Fluorcarbon

Jaký fluorcarbon (značka-průměr) používáte, popřípadně doporučujete?
Autor diskuse: mirator - , 5.2.2006 kaprařina - náčiní, doplňky

Marda - Profil | Út 17.2.2009 11:09:20

Petr Koch >> Pro mě jsou taky důvodem k použití FC spíš mechanický vlastnosti než jeho "neviditelnost". Tedy větší hmotnost a lepší odolnost proti oděru, než má "vlasec".

    Raggo - Profil | Út 17.2.2009 11:08:21

    Petr Koch >> Jo vlastně máš recht tys byl na permanentní rauch pauze ve foajé :-)))

      Baron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 11:07:17

      Kubánec >> Nejlepsi na tohle je tzv chirurgickej (trikrat provlecenej, poradne naslinenej a pomalounku dotazenej) uzel. Asi to nejlepsi na spojovani vlascu o ruznych prumeru co je.

        Petr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:06:58

        Raggo >> v Břeclavi jsem neviděl vůbec nic :o))))

          Petr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:06:20

          Kubánec >> tak mezi to vlož kousek pletenky a budeš mít dva uzlíky :o))))

            Raggo - Profil | Út 17.2.2009 11:06:16

            Petr Koch >> btw. možná si na to koukal, ...v Břeclavi předváděli novinku - "Carprusáckej" FB 50lb v návinu 20m za 550, -. Dělali tam s nim teda psí kusy a vypadal dost odolně

              Baron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 11:05:16

              Marda >> Cokoliv od 0.10 po 0.30. Proste jak kdo. Pak to, ze skutecna kvalita vetsinou stoji nemalej randal.

                Petr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:04:30

                drozďák 30,42 >> Dík, myslím si o použitelnosti FC pro potřeby kaprařiny v podstatě to samé co jsi napsal. V 99ti% absolutně na hovno a jeho úspěšnost přikládám spíš vlastnostem ostatním, ale ne neviditelnosti. Jenže ty ostatní vlastnosti jako třeba tuhost a tvrdost v pohodě nahradím tvrdším vlascem většího průměru. Třeba 0,40 nebo 0,50. To je podle mě hlavní výhoda při lovu na dně v x metrech. jenže málokdo nasadí obyč vlasec, je to moc jednoduché a podezřelé. Už tolik ryb se nachytalo na FC, tak proč nekoupit za pár stovek jednu špulku. Vždyť přece utratíme i víc za jiný hovadiny, ale o tom to je :o))))))

                  DanX - Profil | Út 17.2.2009 11:01:44

                  Honza lovec . dej to víc na kraj nebo jiný tvar šutru nebo pružnější tenší gumičku nejlepší jsou velké oblásky . a gumičky z duše

                    Honza LoVeC - Profil | Út 17.2.2009 11:01:13

                    No nic jdu si na svaz pro papíry :-D

                      Kubánec - Profil | Út 17.2.2009 11:00:11

                      Marda >> Hele, můžeš mi říst jakým uzlem spojuješ 50 monofil s třeba 30 monofile. Mě to udělá vždycká tokovej uzel, že pří náhozu mám strach vo očka...

                        drozďák 30,42 - Profil | Út 17.2.2009 10:57:52

                        Kocháč: s dovolením doplním Barona. FC má proti monofilu dobrou pevnost v uzlu, i když zase celková průměrová nosnost je nižší než u monofilu.
                        Dá se říct, že 0,18 FC je asi tak čtrnáctka patnáctka monofil.
                        Cenu to má pouze do hodně čisté, mělké, prosvětlené vody. Jinak je to zbytečný.
                        Tudíž se domnívám, že FC na lehko, těžko, kaprařinu a vůbec klasickej lov na MP jsou vyhozené peníze. Fluorcarbon se v takových podmínkách nemůže prodat ani vyplatit.

                        S tím rozkladem FC má Baron pravdu. Neodhazovat, odnést domu a vyhodit nebo venku spálit.

                        Ještě dodatek - jsou obrovský rozdíly v kvalitě, REÁLNÉ nosnosti, "neviditelnosti" apod. Chce to setsakra dobře vybírat a nenaletět.

                          Marda - Profil | Út 17.2.2009 10:56:33

                          Baron 007 MC >> V jakejch průměrech nebo nosnostech se používá při muškaření?

                            Petr Koch - Profil | Út 17.2.2009 10:50:19

                            Baron 007 MC >> dík, stačí...

                              Baron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 10:49:14

                              Petr Koch >> O neco veci odolnost vuci oderum, v nekterych pripadech (znacka) dobra narazu vzdornost (nakoureni od velkeho nasraneho duhaka). Jinak sem tam ho pouzivam, ale nejsem z nej buh vi jak unesen.

                              Kecum o nizsi viditelnosti pro ryby moc neverim, a jeho udjana schopnost propadavat se vodni blankou se mi nepotvrdila.

                              Dokazal bych bez nej uplne v klidu zit.

                                Petr Koch - Profil | Út 17.2.2009 10:44:03

                                Baron 007 MC >> zaznamenal jsi z muškařiny nějakej rozdíl v používání fluorcarbonu a obyč monofilu?

                                  Baron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 10:42:11

                                  To svinstvo je fajn, ale polocas rozpadu se meri na 10 000 let. Imuni vuci ultrafialovemu svetlu atd.
                                  Doufam ze se bude vesele do prirody odhazovat.

                                    Tomajo - Profil | Út 17.2.2009 10:38:22

                                    Honza LoVeC >> myslím, že zde není ani potřeba sekat. Ryba se sekne sama o kámen a tím ho uvolní z gumičky. Ty už jen zvadáš prut(max. lehce přiseknout) a zdoláváš. Nic v tom nehledej.

                                      Marda - Profil | Út 17.2.2009 10:35:33

                                      Honza LoVeC >> Nemyslím si, že záleží na záseku, ale na tohle téma (kamenné montáže) už tady určitě nějaký pokecy byly...

                                        bodie - Profil | Út 17.2.2009 10:34:54

                                        Honza LoVeC - ®: Tak to jsi za celé léto vytáhl 10ryb :o)))