Malé vodní elektrárny aneb mlít či nemlít...
Kategorie: VšeobecnéKlimatické změny a využití vodních zdrojů mají významný dopad na životní prostředí, zejména na řeky a jejich obyvatele. Oteplování a nedostatek sněhu vedou k nižším hladinám vody v řekách. Malé vodní elektrárny (MVE), které odvádějí vodu z hlavního koryta do postranního kanálu pro výrobu energie, mohou způsobit vážné škody na ekosystémech řek. Tyto škody zahrnují snížení průtoku vody, což vede ke zmenšení prostoru pro ryby a jiné vodní organismy, a může vést k přehřívání vody nebo vysychání dna řeky. Politici diskutují, zda výroba energie z obnovitelných zdrojů má mít přednost před životem v řece.
(zkráceno)
Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/119-vseobecne/1522-male-vodni-elektrarny-aneb-mlit-ci-nemlit
Diskuse k bleskovce
Nmirmen - Profil | Ne 14.4.2024 21:43:26
O společnosti, o Gaussově křivce ,zmanipulovatelnosti " voličů ".
Kdysi Platón psal " filozofové by měli stanovovat co je správné a co nikoli ".
Mně připadá, že to " správné " ( povrchní, pozlátko) stanovují pro část stáda jen populisté a prodavači větru.
Myšlení?
Laťka se snižuje.
Doufejme, že věda alespoň trochu eliminuje důsledky přemnožení lidstva.
Nmilanpindryc - Profil | Ne 14.4.2024 21:24:48
Nmirmen - Profil | Ne 14.4.2024 21:08:00
( Fukušima, náklady na vysídlení Pripjati a okolí + další náklady na sarkofág .. ).
Fúze daleko... a asi nebude z nejlevnějších.
U mobility by možná bohatě stačila kvalita osobních automobilů vyráběných okolo roku 2000.
Elektromobil poháněný fosilním palivem moc ekologický nebude.
Připadá mi, že politici namísto krvácející tepny ošetřují třísku v podkoží.
A svět nyní funguje na modle spotřeby , slovo hospodář je považováno za archaismus a možná i za nadávku ( mi tak často připadá ).
Nmilanpindryc - Profil | Ne 14.4.2024 20:02:51
Navic kazdej normalni clovek kdy chce neco zlepsit tak zacne tam kde je to fakt spatny protoze za minimum nakldu se udela nejveci prinos. A ne resit euro6 vs euro7
Nmirmen - Profil | Ne 14.4.2024 19:06:34
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Carnotovy_baterie
Finové údajně chtějí mít cca 90 GW úložiště už v roce 2028 viz.
https://www.osel.cz/
Jak jim to bude vycházet finančně - netuším.
Papír snese hodně.
Mně zaujal profesor Smil a kniha JAK SVĚT DOOPRAVDY FUNGUJE..
Úspora energií ( a snížení emisí ) je v našem klimatickém pásmu rychleji a levněji dosažitelná výměnou oken za vícevrstevná.
A mobilita?
Zbytečně lety prázdných letadel jen pro udržení nasmlouvaných kapacit na letištích?
Nsliver - Profil | Pá 12.4.2024 8:53:53
https://www.osel.cz/13415-green-deal-meni-kurs.html
Úvodník :
O selhání evropské energetické politiky si už štěbetají vrabci na střeše. Budování nových kapacit občasných zdrojů energie se stále nedaří, na potřebné upgrady přenosové soustavy jaksi nezbývají prostředky, a dokonce i v Německu strmě padají prodeje elektromobilů, a to navzdory tomu, že ke každému prodanému vozu je zdarma nabízena ebonitová tyč s liščím ohonem. Green Déle i německá Energievergeltung zkrátka stojí před kolapsem.
NŘízek 5,125 - Profil | St 10.4.2024 18:19:58
ale inu-klasický liberální politik:-)
https://www.ekonews.cz/konat-ted-se-vyplati-vic-nez-pozdeji-scitat-skody-rikala-klima-alarmistka-thatcherova/?dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
NŘízek 5,125 - Profil | Út 2.4.2024 21:29:17
Nsliver - Profil | Út 2.4.2024 10:07:00
https://www.auto-motor-und-sport.de/tech-zukunft/dieselabgase-partikelmessungen-im-realbetrieb/
Nsliver - Profil | Út 2.4.2024 9:50:00
Mě se snažíš napasovat do role škarohlída a podívej se , cos napsal :-)
Úložiště el. energie je v takové kapacitě hodně velká pohádka, to víš.
Uhlí máme svoje, tak co jako. Je lepší vozit z Austrálie ?
Plynu berem víc než dřív a je furt ruský, akorát voňavější s mnohem dražší. navíc LNG je celkově strašlivě neekologický v celém procesu. Potrubní plyn nikdy nikdo nevypnul a nevypnul by ani teď, dyť ho dodávají furt i na ua. A odkud ho mají tvoji oblíbenci Rakušáci ?
Ropa nemlich to samé. A když by ji zdražili, tak pro celý svět, ne nám.
Palivo do JE nikdy nebyl problém a nikdo nikdy neřek, že by mohl být.
A auta ? Už EURO 6 je zdražilo tak, že průměr vozového parku u nás je cca 15 let. Kdyby platilo EURO 5, které už bylo v ohledu na emise dostačující, snížil by se věk parku na 5 až 6 let.
Tak kdo je tady škarohlíd ?
Nu x a - Profil | Po 1.4.2024 21:44:14
NŘízek 5,125 - Profil | Po 1.4.2024 21:20:55
Bordel je všude neuvěřitelnej, ale by mi zajímalo, kdo ho vlastně dělá, na mrku sme všichni svatý:-)
Auta jak píšeš-za mě klidně.
Jinak ono je to obecný jev-u nás se hlavně mluví o tom, proč něco nejde, a ne o tom, jak to udělat aby to šlo..
Vláda aspoň pracuje na nový jaderce. Sice to bude trvat tak dalších dvacet let, ale důležity je ten první krok:-)
Kde to žije - všechna témata
22:13NRybáři vs ochránci přirody 67
21:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










