Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

golem - Profil | Po 23.1.2006 8:51:50

Kyanidy se obdouravaji velmi rychle, takze nejaka slozita detoxikace odpada.

    hellstar | Po 23.1.2006 8:46:46

    Tak nějak mi to všechno smrdí jak rozšláplé opičí lejno. Nikdo neví, jaká je škoda, ale ČRS jedná s draslovkou o výši odškodnění? Prý štiky a další dravci to neodnesli? Tss, tss tss...! Včera se ve Střepinách mluvilo o tom, že ryby mohou pomalu hynout ještě další 2-3 měsíce. A co takhle potravní řetězec? Co asi ti přeživší dravci budou žrát, když je bílá ryba a okouni pryč? Snad pětikilové kapry, kterých možná pár přežilo?!?! A co sedimenty na dně? To ještě vůbec nikdo ani netuší! Tak nějak mi to připadá, že se někdo snaží rychle zavřít někomu hubu...

      Zelí - Profil | Po 23.1.2006 0:12:37

      C.T:Potápěči zatím nic neviděli,protože se nepotápěli.Větší průtok řeky to zhatil,měli v úmyslu se potopit pod led,ale bohužel.... a kontrolní odlov pod jezy neměl podle odborníku na ryby cenu,protože je tam mělká voda a informace z mělčin jsou v tomto okamžiku a počasí zavádějící.Jinak na tom jednání by měli být zastoupeni všechny jednotlivé organizace zpravujicí úseky postižené otravou a samozřejmně členové SUS.Podle Horáčka, Draslovka nabízí finanční odškodnění.Sice ne nijak závratné,ale snad dostačující,ale vše bude na jednotlivých organizacích jak se to zítra dohodne.Doufám,že budou dost tvrdý a neústupný a neodpustěj jím ani halíř.Sám jsem zvědav jak tohle vše dopadne a co se na konec vysadí.

        C.T. - Profil | Ne 22.1.2006 23:39:35

        Zeli: Diky za info. Dej se prosim zpravu o tom, co videli ti potapeci.
        Na strankach SUS je informace, ze zitra v 16h ma byt jednani o navrhu Draslovky mezi SUS a postizenymi organizacemi. Budete tam nekdo?

          Zelí - Profil | Ne 22.1.2006 23:09:31

          čekal jsem větší publicitu vTV a ono nic.Nerozuměl jsem,ale jedné věci.Jak může jez v Poděbradech naředit a rozčeřit vodu,když přes něj žádná voda nejde.Přitom o pár kilometrů víš je jez bez elektrárny,takže přes něj jde voda určitě a tam v pohodě.To je přesně ta věc jak mi říkal Horáček informace nepodložené a rádoby chytré ale zbytečně vytvářejíci chaos zmatek.Jinak pohled šílený a je mi tak nějak smutno,protože voda v Poděbradech byla moje srdeční záležitost,hlavně co se týká dravců.

            lukas - Profil | Ne 22.1.2006 22:35:13

            tak z televize jsme se nakonec nedozvěděli nic nového,jen to co už bylo ve zprávách.nevíte kam by měla směřovat nějaká finanční pomoc???tech 1,5 milionu co zaplatí draslovka bude dost málo a někdo by určitě rád přispěl na obnovu Labe,ale kam?

              méďa | Ne 22.1.2006 22:30:15

              na co koukat chce se mi vzteky brečet a někomu bych taky přivřel kyslík

                válec - Profil | Ne 22.1.2006 22:12:31

                Čumte na novu ted zčiínaí střepiny a má tam bít neco o Labi!

                  shakespeare - Profil | Ne 22.1.2006 21:50:27

                  Jo Zeli> tomu se rika informace :) a jeste k tomu i nadejne. No, uvidime. Kolika organizaci se to vlastne na tomhle useku tyka ?

                    Zelí - Profil | Ne 22.1.2006 21:16:44

                    Dnes jsem hovořil s p.Horáčkem.Veškeré zprávy o rybách,které se ted objevují se nezakládají na pravdě.Zatím se ví že to odneslo nejvíce cejnů,plotic a bílá ryba.Kapři též,ale ne v takovém množství.Co se týče dravců,tak tam to odnesl nejvíce candát,ale štiky,boleni či sumec tam se nenašla jedna jediná ryba.Na dnešek měli naplánováno v Nymburce ponor potápěčů nad jezem,ale zvýšení průtoků je odradilo.Nikdo zatím neví co leží na dně,ale po konzultacích s odborníky je možné,že ryby které byly na dně zázrakem přežijí.Vše jsou jenom dohady a zaručřené zprávy nejsou ničím podložené.Jinak zítra mají představitelé zločinecké organizace DRASLOVKY předložit postiženým organizací možnost náhrady.Vypadá to že by to údajně měli finančně rozložit do tří let.Jsem zvědav jak to dopadne.Jinak se budu p.Horáčka informovat pravidelně a budu zde uvádět nové informace.

                      hellstar | Ne 22.1.2006 20:43:08

                      miras - dík.

                        miras - Profil | Ne 22.1.2006 20:09:32

                        hellstar: vezu 34 podpisů z Raspenavy, hodím to do JSA...

                          miras - Profil | Ne 22.1.2006 20:07:08

                          všichni : ve 22:00 je reportáž o Labi na Nově - pořad Střepiny....

                            hellstar | Ne 22.1.2006 15:41:09

                            Tak jsem byl dneska na Labi a mluvil s poybným. Vypadá to mizerně. Cejni a plotice asi úplně pryč, ale chycení jsou i kapři, amuři, okouni, úhoři i další dravci. Zatím se vůbec neví, kolik toho bude, spousta je pod ledem a na dně. Už se našli i mrtví raci i škeble.Vodní ptactvo to, vypadá, přežilo. Viděl jsem kachny, lysky, labutě. Tak snad alespoň něco....

                              Klikař - Profil | So 21.1.2006 21:44:57

                              Ottar - ® Díky za tolerantnost.
                              Nevím jestli hrdej ale udělal jsem dle mého správnou věc a nelíbi se mi špatná práce určitých orgánů vůči velkým fabrikám (o to víc chem.závodům)Zkráceně můj podpis je také pod tou žalobou.

                                hellstar | So 21.1.2006 21:40:00

                                doncoyote: Projel jsem si Cibulkovy seznamy - zkus to sám a uvidíš....

                                  Ottar | So 21.1.2006 21:19:00

                                  Hlásím, že jsem dnes podepsal žalobu a bylo nás víc.Tedy celkem dva.Ale práskat kolegu nebudu, nevím jestli je na to hrdý ;-) PS: stav na krámu Tomi - Korda celkem asi 10 podpisů.Tedy dnes ráno asi v 9.00 hodin

                                    Petr Havlíček - Profil | So 21.1.2006 17:03:10

                                    K tomuhle opravdu velkýmu průseru přibude ještě jeden. Dosadí se kapři (jako vždycky jich bude bohužel nejvíc) a masařkám bude jasný, že tyhlety nebudou smrdět. To bude "maso" po nasazení. To Labe ještě nevidělo.

                                      válec - Profil | So 21.1.2006 16:50:16

                                      Martin M. - ano ČRS

                                        Pvl - Profil | So 21.1.2006 16:13:08

                                        Martin M:jestli jsem dobře poslouchal tak R S