Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

cmeliak87 - Profil | St 16.7.2014 14:26:46

Nazdar.chcem sa opytat ake tazke olova volite pri vyvazke cca 120-140m .davam vo vacsine 100g jednu na priebezno jednu na pevno no na pevno a s olovami nad 100 g mi dost ryb padalo

Miras - Profil | St 16.7.2014 14:51:14

Při vyvážce volím šutr přes gumičku a delší návazec.
PS: průběžka na tak velkou vzdálenost postrádá smysl.

vudy - Profil | Út 15.7.2014 19:38:38

Zdravím.Začal jsem tuhle sezónu opět chytat a chtěl bych vyrazit na pět dní k vodě.Chci se proto zeptat,co je pravdy na tom,že se u vody na tuhle dobu nesmí použít klasický stan,pouze bivak.Každý tvrdí něco jiného a proto prosím o radu.Děkuji

Miras - Profil | St 16.7.2014 9:38:19

S roční dobou to nemá nic společného, je třeba si řádně nastudovat pravidla (nikoliv však rybářská), která v dané lokalitě platí (vlastnická práva, místní vyhlášky, omezení v zájmu ochrany přirody apod.). Rybářská stráž tě za stan ani bivak tepat nemůže. Policie nebo inspekce živ.prostředí však ano. Více zde: http://www.rybsvaz.cz/?page=vase_dotazy&lang=cz&fro​​​​​mIDS= dotazy č. 129 a č. 96, kde je dokonce odkaz na názor ČIŽP.

FinalStorm - Profil | Út 15.7.2014 9:58:50

Zdravim, potřeboval bych poradit nějaký levný naviják s volnoběžnou brzdou.
Podle diskuzí se rozmyšlím mezi:
Okuma Enduro ENB 55
MIVARDI Morpheus 5000 BR
a možná i SHAKESPEARE BETA 60 FS

Na ryby se dostanu max. 3x do roka na 2-3 dny, takže nechci nic drahého.
PS: Omlouvám se, jestli je to dotaz typu "Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod.", ale do diskuze bohužel přispívat nemůžu.

Miras - Profil | St 16.7.2014 9:24:19

Ahoj,
sorry, ale ani jeden z těch navijáků jsem nikdy neviděl. Vpravo nahoře je kolonka "Vyhledávání" - zadej tam názvy těch navijáků a přečti si o nich v diskuzích. Teď už jsi zaregistrovaný člen mrku, můžeš tedy vesele přispívat do diskuzí.

kramy - Profil | Po 14.7.2014 21:50:30

Zdravím, máte někdo zkušenosti s plesnivým boilies? Vadí to kaprům? :)

Rick - Profil | Po 14.7.2014 22:34:41

nemusi to být kritické, pokud to neni 2mm tlusta tak to lze použit, trochu umýt pred použitý, popřipadne zabit s pořadnou dávku soli a poté použit

Miras - Profil | Út 15.7.2014 8:48:43

Vydesinfikovat v hrnci s horkou, řádně osolenou vodou, nechat uschnout a nadipovat.

robbie - Profil | Ne 13.7.2014 17:32:17

Zdravím, ako najjednoduchšie natiahnuť silikon.zarážku na vlas k boilie? Na boilie ihlu mi nešlo natiahnuť, zarážky sú príliš malé, je to veľkosť M. Díky.

Miras - Profil | Po 14.7.2014 12:23:37

Na již hotovém návazci může být problémem uzlík na vlasovém přívěsu, většinou se však dá přes něj zarážka přetáhnout. Smyčku na vlasu vložíš do smyčky, na které jsou zarážky a jednu z nich přetáhneš na vlas.
Pokud návazec hotový není, pak neprve uděláš smyčku na vlasu, pak na volnou část návazce natáhneš zarážku - viz. výše a stáhneš ji až k uzlíku smyčky. Dál už pokračuješ jako při výrobě bezuzlového návazce.
Snad jsem to napsal srozumitelně.

Hoolis - Profil | So 12.7.2014 23:17:01

Ahoj, rád bych se zeptal jaké by bylo nejlepší koupit pruty pro začínajícího kapraře. Nejspíš budu chytat pouze na odhoz. Bylo by lepší pořídit 3lbs a nebo vyšší? Revíry také střídám. Někdy se vyprávím na místa, která jsou čistá a někdy naopak křoví a jiné překážky ve vodě. To samé platí i pro rozlohu. Vzdálenost.. nedokážu říci kolik zvládnu nahodit ale snad s olovem 50g a pvačkem těch 60 aspoň dám, jako začátečník. Děkuji

Rick - Profil | Ne 13.7.2014 15:41:51

3lb je ok, moc tesží neber, tam už s 50gr olovo nc necitis a nebude to hazet vubec

brčál - Profil | Čt 10.7.2014 18:15:04

zdravím.uvažuji nad zakrmováním raketou spomb max.můžu takto zakrmovat s prutem 3lb ??? a jakou koupit aby to nebyl nějaký šit. má mít na sobě nápis spomb???nebo jak se mám orientovat?díky

Rick - Profil | Ne 13.7.2014 15:40:59

s středni velikost spomb to lze, nejvetší na 3lb prut moc nelita

syty - Profil | Pá 4.7.2014 20:36:35

ahoj porad mi jak nejlip oznacit krmne misto i prez nesmyslny zakaz vseho pomalu i rybolovu -velky pisecak prisovice-mozna znas dik

Miras - Profil | St 9.7.2014 12:21:00

Pokud není v bližším podmínkách zakázáno použití markeru, tak to může být možnost.

joti - Profil | Ne 6.7.2014 10:06:27

Existují nějaké mapy, plánky, které ukazují schéma dna.,,, Byli jste někdo, máte zkušenosti s Pískovnami u Ledců.

Miras - Profil | St 9.7.2014 12:15:10

Mapy - kdo takové info má, pečlivě si je střeží. Občas se dají na netu najít fotky upuštěných či vypuštěných revírů.
Ledce - nejvíce informací Ti podá přímo Aleš Vondrlík, který revír vlastní.

mika 35 - Profil | Út 8.7.2014 20:29:22

mám dotaz.: nemá někdo skušenosti z kuličkama od p. Kučery Robin fish , do ted sem chytal na spiceman a super dik



















Miras - Profil | St 9.7.2014 12:11:50

Ano, mám. Jsou to atraktivní, měkčí koule na rychlé chytání.