MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Pod slabým ledem - Škrovád, Slatiňany

Bylo krásně, ale jen za oknem. Nicméně přinutil jsem se k malé akci a v tomto chladném a větrném dni jsem natočil několik záběrů našich ryb. Voda měla kolem 3°C, vzduch 1,5°C. Na většině hladiny byl slabý led po minulé velmi chladné noci. Bylo tu -14°C. Houpe se to, jako na houpačce a zima nějak nechce skončit. Ryby jsou už natěšené na jaro a je na nich vidět velká chuť k rozmnožování. Některé si už vyhlédly své partnery a ostroretky mají výraznou třecí vyrážku. Podle ní se dají snadno rozeznat jikernačky od mlíčňáků. Na záběrech je dobře vidět i amur a tolstolobik. Jeseteři jsou docela líní, hlavně malí albíni. Líni kupodivu nejsou zahrabaní v řasách, což je většinou jejich nejoblíbenější místo. Na jednom záběru je vidět provizorní savice filtrace, kterou na jaře nahradím gulí. Na dně je docela poklizeno, takže až se oteplí, budu mít za úkol jen zlikvidovat místy bujnou řasu. Vidím to nejdřív na plastové hrabičky a hrubý kartáč, později nasadím algae away. Příště zkusím natočit koljušky ve vedlejším leknínovém jezírku.

Jarda Slatiňany - ®, 25.3.2013
Uživatel je autorem nebo spoluautorem tohoto videa.
Průměrná známka: 1,29

Diskuse k tomuto rybářskému videu

N Karel Hrubín - ® Po 25.3.2013 20:53:28
To video je nadherny, ale kdyz jsem se podival na stranky autora a videl cele jezirko a zahradu, tak mi spadla brada. Je to neco uzasnyho a musim rict, ze je to sen nejednoho rybare a zahradkare. No, a ja jsem obojiv jednom :-)
N Jarda Slatiňany - ® Po 25.3.2013 20:15:51
To asi bude kaprovec čínský - myxocyprinus asiaticus. Příklad http://rybicky.net/atlasryb/rezatka_cinska
N Miki - ® Po 25.3.2013 17:58:06
Je to pěkný. Ten veslonos je krásnej. A nejde mě do hlavy ta ryba jak tam sedí v rostlinách--taková ta hnědo-černo strakatá.......co to je???? První tip je "latimérie podivná" , ale ta to asi nebude co??
N GeoG - ® Po 25.3.2013 17:49:44
To je nádhera!

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBehr neoprenové prsačky HighBack Neo Max

Za 2399
behr neoprenové prsačky highback neo max


akce, rybareniSensas Feeder křeslo London

Za 5499
Speciální feederové křeslo s kompletním vybavením


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...