Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

Duffy rybář - Profil | Čt 31.7.2014 13:36:25

Dobrý den,
po 8 letech jsem byl na rybách s mamky kamarádem který mě naučil chytat, šli jsme na jeho oblíbený místo chodí jenom tam je to na řece kde v prvních 5 metrech jsou kameny a na nich vodní šneci a je vydět jak vždy kapři jednou jsou vidět drobný bublinky. On chytá jednoduše (olůvko zarážka háček) chytá na bramboru a hází to maximálně dva metry daleko a vždy chytne krásný kapry letos má 50-75cm a to já za celí život chytil na tý řece max 55cm

mohl bych dostat ňákou radu jak na ně?
děkuji.

Rick - Profil | Čt 31.7.2014 16:29:37

kdyz dva delaji to same neni to totez a ano totez nebude ryba, musite zkusit dal, byt lepsi a vnimat kde se co deje. Tupe kopirovat nikde neprinese sladke ovoce

Šami01 - Profil | Pá 25.7.2014 12:33:08

zdravím, neví někdo, kde bych koupil kyselinu máselnou. Dík za odpověd

Rick - Profil | Pá 25.7.2014 22:38:25

Brenntag

Miras - Profil | St 30.7.2014 12:14:20

Tyhle problémy řeší strýcek Google. Zadej do vyhledávače "kyselina máselná" nebo "butyric acid" a vyjede ti dost nabídek.

matykal - Profil | Út 29.7.2014 20:51:48

ahoj mužu se zeptata jetli mužu boilies kuličku napíchnout na háček nemám s tím zkušenost předem dík

Rick - Profil | St 30.7.2014 10:35:58

muzes ale nic nechytnes, doporucuju dat do vyhledace heslo - boilie na vlas

Alfons766 - Profil | Čt 24.7.2014 22:22:50

Zdravím, vyhrál jsem týdení povolenku na revír Grádo u čelákovic,je to slepé rameno řeky Labe.Zajímalo by mně jestli to někdo zná???Věnuji se kaprařině díky...

Rick - Profil | Čt 24.7.2014 23:20:23

jelikož ja prohral jsem tam jeste nebyl, budeš prvni

joti - Profil | Út 22.7.2014 13:45:31

Ahoj moc se nevyznám v principu batruneru mohli by jste mi to nějak vysvětlit, je v kaprařině zapotřebí??

Rick - Profil | Út 22.7.2014 16:54:17

bez prosim do rybarskeho obchodu a nech si to vysvetlit s navijakem do ruky, zapotřeby neni, je ale sikovni pro výbrane situace a lidi

kaprik24 - Profil | Po 21.7.2014 19:48:04

Děkuju za odpověd,a ještě jedna otázečka.Co když se na povrchu utvoří plíseň?je to na škodu nebo není.Díky

Rick - Profil | Út 22.7.2014 8:28:58

postupuji podle radu dole, nenech plisen se rozrůst, trochu fličky nevadi ale krusta zeleny/zlutý plísne určite už neni zdravé pro nikoho

myrau - Profil | Pá 18.7.2014 14:55:11

Ahoj Chlapi,

moc zkušeností s kaprařinou nemám a proto se na Vás otáčím s prosbou na zodpovězení pár otázek. Příští týden se chystám na celovíkendovou návštěvu jedné pískovny. Nemám vůbec představu kolik sebou vzít krmení na zakrmování lovného místa. S tím souvisí i otázka, na kterou bych se rád zeptal. Jak často na krmném místě zakrmovat? Zruba jaký oběm krmení je optimální zakrmovat? A je lepší zakrmovat ve vetším okruhu nebo jen lokálně na jedno místo? Děkuji za pomoc a přeji hodně úspěchu na poli rybářském i osobním.

Míra.

Rick - Profil | Po 21.7.2014 19:26:40

tohle je na knihu, pár kilo návnad je minimu, nemáš na koule tak si vezmi i partikel nebo pellet. Nezapomen na popkz a matros pro zig rig, Krmit mužes tak casto jak to lze. Kde ja chýtam napřiklad nejde krmit kobrou pres den, rackové vše výberou. takže je to otazka pozorovani a rozhodovani na mistě. Hodně steští, at to kouše

bonhof - Profil | Po 21.7.2014 11:41:32

Ahoj, kluci, potřeboval bych od Vás radu, chodím na 0.5ha rybník jsou tam kapři přes 80cm sice jen pár ale jsou, už jsem je i lokalizoval, mužete mi dát radu jak je chytnout, díky

Rick - Profil | Po 21.7.2014 19:23:57

travit cas a zkusit, takhle bez info jine odpoved nedostaneš

kaprik24 - Profil | Po 21.7.2014 18:27:23

Ahojda kolegové,chci se zeptat jak dlouho dopředu je dobré chystat partikl a jak ho vytunit,teda jestli to není tajemství.:-) Díky za odpoved.

Rick - Profil | Po 21.7.2014 19:23:17

Ja připravuju partikel minimalne tyden dopředu, mam rád když dobře kvasi, jinak nic s tim neprovedu, jen vařim do měkka a´necham v uzavrene kyble dozrát.
Jediny výjmka jsou maples ktery rád použvám přim po varu, ještě za horka. ale musim priznat že už je to pár let co jsem měl dodavku, ted se spiš držim u týgráky, repka a konopi

vudy - Profil | Čt 17.7.2014 13:36:53

Zdravím.Jak jsem již psal,chystám se na pět dní k vodě.Na zakrmení lovného místa jsem mimo jiné koupil i řepku.Nemám s tím žádné zkušenosti a proto se chci zeptat,jestli se musí ještě nějak upravit(povařit,namočit atd.),než se s ní začne vnadit,nebo jestli může jít rovnou do vody,tak jak jsem ji koupil.Děkuji za odpověď

Miras - Profil | Čt 17.7.2014 16:35:56

Namočit, jinak bude plavat.