Dalešice ??

Dobrý den.Sem mi prosím pište vaše zážitky z ryb na Jihlavě 7-8.Děkuji
Autor diskuse: Lukáš Uhlíř - Profil , 26.4.2006 kaprařina - ostatní
Dále moderují: dada11 Profil + Starc55 Profil + bleha Profil + matej@ Profil + vladěna Profil + Ned Profil

Jak velký kapry nejčastěji chytáte na dalešicích?

A) 40-50 cm43%

B) 50-60 cm20%

C) 60-70 cm8%

D) větší..30%

Od 27.5.2009 hlasovalo 240 čtenářů.

NJelcin_m - Profil | Čt 16.12.2021 11:50:17

Valuček >> Ono kdyby si víc lidí bralo domů jenom tolik ryb, kolik sám sní, možná by byla víc zarybňená i řeka.. Spousta lidí nadává na vaničkáře, co si rybu jen fotí.. Jenže když vidím, co se děje po nasazení některého z revírů, to jsou nájezdy dokud ryba bere, tak všechno domů🙄 viz. Markovka, to co se tam nasadilo, to už je v mražácích, to samé ty profláknuté části řeky..
Svaz sice nasazuje houvo, ale když je někdo schopnej mít víc jak 100 ryb zapsanejch za rok, tak mi to taky nepříjde normalní, nemluvím o nezapsanejch radši, protože to vidím každej rok na dalasu.. 🙂 Candát, když doroste do mírového kousku, málo kdo ho pustí.. Ryby mám sice rád, ale radši si zachytám..

    Nvladěna - Profil | Čt 16.12.2021 10:53:18

    dada11 >> twl.nekňourej furt-))

      Ndada11 - Profil | Čt 16.12.2021 10:40:10

      Valuček >> Teď sem se dozvěděl, že možná strávím sobotu i neděli v práci. 😭😭

        NValuček - Profil | Čt 16.12.2021 6:18:13

        MilosVee >> ale jo, je tam i pěkná ryba, ale je jich moc , moc málo a chycení je už prakticky jen o velikém štěstí, nepomůže k tomu už ani magořina - hodiny. Semtam je velká štika, ale umělou nástrahu nevezme a rybku jen šikovně drží, nežere a čeká. A zásek jde do prázdna. Candáti se zničijou už jako malí a větší je zázrak. Je to prostě malá, dokonale prochytaná voda, aspoň tam, co chodím a to je dost splavů. Vím i o velkých kaprech, chytal jsem je tam a dost jich i pustil, ale poslední dva roky už jsou nechytatelní -jak tam člověk hodí krmení - cokoliv - tak odjíždijou. Je jich málo, téměř žádné bílé ryby a veliká přirozená úživnost. Přitáhli i boiliesáři, ale odtáhli dost brzo do jednoho. Takže chytáme po vysazení, chvilu, dokončíme to zjara a potom už je to paběrkování, jediná výhoda řeky - že ju mám pod kopcem :-)

          NValuček - Profil | Čt 16.12.2021 6:09:34

          dada11 >> to je jasný, že je to nepříjemný. Tak ať ti to vyjde, ať se máš čím pochlubit :-)

            NMilosVee - Profil | St 15.12.2021 22:04:05

            Valuček >>
            V řece jsou tak ostroretky a jelci.Pěknou rybu jsem tam nechytil několik let.

              Ndada11 - Profil | St 15.12.2021 19:44:55

              Valuček >> Ano, ale jsem vždy jak na trní 😀 Počasí má být super.

                NValuček - Profil | St 15.12.2021 19:25:00

                dada11 >> takže nepříjemné, ale aspoň si vyděláš. Doufám, že se Vám tam už nebudu motat jak se nebudu moct zase rozjet, ale počasí má být te´d solidní na půlku prosince. Taky bych rád chytil candáta, ale nejsem precizní - nemám rybičky, nechce se mi nosit druhá udice, spoléhal jsem, že si vyvláčím v řece /loni tři slušní, předloni 2 a veliký ztracen/, ale je to tak vyrabované kam chodím, že to jsem ještě nezažil - vláčel jsem asi 6x včetně dneška a candáta chytil jediného - tak 25 cm a druhý, tak 40 cm, se ještě setřepal, hrůza

                  Ndada11 - Profil | St 15.12.2021 18:37:55

                  Valuček >> Já až víkend. Snad se zadaří zase candát a snad víc a větší 😀Mám ale hotovost. Takže s otazníkama a modlením. A možná budu mít hotovost měsíc tahem, takže.......

                    NValuček - Profil | St 15.12.2021 17:57:04

                    dada11 >> tak to jo, bylo tam v neděli nějaké starší jakoby terénní a pak 2x Sharan, Galaxy nebo Alhambra. No, pojedu tam zítra, jestli nebudou padat trakače, ale rybky nemám, tak jen s feederem a pobavím se s cejnama, pokusím se i o kapříka. Proti řece to bude určitě perfektní, tam už často končím s poštem ryb 0 - 3, ačkoliv jemné, silně aromatické krmení, pinky, minikrmítečko, všechno jemné, v řece je to už dlouho katastrofa.

                      NValuček - Profil | St 15.12.2021 17:52:08

                      Jinak k tomu couvání s vlekem - dá se to naučit, není to tak hrozné, ale po rovině nebo jen při nepatrných zatáčkách, určitě ne do kopce v serpentinách, jak to pod tím Koněšínem někde je. Chce to jen nepatrně mlet volantem a pořád si hlídat obě zpětná zrcátka - moc rychle to při chybičce jde do zkřížení. Jak se říká - dopředu umí každej, ale zacouvat - to už chce fištrón :-)

                        Ndada11 - Profil | St 15.12.2021 17:49:26

                        Valuček >> Oktávii si možná viděl, ale ne mou. Já tam jezdím jiným autem.

                          NValuček - Profil | St 15.12.2021 17:05:03

                          dada11 >> no jo, seš boháč, já jsem tam v neděli tu zánovní Octavii viděl. Já spíš šetřím, tak sice zimní gumy mám, ale vzorek už nic moc a navíc už jsou dost let staré - tudíž asi tvrdší.

                            NNed - Profil | St 15.12.2021 16:16:02

                            Valuček >> já když jsem naposledy před lety připojoval vlek, tak to dopadlo tak, že jsem málem odjel bez něho 😂

                              Ndada11 - Profil | St 15.12.2021 14:51:47

                              Valuček >> Já z vlekem couvat, tak maximálně dva metry.

                                Ndada11 - Profil | St 15.12.2021 14:51:19

                                Martík >> 😀😀😀 to on umí.

                                  Ndada11 - Profil | St 15.12.2021 14:50:36

                                  Valuček >> Byl jsem tam v sobotu i v neděli. A vyjel sem pokaždé. Nejhorší to bylo asi čtrnáct dní zpět, jak byla ta chumelenice. Mám teda ale zimní gumy s pořádnejma špalkama.

                                    NMilosVee - Profil | St 15.12.2021 11:26:41

                                    Valuček >>
                                    Ty cejni jdou asi všude.U hráze je nějakej důchodce včera vedle mě taky chytal.Ale nic jinýho.

                                      NValuček - Profil | St 15.12.2021 11:19:39

                                      MilosVee >> já to na přehradě bohužel neznám, jel jsem jen pod ten Koněšín, že to tady Dada trošičku propagoval :-) Cejni na feeder brali po pár krmítkách slušně, semtam nějaká plotička, kapr žádný. Rovněž dravec u břehu ani ň. Kolega měl prostě štěstí, že tam jezdil dřív a taky ráno, kdy asi opravdu víc rybky u břehu a za nima i nějaké ty štiky a okouni. Ale teďka při tom sněhu je i ta silnice trošku nebezpečná, škoda jen, že nemám porovnání, kdybych měl nafouknuté kolo. Ale jak jsem psal - vycouvání bez vleku to snad jistí, ale znám i řidiče, kteří když zařadí zpátečku, jde o život :-)

                                        NMilosVee - Profil | St 15.12.2021 11:02:58

                                        Valuček >> Já taky, ale jen do té doby než by se to v první zatáčce zlomilo😀
                                        Jinak já byl včera u hráze, ta asfaltka co vede do vody byla jen mokrá bez sněhu.Nikdy jsem tam nechytal za takhle nízkého stavu a voda je tam fakt celkem mělká a to jsem vyzkoušel 3 místa.
                                        Zkoušel jsem dravce a neměl jsem dle očekávání ani drb ale s tím jsem tak nějak počítal.Pak jsem sjel ještě pod hráz na vyrovnávací nádrž zavláčet a tam to dopadlo naprosto stejně.Chtěl jsem to tam hodit ještě na rybku ale vzhledem k proudu jaký tam byl to bylo absolutně nemožné.100 gr olovo se po dně kutálelo jako pírko😀