Lov podle předpisů kontrolují rybářské hlídky. Používají i termovizi

NStilet - Profil | Út 26.5.2020 14:48:29

nofish >> S tím "vysazováním" lipana bohužel nepřeháním, spíš to bylo poněkud horší, když se k tomu přidal vulgaritami jeden bývalý ryb. technik sm. Předání je poslední možnost ovlivnit stavbu, někdy zajdi. A RS musí znát revír, kde kontroluje (když tedy pouze nerazítkuje).
PS. Sám změníš, kolik zmůžeš, ale něco je k tomu potřeba, něco důležitého. A opakování pseudoargumentů to vážně není.

Nnofish - Profil | Po 25.5.2020 20:24:03

Stilet >> já s tebou souhlasím, neboj. Jen upozorňuji na to, že to zas nebude taková tragedie, že by nebylo na povolenky za práci. Myslím, že každý ví, co se od něj čeká a zrovna RS to pro peníze fakt asi dělat nebude. Povoleka stojí kolik? 2000? to je pro spoustu lidí tak max deset hodin přesčasů a to toho okolo vody odchodí víc. Buď je to důvěře, nebo o podpisech. Kolik podpisů nasbírám, když jsu na kontrolu revírů po denní době lovu, po cestě z ryb? Doufám, že nula, ale činnost nebyla?
Neboj, mu ku*revsky poslední dobou chybí u svazu ten cit pro to "co a kam" ale co se dá dělat? Sám nic nezměníš a dokud lidé platí a mají kapry, duháky, slováky, tak je jim to jedno. Jinak na předání vodní stavby se můžeš dostavit, ale mi spíš chybí to, že u projdnávání manipulačního řádu má být zástupce svazu, předání už je o ničem....
Hele nejsem tak blbý, jak vypadám a jak si myslíš, jen vidím, jak jednoduchá řešení nejsou in, jak je lepší mluvit, než něco udělat.
S tím vysazováním ryb už přeháníš, RS nezná každý revír a dekret k němu....

NStilet - Profil | Po 25.5.2020 10:24:51

nofish >> "Problém vyřešen"...jak je to jednoduché, že...odhaduji, že děláš v nějakém výboru MO. Tak jenom bodově trochu hrachu na zeď:
- pokud si to oni zaslouží - a kdo a jak rozhodne o zásluhách? (zase jsme u razítek)
- dá povolenky MO, ze svého rozpočtu
a, rozpočet schvaluje členská schůze
b, RS navrhuje uživatel revírů, ale v SM to MO nejsou, tak proč by platily ze svého?
c, většina RS má územní působnost
- jen mimochodem, RS není bič na obyčejné rybáře, jak si tobě podobní myslí. Má povinnosti, které vyplývají ze zákonů. Takže když například RS pokárá partu, co vylévá ze břehu ročky lipana do pěřejí, nebo se RS dostaví na předání vodní stavby a na místě není nikdo z ČRS, aby stavbu schválil , nebo do odlehlé vodní nádržky, kde si v klidu a samovýtěrem žijí divocí PO se příslušná MO pokouší nasypat 50 ks "slováka", protože jeden člen výboru tam má chatu, ...jo, RS bude jistě pochválena a po zásluze odměněna z prostředků MO..:-))).

Nnofish - Profil | So 23.5.2020 11:55:36

Stilet >> a nebo pro ty další, na které nezbude povolenka s nápisem "bezplatná" na známce, dá povolenky MO, ze svého rozpočtu, pokud si to oni zaslouží. Problém vyřešen.

Npetrikveprik - Profil | So 23.5.2020 11:50:38

Stilet >> ahoj, zcela presne a vystizne.

NRožnovák - Profil | So 23.5.2020 11:35:18

Stilet >> Lovící účině kontrolovat může jen RS s plackou. To že se v potoku tahá dřevo nebo je suchý vidí každý, a může tu informaci poslat v době mobilní rychle dál, to že to řada i rybářů přejde bez povřimnutí je věc druhá. Tím nechcu snižovat tvé snahy a velice si jich cením chi říct že nikdo jiný krom RS ty lovící prostě účině kontrolovat nemůže. Ve sporu nejsme.

Nsven - Profil | So 23.5.2020 10:35:06

Stilet >> naprosto přesně :-))
Možná bych doplnil, že ještě je třeba na VČS veřejně složit účty výboru a základně..
Nejlépe s výčetkou 365 kontrol za uplynulé období, které proběhly bez závad, tedy až na cca 20-30 drobných přestupků vyřešených na místě, jak jinak, než ústní domluvou..žejo :-)

NStilet - Profil | So 23.5.2020 9:17:05

Rožnovák >> Povolenek "zdarma" je pouze omezené množství, dostane je výbor a na RS zbude třeba 5 ks...a členů RS je devět nebo více. A začnou závody, RS si koupí razítko s číslem RS (aby nedocházelo k zdržení při zápisu do povolenky) a razítkuje a razítkuje (kolem přehrady je to jistota, bo už ani na nábřeží v Rožnově to není, co bývalo). Kdo by se "zbytečně" vláčel kolem potoků, když tam rybáře potkat nemůžeš a tedy nejde potvrdit svoji činnost. Jsou to takové vlny, které se periodicky opakují a záleží na koordinaci. Pokud činnost RS nikoho nezajímá, tak se jen na konci sezóny sečtou razítka v povolenkách, prvních pět dostane zdarma povolenku a ostatní nic. Myslím, že je nyní požadováno 25 kontrol (dní). P revíry jsou rozhlehlé, když dáš v roce jen pět prohlídek chovných potoků (a že tam co vidět a řešit je), najedeš autem tak 200km a nemáš zápis. Pak už je to jednoduché. Neřešíš svůj každoroční finanční prodělek, čas, strávený "domlouváním se" s chovateli či zahrádkáři, co si všechnu vodu odtáhnou z potoka do rybníčka či zahrady a pod nimi je 100 m sucho a mrtvo. Jdu si nasadit roušku, rukavice a někomu se zapsat do povolenky, aby to nevypadalo, že "nepracuji".

Nsven - Profil | Pá 22.5.2020 10:14:50

krusnohorec >> Rozumím tomu, že tomu ne zcela rozumíš :-)
Jen zasvěcení, vědí o čem píšu. Vůbec nešlo o obsah sdělení ale o kompetence či spíše nekompetence toho, kdo sděluje...
Jinak nejsme v žádném rozporu a i vzhledem k podobnému letopočtu narození, velmi dobře chápu Tvou opatrnost.
Ostatně, zde jsem ji v reakci na územního mluvčího vyjádřil, když jsem to "doporučení" přepracoval podle svých představ..
https://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=49600
Bohužel, přestože je naším zaměstnancem, tak bez jakékoli zpětné vazby z jeho strany a ještě větší bohužel, bez zájmu zdejších kolegů, v případné pozici kontrolovaných osob....

Jak vidno, ostatní kolegové nejspíš takové obavy nesdíleli ani v období největší koronakrize......
A jak jsem se už letos u vody mnohokrát převědčil, nebyli žádnou výjimkou..
I já Tobě, přeji pěkný den :-)

Nkrusnohorec - Profil | Pá 22.5.2020 9:19:50

sven >> Přiznám se že moc tvé reakci nerozumím. Hledání nějakých personálií k tomu vyjádření k postupu RS mi připadá jaksi mimo. Já to vyjádření považuji v celku za rozumné a myslím si že v současné době je víc škodlivá možnost roznášení nákazy, než nevyřešení nějakého přestupku. Toť můj názor. Někdo má z nákazy obavu, jiný ne. Já ano, je mi nad 65 let a život mě naučil být opatrný. Hezký den.

NRožnovák - Profil | Čt 21.5.2020 16:52:16

pheasant_tail >> aby se členové RS motivovali k tomu aby vůbec členy Rs byli poskytují se např povolenky zdarma, apod. ovšem nastal někdy problém, že nebyla aktivita tak se to někde podmínilo obdržení tohoto bonusu, aspoň minimmálním počtem kontrol.
To že se RS vyskytuje víc na atraktivních místech, kde je víc sazeno a je víc rybářů je pravda, protože z logiky věci vyplývá že tam čím víc lovícíh na místě tím víc přestupků a RS nemusí vykazovat činost, ale mimo jiné kontrolovat lovící a najde jich nejvíc právě tam. Někde i 10% lovících se nevejde svým chováním mezi stanovená pravidla. Bohužel je to i tím že džungle pravidel poněkud bují.
Nejsem nadšen s faktu že méně lukrativní revíry hlavně odehlejší úseky řek postrádají nějaký větší dohled. Ovšem kdyby se RS přesunula z přerybněnýc stojáků a příměstských úseků řek kde ty ryby jsou jinam, asi by se děly věci ještě horší.
Jinak i sám řadový rybář se může při lovu kolem sebe víc koukat a projít se ve volných chvílich kolem řeky či chovného potoka a kouknout jestli voda teče a ryby žijí :-).

NBacha San - Profil | Čt 21.5.2020 15:59:01

Tak já vím, chlapi, že to tak je. Ale kdyby nedostal noty kdejaký dement, RS by mohla honit jenom ty bez not. Já pamatuju ještě revírní hospodaření a tam stačil porybnej, páč se všichni znali a nikdo si nic nedovolil. A porybnej nic nekontroloval. Stačilo když se prošel kolem řeky a všichni byli jako mílius. I staří pardálové.

Nrybomil - Profil | St 20.5.2020 23:16:58

Bacha San >> noty dostane kdejaký dement bo MO a svaz chce členi, bo členi jsou prachy a ty jsou motor svazovýho kapřokolotoče. začarovaný kruh.

Npheasant_tail - Profil | St 20.5.2020 21:38:20

Bacha San >> RS je tady, protože uživatel revíru je povinen, dle zákona, navrhnout RS pro daný revír.

NBacha San - Profil | St 20.5.2020 16:12:02

RS je tady od toho, že noty dostane kdejaký dement.

Nsven - Profil | St 20.5.2020 13:33:19

krusnohorec >> velmi tragikomická záležitost ...
Je komické sledovat, jak se "vyprofilovala" samozvaná squadra nadstrážníku, kteří se obětavě delegovali do vedení RS a z této pozice by rádi řídili a rozdávali instrukce všem ostatním členům RS, kteří byli právě tak jako oni jmenování obcemi s rozšířenou pravomocí, popřípadě Krajskými úřady Libereckého a Ústeckého kraje...
Ačkoli zákon 99/2004Sb. nic takového nepřipouští.
Ovšem tragické je sledovat, že bez absolutního zájmu a reakcí (mlčení znamená souhlas) zbývajících členů RS územně příslušných a rovněž kompetentních úřadů...
Vrcholem tragikomedie pak je, "zaštítění" SvčÚS, vyjádřené podpisem územního hospodáře.. :-)
Státem jmenovaná úřední osoba, která je v kontrolním poměru k Rybářskému spolku, si na příkaz státu nasadila roušku a za úplatek od rybářského spolku i obojek..

btw. Všichni podepsaní vědí s kým mají tu čest a až na jednoho, se známe osobně...
Takže je můj názor jistě nijak nezaskočil..
Tří z nich, si zatím stále ještě vážím...zatím.... čtvrtý je můj velký životní omyl, kterému jsem pomohl nahoru..

Nhraji - Profil | St 20.5.2020 12:03:05

pheasant_tail >> žádný právní předpis neupravuje způsob, jakým RS vykazuje svoji činnost, dokonce žádný předpis nehovoří o tom, že RS musí vykazovat činnost. Což je jen další z řady chyb, které spáchal státní úředník při přípravě vyhlášky 197/2004Sb. K vykazování činnosti RS možná nutí uživatel revíru, na jehož návrh byla RS orgánem státní správy ustavena do funkce, ale zase, v žádném ze základních dokumentů svazů není práce RS vůbec zakotvena. Dá se považovat za logické, že tam, kde uživatel revíru, nebo místní organizace pověřená hospodařením na revíru, poskytuje RS nějaká plnění, například jim zakupuje stejnokroje nebo jiné vybavení, proplácí jim náhrady cestovného, poskytuje jim úplatu za jejich činnost v jakékoliv podobě, požaduje po RS vykazování činnosti. Ale forma, způsob, periodicita, to vše je pouze na úrovni dohody mezi subjekty - úřední osobou na straně jedné a uživatelem revíru na straně druhé.

Npheasant_tail - Profil | St 20.5.2020 11:49:35

Rožnovák >> RS musí vykazovat nějak svoji činnost, a jak jinak ji vykáže, než že zapíše kontrolu do povolenky. No a kde hledat rybáře než na profláknutých místech, proto kontroly na přehradách a větších plochách jsou častější (je větší pravděpodobnost, že tam bude někdo chytat) než někde na řece.
To je další věc, která si myslím není domyšlená, vykazování činnosti RS dle zápisů v povolenkách. Takže RS se žene za tím, aby měli zápisy v povolenkách a na svoji další činnost trochu kašlou např. hlídání chovných revírů, ...
Potkání RS na řece v divočině je vyjímka, nejspíš byl také na rybách a když Vás tam potkal, tak Vás rovnou zkontroloval.

NRožnovák - Profil | St 20.5.2020 11:32:40

venca1 >> Já ti tvou zkušenost neberu, každý má nějakou, ale s rs to je jak je. je to převážě dobrovolná služba, komu se nelíbí četnot ať se přidá, nebo s ní víc kooperuje. Přehrada je specifická tam se s kontrlolou potkáš nejpravděpodobněji jako na každém stojáku. Protože tam na sebe každý vidí no a dějí se tam někdy věci, jako asi všude a dít se budou. Já roky co aktivně chytám řeku, RS potkávám a ty 2 kontrolky ročně mám, no a občas jsem nucen i s nějakým pytlákem se dát do řeči , když není jiná možnost, či ho jinak řešit. Budeš se divit ale loni mě vyhmátla RS na řece i v úplné divočině na řece a celkem jsme pokecali a divl jsme se co ten mladý kluk prolezá. Ale chápu že většinou svádí vždy přidat k dobru tu špatnou, nežli kladnou zkušenost k dobru :-)

Nkrusnohorec - Profil | St 20.5.2020 11:26:02

hraji >> Asi takto, pakliže sedím sám, mám roušku v kapse u košile, pokud někde cizí chce jít ke mně, nasadím si ji a požádám jej o dodržování distance ( 2 - 3 metry). A to je občas problém( je mi naznačováno že to přeháním a pod.)

Nvenca1 - Profil | St 20.5.2020 9:58:59

Rožnovák >> Podle nicku jsi asi z Rožnova. Za padesát let chytání na Rožnovské Bečvě ani jedna kontrola..-)))Na přehradě je to jiné, loni asi osm, na udání místních kapřobijců, že si dovolujeme vláčet a plašit jim násaďáky..-))

Nhraji - Profil | St 20.5.2020 9:47:01

krusnohorec >> moje zkušenost z terénu je taková, že mnohem víc rybářů má problém s rouškou, než členů RS s dodržováním hygieny.

Nkrusnohorec - Profil | St 20.5.2020 9:39:03

Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz
Střekovské nábřeží 975/51, Střekov, 400 03 Ústí nad Labem
Zapsaný ve spolkovém rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze v oddílu L, vložka 42807
Sdělení rybářské stráži pro dobu krizových opatření proti šíření nákazy coronavirem
Doporučujeme členům rybářské stráže, aby při kontrolách lovících dbali zvýšené bezpečnosti, měli zakrytá ústa rouškou, apod., používali jednorázové hygienické rukavice a nejlépe i dezinfekční přípravek. Pro minimalizaci přenosu nákazy je vhodné se nedotýkat předložených rybářských dokladů a jejich kontrolu provádějte pouze opticky, bez zápisu o kontrole do povolenky. V případě nutnosti zápisu do povolenky k lovu (zjištěné porušení aj.) použijte vždy gumové rukavice. Doporučujeme udržovat od lovících odstup a vyhýbat se kontaktu. Ke přímému kontaktu s lovícím je vhodné přistoupit jen v nezbytně nutných případech, kdy dochází evidentně k porušování předpisů.
Dále upozorňujeme na stanovisko Ministerstva zemědělství, které doporučuje neprojednávat rybářskou stráží aktuální neplatnost rybářského lístku po dobu trvání krizových opatření. Při zadržení povolenky k rybolovu nebo rybářského vybavení postupujte při manipulaci s těmito předměty jako s potenciálně kontaminovaným materiálem.
V případě rizika kontaminace nákazou, například kontaktem s osobou odmítající si zakrýt ústa rouškou si vyžádejte součinnost s Policií ČR. Lze předpokládat, že zjištěná porušení, kterých se lovící dopustí v období krizového stavu, budou orgány státní správy a kárnými komisemi posuzovány výrazně přísněji.
Výkon funkce rybářské stráže je mimořádně důležitá a obětavá činnost, zvláště pak v současné vypjaté situaci, kdy je stále nezbytné udržet respektování pravidel rybolovu.
Z uvedených důvodů děkujeme všem aktivním členům za výkon funkce rybářské stráže a za respektování výše uvedených doporučení.
Zároveň důrazně žádáme všechny lovící, aby striktně dodržovali své povinnosti a rybářské stráži byli nápomocni v rámci ochrany společných zájmů ČRS.
Pracovní skupina RS výboru SvčÚS:
Vladimír Jiříček, Vladimír Krpeš, Radek Krpeš, Jiří Černý, Antonín Sůva
Dne 27. 3. 2020
Ing. Václav Jelínek, rybářský hospodář SvčÚS

Zajímalo by mě, jak ty kontroly byly realizovány, zda podle shora uvedeného doporučení, čí zcela bez dodržování hygieny. Já se přiznám, že by se mi moc papíry dát z ruky nechtělo, neboť rukama kontrolujícího mohlo přede mnou projít mnoho dokladů od lidí bůh ví odkud.

NSpecialista - Profil | St 20.5.2020 8:37:42

Borek-kerob >> určitě nerozporuji tvou zkušenost. Pravda je, že kontrola byla vždy při defacto statickém lovu. Při brození řekou nikoli. Ale dá se i trochu předpokládat, že při 'sportovnějším' způsobu lovu tě RS vynechá s předpokladem vše OK

NRožnovák - Profil | St 20.5.2020 0:59:46

Ti ochotni co chcou ve svém volném čase kontrolovat ty ostatní a působit na nezodpovědné, mají kromě vlastní práce a starostí ještě další dobrovolnou práci v MO. Není vyjimkou že část výboru je současně RS, protože nikdo jiný se do toho nehrne, při počtu např. 6 lidí na revír opravdu nejde . No a když nechodí je zle a když je jich moc zase špatně, těžká to služba.

Nhraji - Profil | Út 19.5.2020 19:56:52

Já dnes na našem revíru držel v ruce povolenku, kdy bylo na jedné popsané stránce (20 docházek) šest kontrol od 5ti různých RS. Rybářů, kteří mají dvě až čtyři kontroly bylo nejméně pět.

N€mo - Profil | Út 19.5.2020 19:35:29

Sú revíry na ktorých mám viac kontrol RS ako dochádzok :-) a zase sú revíry, kde som RS za 15 rokov nestretol ani raz. Ono to zas nemusí znamenať, že keď som ich nestretol ja, tak, že tam nechodia. Paradoxne sa mi kopec iných kámošov sťažuje, že ich tam buzerujú v kuse, že chodia rovno aj s fízlami a že sú príjemný ako svokra kámošovej EX, ako to on sám povenoval. Tak je to asi aj vec náhody. Jediný rozdiel vidím v tom, že ja preferujem skorý ranný lov a oni skôr poobede po práci a potiahnu +/- do polnoci.

Njpavmrk - Profil | Út 19.5.2020 19:22:21

Minuly rok mam neco pres 100 dochazek a pouze 1 kontrola. Nevim, kde RS chodi, ale asi se musime hooodne mijet :-)

NMžík - Profil | Út 19.5.2020 19:15:57

25 let mam papiry. Navstiveno cca 30 reviru P i MP. Na P bez kontrol total, na MP mozna 8 kontrol za ctvrt stoleti, z toho tri od stejneho chlapika na jedne vetsi rece...pekny hovno a termovizi nemel ani jeden :-D

NBery. - Profil | Út 19.5.2020 17:50:03

Labe Lovosice-Litomerice uz mam letos 6 kontrol. Prvni byla 4.1. Tam se činí.

NBorek-kerob - Profil | Út 19.5.2020 17:34:58

Specialista >> já mám celkově za těch 30 let při cca 100-150 docházkách ročně asi 8 kontrol celkem (z toho 2 od PČR v Troji). Je fakt, že u vody málokdy sedim na jednom místě a vyhejbám se místum se zvýšenou koncentrací lidí, ale i tak je to sakra málo... za poslední 3 roky ANI JEDNA KONTROLA!

NBacha San - Profil | Út 19.5.2020 16:06:51

Asi tam kontrolují málo. Naposled se tam vedle mě usalašili "kakie něbuď inostranci", zapálili táborák, nahodili pět prutů (mám obavu, že papíry měl jenom jeden), bavili se jakousi arabštinou, požili halal žrádlo, zapili halal chlastem a začli s rádiem na plné pecky halekat po vzoru jakéhosi muezina.
To už jsem se sbalil a padal domu bez nálady. Přeci jen jsem si uvědomil, že s dobrým slovem a bouchačkou dojde člověk dál, než jenom s dobrým slovem:-(

Ndonald5 - Profil | Út 19.5.2020 15:46:05

Specialista >> přesně a ještě mě tam lustrovala loni 2x říční policie.

NSpecialista - Profil | Út 19.5.2020 15:39:11

Borek-kerob >> tak to je zvláštní, za minulý rok jsem měl určitě něco do 10 razítek, některé RS jsem na B1 potkal vícekrát..

NBorek-kerob - Profil | Út 19.5.2020 14:47:34

Specialista >> B1 a 2 jsou mnou nejnavštěvovanější reviry s desítkama docházek za rok. Na B1 jsem měl zatim jednu kontrolu a na B2 zatim žádnou, ale je fakt, že papíry mám zatím jen cca 30 let... :-)

NSpecialista - Profil | Út 19.5.2020 12:25:13

brambůrek.9 >> tak zrovna pražská Berounka je kontrolována poměrně dost..

Nbrambůrek.9 - Profil | Út 19.5.2020 8:55:11

Na všech revírech by měly probíhat důsledné kontroly. Je hodně revírů kde jsem se za celý rok nesetkal z porybným a na těchto revírech se hodně pytlačí a rybáři nedodržují pravidla. Hlavně na Berounce 1 a Berounce 2. Tam by měl být zákaz bivakování. Po těchto rádoby rybářů zůstává u vody neskutečný bordel. Chovají se tam jako by jim to tam patřilo. Bivakování by mělo být pouze v kempech. Kdy už konečně se začne s tím něco už dělat.! 😬