď stojí jinde nebo má tolik přirozený, že jiný nežere. Xkrát jsem si našel místo, kde ryba byla. A xkrát jsem shořel, jak starý noviny. Moucha to samý. Kde jsem skvěle zachytal loni, letos to byla bída. Třeba pod městským splavem letos skoro nebyla ryba. Z mostu jsem vždycky koukal na ostrý, jelce, podoustve.... V létě tam vyjížděli i kapři. Letos tam kromě jara bylo prd. Pusto, prázdno.

                                      Nnovel - Profil | Čt 16.12.2021 12:51:21

                                      Jelcin_m >> Zrovna u těch candátů na Dalešicích je podle mě ten princip odlišnej. Radši jít vláčet že břehu a jednoho vzít, než najet s loďkou na hloubku, pochytat tam desítky podmíráků a pouštět je.
                                      Asi víš proč...
                                      A co se řeky týká, tam bych osobně nenasadil ani jednoho kapra. To bys viděl, jak by se řece ulehčilo.

                                        NValuček - Profil | Čt 16.12.2021 11:56:41

                                        dada11 >> nezoufej, já jsem právě odtud přijel. Byl tam nějakej pán, prý tvůj kolega, a obě na rybku a neměl údajně záběr. Já jsem si sedl jen s feederem, chytil jsem sice 15 cejnů za 2 hodiny a čtvrt, ale kapr žádný a jako bonus jsem rozštípl novou špičku u feederu a tím pádem ještě přišel o 2 urvaná krmítka. Takže jsem rozmrzelej taky :-(