Rada ČRS - omezení pohybu od 1.3.2021

Autor diskuse: canis.lupus - Profil , 28.2.2021

marmyš - Profil | Pá 5.3.2021 15:08:30

Bacha San >> To politici chtějí,aby si volič myslel,že nic nezmůže. Nám lov zakázaly vládnoucí strany,takže odliv voličů kamkoliv jinam jim radost těžko udělá.

    Bacha San - Profil | Pá 5.3.2021 14:56:53

    marmyš >> To by těch 300tis. rybářských voličů muselo být jednotných, a to je dle mého scifi:-)

      marmyš - Profil | Pá 5.3.2021 14:48:31

      mlaďoch >> I kdyby se našli někde nějací parchanti,tak celostátní výsledky to moc neovlivní,to si zas opozice pohlídá.

        mlaďoch - Profil | Pá 5.3.2021 14:44:45

        marmyš >> nezáleží na voličích,ale na sčítačích

          marmyš - Profil | Pá 5.3.2021 14:38:25

          smike >> Bureš by si měl hlavně uvědomit,že nejme žádné nuly,ale 300 tisíc voličů.

            smike - Profil | Pá 5.3.2021 1:28:23

            Když Bureš přikáže, že se má chodit po rukách, ČRS to přetiskne na web, tak to taky budete všichni dodržovat?😂

              sven - Profil | Čt 4.3.2021 23:41:42

              roman >> Stačilo by pár našich svazočilimníků a ti by jim už zamíchali karty...

                potočák 62 - Profil | Čt 4.3.2021 23:20:18

                sven >> Hodně se od té doby změnilo, ted´ už je to například jenom česky. Petrův Zdar

                  roman - Profil | Čt 4.3.2021 23:15:17

                  Mimořádná opatření na myslivost nedopadají
                  Vlastimil Waic 2. 3. 2021
                  AKTUÁLNÍ SITUACE

                  Výkon práva myslivosti je povolen.

                  Samostatný i společný lov ve dne i v noci je povolen.
                  AKTUALIZOVÁNO 2. 3. 2021

                  MYSLIVOST SE ŘÍDÍ AKTUÁLNĚ PLATNÝMI NAŘÍZENÍMI VLÁDY. SHRNUTÍ AKTUÁLNĚ PLATNÝCH PRAVIDEL NAJDETE V TOMTO ČLÁNKU. UPOZORŇUJEME, ŽE NÁSLEDUJÍCÍ INFORMACE MOHOU BÝT V NÁSLEDUJÍCÍCH DNECH ZPŘESŇOVÁNY ČI DOPLŇOVÁNY.

                  Mimořádná opatření od pondělka 1. 3. 2021:

                  Výkon práva myslivosti je i nadále považován za činnost obdobnou zaměstnání či podnikání, z většiny omezení má proto výjimku. Připomínáme však, že po celou dobu existence této výjimky ji Ministerstvo zdravotnictví vysvětluje jako individuální i společný lov organizovaný uživatelem honitby za účelem plnění plánu lovu, plnění mimořádných veterinárních opatření a předcházení škodám zvěří.

                  Ministerstvo zemědělství myslivce opět výslovně nabádá, abychom svou činnost omezili na nezbytné minimum a zbytečně se nevystavovali riziku nákazy. Držme se proto v maximální možné míře povoleného účelu (plnění plánu lovu, plnění mimořádných veterinárních opatření a předcházení škodám zvěří) a odložme ostatní aktivity na příznivější dobu.

                  Co konkrétně to od pondělka bude pravděpodobně znamenat?

                  Zákaz cest mimo okres pro myslivce neplatí (máme výjimku – obdobná činnost), pokud se při kontrole prokážeme průkazem či písemným potvrzením osoby, u které vykonáváme myslivost. Minimálně by tedy takový doklad měl obsahovat identifikaci uživatele honitby, místo honitby a jméno držitele. Z mysliveckých dokladů toto splňují Povolenka k lovu, Průkaz mysliveckého hospodáře a Průkaz myslivecké stráže. Kdo nemá žádný z těchto dokladů, tomu musí uživatel honitby vystavit potvrzení.

                  Zákazy vycházení ve dne i v noci pro myslivce neplatí (máme výjimku – obdobná činnost), nařízení vlády přitom v tomto případě nevyžaduje dokladování práva využít výjimku.

                  Zákaz pobytu v přírodě mimo obec bydliště se myslivců vůbec netýká. Ten platí pouze pro rekreační pobyty v přírodě. Myslivost je povinností uloženou uživateli honitby zákonem.

                  Zákaz pobývání více než dvou osob na veřejně přístupném místě pro myslivce neplatí (máme hned dvě výjimky současně – 1) obdobná činnost 2) činnost, ke které jsme povinni ze zákona).

                  Zkoušky (o první lovecký lístek a hospodářské) mohou probíhat (výjimka pro zkoušky z profesních kvalifikací a jiné zkoušky, jejichž složení je podmínkou stanovenou právními předpisy pro výkon určité činnosti).

                  Jsme povinni omezit na nezbytně nutnou míru kontakty s jinými osobami než se členy domácnosti. Zároveň jsme samozřejmě povinni dodržovat všechna platná opatření (respirátory apod.), a to i tam, kde využíváme výjimky z jiného zákazu.

                  Prodej ulovené zvěře uživatelem honitby koncovému spotřebiteli by zakázán být neměl, protože se obvykle nejedná o prodej z provozovny.

                  Obchody se zbraněmi a střelivem budou od pondělka uzavřeny. Mají možnost vydávat objednávky provedené přes internet či telefonicky. Je ale na jejich provozovatelích, zda ji využijí.

                  Pravidla stanovují Nařízení vlády č. 216 a Nařízení vlády č. 217.

                    Petr P - Profil | Čt 4.3.2021 22:57:28

                    Poněkolikáté doporučení na webu MZ změněno. Bez rybaření v březnu hodlám vydržet, ale co bude dál?

                    Dopad omezení na myslivost a rybářství po 1. 3. 2021

                    1.3.2021

                    Vydávat stanoviska k usnesení vlády v souvislosti se šířením onemocnění Covid-19 je oprávněno výhradně Ministerstvo zdravotnictví, případně místně příslušná hygienická stanice.

                    S ohledem na Usnesení vlády České republiky č. 216 ze dne 26. února 2021 sděluje Ministerstvo zemědělství:

                    Apelujeme na osoby, které provozují individuální lov v rámci výkonu práva myslivosti, práva rybářství a rybníkářství, aby jej v současnosti prováděly pouze na území, kde mají trvalý pobyt nebo bydliště a dodržely tak usnesení vlády ze dne 26. února 2021.

                    Všechny rybáře a myslivce žádáme, aby raději v následujících týdnech svou činnost omezili pouze na to nejnutnější.

                      Dodo677 - Profil | Čt 4.3.2021 22:10:57

                      Lada66 >> to opravdu neskončí pokud lidi místo toho aby se chovali odpovědně budou radši Švejkovat. Jenomže díky tomu má Babiš vinu jenom částečně......

                        sven - Profil | Čt 4.3.2021 22:04:57

                        ebselektro >> Pokud máš na mysli do 27.3. 2023 tak budeš tomu termínu blíž..
                        Ale jinak máš pravdu.. co to je třeba proti 6 letům protektorátu, které museli vydržet naši rodiče a prarodiče..

                          Lada66 - Profil | Čt 4.3.2021 21:38:27

                          ebselektro >> Jseš naivní jestli si myslíš, že to 27.3. skončí.

                            ebselektro - Profil | Čt 4.3.2021 21:33:23

                            Ahoj asi blba otazka.To to proboha nemuzete vydrzet do 27.3 a neresit tu blbosti?A co jako budete vysvetlovat hlidce? Ze jedna pani povidala?Je zakaz a šmitec to je tezky to pochopit?Spis si drzme palce at ty sracky prezijem ve zdravi.Co je proti tomu tri tydny bez rybareni

                              Lada66 - Profil | Čt 4.3.2021 20:51:27

                              hraji >> Tak podle toho zákona 113/2021 Sb by jsi nemohl na ty ryby ani v rámci obce. XII. ukládá 1. místopředsedovi vlády a ministru vnitra udělovat výjimky podle bodů I. až IV. tohoto usnesení. Takže nějaké vyjímky se vydaly a někde publikovali.

                                hraji - Profil | Čt 4.3.2021 20:08:13

                                Lada66 >> kolego, nikde nikdo žádný odstavec nezrušil, není důležité, co je napsáno na webu, důležité je, co vyšlo ve Sbírce zákonů. A tam se nic nezměnilo. Proto se tu od rána objevovaly hlasy, které ovšem nikdo neposlouchal, že k žádné změně skutečných podmínek nedošlo. Za těmi zmatky stojí zřejmě Ministerstvo vnitra

                                  Lada66 - Profil | Čt 4.3.2021 19:50:54

                                  Mě jenom štve ta polovičatost. Zrušej podstatný odstavec, nás tady nechají půl dne diskutovat aby nám oznámili, že teprve zítra se budou handrkovat co a jak přesně bude. Jen doufám, že ten zrušenej odstavec znamená rybolov alespoň v okrese.

                                    sven - Profil | Čt 4.3.2021 19:25:53

                                    Deawon >> Já mám pocit, že "svaz" loboval spíš proti nám...
                                    Jestlipak i myslivecký svaz, je takový pilný ?..

                                      Deawon - Profil | Čt 4.3.2021 18:22:57

                                      Mě by zajímal důvod proč tu větu vymazali. Pokud za nás loboval svaz a povedlo se to domluvit, tak mělo MV svaz informovat, že je povoluje alespoň v okresu a svaz měl informovat nás.

                                        neprduch - Profil | Čt 4.3.2021 17:35:01

                                        Nick1 >> Důležitý je ten konec:
                                        Akorát teď řešíme, jestli mohou rybáři mimo obec nebo ne,“ řekl pro iDNES.cz Dušan Hýbner z Českého rybářského svazu. O tom však ministerstvo informaci nepřineslo.