MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ve vypuštěném rybníku se zabydleli vzácní ptáci, rybáři musí počkat

Kategorie: Všeobecné

Na dně vypuštěného Komárovského rybníka na Hodonínsku letos zahnízdily dva páry u nás kriticky ohrožených tenkozobců opačných a čtyři páry pisil čáponohých. Ochránci přírody jásají, rybářství však přijde o více než milion korun.

Bahnité dno místy s mělkou vodou, které si ptáci pro hnízdění vybrali, se pro ně totiž mohlo stát velmi snadno pastí. Po opětovném napuštění rybníka by voda nevyhnutelně zaplavila a zničila jejich hnízda. V České republice přitom z těchto ohrožených druhů bahňáků hnízdí jen maximálně 10 párů tenkozobců a 20 párů pisil.

Zdroj: http://regiony.impuls.cz/vzacni-ptaci-vypusteny-ryb​nik-spor-rybari-hodonin-f8s-/jihomoravsky-kraj.aspx​?c=A170615_112206_imp-jihomoravsky_kov

 

MAXXSKATER - ®, 17.6.2017

Diskuse k bleskovce

N splávkař - ® Út 20.6.2017 22:46:19
Je zajímavý, že tady se za vyvedení dvojích mláďat ohrožených druhů obětuje milionová škoda na rybochovu který je majetkem chovatele popř. jej má v tržním nájmu a na vodách státu které má svaz zdarma za to, že na nich řádně obstará VRP probíhá svrchu dlouhodobě podporovaný exodus původních druhů ustupujících zájmům čilimníků plnící přání platících co je svými hlasy drží u koryt.
N Dida - ® Po 19.6.2017 8:06:05
Zase opět platí rybník od slova pták...pokud náhradu za ušlý zisk zaplatí, tak proč ne...jen se obávám, aby takových případů nepřibývalo a místo rybníků budou pak vypuštěné zarostlé mokřady
N Honza7 - ® Ne 18.6.2017 10:40:34
Zajímavá kauza a pohled na udržení druhové rozmanitosti z jiného přírodovědného spolku, než ČRS. Je vidět, že souhra ornitologů s ochránců přírody dokáže za spolupráce s Českou inspekcí životního prostředí zasáhnout do obchodních zájmů společností a omezit jejich podnikání v zájmu zachování ohrožených živočišných druhů.
Z tohohle pohledu je naše počínaní nepochopitelné. K zachování takových rybích druhů, jako je jeseter, hlavatka a dalších není potřeba spolupráce s jinými přírodovědnými organizacemi, čí státní správou, tohle je čistě v našich možnostech. Přesto všechno zájem o ohrožené rybí druhy je minimální a je to vlastně v rámci akcí zahraničních kolegů za přispění peněz z EU a nebo na několika nadšencích, kteří do toho investují čas a vlastní peníze.
N karvo - ® Ne 18.6.2017 10:08:03
Jo a taky tam našly ukradený čtyři audiny.

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSOUL - Vážící trojnožka TRIPOD WEIGHSYSTEM

Za 809
Výprodej - sleva 40% na vše! (do vyprodání skladových zásob)

akce, rybareniAkční cena Fox Bivak Royale Classic 1 Man Camo

Za 4.990
Poslední 1 ks na skladě pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3% a poštovné a balné za vás uhradíme.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Prosba o pomoc

Dobrý den, prosím o pomoc, včera mi na prýglu nějací dobráci vybrali auto, konkrétně obal na pruty Fox FX Trisleve s dvěma pruty Sportex NXT v korku s navijáky Shimano Baitrunner 10000 XTEA plus...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR – rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

Internetový prodej rybářských potřeb FISHING STAR. S námi si splňte své rybářské sny.