Dalešice ??

Dobrý den.Sem mi prosím pište vaše zážitky z ryb na Jihlavě 7-8.Děkuji
Autor diskuse: Lukáš Uhlíř - Profil , 26.4.2006 kaprařina - ostatní
Dále moderují: dada11 Profil + Starc55 Profil + bleha Profil + matej@ Profil + vladěna Profil + Ned Profil

Jak velký kapry nejčastěji chytáte na dalešicích?

A) 40-50 cm43%

B) 50-60 cm20%

C) 60-70 cm8%

D) větší..30%

Od 27.5.2009 hlasovalo 240 čtenářů.

Nyves_tr - Profil | Út 11.12.2018 12:42:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

V neděli (9. 12. 2018) jsem byl zlehka povláčet na Dalešicích, u Stropešínského mostu. Počasí bylo vcelku fajn, až na silnější vítr. Házel jsem tam jigové gumy od Foxe i nějaké wobblery od Spro, ale ani ťuk. Ale bylo to fajn i tak. Asi prozkoumám do konce roku ještě v.n. Mohelno. Přijde mi to na vláčku ze břehu jako smysluplnější voda. Asi před měsícem jsem to zkoušel na druhé straně mostu i na "ostrově", víceméně pod chatami MO Třebíč, ale jen jsem viděl malé okounky a jednu parádní štiku, která ale zjevně neměla náladu na špás, udělala otočku a jela pryč.
Pak jsem si ještě hrál s jedním okounkem přímo na tom "krčku" na ostrov (dalo se zrovna přejít suchou nohou), ale jen za nástrahou jezdil a prohlížel ji, bez záběru. Ale beztak to byla čudla, cca 25 cm.
Máte někdo zkušenost, kde se dá v téhle době na Dallasu nebo na Mohelně ze břehu vláčet s nadějí na úspěch? Mám dojem, že bez loďky je to zabité. Jen prosím, žádné fantasmagorie ani zbytečné komentáře mimo téma otázky. I tak je jich tu dost. Díky a přeji fajn den!

    NMartian - Profil | So 1.12.2018 12:08:08

    Serjoža >> změnilo? Nic, to je každý rok takto...

      NStarc55 - Profil | So 1.12.2018 10:47:18

      Martian >> Tak to jo. Já myslel něco horšího. :-)

        NSerjoža - Profil | So 1.12.2018 8:52:52

        Martian >> A co se tam změnilo ??

          NMartian - Profil | Pá 30.11.2018 20:56:35

          1. Března 2018 😊

            NMartian - Profil | Pá 30.11.2018 20:54:05

            Starc55 >> jako na vjezd do lesa... Tak sem to myslel 😊

              NStarc55 - Profil | Pá 30.11.2018 16:53:43

              Martian >> Pěkní kapříci. Palec hore! O jaké výjimce ze zákazu mluvíš? Už nemám takový přehled jak dřív. To jako že jsi nebyl hodný a máš zaracha?

                NMartian - Profil | Pá 30.11.2018 16:32:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tak jsem byl letos asi naposledy mrknout u nás u vody, od zítra už neplatí výjimka ze zákazu, tak nebudeme pokoušet 😊 když shrnu letošní sezónu, bylo to těžší kvůli vodě a tak nějak obecně byl úsek chytání méně produktivní... Ale každý rok je to jinak a to je paráda 👍 čekal jsem na 80+, ale nepovedl se... O to větší motivace do příštího roku 😊

                  Ndada11 - Profil | Čt 29.11.2018 18:34:44

                  alfonz42 >> No nekecé 😁

                    NSerjoža - Profil | St 28.11.2018 12:27:03

                    V Mohelnské nádrži je štik málo,pré když se vytřou tak jak pohnou z vodou tak ty jikry vyschnou a je po tom.Ale je tam pré dost sumců a velkéch,jezdila tam nějaká firma(mapovali dno nebo co) s echolotem,(nebo jak se tomu říká)a viděli tam spoustu velkéch sumců.
                    Kapři jsou tam taky co se tam jen nasype.

                      Ncechura09 - Profil | St 28.11.2018 11:14:35

                      alfonz42 >> Poznal, má tukovou ploutvičku

                        Nalfonz42 - Profil | St 28.11.2018 11:12:18

                        cechura09 >> Zajímavé... Já bych ji ani nepoznal. Vláčel jsem tam párkrát, od UL po sumco, ale rybu jsem neviděl ani zalovit.

                          Ncechura09 - Profil | St 28.11.2018 11:07:29

                          alfonz42 >> Jednou pozdě na podzim jsme s kamarádem byli zavláčet na spodní. Po chvíli nám pustili vodu, pod nohama se nám občas oběvila malá rybka cca do 10cm která zjevně prošla přes turbínu. Nebyly poškozený, třepaly se jen tou tlakovou změnou po průchodu j jedné přehrady do druhé. Jednu jsem vzal do ruky. Překvapením bylo, že to byla malá maréna. Vím že na Daleškách jsou už dlouho a kupodivu se tam tedy i třou. - To jen pro zajímavost

                            Nalfonz42 - Profil | St 28.11.2018 11:00:23

                            cechura09 >> Tam jsem se byl taky kouknout, ale asi jsem měl smůlu, žádnýho jsem neviděl...
                            Ani na druhé straně 😃

                              Ncechura09 - Profil | St 28.11.2018 10:55:19

                              alfonz42 >> Bude to tím, že na ty kapry koukám z té spodnější hráze od Mohelna??

                                Nalfonz42 - Profil | St 28.11.2018 10:51:22

                                cechura09 >> Už jsem tam párkrát lovil, ale zatím bez úspěchu. Z hráze toho moc neuvidíš, leda, že bys byl ostrozrakej 😃

                                  Ncechura09 - Profil | St 28.11.2018 10:38:02

                                  alfonz42 >> Když si na blbým místě na spodní a pustí z horní vodu, někdy stačíš sotva couvat, je to rychlý.... Ale sem tam záběr v tomto období od duháka se tam dá udělat.
                                  Chytat v tom kapry si neumím představit. A že z hráze jsou vidět občas pěkný kousky

                                    Nalfonz42 - Profil | Út 27.11.2018 23:27:56

                                    Martian >> Teď jsem trochu koukal na čísla, těch 10 m je naprosto reálných. Předtím mne to nenapadlo to tak zkoumat...

                                      Nalfonz42 - Profil | Út 27.11.2018 23:22:36

                                      Martian >> Letos jsem se jí, tý spodní, začal trochu věnovat, je to tam peklo... Ale je to výzva...

                                        NMartian - Profil | Út 27.11.2018 23:20:28

                                        alfonz42 >> nahoru 👍 ale nechci kecat, nevím přesnou cifru... Ale když dalas sleze o 2,5m, tak na spodní přehradě to musí být aspoň takových 8-10m. Spodní je peklo, kdo se jí věnuje, sám dobře ví. Občas tam taky zajedu.