Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

repka - Profil | St 11.3.2015 12:56:46

Ahoj, jak se sestavuje montáž na závěsné olovo ?

fotojakes - Profil | St 11.3.2015 13:07:50

V sekci montáže a uzly je popsáno mnoho různých montáží. http://www.mrk.cz/montaze.php?menuid=10

S olovem v závěsu je zde http://www.mrk.cz/montaze.php?id=291

jirisyky - Profil | Út 10.3.2015 18:01:56

Samozřejmě, že jsem je povařil a po vyplavání na hladinu asi ještě 2-3minuty

fotojakes - Profil | St 11.3.2015 11:40:16

já bych viděl problém v množství vajec, protože 4 mi přijdou málo na kilo směsi. Navíc záleží na dalších pojivých složkách, které můžou být v krmítkovce v různém poměru. Možná by pomohlo přidání krupice.

Carp Team Pro VB - Profil | Út 10.3.2015 16:23:55

Ahoj. Hodne se snazim tento rok od brzkeho jara venovat kaprarine. 3 dny po sobe jsem venoval kaprum. Prvni den jsem zkousel vetsi hloubky, aktivita pouze bile ryby, chytal jsem na male prumery boilies, urcite proto bila ryba. Ale snazil jsem se mit jemny navazec, maly hacek a mensi nastrahy.
Sedel jsem asi 8 hodin a nic. Jeste jsem se snazil prochytavat revir a daval jsem jen malicke krmeni v podobe par pelet 16mm na pva snurku. Vsiml jsem si, ze odpoledne jiz slunicko slusne hralo na tuto dobu slusne, rozhodl jsem se druhy den zkusit mensi hloubku.
Druhy den jsem mel stejnou taktiku, jen jsem zkousel mensi hloubku. ale bohuzel na reviru neni zadna melcina okolo 0,5-1 metru. Takze cca 1,5-2 hloubka.
Ale tentokrat aktivita jeste horsi.
Posledni den jsem zkousel i za docela slunecneho pocasi hlubsi,casti, jestli tam nebudou ryby a jestli nezacnou vyjizset z vetaixh hloubek a hledat pomalu uz potravu. Stale stejna taktika.
Vsechny dny, stejna taktika, stejna doba lov priblizne, krmeni pouze s PVA a prochytavani reviru.
Co tedy zkusit jineho? Snad jsem tl donre popsal a bude se na to dat odppvedet. Dekuji, ahoj.

fotojakes - Profil | St 11.3.2015 4:58:25

tou zásadní odpovědí je čas a v tomto ročním období to platí dvojnásob. Že se nepodařilo za tři dny ulovit kapra je celkem běžné a stává se to i zkušeným rybářům, kteří chytají na místech, kde to dobře znají. Myslím, že strategie je dobrá a pokračoval bych v tom zkoušení různých míst, případně bych zkusil prokrmit nějaké místo, jestli se tam, ryby nezačnou objevovat. Ideálně u nějakých překážek.

Lukryba - Profil | Út 10.3.2015 17:14:17

Máte dobré zkušenosti s melasou? Díky


Miras - Profil | Út 10.3.2015 17:17:36

Ano, v létě, kdy je voda teplá.

jirisyky - Profil | Út 10.3.2015 11:55:25

Ahoj, zkoušel jsem prvně udělat pár kuliček z 750g krmítkovky, 250g peletky 6mm rozmočené a 4 vejce. Po dni sušení mě přijdou, že jsou stále poměrně měké. Můj dotaz, je tam málo vajec, nebo mám déle sušit? Dík za odpověď Jirka

Miras - Profil | Út 10.3.2015 16:29:35

Trochu mi uniká, oč se pokoušíš. Pokud máš v těstě vodu a vejce a jen jsi ho sušil, není se čemu divit, že to nechce tvrdnout. Zkus raději sáhnout po nějakém osvědčeném receptíku a ušetříš si nervíky.

repka - Profil | Út 10.3.2015 12:31:44

Ahoj, mám na Vás dotaz. Poprvé v životě budu chytat na boilies a nevím jak udělat tu nejjednodušší věc. A tou je jak udělám boilie vlas pod háčkem. Díky za odpověď.

Kajooo - Profil | Po 9.3.2015 11:44:28

Zdravim.
Vedel by mi niekto poradit, kde by sa dali kupit kapre pre miestnu organizaciu v ktorej som zaregistrovany?
Mal by som zaujem o dodavky z CZ, HU, pripadne ine krajiny.
Vdaka za info.

fotojakes - Profil | Po 9.3.2015 12:22:46

Myslím, že tento dotaz patří spíše do poradny chov ryb. Kapr v tržní velikosti je k mání u všech produkčních rybářů i na Slovensku, není třeba jej tahat ze zahraničí.

tom_novak - Profil | So 7.3.2015 17:23:17

Prosím o radu dá se těd kolem jara použít 40fluocarbon 6háček 14mm boilies diky

fotojakes - Profil | Po 9.3.2015 9:17:32

použít se určitě dá, ale řekl bych, že vzhledem k velikosti nástrahy je to až zbytečně naddimenzovaný návazec.

jéňa ch. - Profil | Po 9.3.2015 7:53:36

Ahoj a dobrý den , chci se vás zeptat... jestli háček s č. Velikosti 8 neni už moc malej na navazec s vlasovou montáží u klasického navazce. A nebo jestli my poradíte jak s tímhle háčkem zvýšit počet záběru ?? Dekuju a preji hezkej den ... Jeňa z vysočiny ;)

fotojakes - Profil | Po 9.3.2015 9:15:11

není malý, pro mě osobně je to nejpoužívanější velikost při lovu kaprů na boilie, někdy používám i 10 a výjimečně 12. Důležité je upravit montáž dle použitého tvaru háčku. http://www.mrk.cz/montaze.php?menuid=10

U většiny háčků a montáží pomůže umístění bročku (0,3-0,8g) před háček (2-5 cm).

Rybana - Profil | Pá 6.3.2015 18:53:33

Dobrý den, nevíte náhodou kolik podložek se dává pod cívku ULTEGRY XSC. Dík

fotojakes - Profil | Pá 6.3.2015 18:58:36

tolik, aby byl návin na cívce rovnoměrný, chce to vyzkoušet u konkrétního navijáku.

Od výrobce jsou tam myslím dvě.