Fluorcarbon

Jaký fluorcarbon (značka-průměr) používáte, popřípadně doporučujete?
Autor diskuse: mirator - , 5.2.2006 kaprařina - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nkuman - Profil | Út 17.2.2009 17:58:08

m.s.k >> zkusit se má všechno. stačí ,když dorazíš na výstavu,najdeš Raye a použiješ tuhle větu - Hello Ray,I have invented this type of knot!! On to pochopí:))

    NMarda - Profil | Út 17.2.2009 17:45:31

    kuman & JRT >> kuman >> Budete mít možnost na výstavě v Brně ;-) Taky Leon Hoogendijk by tam měl být....

      Nm.s.k - Profil | Út 17.2.2009 17:45:26

      kuman & JRT >> kuman >> To by bylo zajímavý, co by mi na to asi řekl ? Třeba :" Nějakej blázen, ne?. Odvedte si ho"

        Nkuman - Profil | Út 17.2.2009 17:41:28

        m.s.k >> je to východ - je! :)) tak není co řešit:))) Možná by bylo dobry až zase přijede Ray přednášet o uzlech třeba na CSM se trošku připomenout - no že je to jako tvůj uzel:))

          Nm.s.k - Profil | Út 17.2.2009 17:38:23

          Marda >> Ale je to opravdu jenom kousíček od Prahy, co by kamenem... :-)

            NMarda - Profil | Út 17.2.2009 17:32:51

            kuman & JRT >> kuman >> Aha, tak tahle teorie mě nenapadla, něco na tom bude :-) V tom případě má m.s.k. smůlu, ten bydlí na východ vod Prahy a to už je Asie ;-)

              Nkuman - Profil | Út 17.2.2009 17:31:14

              Marda >> musí to bejt ze západu,z východu nikdy nic dobrýho nepřišlo:)))

              m.s.k - no nevím,jestli ti na tom tak záleží tak ti ten uzel uznám:))) ikdyž si myslím že není tvůj:))

                NMarda - Profil | Út 17.2.2009 17:31:03

                sidneyv >> Já ne, ale zajímalo by mě, jak to funguje. Už jsi z toho něco vymodeloval? Máš fotku?

                  Nsidneyv - Profil | Út 17.2.2009 17:28:54

                  kua to nikto nepoužíva rigidity stiff rig?

                    NMarda - Profil | Út 17.2.2009 17:27:20

                    m.s.k >> :-)

                      Nm.s.k - Profil | Út 17.2.2009 17:26:43

                      kuman & JRT >> kuman >> Ne, je to můj uzel. Akorát nechápu kde to Ray ode mne odkoukal :-)

                        NMarda - Profil | Út 17.2.2009 17:24:09

                        kuman & JRT >> kuman >> Jak víš nebo proč myslíš, že je to tam odtud?

                          Nkuman - Profil | Út 17.2.2009 17:22:29

                          m.s.k >> no já to vždycky provlíknul ještě jednou očkem obratlíku - pro jistotu!! A vono je to až z ostrovního království:)))

                            Nm.s.k - Profil | Út 17.2.2009 17:19:39

                            kuman & JRT >> kuman >>Tím uzlem jsem si už jako kluk vázal třpytky k obratlíku. Nikde jsem ho před tím neviděl, prostě jsem si ho tenkrát vymyslel a asi jsem nebyl sám :-)

                              NRaggo - Profil | Út 17.2.2009 17:18:53

                              Fajn chlapi díky. Jestli by měl mít větší pevnost než griner stálo by to za to

                                Nm.s.k - Profil | Út 17.2.2009 17:14:52

                                Raggo >> Neprokluzuje. Nikdy jsem nepoužil k navázání šnůrky k obratlíku jiný uzel a nikdy se mi nerozvázal. Omotávám tak 5-6x.

                                  Nkuman - Profil | Út 17.2.2009 17:07:05

                                  Raggo >> jen přidat pár ovinů podle použitýho matroše. Drží to v pohodě

                                    NRaggo - Profil | Út 17.2.2009 17:05:48

                                    Marda >> Ok díky. Hledám alternativu ke grineru, vyzkouším...

                                      Nsnook - Profil | Út 17.2.2009 17:02:07

                                      Tady jsou nejake uzly jestli ma nekdo zajem:-)www.animatedknots.com

                                        NMarda - Profil | Út 17.2.2009 17:01:50

                                        Raggo >> Na klasických šňůrkách prokluzuje, musí se omotat kolem kmenu nejméně 5x.

                                          NRaggo - Profil | Út 17.2.2009 16:59:57

                                          Marda >> Což takhle tento uzlík na klasický šňůrky popř. svlíkačky nemáš zkušenost ? Resp. kuman ? :-)...

                                            Nkuman - Profil | Út 17.2.2009 16:59:06

                                            Marda >> aha,takže nakonec je to minulí století:)))

                                              NMarda - Profil | Út 17.2.2009 16:53:04

                                              kuman & JRT >> kuman >> Nevim jestli novinka, Ray Smith říkal, že už ho používá 14 let ;-)

                                                Nkuman - Profil | Út 17.2.2009 16:40:02

                                                Marda >> no nevím čím to je ale tenhle uzel používám už nějakej čas a teď čumím jak pták - vona je to novinka:)))) Je to vlastně jedinej uzel co umím a vždycky jsem si myslel ,že to vážu špatně:))

                                                  NMarda - Profil | Út 17.2.2009 14:14:05

                                                  Milda >> V poho, každá firma má v nabídce podobné produkty, je to jen o tom, co komu vyhovuje.

                                                  Přikládám ještě uzel, který Ray Smith, majitel firmy Carp´R´Us, doporučuje pro vázání fluorocarbonu na očka obratlíků, příp. háčků a pod. Najdete ho v příbalových letácích. Uzel je velmi pevný, když se dodrží zásada - zatahovat navlhčený, nebo máznnutý lojem na rty.
                                                  Zkoušel jsem tímto uzlem vázat např. šňůrku Korda Hybrid, která má nosnost 9kg. Se žádným uzlem mi 9kg v uzlu neudržela, praskala při 5-6kg. S tímto uzlem praskala v uzlu při 8-9kg.

                                                    Nsidneyv - Profil | Út 17.2.2009 13:05:19

                                                    a čo hovoríte na Fox rigidity stiff rig

                                                      Noskus - Profil | Út 17.2.2009 12:20:40

                                                      Dnes jsem koupil tento fluokarbon.K.Nash

                                                        Nrocce - Profil | Út 17.2.2009 12:14:39

                                                        drozďák 30,42 >> dík,podívám se na to

                                                          Ndrozďák 30,42 - Profil | Út 17.2.2009 12:06:55

                                                          Používám pouze jeden uzel na všechno - chirurgický. Samozřejmě ho používám v muškařině na slabší průměry. Od 0,18 výše je už chirurgickej uzel pěkná koule. Asi jeho jediná slabina. A jak říkal Baron - slinit vlhčit. U FC dost zásadní věc, rád se "přepaluje".

                                                          Jinak co se týče té otěruvzdornosti nevím, není to mnou sledovaný ukazatel. Nicméně třeba Stroft ABR by mělo udělat stejnou službu, ne?

                                                            Nsamomo - Profil | Út 17.2.2009 11:47:02

                                                            roce >> rocce >> diiiiiiiiiiiiik

                                                              Nrocce - Profil | Út 17.2.2009 11:44:49

                                                              Petr Koch >> hlavní je že jsme pochopili:-))

                                                                Nrocce - Profil | Út 17.2.2009 11:44:15

                                                                SamoMo >> samomo >> tím,že je těžká tak je vhodná jen na určitém dně.Do bahna,když se položí tak se skoro ztratí ( hloběji zapadne),proto ji používám třeba já pouze u pevných montáží v zimě vůbec.Najdeš toho o ní v otázkách dost.

                                                                  NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:40:18

                                                                  Kubánec >> taky se mi ty závity pěkně motaly....

                                                                    Nsamomo - Profil | Út 17.2.2009 11:39:15

                                                                    ALL. a na co sa pouziva snura s olovenym jadrom ,,olovenka,, ?

                                                                      NKubánec - Profil | Út 17.2.2009 11:38:28

                                                                      Petr Koch >> Super, na to, že máš v sobě tak 3 promile je to slušnej nákres! :-)

                                                                        Nrocce - Profil | Út 17.2.2009 11:37:04

                                                                        Marda >> máš zkušenosti i s jiným materiálem,který nebere sluneční záření a mohl by být použit u kaprových montáží ?

                                                                          NMilda - Profil | Út 17.2.2009 11:32:49

                                                                          Tady toto je solidní FC a za přijatelnou cenu- http://www.crazyfish.sk/?p=productsMore&iProduct=83&sName=Gamakatsu-G-line-Fluorocarbon-25m a menší průměry- http://www.crazyfish.sk/?p=productsMore&iProduct=75&sName=Gamakatsu-G-line-Fluorocarbon-50m Jinak moc FC v oblibě nemám a už vůbec ne na šok, poddajnější vlasec(měkčí) se mi zdá, že vydrží více.
                                                                          EDIT:Abych nezapomněl,tak je taky vyroben v Japonsku..:-) (Mardo musel jsem,to se nabízelo samo..;-) )

                                                                            NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:32:34

                                                                            Marda >> :o))))přesně....

                                                                              NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:31:51

                                                                              S detailama se matlat nebudu, rád používám i tento a nikdy jsem neměl problém....

                                                                                NMarda - Profil | Út 17.2.2009 11:28:06

                                                                                Petr Koch >> Jo... ten soudkovitej náběh je sice dobrej spíš pro stahování než odhoz, ale jinej neumim. I když to platí v kaprařině, pro tebe je to vlastně v pohodě, že jo, ty teď máš na kolovrátku silnej kmen a ztenčuješ směrem k háčku s mouchou co? ;-)

                                                                                  Nrocce - Profil | Út 17.2.2009 11:27:17

                                                                                  Petr Koch >> právě si byl rychlejší:-(,já sem to nazval konus:-))

                                                                                    Nrocce - Profil | Út 17.2.2009 11:26:22

                                                                                    Honza LoVeC >> loni sem ho používal nevím jméno,ale měl lepší jednu vlastnost než Kravský.Je kratší a udělá konus,jinak dříve jsem chytal přes Kravský a taky s ním nebyl problém,ale tento drží a je o polovinu kratší.

                                                                                      NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:24:09

                                                                                      Marda >> tak tenhle uzel taky používám na spojní silného monofilu s kmenem. Ten kmen udělá uzlíku ze silného monofilu takovej pěkněj soudkovej náběh a konce nechávám trochu delší

                                                                                        NHonza LoVeC - Profil | Út 17.2.2009 11:22:28

                                                                                        Marda >> Ten znám...Je aji v atlasu uzlů :-)

                                                                                          NMarda - Profil | Út 17.2.2009 11:20:07

                                                                                          Kubánec >> Nevím, jak se jmenuje, ale každej uzel na takovým průměru ti bude mlátit o očka. Zkus to takhle, co jsem načmáral...

                                                                                          1x provlíknutý očko na 50lb, potom skrz provlíct 30lb. Pořádně zatáhnout očko na 50lb, popotáhnout 30lb, kterej to zatahování na padesátce trochu "nalomí", odstřihnout ten poškozenej kousek, potom udělat na třicítce 5-6x provlíknutej grinner. Vše zatahovat navlhčené nebo máznuté lojem na rty.

                                                                                            Npetr12 - Profil | Út 17.2.2009 11:19:25

                                                                                            Marda >> mech.vlastnosti jafo f-carbon má např i RAPTOR, ale ne ten barevný..a.v0,35 je to odpalovka velmi efektivní a funkční...a máš ho za 50kaček

                                                                                              NKubánec - Profil | Út 17.2.2009 11:16:08

                                                                                              Petr Koch >> Já si slušně zachytal na obyč vlasec 0,50 od DAMu ve výprodeji za 40,-. Použil jsem ho teda místo šokáče a olověnky, ale chytání v pohodě. Bylo to v pařezech, tak jsem sundal klasickou pletenku a vrazil tam lano. Až na ten uzlík...

                                                                                                NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:15:37

                                                                                                Marda >> No a co třeba Technium ve větším průměru? Tam tě těch 20m vyjde desetinásobně levněji.....

                                                                                                  NMarda - Profil | Út 17.2.2009 11:09:20

                                                                                                  Petr Koch >> Pro mě jsou taky důvodem k použití FC spíš mechanický vlastnosti než jeho "neviditelnost". Tedy větší hmotnost a lepší odolnost proti oděru, než má "vlasec".

                                                                                                    NRaggo - Profil | Út 17.2.2009 11:08:21

                                                                                                    Petr Koch >> Jo vlastně máš recht tys byl na permanentní rauch pauze ve foajé :-)))

                                                                                                      NBaron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 11:07:17

                                                                                                      Kubánec >> Nejlepsi na tohle je tzv chirurgickej (trikrat provlecenej, poradne naslinenej a pomalounku dotazenej) uzel. Asi to nejlepsi na spojovani vlascu o ruznych prumeru co je.

                                                                                                        NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:06:58

                                                                                                        Raggo >> v Břeclavi jsem neviděl vůbec nic :o))))

                                                                                                          NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:06:20

                                                                                                          Kubánec >> tak mezi to vlož kousek pletenky a budeš mít dva uzlíky :o))))

                                                                                                            NRaggo - Profil | Út 17.2.2009 11:06:16

                                                                                                            Petr Koch >> btw. možná si na to koukal, ...v Břeclavi předváděli novinku - "Carprusáckej" FB 50lb v návinu 20m za 550, -. Dělali tam s nim teda psí kusy a vypadal dost odolně

                                                                                                              NBaron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 11:05:16

                                                                                                              Marda >> Cokoliv od 0.10 po 0.30. Proste jak kdo. Pak to, ze skutecna kvalita vetsinou stoji nemalej randal.

                                                                                                                NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 11:04:30

                                                                                                                drozďák 30,42 >> Dík, myslím si o použitelnosti FC pro potřeby kaprařiny v podstatě to samé co jsi napsal. V 99ti% absolutně na hovno a jeho úspěšnost přikládám spíš vlastnostem ostatním, ale ne neviditelnosti. Jenže ty ostatní vlastnosti jako třeba tuhost a tvrdost v pohodě nahradím tvrdším vlascem většího průměru. Třeba 0,40 nebo 0,50. To je podle mě hlavní výhoda při lovu na dně v x metrech. jenže málokdo nasadí obyč vlasec, je to moc jednoduché a podezřelé. Už tolik ryb se nachytalo na FC, tak proč nekoupit za pár stovek jednu špulku. Vždyť přece utratíme i víc za jiný hovadiny, ale o tom to je :o))))))

                                                                                                                  NDanX - Profil | Út 17.2.2009 11:01:44

                                                                                                                  Honza lovec . dej to víc na kraj nebo jiný tvar šutru nebo pružnější tenší gumičku nejlepší jsou velké oblásky . a gumičky z duše

                                                                                                                    NHonza LoVeC - Profil | Út 17.2.2009 11:01:13

                                                                                                                    No nic jdu si na svaz pro papíry :-D

                                                                                                                      NKubánec - Profil | Út 17.2.2009 11:00:11

                                                                                                                      Marda >> Hele, můžeš mi říst jakým uzlem spojuješ 50 monofil s třeba 30 monofile. Mě to udělá vždycká tokovej uzel, že pří náhozu mám strach vo očka...

                                                                                                                        Ndrozďák 30,42 - Profil | Út 17.2.2009 10:57:52

                                                                                                                        Kocháč: s dovolením doplním Barona. FC má proti monofilu dobrou pevnost v uzlu, i když zase celková průměrová nosnost je nižší než u monofilu.
                                                                                                                        Dá se říct, že 0,18 FC je asi tak čtrnáctka patnáctka monofil.
                                                                                                                        Cenu to má pouze do hodně čisté, mělké, prosvětlené vody. Jinak je to zbytečný.
                                                                                                                        Tudíž se domnívám, že FC na lehko, těžko, kaprařinu a vůbec klasickej lov na MP jsou vyhozené peníze. Fluorcarbon se v takových podmínkách nemůže prodat ani vyplatit.

                                                                                                                        S tím rozkladem FC má Baron pravdu. Neodhazovat, odnést domu a vyhodit nebo venku spálit.

                                                                                                                        Ještě dodatek - jsou obrovský rozdíly v kvalitě, REÁLNÉ nosnosti, "neviditelnosti" apod. Chce to setsakra dobře vybírat a nenaletět.

                                                                                                                          NMarda - Profil | Út 17.2.2009 10:56:33

                                                                                                                          Baron 007 MC >> V jakejch průměrech nebo nosnostech se používá při muškaření?

                                                                                                                            NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 10:50:19

                                                                                                                            Baron 007 MC >> dík, stačí...

                                                                                                                              NBaron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 10:49:14

                                                                                                                              Petr Koch >> O neco veci odolnost vuci oderum, v nekterych pripadech (znacka) dobra narazu vzdornost (nakoureni od velkeho nasraneho duhaka). Jinak sem tam ho pouzivam, ale nejsem z nej buh vi jak unesen.

                                                                                                                              Kecum o nizsi viditelnosti pro ryby moc neverim, a jeho udjana schopnost propadavat se vodni blankou se mi nepotvrdila.

                                                                                                                              Dokazal bych bez nej uplne v klidu zit.

                                                                                                                                NPetr Koch - Profil | Út 17.2.2009 10:44:03

                                                                                                                                Baron 007 MC >> zaznamenal jsi z muškařiny nějakej rozdíl v používání fluorcarbonu a obyč monofilu?

                                                                                                                                  NBaron 007 MC - Profil | Út 17.2.2009 10:42:11

                                                                                                                                  To svinstvo je fajn, ale polocas rozpadu se meri na 10 000 let. Imuni vuci ultrafialovemu svetlu atd.
                                                                                                                                  Doufam ze se bude vesele do prirody odhazovat.

                                                                                                                                    NTomajo - Profil | Út 17.2.2009 10:38:22

                                                                                                                                    Honza LoVeC >> myslím, že zde není ani potřeba sekat. Ryba se sekne sama o kámen a tím ho uvolní z gumičky. Ty už jen zvadáš prut(max. lehce přiseknout) a zdoláváš. Nic v tom nehledej.

                                                                                                                                      NMarda - Profil | Út 17.2.2009 10:35:33

                                                                                                                                      Honza LoVeC >> Nemyslím si, že záleží na záseku, ale na tohle téma (kamenné montáže) už tady určitě nějaký pokecy byly...

                                                                                                                                        Nbodie - Profil | Út 17.2.2009 10:34:54

                                                                                                                                        Honza LoVeC - ®: Tak to jsi za celé léto vytáhl 10ryb :o)))