- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Otrava na Labi
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Ndandys | Pá 14.4.2006 10:06:56
NJohnMcE - Profil | Čt 23.3.2006 19:47:30
NPetrson - Profil | Čt 23.3.2006 14:19:28
NMike - Profil | Po 20.3.2006 9:09:23
V Lysé se na česlech elektrárny vytáhly ani ne 2 metráky uhynulých ryb (vesměs cejnů, pár sumců a kaprů), spousta toho asi odešla s ledem, ale i tak si myslím, že ryby tam jsou.
NPetrson - Profil | Ne 19.3.2006 22:27:59
NJohnMcE - Profil | Ne 19.3.2006 22:08:16
Pozn. : v rubrice " Můj lov " se zatím úlovků z postiženého Labe moc neobjevilo, mám osobně již 5 docházek na Labe a zatím ani ťukec ( plavačka a feeder ). Sice je extrémně dlouhá zima, ale i tak jsem tady zvyklý chytat kromě extrémních mrazů celou zimu a úlovky vždy byly. Tak jsem zvědav, až se více oteplí, jaké ryby se tu budou chytat. Prosím - ostatní, jak jste úspěšní na postižené části Labe?
NPetrson - Profil | Ne 19.3.2006 21:28:17
ALL >> něco nového o vývoji situace? Od havárie uběhly 2 měsíce vody a nic se neděje. Že by stále vyšetřovali? Nějak s tou pokutou otálejí, mám z toho pocit, že MŽP zvolilo typicky českou vyčkávací metodu. Až rozruch ustane a zapomene se, srovná to pár šušňů a nikdo si pomalu ničeho nevšimne...
NRici - Profil | Út 21.2.2006 21:41:23
NJKL - Profil | Út 21.2.2006 16:24:44
NTomášV. - Profil | Út 21.2.2006 14:40:44
NMike - Profil | Út 21.2.2006 13:37:08
13:31 - Lednovou ekologickou havárii na Labi, při níž unikl kyanid, zavinil zaměstnanec firmy LZ Draslovka Kolín. Ukázalo to vyšetřování. Pracovník porušil řády, byl přeřazen na jinou práci.
No comment.
Nplavčík Tom - Profil | Po 20.2.2006 12:58:59
Njettys - Profil | Čt 16.2.2006 8:48:24
NZN - Profil | Čt 16.2.2006 7:34:59
proč je svrhnout? Jen ať tam ještě nějakou dobu jsou, třeba se někdo konečně probudí. Tím nemyslím ty funkcionáře.
Nplavčík Tom - Profil | Čt 16.2.2006 7:24:47
Ndoncoyote - Profil | Čt 16.2.2006 7:06:37
Mám totiž poněkud jinčí informace. V dubnovém Rybářství (číslo 4) vyjde článek v rubrice "Napsali jste nám". Je to reálné zhodnocení stavu a řešení. Krátce potom, co ho redakce přijala, začali intervence, aby článek nevyšel. Psal jsem o tom minulý týden Martinovi M. Vzhledem k tomu, že nejsem autorem onoho příspěvku, pouze se známe, nejsem schopen ty intervence zaručit na 100%. Kdyby bylo všechno v pořádku, žádné intervence nebudou a nikomu neškodný článek nebude vadit. Jinak jsem zaslechl trávu růst, o tom, že Semeniuk mluvil, jako kdyby byl mluvčí Draslovky. Čas ukáže naprosto spolehlivě, jak se věci mají a já nejsem v tomto optimista.
NBosanac - Profil | Čt 16.2.2006 5:27:28
NMartin M. - Profil | So 11.2.2006 22:04:21
Ndoncoyote - Profil | So 11.2.2006 19:06:00
Souvislosti začnou docházet až později, aby si to člověk sesumíroval hned, to by nesměl dělat nic jiného, natož na něco jiného myslet. Ovšem zasažení parazity je samozřejmě možné.
Ty závěry však vznikají tím, že si člověk pomalu skládá mozajku informací. Fantazie vyloučí a tak z toho nakonec nějaký úsudek vyjde.
Ale myslím si, že admin MRKu nemá zájem o další pitvu problému, respektive ji brání rozvinout. Viz neuveřejněná otázka Otrava na Labi 2.
Kupodivu k problému se vyjadřují lidé i nerybáři, kteří píší své názory mě, na mrku prý polutuje jakýsi virus cenzorus. Ale jistě je to tak lepší. Jen jsem zvědav, jak přijdou prníze od Draslovky. Jsem v tomto velmi pesimistický. Ani nevím, na jaké úrovni byla dohoda mezi Střdočeským KV ČRS a Draslovkou. A možná to neví nikdo z Vás.
NMirek V - Profil | Čt 9.2.2006 14:15:51
Možná to nesouvisí s otravou z Draslovky - loni v Pardubicích jsme na cejnech o velikosti nad cca 25cm nacházeli "krvavé flíčky" a po morfologickém rozboru jsme došli ke zjištění, že se jedná o parazita Tracheliastes maculatus - připravuji o tom článeček a zajímá mne výskyt i v jiných lokalitách ...
Ntoku | Čt 9.2.2006 13:49:05
Nmaxwell - Profil | Čt 9.2.2006 13:46:53
Ntoku | Čt 9.2.2006 13:38:42
"veřejná omluva Draslovky" byla asi nade všechny ty slibované záruky,ultimáta a zvaní na koberečky,kterými se ten úředník v reportáži tak statečně oháněl.Tady je to vyjádření kolínské radnice:http://www.berounskydenik.cz/beroun/zpravodajstvi_
Nstrejka - Profil | St 8.2.2006 9:38:43
Proc Svaz operoval s castkou 400 000,- hned po havarii? Existuji v ramci Svazu nejaka pravidla komunikace jmenem Svazu? Tuto unahlene vyrcenou castkou pak pochopitelne vyuzila Draslovka jako svuj odpovidajici navrh na odskodneni a pak uz mohla jen velkoryse prihazovat...
Proc Svaz nepockal na vypracovani znaleckeho posudku (jakkoli by mohl byt u soudu napadnutelny), ktery by v delsim casovem obdobi dokazal zapocitat i uhynule ryby na dne a pod ledem? S timto posudkem by byla jeho pozice pri vyjednavani s Draslovkou silnejsi a vuci clenske zakladne odpovednejsi. Svaz mel pozadovat realne odskodneni a snazit se tedy ziskat ne vice ve snaze na ukor Draslovky obohatit sve fondy, ani ne mene ve snaze udelat si to jednodussi...
NOttar | Út 7.2.2006 20:33:54
www.irz.cz
Nplavčík Tom - Profil | Út 7.2.2006 20:22:10
Ndoncoyote - Profil | So 4.2.2006 14:57:41
Ndoncoyote - Profil | So 4.2.2006 14:56:01
Dohodu o odškodnění ve výši 2 000 000,- Kč od Draslovky posvětil Středočeský KV ČRS. Měli nějaké expertýzy. Ty prachy stači na dosazení kapříka. Bílá ryba a ostatní prý pro středočechy není problém a umí ji nahradit. Dohoda s Draslovkou nemá termín splatnosti mimosoudního vyrovnání. Když se dohodnou mimosoudně, je pokuta ve spodní polovině.
Jeho názor byl takový, že to pouštěli v podstatě pořád, ale regulovaně a po troškách. V lednu se jim to vymklo a uteklo to v ohromném množství a velké koncentraci.
Pod vlivem těchto informací jsem si vzpoměl, že jsem chytal v roce 2005 párkrát v Lysé nad Labem a v Čelákovicích. Někteří cejni měli podivné načervenalé skvrna na šupinách. Myslel jsem, že je to po tření, nebo plíseň. Další známý mi říkal, že pod jezem v Čelákovicích jsou takto "zabarvení" cejni běžná věc. Možná jste se stím setkali také, Vy kteří na Labi chytáte.
Nprofo - Profil | So 4.2.2006 13:06:03
NNeznámý | Pá 3.2.2006 20:40:23
Nprofo - Profil | Pá 3.2.2006 20:05:31
NPvl - Profil | Pá 3.2.2006 19:57:37
NOttar | Pá 3.2.2006 19:51:57
Nšeptal - Profil | Čt 2.2.2006 8:23:03
NMike - Profil | Čt 2.2.2006 8:21:45
Nšeptal - Profil | Čt 2.2.2006 8:10:22
NMike - Profil | Čt 2.2.2006 8:06:54
Nšeptal - Profil | Čt 2.2.2006 8:03:18
NMike - Profil | St 1.2.2006 15:28:38
strejka> kde je ten les? :-))
Nšeptal - Profil | St 1.2.2006 14:55:22
Nčolkař - Profil | St 1.2.2006 14:46:47
Nstrejka - Profil | St 1.2.2006 14:41:24
XAXAP
Kategorie: Nadpřirozené
Popis: Příšerka žijící v lesích, nuzného zjevu. Straší houkáním. Dnes bezvýznamné strašidlo, které již téměř vyhynulo. Jeho způsob obživy je dosud neznámý. Straší pro radost.
Likvidace: Lze likvidovat vypálením lesa, ve kterém žije.
Nšeptal - Profil | St 1.2.2006 14:40:30
Nčolkař - Profil | St 1.2.2006 14:36:24
Nstrejka - Profil | St 1.2.2006 14:18:48
Nježdík | St 1.2.2006 13:42:58
Nhellstar | St 1.2.2006 12:48:53
NPetr_S | St 1.2.2006 12:33:23
NPJ | St 1.2.2006 11:36:41
NMike - Profil | St 1.2.2006 11:06:36
NXAXAP - Profil | Út 31.1.2006 16:24:44
Nšeptal - Profil | Út 31.1.2006 7:11:44
NXAXAP - Profil | Út 31.1.2006 1:45:22
Nmacek | Po 30.1.2006 22:53:55
mě přepiš, já JSEM v poho. právě jsem si otevřel lahvinku moldavského chardonnay rezerva ročník 2000. to by bylo špatný, abych nebyl v poho! :-))
NXAXAP - Profil | Po 30.1.2006 21:45:57
tak co jsme se dozvedeli:
- drda tahne s hrajim
- mladej hraji je stejne jesitnej a nakrknutelnej jako fotrik
- Klikar se nasral
- Pajka jednou umre furt stejnej jako ted :-)
- macek porad neni v poho
- medved je preci jenom patriot
- ZNa to nebavi
a hlavne, Labe tece a asi jeste nejakej patek neutece :-)
a mala reklama na zaver (jestli ji MM zobrazi vickrat, poslu mu klido za ni prachy :-)):
XAXAP - sponzor zaludecniho vredu kazdeho parchanta! :-))))
NKlikař - Profil | Po 30.1.2006 17:33:09
ZN - ® ,,Je to základ" kejvnu ti na to
Ndoncoyote - Profil | Po 30.1.2006 17:32:50
Kde to žije - všechna témata
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
14:19NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 28
12:19NRybáři vs ochránci přirody 76
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














