MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kaprosraz MRKu

11.10.2001 - Aleš Baran


Rick Mommers s kaprem 75cm a 10,5kg.

Petr Pavlín s kaprem 74cm a taky 10,5kg.
      Před nedávnem, při klasické diskusi na fóru Kaprařina na serveru MRK, vzešel dotaz, zda bychom se mohli setkat a vše si ukázat v praxi. Tento nápad se dále prohluboval, až dostalo setkání přímo u vody (kde by se vše dalo ukázat v praxi) reálnou podobu. Za toto vše se zasloužil hlavně Rick, který s nepřehlédnutelným nadšením vše zorganizoval. Samozřejmě patří díky i ostatním, bez kterých bychom neměli třeba co pít.

      Ale kde najít místo, kde se může setkat 20-30 lidí se stany a to za nejmenších problémů (shánění hostovaček)? Opět zapracoval Rick a díky své diplomacii domluvil soukromý revír, pískovnu Štít nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Na této pískovně nám správce vyhradil asi 200m břehu, kde jsme se mohli v klidu zabivakovat, nikým nerušeni.

Den první - pátek 5. října 2001
      Někdy ráno: Přijíždí Rick a zabírá se svými kamarády nejlepší úsek - jeho konec, naráží sud a zkoumají dno a nahazují první pruty.
      Odpoledne až večer: Přijíždějí další účastníci srazu, všichni po příjezdu činí totéž. Zaparkují auto, jdou 200m na konec úseku za Rickem, podají si ruce, představí se, pochválí mu, jaké si hezké vybral místo, a utíkají zpátky. Čas tlačí, tma je tady za chvíli a všichni stavějí bivaky, chystají pruty, hledají místa, pijí pivo, burčák (diky, Honzo(s)).
      Večer: Vše je hotovo a tak se všichni scházíme u Ricka, kde je chytře umístěn sud. Debatujeme o všech možných i nemožných revírech, vypráví se uvěřitelné i neuvěřitelné zážitky o tom, co, kdy, kde, na co a jaké "mačky" kdo vytáhl či nevytáhl. Postupně se parta rozpadá, někteří jsou již značně unaveni (viď Tibore), a jdou spát, někteří tam, kde si postavili bivak, někteří jinam (viď Tibore). Všechny ještě čeká zpestření ve formě dvou kaprů, vlastně jediných, kteří stáli za focení. Jednoho dostal Rick a druhého jeho kolega Petr.

Den druhý - sobota
      Ráno: Někdo Ibuprofen, někdo anglickou snídani, někdo pivo. Následuje focení těch dvou kaprů.
      Pak ještě neštěstí ve formě této fotografie a bylo jasné, co se bude chytat dnes.
      Přes celý den: Ukázky montáží, práce s echolotem. Vyprávění a vyprávění. Sem tam nějaký násaďák a pivo. Pánové z konce úseku přemístili sud blíž k začátku a připravuje se výborné rožnění. Rick se nás systematicky snaží překrmit výbornými buřty a klobáskami, pak teprve servíruje ještě lepší žebírka. Před večeří si pánové Jandera a Pavlín zaplavali, když se pokoušeli udělat eskymáka na pramičce. Zábava trvá hodně do noci a závěr je stejný jako předešlý večer, akorát snad všichni trefili tam, kam patří.


Mirek Saferna (MirekSaf.) řádně testuje mého Diaflashe
      Den třetí - neděle - ve znamení odjezdu
      Ráno je taky stejné jako předešlé. Někdo Ibuprofen, někdo pivo a místo anglické snídaně gril ze včerejška. Většina lidí pomalu balí. Na závěr ještě malá "předváděčka" kaprařských prutů a navijáků od Shimana, které k otestování poskytla firma Gammarus. Kdo chtěl, tak si vyzkoušel, jak daleko se dá s těmito pruty nahodit a jak "sedí" v ruce. Nejdelší nához se na srazu povedl MM, který s Michalovým Antaresem překonal hranici 250m - bohužel do vody dopadlo pouze olovo bez vlasce (0,36mm), který při nához nevydržel Martinův energický švih.
      Ještě následovalo prohlížení kaprařských fotografií, společné focení a uklízení (viď Tibore), výměna vizitek. Někteří se domluvili na společných výpravách.

      Hodnocení: Celkově bych sraz hodnotil jako vynikající nápad a doufám, že splnil svůj účel nejen v perfektní zábavě, ale i ve výměně poznatků zkušeností. Bylo nás asi 20 (přesně nevím - chtěl jsem spočítat pruty při půlnoční cestě do stanu, ale někde v púlce mne hlasité chrápání natolik vyvedlo z míry, že jsem zapomněl, kde jsem skončil). Počasí, jídlo a pití bylo rovněž perfektní. Už se těším znovu.

Zleva horní řada: Martin Jandera, Honza Svítil (Boyscout), Aleš Baran, Adam Jendrulek (Salmon), Roman Čejka (RC), Petr Bolek (PetrB), Marin Maťák (MM)
Dolní řada zleva: Rick Mommers (Rick) se psem Oskarem, Michal Kučera, Láďa Kůs, Jan Stávek (HonzaS), Svatopluk Kvaizar, Petr Pavlín - ostatní bohužel už odjeli.


Revír Štít tvoří tři na sebe navazující jezera (pískovny) o celkové rozloze 62ha. Leží nedaleko Chlumce nad Cidlinou v krásném prostředí borového lesa. Je dobře přístupný autem a kempování je povoleno přímo u vody. Povolenky stojí 250kč/den, 800kč/týden, 1800kč/měsíc, 3500kč/rok. Kontakt: Rybářství Chlumec nad Cidlinou, a. s., Boženy Němcové 711/IV., 503 51 Chlumec nad Cidlinou, tel.: 0448/500 050

Autor: Aleš Baran - ®

Přečteno: 3 178x
Průměrná známka: 1.43

Související články

Jak dopadl sraz MRKu?

Přijeli experti snad na všechny rybolovné techniky ...

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNový spacák Fox Evo-Tec RipStop ERS2

Za 3.190
Skvělý spací pytel 93x213cm, novinka roku, nyní se zbrusu novým vysoce odolným nepromokavým materiálem Evo-Tec Rip Stop - U nás po registraci za tuto vynikající cenu ale pozor, jen do vyprodání

akce, rybareniCarp Mix 3kg

Za 112
Dlouhodobě testovaná směs na kapry. Směs obsahuje pekárenské výrobky, ptačí zob, anglická vločka. Kapři to mají spočítané. Balení: 3 kg

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Okoun - Rybářské potřeby Okoun - Rybářské potřeby

Třebíč, Smila Osovského 33/24