Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

Rybář-Jakub - Profil | So 7.6.2014 18:17:09

Zdravím pánové:) Chtěl bych se zeptat chci jsi koupit stojan a mám vyhlídnutý stojan pro 3 pruty. A chtěl bych se zeptat jestli jsi do nich můžu dát já 2 pruty a popřípadně mladší bratr 1 prut každý máme svoji povolenku a zajímalo by mě jestli by náhodou nebyl třeba problém s tím že máme pruty hned vedle sebe ve stojanu. Díky za odpověď s pozdravem Jakub

Rick - Profil | So 7.6.2014 22:34:20

neni problém, dokud jste spolu a bratr nebude chýtat s dalším prutem 5 km dál

pajoj - Profil | Po 2.6.2014 6:43:47

Zdravím. Pátek,sobota,neděle jsem chytal v horní části úseku jedné řeky. Chytal jsem na vnější straně ke konci zatáčky, kde je 5m od břehu koryto a hloubka asi 4m. Jeden prut v korytě druhý na hraně. Pět dnů, po dlouhé době, stabilní průtok 50Q. V neděli začal pozvolna klesat na 35Q.. Krmil jsem 5kg pelet a 0,5kg boilisu na které chytám. A totálně jsem vyhořel, byl jsem bez záběru. Na místě jsem byl asi po 6. Před měsícem jsem tam vytáhl ryby 8kg, 10kg, sumce a asi 2 neproměněné záběry. Zajímaly by mně velmi aspekty, které ovlivňují úspěšnost na řece a v čem jsem mohl udělat chybu. Děkuji:)

Miras - Profil | St 4.6.2014 9:01:09

Nic nemuselo být špatně, jen to třeba jen nešlo. Mohlo se začít něco líhnout, ryby mohly být někde jinde, jít do tření atd atd. Kdyby to bralo pořád, byla by to pěkná nuda. Nespoléhej na jeden flek, snaž se obsáhnout větší část řeky.

joti - Profil | Ne 1.6.2014 18:02:28

Ahoj chlapi, malou radu, můžete mi poradit nějakou knížku o kaprařině. (pro začátečníka)
dík

AllfonsMoucha - Profil | Čt 29.5.2014 19:49:16

Zdravím, chtěl bych začít s moderní kaprařinou a potřeboval bych poradit s navijáky. Neptal bych se kdybych znal někoho jiného v mé blízkosti, ale bohužel neznám. Budou používány jen na odhoz do 100m a chtěl bych baitrunnery. Preferuji značku Schimano. Jak by měl být velký a do jaký cenový relace bych se měl asi dívat(má je asi 5-6 tisíc za oba). Mohly by jste mi poradit nějaký typ s kterým máte zkušenost a vlasec? Ďěkuji za odpověď

Miras - Profil | St 4.6.2014 8:47:23

Dlouhá léta jsme používal Shimano Baitrunner 4500B, teď mám jejich menší brášky 3500B. Jsou to kvalitní držáky za rozumný prachy. Mají však hlubokou cívku, proto to z nich lítá hůř než s navijáky s vyšší a mělkou cívkou. Špatné nebyly ani Shimano AERO 8010 (tuším, že teď mají označení 8000). Pokud by Ti nevadily velké navijáky, pak by připadal v úvahu Big Baitrunner Long cast.
Popřemýšlej, zda třeba nemít navijáky bez baitu - je to jen otázka zvyku (vlastní zkušenost - mám a používám obojí). Do výběru bych zařadil i kolovrátky od Daiwy.
Vyplatí se sledovat bazar: http://www.mrk.cz/bazar.php3?kat2=2

Monti - Profil | Čt 29.5.2014 13:35:10

zdravím mám dotaz ohľadom montáže kde je ako záťaž použitý odpadávajúcy kameň na gumičke....keďže moje navijáky nepatria zrovna medzi tie najdrahšie, chcem ich trocha odbremeniť pomocou odpadávajúcej záťaže ale niekde som čítal že či už pri zábere alebo pri vyťahovaní montáže je potrebné ísť s člnom nad závažie čo sa mi pravdu povediac nechce kým nemám na udici nejaký väčší kúsok...predsa len nemám čln s pevnou podlahou a tak to vôbec nieje hračka....chcem sa teda spýtať či sa dá kľudne zdolávať aj z brehu a či kameň s určitosťou odpadne...ďakujem a nech sa darí :)

Miras - Profil | Čt 29.5.2014 14:02:05

Ano, můžeš zdolávat ze břehu, když to podmínky dovolí (vázky) . Pokud se Ti podaří vychytat správný tvar šutru a sílu gumičky, pak kámen v drtivé většině případů odpadne.

VD - Profil | St 28.5.2014 12:34:14

Zdravím pánové
Nemáte náhodou někdo český návod k obsluze příposlechu V2 ATTX?
Moc by mi to pomohlo.Děkuji

Miras - Profil | St 28.5.2014 12:43:50

Nemám, ale zkus přímo dovozce Hobby-G. Potřebuješ-li něco konkrétního, písni mi sz, příposlech vlastním a s angličtinou si poradím.

Frysi - Profil | Út 27.5.2014 0:17:29

Dobrý den chtěl bych poradit rozhodl jsem se chytat na boilis jsem s ním úplný začátečník,budu chodit na svazovku na rybník asi 1,7ha najde se tam i pár pěkných kousku,ryb je tam dost,ale celkově moc nejdou.Na boili tam moc zviklí nejsou pár rybářů to zkoušelo,ale moc tomu nedali,tak bych to chtěl rozjet já.Z nedostatku času chodím tak na pět hodin někdy i dýl,chytat bych chtěl na pikantní švestku,zajímá mě jak mám krmit abych si je naučil.

Miras - Profil | Út 27.5.2014 22:33:09

V první řadě si najdi klidné místo, kde se objevují ryby a naopak se příliš neobjevují rybáři. Počítej s tím, že naše vody jsou plné parazitů, kteří se rádi přiživí na tvém rozkrmeném fleku. Ze začátku bych se nebál krmit také větším množstvím partiklu a poté poměr mezi kuličkami a partiklem postupně měnil. Pravidelnost se vyplatí a 5 hodina na chytání je až až. Nemyslím si, že zrovna švestka je dobrá na dlouhodobé krmení - je to dráždivka, do které s chutí bijí i plotice. Na druhou stranu je to má oblíbená příchuť. Na dlouhobější zákrm bych zvolil něco ve směsi huňáček.

Certisko26 - Profil | Út 27.5.2014 21:30:31

Zdravým chcu se zeptat čím to je že se objevují na prutu mezi navijákem a prvním očkem od vlasce rýhy ze spodu je to normální? a čím to asi je? Díky

Miras - Profil | Út 27.5.2014 22:26:43

Fakt to jsou rýhy, není to jen bordel od vlasce?

Donn79 - Profil | Út 27.5.2014 21:20:11

Zdravím kolegové
Dnes jsem byl na rybách,přesněji na kaprech.Letos to byla už má cca 30-tá vycházka.Musím se přiznat,že jsem nechytl ještě trochu lepší rybu než kapříka 40cm.Potkal jsem tam dnes kapraře a ten mi říkal že používá olověnou šňůru,že už bez ní ani nechytá,že jeto prej sklvělá věc.Ptám se,jeto opravdu tak nezbytná věc pro úspěšnou kaprřinu?
Díky za vaše názory a odpovědi.

Miras - Profil | Út 27.5.2014 22:21:46

Je to otázka důvěry. Já ji nepoužívám a nemám pocit, že bych chytal málo ryb. Nenech se zblnout, problém bude asi jinde než v olověnce.

Hupo - Profil | Pá 23.5.2014 10:43:53

Problém Sonic SKS Black Carp Rod s navi Tica Scepter GTX 9000. Po prvej rybačke sa riadne dotiahnuté navi pootočili do strany a do tejto polohy sa stále vracajú aj po narovnaní a riadnom dotiahnutí. Zatiaľ sa to rieši ako reklamácia zaslaná na posúdenie do Anglicka, ale zaujímalo by ma, či má ešte niekto obdobný problém, resp. ako by sa tomu dalo zabrániť napr. podložením nejakej podložky a pod. S prútmi som inak spokojný a nerád by som ich posielal späť pokiaľ by sa to dalo vyriešiť spoľahlivým Home Made riešením.

Miras - Profil | Po 26.5.2014 9:00:30

Počkal bych si na výsledek reklamace. Podle mého názoru bys měl uspět - vypadá to na problém se sedlem navijáku.