Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

NMartin M. - Profil | So 21.1.2006 16:09:18

valec> zaplati komu?

    NPS - Profil | So 21.1.2006 12:53:08

    Jenom malé upřesnění.Někteří si pletou Lučební závody a Lučební závody Draslovka.Každé je na jiném konci města.Draslovka je mezi výpadovkou na Havl.Brod a nádražím.Lučebka je na druhý straně směrem na Prahu.

      Nválec - Profil | So 21.1.2006 12:22:15

      Ted řikali na čt1že chemička zaplatí 1500000

        Nválec - Profil | So 21.1.2006 11:59:18

        Kde seženou a kdo dosadí ty kapitální kusi?

          Ndefiler | So 21.1.2006 10:30:10

          mluvíte o tom, že kapr se dosadí, a že s dravcema to bude horší. Ale co treba ryby jako hořavka duhová,... násada u nás snad ani neexistuje

            Nválec - Profil | So 21.1.2006 10:18:52

            V neděli ve 22:05 na nove v pořadu střepiny bi něco o havárii mělo být.

              Ndoncoyote - Profil | So 21.1.2006 9:18:34

              datel, hellstar - Pánové dobrý. Je-li to reálná informace, stálo by zato pustit to tisku včetně bulváru a soukromým televizním stanicím. Mají daleko menší regulaci než státní orgány a ČT. Snad by to pomohlo vyšetření případu víc, než různě státní složky. A následně i urychlení zajištění návratu do stavu blizkému stavu před havarií. Nevím, že ta soudní podání až tak pomohou, je-li v tom i ta armáda a staré struktury.

                Ndatel | So 21.1.2006 8:21:04

                Pavel Brůžek, nar. 20.1.1943
                Důvěrník StB, krycí jméno Pavel, správa StB Brno, sp. zn. 16084

                  Nhellstar | So 21.1.2006 8:15:21

                  Petr S: A víš, kdo je jedním z hlavních zákazníků Draslovky? Armáda ČR. Teď už je ti možná jasné, proč se kolem největší ekologické havárie v dějinách ČR tancuje po špičkách....

                    NPetr_S | So 21.1.2006 8:03:23

                    Podle údajů na webu Draslovky je od roku 1996 majoritním akcionářem společnost ITCE Praha (IČ 485 36 512), ta ovšem podle OR patří 100% panu ing. Brůžkovi. To znamená, že pan generální ředitel je přes svoji jinou společnost majoritním vlastníkem Draslovky.

                      Nshakespeare - Profil | So 21.1.2006 0:02:37

                      Jen me desi to ticho ve zpravach par dni pote. Nemate nekdo informace primo od nekoho ze svazu ?

                        Ngolem - Profil | Pá 20.1.2006 15:48:45

                        kua ted uz naposled> v pravo blikajici bod.

                          Ngolem - Profil | Pá 20.1.2006 15:48:18

                          Oprava odkazu> Bohuzel to nejde vlozit primo (ja to teda neumim), Takze se tam dostanene z hlavni stranky vlevo blikajici cerveny bod> http://www.pla.cz/planet/default.aspx

                            Ngolem - Profil | Pá 20.1.2006 15:46:30

                            Prubezne vysledky analyz labske vody podel toku od Kolina dolu spolu s prislusnymi zpravami jsou aktualizovany na http://www.pla.cz/planet/ram.aspx?id=\pvzinfo\default.html.
                            Prvni meren probehlo 13.1. a limitni koncentrace kyanydu byla prekrocena vice jak 100 x. Je to maso, kdyz si uvedomita, ze k havarii doslo pravdepodobne jiz 9.1.

                              NSalzman - Profil | Pá 20.1.2006 15:18:03

                              zelí: pravděpodobně to bylo v Poděbradech ještě horší-jsou blíž ke zdroji kontaminace. Otázka je jestli to vůbec může být horší. O snížení koncentrace kianidů se dá mluvit až dále po proudu, ale podle mého názoru byl desinfekční účinek od Kolína po Nymburk téměř srovnatelný

                                NZelí - Profil | Pá 20.1.2006 14:54:01

                                plavčík Tom: No tak to už opravdu začíná být vážné.Kapři se dosaděj jednoduše,tech je všude dost,ale dravci to je jiná věc.Nikdo to nedělá a když, tak je to finančně náročnější.Tak dobře se tam chytalo.Poděbrady dostali stejnej kouř asi jako Nymburk,že?

                                  Nplavčík Tom - Profil | Pá 20.1.2006 14:33:56

                                  Zelí: byli tam už vidět i candáti:-(

                                    NZelí - Profil | Pá 20.1.2006 14:31:09

                                    Nevíte náhodou někdo,jestli to odnesli i dravci?Zatim všude vidím a čtu o kaprech,cejnech a línech. DÍKY!!!!

                                      Nmaxwell - Profil | Pá 20.1.2006 13:54:38

                                      jedině mě napadá,srovnat to tam se zemí a pak vydat prohlášení,něco ve smyslu,že došlo k vyjímečné události a ta už se nebude opakovat....

                                        Nrybomil | Pá 20.1.2006 13:27:21

                                        Petr S: Podle toho jak to píšou v tom vyjádření už asi vyšetřování uzavřeli ?? Hoši asi nám nezbude, než ty lidi postřílet z mašinkvéru, co se taky díky mrazu nedal zastavit.