Malé vodní elektrárny aneb mlít či nemlít...
Diskuse k bleskovce Malé vodní elektrárny aneb mlít či nemlít...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nu x a - Profil | Po 1.4.2024 9:50:31
Nsliver - Profil | Po 1.4.2024 9:17:53
Na současném oteplování planety má zásadní podíl člověk ? Já myslím, že má naopak mizivý podíl a klimatické cíle EU jsou nesmysl a jeden velký kšeft.
NMilda - Profil | Po 1.4.2024 9:04:06
Někdy můžou být věci hodně fantastické ;)
NDeProfundis - Profil | Ne 31.3.2024 23:35:48
Podobným nesmyslům nemůže věřit nikdo, kdo dával ve fyzice alespoň trochu pozor.
NMartin M. - Profil | Ne 31.3.2024 23:26:19
NŘízek 5,125 - Profil | Ne 31.3.2024 22:20:44
U nás a v okolí je to prostě takhle.
Případně je tu pořád dost dřeva..
A kde kdo má topný systém s velkou akumulační nádrží.
NCiffik - Profil | Ne 31.3.2024 22:08:35
Nu x a - Profil | Ne 31.3.2024 22:05:20
NŘízek 5,125 - Profil | Ne 31.3.2024 21:47:40
Mve jedine jako součást přehrady, případně stávajícího jezu, bez nějakýho náhonu, který by přiváděl/odváděl vodu, a nechal tak kus toku bez vody.
Žádná další nová výstavba.
NŘízek 5,125 - Profil | Ne 31.3.2024 21:41:40
Znovu opakuju-vystavba fve na orný půdě není žádný zásadní eko problém.
Ta půda pod tím porad je, víceméně nedotčená, neznehodnocená, a ta plocha s FVE není nijak významná.
Jako biolog vidím to, že se za posledních dvacet let zásadně oteplilo, x teplomilných druhů se rozšiřuje na sever, ryby, hmyz, savci, kytky..., vegetační cyklus je posunutý, distribuce srážek je rozhozená.
A logicky mi vychází, že na tom oteplení má zásadní podíl člověk.
Boj proti co2 neumím vyhodnotit, ale umím vyhdnotit-ze ještě před pěti lety to u nás na vesnici v topný sezóně vypadalo jako v severočeský hnědouhelný pánvi,nebo v Londýně za časů Sherlocka Holmese...
To se ale během krátký chvíle změnilo díky změně vytápěni-x lidí přešlo na tepelný čerpadla, nebo pořídilo nový kotle, a najednou se v zimě dá zase větrat...úplně jinej svět. A během chvilky, stačilo málo..
Nsliver - Profil | Ne 31.3.2024 20:55:20
Nu x a - Profil | Ne 31.3.2024 20:17:31
NŘízek 5,125 - Profil | Ne 31.3.2024 19:36:12
A nějaky FVE na orný půdě jsou opravdu marginální problém.
NMilda - Profil | Ne 31.3.2024 14:18:12
Jak tu bylo zmíněno, zastavujeme soláry a větrníky bonitní půdu, na toky cpeme vodní elektrárny a hrajeme si na green deal.
Ale většině je asi jasné, že o peníze jde hlavně až na prvním místě.
Kdyby šlo skutečně vládám o přírodu a člověka, tak masivně investují do Liberty Engine (LE) apod. projektů a výzkumem je sofistikují.
Už jsem tohle video kdysi dával v kutilském jádru-
https://www.youtube.com/watch?v=QFAmVcTD2ZY
část.2-
https://www.youtube.com/watch?v=MuJ02zJok6s
Koho zaujme, tak je na stejných stránkách v HiddenTechnology dostatek videí-
https://www.youtube.com/@HiddenTechnology_
Jenomže něco takového mocní ve skutečnosti vůbec mezi lidi dostat nechtějí.
Pokud by se to pro ně nedej Bože dostalo více mezi lidi, tak se to bude minimálně různě zdaňovat, spousty drahých povolení a zpoplatnění, jen aby ty peníze z lidí vytřískali a znemožnilo se to mít v masivnějším rozšíření.
Je to jednoduché a je to na to nemálo studií- člověk vlastnící nemovitost, ještě k tomu energeticky víceméně soběstačnou, je velmi špatně ovladatelný a těžko se protlačují přes něj nesmysly a brání se nesmyslným nařízením ap.
Na takové jdou pěkně salámovou metodou a musí nakukat širší veřejnosti nějaké bludy, aby se nějaká pitomina zdůvodnila a měla jako oporu v něčem a někom.
Lidé žijící v nájmech jsou podstatně lehčeji ovladatelní a nemají vazby, jsou apatičtější k různým nařízením a snáze je "vykořenit".
Tak se nám bude pořád tvrdit, jak musíme šetřit energií a je nutné ji zdražovat a rýžovat na lidech, ale tohle by se státům a mocným nehodilo, to by přišli o velké miliardy, ze kterých se pak nedá pěkně ukrajovat a přiživovat se na tom.
Jako rybáře a člověka milujícího přírodu mě vodní elektrárny štvou, jako obyčejný obyvatel to vidím tak, že je to mezicesta k čistším energiím, ale v uvozovkách.
Ono to jde prostě jinak, jen se skýtá otázka, kolik pak lidí by se dokázalo na tom přiživovat, včetně státu.
Problém jádra je v tom, že vše, co vyrobí, se prostě musí spotřebovat, tak kam pak s tím?
Při masivním rozšíření výše zmíněného LE odstavit třeba bějaké bloky nebo třeba celou elektrárnu?
Nevím, ale vím, že kapři si sami rybník nevypustí..
Nebo dle konspračních teorií je na každém šprochu pravdy trochu a elektromobilita a obnovitelné zdroje energií vlastně tak nejsou špatně a je to jen cesta k dokonalejším obnovitelným zdrojům energie apod., jen jaksi do budoucna pro podstaně menší populaci..?
To fakt nevím, ale při aplikování Occamovy břitvy se mi zdá zatím nejrozumnější k přírodě a pro lidi LE (tím netvrdím, že není ještě něco lepšího, ale jen neznám).
Pak bychom třeba nemuseli cpát další MVE na už tak lidskou činností dost zplundrované vodní toky.
Nsliver - Profil | Ne 31.3.2024 9:33:09
Proto se zajímám o to, co se děje v Německu. Ve výrobě, kterou se živím, hraje el. energie podstatnou roli. A tam je nejlíp vidět, jaký je ten grýndýl podvod se vším všudy.
jo, a ty říkáš, že nebudou přibývat ? Ta nová koncepce je postavená na občasných zdrojích z větru a slunka. Tak uvidíme.
NŘízek 5,125 - Profil | So 30.3.2024 20:43:57
Přitom nás nijak zásadně nepribyva...
Nu x a - Profil | So 30.3.2024 20:25:52
Kde to žije - všechna témata
11:34NRybáři vs ochránci přirody 75
11:29NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 27
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











