Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

cabadaj - Profil | Čt 12.3.2015 20:21:50

chtěl bych vědět kolik je gramů 3,5 lb.

fotojakes - Profil | Čt 19.3.2015 15:28:28

Zatížení v librách značí pod jakou zátěží se prut ohne do 90° úhlu a nevyjadřuje přímo vrhací zátěž. Sice to spolu souvisí a lze orientačně soudit, že vyšší libráž snese více, ale na vrhací zátěž je třeba se ptát výrobce nebo prodejce konkrétního prutu.

kantori2 - Profil | Po 16.3.2015 19:49:17

dobrý večer mám dotaz ohledně povolenky mladých
syn od kamaráda 9let loni chodil do rybářského kroužku kol května splnil zkoušky a dostal povolenku
letos chodí opět do rybářáku má koupený lístek zaplacenou známku --vše od lonska - zaplacenou povolenku ovšem vedoucí kroužku mu ji nechtějí vydat .-až kol května .domnívám se že zkoušku složil vloni tak letos by už mohl chodit k vodě s povolenkou od ledna.zatím chodíme spolu a chytáme na moji povolenku tzn na dva pruty mě 61let a chytám kol25let dík

fotojakes - Profil | Čt 19.3.2015 15:24:25

Doplním, že nárok na to samozřejmě vedoucí nemá a povolenku by měl vydat po jejím zaplacení. Povolenka i známka se musí platit na každý kalendářní rok, bez ohledu na to, kdy začal chytat a zaplatil první povolenku.

halouzka11 - Profil | Čt 19.3.2015 13:08:42

Petruv zdar všem rybářům i nerybářům mám dotaz kam mám jet s rodinou na novomlynske nadrze jestli kemp nebo je nějaký flek přímo u vody ...kdyžtak nějak lajcki vysvětlit kde se místo nachází ;-)Díky všem.Martin

Martin M. - Profil | Čt 19.3.2015 14:04:01

Je tam asi 15 km volne pristupneho, vybetononeho nebo kamenneho brehu, kde si muzes vpohode sednout. Jestli sedis kilometr vlevo nebo kilometr vpravo je celkem jedno. Spise bych se ridil podle smeru vetru - chytat proti vlnam.

Flek pro rodinu tam nejspise nebude nikde (pokud je nechces trapit ve stanu na betone a nikde nic hezkeho) - ale kempu tam je take nekolik
http://www.mrk.cz/rekreace.php?id=3055
http://www.mrk.cz/rekreace.php?id=3208
http://www.mrk.cz/rekreace.php?id=5141

Kdyz si zapnes mapy.cz s leteckymi snimky, tak ti bude jasne, ze o nejaky konkretnich mistech az tak moc nebude a ze vetsina ryb se nachyta tak nejak "kdekoliv".

http://www.mapy.cz/zakladni?x=16.6861898&y=48.88073​15&z=12&base=ophoto

OliBar - Profil | Pá 13.3.2015 23:03:33

chcel by som sa opytat ci je spravne pouzivat male krmitko a na hocik dat na panacika boilies teraz po zime na malom rybniku ak nie tak ako mam zmenit nastrahu aby som mal vasciu sancu chytit vacsiu rybu na tazko

fotojakes - Profil | Ne 15.3.2015 22:28:25

bude třeba se k té větší prochytat přes menší, ale proč ne.

kantori2 - Profil | Ne 15.3.2015 22:05:07

dobrý večer mám dotaz ohledně povolenky mladých
syn od kamaráda 9let loni chodil do rybářského kroužku kol května splnil zkoušky a dostal povolenku
letos chodí opět do rybářáku má koupený lístek zaplacenou známku --vše od lonska - zaplacenou povolenku ovšem vedoucí kroužku mu ji nechtějí vydat .-až kol května .domnívám se že zkoušku složil vloni tak letos by už mohl chodit k vodě s povolenkou od ledna.zatím chodíme spolu a chytáme na moji povolenku tzn na dva pruty mě 61let a chytám kol25let dík

fotojakes - Profil | Ne 15.3.2015 22:27:45

toto jsem sám zažil v době chození do kroužku, vedoucí se tak snaží, aby děti jali v květnu na Zlatou udici.

tom_novak - Profil | Pá 13.3.2015 15:59:53

Prosím o radu jak dluhý má být šokový navázec a muže být z pletenky nebo z fluocarbonu?

fotojakes - Profil | Pá 13.3.2015 19:21:11

cca dvě dálky prutu, nebo tak, aby před náhozem bylo pár otoček na navijáku. Použít jde obojí.

Supák - Profil | Pá 13.3.2015 10:31:56

Čau.. začínám chytat na plovoucí boilie přesněji jsem si kupil popku 16mm a když jsem si udělal návazec a nad haček jsem si dal broček tak mi tat popka nezvedne háček do takové výšky jaky bych chtěl ... čím to může být ? mala popka ?

fotojakes - Profil | Pá 13.3.2015 11:01:22

nemusí být malá, jen třeba plave hůře. Všechny plovky nemají stejné vlastnosti. Také může být těžký háček.

Moka79 - Profil | St 11.3.2015 18:47:29

zdravím, prosím o radu ohledne Chod rigu a to konkretne spoj olověná šnůra - hlavní vlasec. Jedná se mi o to ze jde o bezpečnou montáž, kdy po přetržení vlasce má ryba stáhnout krátký návazec i s korálkem z olověnky a nevláčí jí za sebou i s olovem. Takže obratlík nepřipadá v úvahu, dál jsem našel jen spoj smyčka do smyčky, ale přes smyčku olověnky se mi korálek taky nevyvlíkne.Všude jen chod rig samotný, ale tenhle detail jsem nikde nenašel. Děkuji.

fotojakes - Profil | Čt 12.3.2015 13:03:37

obratlích rozhodně ne a malé gumové korálky taky nebudou to pravé. V tomto článku jsem to myslím vysvětlil dobře. http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1277

olis - Profil | St 11.3.2015 18:33:43

Je prosim možne nakonci montaže vynechat navazec s pletene šnury a misto toho puožit fluocarbonovy vlasec pri lovu na boiles či peletey dik olis

fotojakes - Profil | Čt 12.3.2015 12:55:06

bez problémů to jde

rybářík3 - Profil | St 11.3.2015 18:28:52

ahoj kde najdu montáž s krmítkem??dik

fotojakes - Profil | Čt 12.3.2015 12:49:56

zde je vše pohromadě, stačí prohledat a vybrat co vyhovuje http://www.mrk.cz/montaze.php