MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Brusel kvůli možnému zákazu zjišťuje, kolik olova zůstává po rybářích či myslivcích

Kategorie: Všeobecné

Evropská komise chce zjistit, nakolik přírodu poškozuje jedovaté olovo z mysliveckých nábojů nebo rybářských závaží. Evropská agentura pro chemické látky má proto vypracovat analýzu, a na jejím základě se rozhodne, zda bude používání olova dál povolené, případně se omezí nebo rovnou zakáže.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1873637-bru​sel-kvuli-moznemu-zakazu-zjistuje-kolik-olova-zusta​va-po-rybarich-ci-myslivcich

 

fotojakes - ®, 12.8.2016

Diskuse k bleskovce

N nekut - ® St 14.12.2016 15:10:00
Debatovat o používání olova je jedna věc, ale odpadávací olova jsou o něčem jiném. Jak je vůbec možné, že tahle krávovina, ekohrůza a totální nesmysl nejen že není zakázaná, ještě se regulerně prodává. Podle mne ten kdo tohle hájí je totálně vyhrabaná hlava. A pokud se shodneme, že je tohle nesmysl navýsost, tak by se alespoň měla nějak vytvořit atmosféra, aby se i blbec za tenhle typ olova styděl. Tohle je otázka principu.
N Pr3v1t3k - ® St 14.12.2016 14:04:59
Pěkná diškus...
N Petr 72 - ® St 14.12.2016 13:29:02
Serjoža >> celá eu ,její politika a nařízení jsou na ho.no.
N Serjoža - ® St 14.12.2016 12:49:55
To by všichni rybáři kteří chcou být 100%ekologičtí museli sedět u vody nazí a dojet k vodě na koni.Takovou blbost mohl vytvořit hodně se nudící tvor.Kolik sviňstva je všude jinde to se neřeší ale pár olůvek jo.Olovo země dala a země vzala.Dříve se šlo na ryby s udicí,batůžkem,nějaký rohlík a žížala se našla po cestě,a ryba se chytla.Rybář si ji vzal dom a sežral.Po rybáři tam nic nezůstalo.Dnes tam přjede menší náklaďák,naháže věci na vozék a s tím až jede ke břehu a vše umělé neekologické.Naháže do vody 20kg sraček(říká tomu krmení).Rozpáře 30 kapříkům hubu od ucha k uchu háčkem bez protihrotu a 4m prutem,poválí ůlovek po podložce z umělé hmoty a 20minut pózuje s každým polomrtvým kapříkem před foťákem.To je ekologická metoda chyť a pusť.Po rybáři tam zůstanou pixle od piva sáčky od krmiva a betonových zátěží světových výrodců a hromada vajglů.
N sliver - ® Čt 1.9.2016 20:56:45
Honza7 >> aha , tak to jooo
N tuzemak - ® Čt 1.9.2016 19:13:45
No a je po diškuzy....
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 19:12:33
sliver >> Koukám, že jsme z vodních toků skočili do úplně jiného prostředí. Psal jsi o POLÁCÍCH a zřejmě proto, že ČESKÝ zemědělec použije pesticidy a nebo herbicidy za to může POLSKO - to je úžasný, to dává logiku. Viděl jsi co se monitoruje v ovzduší, opravdu jsou tam těžké kovy - na které stanici to monitorují???????????????
Biodostupnost těžkých kovů obsažených v sedimentech - tento termín si nech patentovat. Opravdu mě už začíná unavovat tě doučovat v základních termínech chemie. Olovnaté ionty se mohou vyskytovat v roztocích - tato skupina je tedy rozpuštěná ve vodním sloupci, s přibývajícím časem na základě difuze se jeho koncentrace v nádrži časem vyrovná. Speciálně pro tebe - pokud budu rozpouštět cukr ve vodě, tak ten v kterékoliv části roztoku bude mít stejnou koncentraci - pokud ochutnáš z jakékoliv části tento roztok, bude stejně sladký. V sedimentech tedy tyto rozpuštěné látky nenajdeš.
Druhá část olovnatých iontů bude ve sraženinách - to jsou látky, které se velmi špatně rozpouští ve vodě. Tedy pokud je vytěžím společně se sedimentem a bude na zabezpečených skládkách - to jsou ty, které zajistí aby se nebezpečné látky nešířily dál, tak budou z biologického hlediska volně dostupné pro zapomenutého horníka, který vyfárá přes tento nános bahna.
Pokud jsi opravdu spolkl olovo pro ověření své teorie, že se jedná o absolutně inertní kov, tak se obávám, že už první příznaky neurologických problémů jsou vidět.
N sliver - ® Čt 1.9.2016 18:04:04
Honza7 >> aha , takže ve zplodinach po spalování fosilních paliv nejsou žádné tezke kovy , Slezskou pánvi k nám neproudi žádné zplodiny z Polska , protože oni dodržují všechny předpisy , stejně jako naši zemědělci nepoužívají v množství více než malém herbicidy a pesticidy , které samozřejmě neobsahují žádné tezke kovy , že .
Biodostupnost těžkých kovů obsaženych v sedimentech ? No to je jednoduche . T . Kovy tam obsazene , jsou tam jistym způsobem zakonzervovany a jejich biodostupnost se pohybuje na mizivych procentech . Při těžbě sedimentů se to docela meni .
To si asi děláš srandu , ne . Když někomu něco zdrazis tak , že to nemůže dělat , protože by zkrachoval , tak jsi to zastavil nebo jenom zdražil ?
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 15:15:23
sliver >> Tak postupně - olovo a jiné těžké kovy nemají nožičky. Tím chci říct, že těžko se k nám do ČR dostanou z Polska, protože všechny hlavní toky odtékají od nás do Polska a né naopak. Jestli by si měl někdo stěžovat, tak to budou Poláci. To stejné se bude týkat herbicidů a pesticidů.
Odtěžení sedimentů a biodostupnost obsažených sedimentů - tak to moc nechápu, měl by jsi to vyspecifikovat pod tím si může každý myslet něco jiného.
Ukládání sedimentů s ekologickou zátěží na určené skládky nezastavily odbahňování, ale prodražily a to jsou opravdu rozdílné pojmy.
Můj návrh byl jediný a to použít ochranné pouzdra a nebo nátěry, pokud tohle tebe zatěžuje, tak je mi Tě opravdu líto.
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 15:03:33
Slavíček >> Obal a nebo ochranný nátěr by měl na nádržích stačit, pokud aspoň jednou za třicet let dojde k odvozu sedimentů. S tím dalším co jsi uvedl souhlasím, akorát by každý měl začít tam kde sám může zastavit a nebo aspoň zpomalit zbytečnou ekologickou zátěž. Těžko můžeš zamezit, že někdo něco zapálí a nebo někde něco vylije, všichni by jsme měli začít u sebe. Pak lze očekávat celkově zlepšení.
N sliver - ® Čt 1.9.2016 9:33:36
Honza7 >> hele , já měl náhodou chemii ještě 2r na střední . Pokud jsi nepochopil nadsázku s tím svazem , nic nenadelam . Mi jen přijde usmevne zakazovat oluvka , když se na nás vali tuny těžkých kovů z Polska , z herbicidů , pesticidů atd atd . Navíc při odtezovani sedimentů přece může taky docházet k zvyseni biodostupnosti obsaženych těžkých kovů . A co ten zákaz ukládání jinam než na skládky škodlivého odpadu , vždyť kvůli toho se prakticky přestaly odbahnovat rybníky . Tvoje návrhy mi přijdou nerealne .
N Slavíček - ® Čt 1.9.2016 6:39:06
Honza7 >> V reálu by stačilo olovo pokryté možná odolným plastem . Jak dlouho by to vydrželo je otázka . Je zajímavý že unie řeší olovo ale bordel který sem vozili soudruzi od nich se nějak neřešil . Vezmi si pak když se to mělo uklidit tak ti raději někdo úmyslně zapálil . Neni to tak dlouho co bylo otrávený labe u Kolína .To by mě zajímalo jak to vyřešili úřady s tou firmou a jestli dostala aspoň pořádnou pokutu . Protože jediný co dnes vládne světu a většinu lidí zajímá jsou prachy . Hodně věcí mě sere ale nic s tím člověk neudělá
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 6:27:39
Slavíček >> Bavíme se o zavážejících loďkách s nosností 3 kg?
N Slavíček - ® Čt 1.9.2016 6:20:28
Honza7 >> V tom se určitě neschodnem jsem zásadně pro zákaz zavážení . Kde to povolili nebo je tam bezvládí je pouze bordel na vodě . U nás nejsou v tomhle rozumný ani tolerantní lidí.Tři pitonci jsou pak schopný zabrat vývozem i 20 h vodu .Teď mi prozraď jak je chceš donutit aby to vozili do max určené vzdálenosti ? Vezmi si rozdělávání ohňů úprava břehu kácení porostů všechno řád zakazuje a stejně to lidi dělají to nemluvě o úklidu bordelu po sobě
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 6:06:46
Slavíček >> Nejde tady o to co snese ryba, ale co dělat proto aby zde byla zdravá populace. V tom vidím základní rozdíl. Daleké hody se dají kompenzovat zavážením, tohle je pouze věc legislativy.
N Royale with Cheese 3 - ® Čt 1.9.2016 6:05:40
Honza7 >> smiř se s tím, že nejvíce řve ten, kdo toho nejméně ví. Hodně štěstí v přesvědčování těch, kdo chtějí neslyšet a nevidět.
Jsem pro zákaz olova, něco jsem si o tom už dřív přečetl.

[ Vstoupit do diskuse - 206 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLehátko Delphin ST8 plus

Za 3834
Královský prostor na 8 nohé konstrukci to je lehátko ST8 plus od značky Delphin. Nosnost 190 kg.


akce, rybareniKaprařský podběrák Delphin IKONA 36

Za 2225
IKONA je zástupcem nejvyšší série podběráků od značky Delphin. Přesvědčí vás o tom každým centimetrem svého dokonale vypracovaného designu. Delphin IKONA je postavená na celokarbonové rukojeti.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...