Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

jezeveccz - Profil | Čt 28.8.2014 9:53:18

Ahoj,
letos jsem se začal dost soustředit na kapry a mám dotaz ohledně šrotu, dělám si ho doma nekupuju ho, používám klasicky chleba, kukuřičnej šrot a přidávám do toho třeba vanilkovej cukr, nebo ořevhovou náplnň a jiné (kvůli aroma).Tahle varianta se mi dost osvědčila (možná učinější než kupovanej šrot), ale napadlo mě, jestli bych stim mohl mít někde na revíru problém, jako že se tyhle věci do šrotu přidávat nesměj. Máte stím někdo skušenost?

Miras - Profil | Čt 28.8.2014 10:14:34

Zbyčečně se nestresuj. I kdybys chytal na třípatrový šlehačkový dort, je to v pořádku. Předtím než však začneš chytat, prečti si Bližší podmínky lovu pro daný revír. Tam mohou být určitá omezení stanovena.

Karbi30 - Profil | Po 25.8.2014 8:22:02

Ahoj kluci proč my plave domácí boilies?
Složení bisqid mouka,pšeničné klíčky, pivovarské kvasnice, gluten,vejce,kokos aroma, olej slunečnicový. Vařeno v páře. 20mm.
Některý plavou a některý ne
Děkuji

Rick - Profil | Po 25.8.2014 21:19:22

To asi bude mit puvod v tom biosquidu, nevim co to obsahuje ale podle navzu tam bude zrejme cast krevetova. Sniy tato složka a prijdej neco tezky jako standartni ryba moucka nebo kuku moucka /nebo odtucena sojova

Matteo - Profil | Po 11.8.2014 18:34:45

Ahoj nevite kdo opravuje ocka na delenych prutech mam sonik Sk3xtr 3,25lb potreboval bych opravit ocka.
nejlepe praha a stredni cechy

diky

Rick - Profil | Po 11.8.2014 18:36:01

Zeptej se u Karla v obchodě, ma kontakt ktery dela pruty, pripadne to tam daji a zorganizujou to

FREEX - Profil | Ne 10.8.2014 11:14:39

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Byl jsem si zachytat s kamarádem na Labi, kdy jsem večer okolo 8 hodiny na jeden prut (5m) navázal jednoháček velikosti 6 s dlouhým ramínkem a na tento jsem namotal dvě rousnice. Půl metru nad háčkem jsem měl zaržku a nad touto průběžné olovo 25g. Toto jsem házel zruba 5m před sebe. Prut jsem měl na (pípáku) se swingrem. Toto jsem přibližbě po pul hodině kontroloval, ale vždy, když jsem to z vody vytáhl, tak na háčku byl jen zbytek rozkousané rousnice. Za celou dobu mi to ale žádný záběr nesignalizovalo. Zapnutý byl... :-)

děkuji za radu

Rick - Profil | Ne 10.8.2014 13:42:50

mý tady chytame kapry, tech rousinic určite rozkousal nečo z skupinu - cejnek, tloust, uhor, sum. ameriky, sum obecny, parma atd. Tudiž nevime jak na to. Možna to chtěl sednout se koukat na spičku musela trkat a potě sekat. Tohle neni sestava na kapry na labe, leda do chovni rybnik kde jina ryba neni

zlámiš - Profil | So 9.8.2014 15:26:27

Petrův zdar, mám echolot HUMMINBIRD MAX 170 a poohlížím se po novém. Co by jste mi za echolot doporučili?

Rick - Profil | So 9.8.2014 22:37:18

korda marker i s prutem :) fakt nevim

SallySalic - Profil | Pá 8.8.2014 17:24:40

Zdravím
Mel bych dotaz co si myslíte o teto montáži?
Nevím zda ji vubec vazat či ne..



Rick - Profil | Pá 8.8.2014 22:38:13

Nikde, kdyz to utrhnes tak co s rybou

Kaprar! - Profil | Čt 7.8.2014 21:46:45

Dobry den,

Potrebuji poradit ohledne pouziti zig rigu.. Jake pouzivate navazcove materialy?? Staci obycejny vlasec nebo je potreba nejaky specialni ktery plave?? Jako nastrahu budu pouzivat penu. Muze se zig rig pouzivat i na rece?? Diky moc!!

Rick - Profil | Pá 8.8.2014 15:34:47

na kratky zig staci obyc fluorocarbon, na delsi uz je lepsi plouci varianta. Do proudu to jde ale asi bude obtizne uhadnout v jake hloubce se aktualni nachazi nastraha

joti - Profil | St 6.8.2014 22:24:33

Ahoj, můžu zakrmovat na jednom místě zároveň partiklem a boilisem, poradily by jste mi jak se váže sólo průvlačná montáž?

Miras - Profil | Čt 7.8.2014 9:19:25

Ano, nic Ti nebrání v tom, abys používal partikl a boilies současně. Je však pravděpodobné, že partikl bude lákat také bílou rybu, z toho důvodu jej používám hlavně na "rozjetí" fleku.
Montáže si prohlédni tady: http://www.mrk.cz/montaze.php

molca - Profil | St 6.8.2014 13:00:57

A kolik metrů Používáte toho fluorocarbonu, kolik metrů je ideální, diky.

Miras - Profil | St 6.8.2014 13:23:09

Tolik, kolik je třeba v daných podmínkách, většinou 10-20m. Ideálně by to musel být celý návin na navijáku:-)

Grasel - Profil | Út 5.8.2014 20:42:51

Ahoj kolegové, prosím o radu:
co je lepší použít za kmen pokud chytám přes hranu porostlou škeblemi? Ty potvůrky jsou ostrý jako břitva.. Co je dle Vašich zkušeností lepší, silný vlasec (cca 0.50+) nebo pletená šňůrka?
Děkuji za radu :)

Rick - Profil | Út 5.8.2014 22:02:47

ja použivam 70/00

Miras - Profil | St 6.8.2014 8:23:44

Stejně jako Rick používám 0,70 mm, ale flouocarbon.