Pět důvodů, proč by měl být znalec Klicpera odvolán z případu otrávené Bečvy

NFockeWulf - Profil | Ne 14.2.2021 17:12:38

rybomil >> No někde je to zvykem, já svým zaměstancům vykám, a i těm z ciziny:). To ale neznamená, že máme nějaké horší vztahy:) Každý má firemní kulturu jinak.

NF. - Profil | Ne 14.2.2021 16:56:19

Je zvláštní, že pachatele dvou otrávených orlů mořských dokáže policie obvinit, ikdyz je tam asi tak milionkrát méně důkazů, ale v případě Bečvy a dohledání z kterého ze dvou kanálu vytekla cisterna sajrajtu - tam už se od začátku ví, že pachatele se nejspíš nepodaří dohledat a pak také že Deza to určitě nebyla.

NBacha San - Profil | Ne 14.2.2021 16:37:18

rybomil >> Tu tykačku jsem v nové práci okamžitě odmítl. Moje tykání si musí zasloužit i šéf :-)

Nrybomil - Profil | Ne 14.2.2021 13:25:49

FockeWulf >> Jj, je to o tom kdo kde je jakej šéf a jak si to udělá, tak to jede a zvládá.
Šéfka ( ta moje poslední ) byla 7 let v Ameru, měla poněkud jiný managerský přístup ke všem. Hlavní heslo- musíme být tým co spolupracuje a táhne, bez rozdílu toho kdo co dělá a za co odpovídá. Pro někoho je těžký když mu má šéfovat ženská co má 33 roků. Mi to nevadilo, naopak.
1. den co nastoupila si svolala všechny z vedení a důležitých pozic a 1. věta byla : Budeme si všichni tykat, tedy tykáte odteď i mě. No čuměl jsem tedy náramně.

NF. - Profil | Ne 14.2.2021 13:25:29

FockeWulf >> ano ano, silně tam pracují. Před měsícem jsem byl na katastru v Brně přepsat nemovitost a dvě paní na informacích mě s dotazem vyfakovaly, že oni tam nejsou od toho, aby podávaly informace, že mají důležitější práci. Tak jsem u přepážky podal návrh k přepisu a za měsíc volaly, že tam je chyba - že ji nemůžu opravit a musím to celé podat znova a znova zaplatit i poplatek 2000,- na přepis. To prostě nechceš, a tuhle pakáž si živíme z daní.

NBacha San - Profil | Ne 14.2.2021 13:20:54

rybomil >> Nedělal, to, co jsem napsal je můj názor z informací, které mám od státních úředníků. Pracoval jsem na místě, kde jsem musel denně řešit pracovní proces firmy se státní správou, a kolikrát to bylo na rezignaci. Mám více známých ze státní správy a je pravda, že mnoho jich je slušných. Je to o lidech. Nicméně jsem rád, že už to dělat nemusím. Byla to těžká práce, když člověk narazil na blba.

NFockeWulf - Profil | Ne 14.2.2021 13:12:37

rybomil >> Já si vážím lidí co něco umí a dělají i za těch hrachů ve státní správě. Na druhé straně, když vidím, že v obci kde bydlím ( 3000 lidu ) je na obci zaměstnáno 40 lidí, mají na rozpočet 50 mio 3 účetní, sekretářku atdd.., tak nevím, co každý z nich 8 hodin denně dělá. Ale to je jiná diskuze:)

Nrybomil - Profil | Ne 14.2.2021 13:05:56

FockeWulf >> podívej, já např. jsem byl na pozici že nikdo jiný tomu moc nerozuměl, tedy mi do toho nekecal bo nevěděl, šéfka vždycky byla ráda že ta prevence rizik prostě běží, že nepodepíše něco co bude špatně a neudělá špatný rozhodnutí. Svou jsem si musel udělat, ať se mi to líbilo nebo ne. A samo spolupráce se všemi odděleními neznamenala že zavolám a řeknu dej mi číslo, ale dojdu vytáhnu si od nich vše potřebné a číslo si udělám a pak jim ho dodám zpět, bo oni ho taky někam musí fláknout, poslat.
Ale jako třeba to pořizování dat a mlácení do sestav na ekonomickým, den co den, posílat do banky, to bych tedy dělat nechtěl ani náhodou !

NFockeWulf - Profil | Ne 14.2.2021 12:56:13

rybomil >> Asi bych se divil, protože tam se jen chodí do práce, ale čest výjimkám.

Nrybomil - Profil | Ne 14.2.2021 12:50:04

FockeWulf >> možná až by si se divil...

NFockeWulf - Profil | Ne 14.2.2021 12:32:23

rybomil >> A tam se pracuje?:):):)

Nrybomil - Profil | Ne 14.2.2021 12:22:25

Bacha San >> ty jsi ve státní správě někdy dělal ??? asi ne.

NBacha San - Profil | Ne 14.2.2021 12:15:10

Specialista >> Dík za věcnou debatu:-)

NSpecialista - Profil | Ne 14.2.2021 11:21:49

Bacha San >> ok, s tím vrtem a zajištěním čerpání vody z požadované hloubky máš samozřejmě pravdu. Zákonitosti po chemické stránce jsou pro mě Španělská vesnice, logicky bych řekl, že čím déle chemická látka teče, tím spíše se může dostat do studní. Zda do studny kopané či vrtané je opět otázkou času. A z toho co píšeš vyplývá, že toho času moc nebylo. Tvoje vysvětlení se mi líbí, díky.

NBacha San - Profil | Ne 14.2.2021 10:21:32

FockeWulf >> Tak samozřejmě, že tady působí politické tlaky, když šéfa inspekce dosadil Brabec.
Všeobecně panuje u státních úředníků nevraživost a strach o existenci. Kde jinde se zaměstnanci drží koryta tak pevně, jako ve státní službě? Snad ještě v politice :-D
Nenálepkuji, jistě je ve státní službě mnoho slušných, ale většina je "ohnutých".
No a ti ve vlastním zájmu budu společně s důchodci volit Babiše do roztrhání těla, protože Babiš je velmi svědomitě živí.
Koho chleba jíš....

NPvl - Profil | Ne 14.2.2021 10:19:19

ČIŽP: Stanovisko k „jedinečnosti“ vzorků odebraných rybáři

Tento web není dostupný
Web ekolist odmítl připojení ........

NFockeWulf - Profil | Ne 14.2.2021 10:02:54

Pánové, přečtěte si tištěný Reflex, je tam o tom Klicperovi, fakt to je pěkný ptáček a všeho schopný magor. Jedno je jisté, má pevný postoj jako hraji, ví kdo to je a Deza to nebyla:). Kdo ví, jestli to není brácha.

NBacha San - Profil | Ne 14.2.2021 9:48:12

Specialista >> Vrtaná studna nemá s povrchovou vodou co společného. Tedy pokud je správně provedena a vystrojena. Prostě najít spodní vodu, vyvrtat, v průsakové hloubce utěsnit proti povrchové vodě a čerpat. Pokud se neutěsní, bude povrchová voda pronikat do spodní, pak samozřejmě hrozí nejen kontaminace, ale i "strhnutí" vody sousedním kopaným studnám.
A co se případných kopaných studní týče, tam sice nemám takové zkušenosti, ale vzhledem k tomuto konkrétnímu případu, kdy kyanidy byly okamžite zlikvidovány následným vylitím chlornanů (nebo chlorečnanů), nemělo do těch studní co natéct. Navíc se kyanidy velmi rychle z vody odpařují ve formě plynného kyanovodíku v závislosti na pH, a to je velmi důležité. Spousta lidí mluví o pH, ale málokdo ví, že to je "záporný dekadický logaritmus koncentrace H iontů" a umí vysvětlit, jak se která ta různě kyselá voda chová. V Bečvě určitě není zásaditá voda, tedy s převahou iontů OH, s pravděpodobností hraničící s jistotou je kyselá, tudíž okamžitě reaguje s kyanidy na kyanovodík a ten z vody vytěká. Nemá se tedy jak do těch studní dostat, i kdyby nikdo ty neutralizační chlornany do vody nevylil. Něco jiného je koncentrace kyanidů vylitých najednou do řeky, ta rychle tyto jedy odplaví a něco jiného je povolená koncentrace těchto jedů. Vzhledem k tomu, že Deza ročně vypouští do Bečvy i více jak 200kg kyanidů, museli by být všichni uživatelé studní dávno pod drnem.
Nikde jsem nenapsal, že to není možné, ale právě v tomto případě to je dle mého názoru pouze v rovině terminální exponenciály, což znamená "blížící se nule, nebo nekonečnu".
Chemismem vody se zabývám celý život, tak jsem si dovolil napsat onen původní komentář k Honza7. Je to názor, nikoliv argument.

NSpecialista - Profil | Ne 14.2.2021 8:45:10

Bacha San >> hmm, hele nejsem odborník přes studny, pár jich také znám. Kopané i vrtané. A u některých jsem také byl u vzniku. Od proutku po hotové dílo. Vem rozum do hrsti. Neexistuje žádný způsob, jak bys zabránil průsaku škodlivin do studny. Nebo všechny ty studny, které kdy byly kontaminované e coli nebo jinými hnusy, studny ve vlastnictví obcí i občanů, kterým se pak zajišťovala pitná voda přistavením cisteren, všechny byly chybně zhotoveny? Asi těžko..
Studna je průzor do dutiny plné vody a ty vůbec nevíš, jak je velká, jaký má tvar a odkud do ní jde nejvíc vody a odkud ji stahuješ. A voda, jak všichni víme, si cestu vždycky najde.
Samozřejmě můžeš popsat technické provedení studny, jak zabráníš čerpání kontaminované vody do baráku, pokud je kontaminovaná výduť o objemu 5 - 10 městských bazénů, nebo jak zabráníš kontaminaci takové spodní vody, pokud dané průsaky budou zasaženy.

NBacha San - Profil | So 13.2.2021 20:36:04

eskymak Mrakomor >> Já ze své, a důrazně opakuji SVÉ, studny ano. Není studna jako studna. A není otrava jako otrava. Moje děti pily ze studny, která byla 50m od řeky a žádná otrava té řeky by mě nezajímala. Když je studna řádně provedena a vystrojena, nemám a tím problém. Je to to samé, že kojenci nesmíš dát normální zdravou vodu, ale jen a pouze kojeneckou.
A opravdu se nechci hádat. Když máš argument, budu jenom rád. U "pár" studní jsem byl, od zrodu po chemické testy.

NBacha San - Profil | So 13.2.2021 20:27:23

Honza7 >> Bavil jsem se s tebou slušně. Jestli se chceš pohádat, jsi na špatné adrese.

NHonza7 - Profil | So 13.2.2021 18:47:47

Bacha San >> Nezlob se meleš pěkné kraviny, pokud chceš si dělat statistiku pravděpodobnosti fatálních případů zajdi si na soudní oddělení. To se melou pěkné blbosti když se to tvé rodiny a nebo přímo tebe netýká.