Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

tom_novak - Profil | Čt 5.3.2015 16:31:35

Prut mám 3m odhozová zátěž je 80–150g

Martin M. - Profil | Čt 5.3.2015 16:34:36

Pokud je to teleskopicky prut, tak jsou 4 ocka obvykly pocet.

tom_novak - Profil | Čt 5.3.2015 9:34:03

Toto bude moje poslední otázka:má počet oček u prutu ,význam jak daleko nahodim?na prutě jich mám 4 není to malo?

fotojakes - Profil | Čt 5.3.2015 11:37:26

vliv na délku hodu bude, ale ne příliš velký. pokud je to 360 cm dlouhý prut, tak jsou 4 očka dost málo a problém může být při zatížení prutu při zdolávání, protože váha bude méně rozložena na celý blank. Ale kaprový prut se 4 očky jsem ještě nikdy neviděl, minimum bylo 6 oček.

Odpověď na předešlé doplnění s normální rybařinou je stejná.

tom_novak - Profil | St 4.3.2015 12:12:57

Zdarec mam par otazek.Jsou vubec nutne na normalni chytani tyto veci: dipy,boostery vlasove rovnatka anti tagle hadicky atd

fotojakes - Profil | St 4.3.2015 14:14:17

Netuším co je normální chytání, to bude mít asi každý nastavené jinak. Všechny ty věci jsou jen pomůcky navíc, které můžou pomoci, ale samozřejmě se dá lovit i bez nich.

Jirka 24 - Profil | St 4.3.2015 13:20:56

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký vlasec používáte při krmení raketou (nejen průměr, ale třeba i konkrétní výrobek)? Děkuji za odpověď.

fotojakes - Profil | St 4.3.2015 14:12:36

stejný jako při chytání 0,25-0,30mm, jen přidám odpalovku (silnější vlasec) o průměru 0,45-0,55mm. Někdo dává pletenku. Délka odpalovky cca dvě délky prutu. Konkrétní výrobek, nebo značku nepreferuji.

-Martin133- - Profil | Út 3.3.2015 18:04:25

Dobrý den,prosím o dvě rady ohledně vlastního krmení na kapry jsem začátečník tak že ještě s tím nemám zkušenosti. 1.Můžu nějak nahradit tu mletou řepu nebo kde ji mohu sehnat.
2.Jak dlouho to krmení vydrží a kde ho mám skladovat.
PS:Předem děkuji za rady.

Martin M. - Profil | Út 3.3.2015 20:26:01

ahoj, podle zajmen "tu mletou repku" a "to krmeni" reagujes na nejaky konkretni recept na navnadu?
Mletou repku nepouzivam, neni nutna. Suche krmeni vydrzi v uzavrenem obalu treba rok, dva, tri... skladovat mimo slunecni svetlo, treba ve sklepe. Bacha na moucne cervy a hlodavce.

david.novotny - Profil | Út 3.3.2015 11:17:53

zdravím, chtěl bych se zeptat. už několik let jezdím na jeden revír , každý rok jsem chytal na stejnou návnadu a za den okolo 15 kaprů . ale od minulého roku tam začalo jezdit plno rybářů a ryby jsou nejspíš přežraný protože za tři dny jsem tam minulý rok chytil jen 2-3 kapry okolo 9-14 kg a menší nebraly. mám zkoušet různé návnady nebo bych měl raději jezdit na jiný revír protože tady už to nemá cenu ?

fotojakes - Profil | Út 3.3.2015 12:11:47

Možností proč neberou je několik, ale přežrání to určitě není. Větší tlak způsobuje větší plachost a opatrnost ryb. Pokud ty ryby nejsou vychytány, zkusil bych se zaměřit na klidnější a nepřístupnější části revíru. Ryby se stahují právě do takových míst, kde je klid. Ta nástraha je až druhořadá, ale její změna může pomoci, stejně jako změna montáží a strategie krmení. Pokud se dlouhodobě používá stejný způsob lovu, ryby berou méně, protože už to znají. Čím je revír menší, tím se dá rychleji přechytat, zejména pokud tam rybář sedí často.

DeFoRt - Profil | Po 2.3.2015 22:04:11

Zdravim Vas, mam taky dotaz. Chcel by som namotat na cievku snuru o priemere 0,16mm podla udajov na cievke sa vojde vlasca o priemere 0,50mm 260 metrov. Podla vypoctu by sa mi malo vojst na cievku viac ako 2,5 km snury s priemerom 0,16mm. To mi vsak pride velmi vela a viem ze vzorec ktory pouzivam je spravny. Je rozdiel v kapacite pri navijani snury a vlasca na cievku? Ako zistim spravnu hodnotu mnozstva snury na cievku? Dakujem.

Martin M. - Profil | Út 3.3.2015 0:07:18

Ahoj, porovnatelne s vlascem o stejnem prumeru to asi moc nebude, ale kdyz ti to vyjde treba jeden, dva nebo pet kilometru, tak to tam fakt budes v cele teto delce motat? Neni lepsi koupit takove mnozstvi pletenky, ktere opravdu vyuzijes, a zbytek dat podmotavku?

rybářík3 - Profil | Po 2.3.2015 15:23:30

děkuji a ješte je lepší když budu jen chytat přes den stačejí tičky bez hlásiče nebo je třeba i pípák a ješte kde bych mohl nakoupit přes internet veci pro lov kaprů

Martin M. - Profil | Po 2.3.2015 15:38:42

Hlasice nejsou nezbytne nutne, pokud nebudes nechavat pruty bez dozoru. Doporucuji ale v takovem pripade vzdy povolit brzdu, aby ti ryba nestahla prut do vody.
Kaprarinu muzes koupit na temer jakemkoliv eshopu
http://www.mrk.cz/rybarske-potreby.php

rybářík3 - Profil | Po 2.3.2015 15:13:36

a ty videa jsou prosím kde já je nemohu najít

Martin M. - Profil | Po 2.3.2015 15:19:05

rybářík3 - Profil | Ne 1.3.2015 19:54:31

petrův zdar chci se zeptat jsem začátečník a jaký byste mi doporučili naviják můj strýc má takový velký tak jestly víte kde najít (obědnat) podobný naviják

Martin M. - Profil | Po 2.3.2015 14:40:21

"Velkych navijaku" jsou stovky a lisi se nejenom provedenim, ale take cenou. Muzes mit navijak za 400 nebo za 8.000 Kc. Nejaky levnejsi navijak pro 13ti leteho kluka muze mit cenu kolem 1.000 Kc a velikost "50". Zalezi, kolik penez muzes utratit a co presne s navijakem hodlas delat. Velky navijak znamena, ze se na nej vleze hodne vlasce - pouzivaji se pro vzdalenosti 100 az 300 metru od brehu, ale pokud chytas jen u brehu, je lepsi mit lehky mensi navijak.