MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ve vypuštěném rybníku se zabydleli vzácní ptáci, rybáři musí počkat

Kategorie: Všeobecné

Na dně vypuštěného Komárovského rybníka na Hodonínsku letos zahnízdily dva páry u nás kriticky ohrožených tenkozobců opačných a čtyři páry pisil čáponohých. Ochránci přírody jásají, rybářství však přijde o více než milion korun.

Bahnité dno místy s mělkou vodou, které si ptáci pro hnízdění vybrali, se pro ně totiž mohlo stát velmi snadno pastí. Po opětovném napuštění rybníka by voda nevyhnutelně zaplavila a zničila jejich hnízda. V České republice přitom z těchto ohrožených druhů bahňáků hnízdí jen maximálně 10 párů tenkozobců a 20 párů pisil.

Zdroj: http://regiony.impuls.cz/vzacni-ptaci-vypusteny-ryb​nik-spor-rybari-hodonin-f8s-/jihomoravsky-kraj.aspx​?c=A170615_112206_imp-jihomoravsky_kov

 

MAXXSKATER - ®, 17.6.2017

Diskuse k bleskovce

N splávkař - ® Út 20.6.2017 22:46:19
Je zajímavý, že tady se za vyvedení dvojích mláďat ohrožených druhů obětuje milionová škoda na rybochovu který je majetkem chovatele popř. jej má v tržním nájmu a na vodách státu které má svaz zdarma za to, že na nich řádně obstará VRP probíhá svrchu dlouhodobě podporovaný exodus původních druhů ustupujících zájmům čilimníků plnící přání platících co je svými hlasy drží u koryt.
N Dida - ® Po 19.6.2017 8:06:05
Zase opět platí rybník od slova pták...pokud náhradu za ušlý zisk zaplatí, tak proč ne...jen se obávám, aby takových případů nepřibývalo a místo rybníků budou pak vypuštěné zarostlé mokřady
N Honza7 - ® Ne 18.6.2017 10:40:34
Zajímavá kauza a pohled na udržení druhové rozmanitosti z jiného přírodovědného spolku, než ČRS. Je vidět, že souhra ornitologů s ochránců přírody dokáže za spolupráce s Českou inspekcí životního prostředí zasáhnout do obchodních zájmů společností a omezit jejich podnikání v zájmu zachování ohrožených živočišných druhů.
Z tohohle pohledu je naše počínaní nepochopitelné. K zachování takových rybích druhů, jako je jeseter, hlavatka a dalších není potřeba spolupráce s jinými přírodovědnými organizacemi, čí státní správou, tohle je čistě v našich možnostech. Přesto všechno zájem o ohrožené rybí druhy je minimální a je to vlastně v rámci akcí zahraničních kolegů za přispění peněz z EU a nebo na několika nadšencích, kteří do toho investují čas a vlastní peníze.
N karvo - ® Ne 18.6.2017 10:08:03
Jo a taky tam našly ukradený čtyři audiny.

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Podložka Commander | SLEVA 72%

Za 1.299
Extrémně lehká podložka, šetrná vůči rybám. Vnější materiál je snadno omyvatelný, postranní stěny zajišťují maximální bezpečí ryby a dva otvory umožňují připevnění podložky k zemi pomocí kolíků. Tato podložka je dodávána s hezkou transportní taškou.

akce, rybareniPrologic Vlasec Interceptor 300m 25mm | SLEVA 73 %

Za 109
Díky technologiím keramického ošetření a procesu vytlačování při nízké teplotě disponuje monofil neobyčejně hladkým hedvábným povrchem. To umožňuje výrazně prodloužit náhozy a také pomáhá zvýšit rychlost potápění, což je při dalekých náhozech velmi důležité.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23