Konec tolerance u Lipna. Stany i ohně ohlídají profesionální strážci
Diskuse k bleskovce Konec tolerance u Lipna. Stany i ohně ohlídají profesionální strážci
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
9x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nneprduch - Profil | Čt 18.1.2018 14:34:22
Deštník můžu mít skoro všude, stan téměř nikde a kempovat můžu skoro jen na soukromácích. Přitom bivaky najdu skoro všude, vedle ohniště a ... a většinou bordel.
NPeSteh - Profil | Čt 18.1.2018 13:25:03
Nneprduch - Profil | St 17.1.2018 18:37:24
Njeden3 - Profil | St 17.1.2018 9:48:18
NPeSteh - Profil | St 17.1.2018 8:43:44
Ncandat 6 - Profil | St 27.12.2017 22:23:55
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 19:05:44
Nic si z toho nedělej, MRS má na webu to stejné:-))
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 19:03:27
Je zajímavé, že na offis webu ČRS je něco jiného -
ukládat a vybírat pokutu v blokovém řízení za spáchání přestupku podle tohoto zákona a podle zákona o přestupcích.
Stejně je to celý šaškárna, neb do registru RS přístup nemá a ni mít nebude.
NLosPafkos - Profil | St 27.12.2017 18:58:40
NFRANK71 - Profil | St 27.12.2017 18:53:11
§ 16
Oprávnění rybářské stráže
Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna
a) kontrolovat
1. osoby lovící ryby nebo vodní organizmy, zda jsou k tomuto lovu oprávněné a zda provádí lov řádně a způsobem, který umožňuje tento zákon,
2. osobám lovícím ryby nebo vodní organizmy rybářské nářadí, obsah rybářské loďky, nádrže nebo jiného zařízení užitého k uchování ryb a rybářské úlovky, z hlediska dodržení rybářského práva,
3. osoby lovící ryby pomocí elektrického proudu, zda vlastní povolení příslušného rybářského orgánu k tomuto způsobu lovu, jakož i zda vlastní potřebné osvědčení prokazující jejich způsobilost k práci s elektrickým zařízením při lovu ryb a osvědčení dokladující bezpečnou použitelnost elektrického zařízení k lovu ryb,
4. užívání jezů, stavidel, zdymadel, výpustí a jiných zařízení z hlediska dodržování právních předpisů a opatření na ochranu výkonu rybářského práva,
5. způsob a rozsah užívání vod a jejich kvalitu;
b) požadovat
1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu,
2. od osoby důvodně podezřelé ze spáchání přestupku nebo trestného činu v bezprostřední blízkosti rybářského revíru předložení rybářského lístku, popřípadě povolenky k lovu nebo jiného dokladu opravňujícího osobu k lovu anebo dokladu o nabytí ryby nebo vodního organizmu,
3. součinnost, popřípadě pomoc orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, nemůže-li zajistit vlastními silami a prostředky výkon funkce rybářské stráže;
c) zadržet
1. povolenku k lovu osobě, která se dopustila porušení povinnosti stanovené tímto zákonem, a tuto doručit nejpozději do 5 pracovních dnů tomu, kdo povolenku vydal,
2. úlovek, rybářské nářadí nebo nástroj osobě, která tím spáchala přestupek nebo trestný čin, nebo z jehož spáchání je důvodně podezřelá;
d) vstupovat na pozemky, stavby, jezy, rybí přechody a jiná zařízení v souvislosti s výkonem funkce rybářské stráže, a to v rozsahu nezbytně nutném, a užívat k tomu v nezbytné míře existující přístupové cesty;
e) projednat přestupky podle tohoto zákona příkazem na místě.
(8) Přestupek, který se podle odstavce 7 zapisuje do evidence přestupků a který byl projednán rybářskou stráží podle § 16 písm. e), do evidence přestupků zapíše rybářský orgán, který rybářskou stráž ustanovil; rybářská stráž sdělí rybářskému orgánu údaje pro provedení zápisu do pěti dnů ode dne uložení pokuty.
§ 31
NFRANK71 - Profil | St 27.12.2017 18:50:46
NLosPafkos - Profil | St 27.12.2017 18:48:43
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 18:48:09
Dal jsi sem odkaz na dva zákony a ani o jednom z nich není v zákoně 99/2004 ani ve vyhlášce k zákonu č. 197/2004 ani čárka.
Npotočák 62 - Profil | St 27.12.2017 18:45:26
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 18:40:19
Můžeš brousit tak brusle,nebo nůž. O zákonech na které dáváš odkaz není nikde ani čárka.
Chápu, že platí ,ale nějak to k rybářům nedoplavalo.....
NFRANK71 - Profil | St 27.12.2017 18:36:32
NFRANK71 - Profil | St 27.12.2017 18:30:21
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 18:20:12
Obdivuji vaše RS. Tak za rok napiš, kolik "vybrali" peněz.....
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 18:14:44
Milý Františku,
rybáři asi jedou stále postaru, neb v prováděcí vyhlášce č. 197/2004 Sb. není ani zmínka a nových zákonech na které jsi dával odkaz. Včil mudruj:-))
Npotočák 62 - Profil | St 27.12.2017 17:50:26
NFRANK71 - Profil | St 27.12.2017 17:48:43
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 17:40:59
Milý Františku, nikdy jsem neměl nafasované pokutové, dnes příkazové bločky tudíž necítím nutnost studovat zákony na které odkazuješ, neb pokuty (příkazy) neudílím. Je to totéž, jako když se v novém OZ slůvko nájem nahradí pachtem, ale co by naši zákonodárci dělali? Ty jako příslušník městapa máš příkazy jistě v malíčku levé ruky.
Navíc neznám a nikdy jsem neslyšel o RS, která by měla nafasované pokutové, pardon příkazové bloky a nadělovala pokutičky, pardon příkazy na místě.
Ale měl bys za nesprávné údaje nabonzovat paní veřejnou ochránkyni lidských práv, neb nesprávný název používá a to je na pováženou. Určitě budeš vědět na koho se s bonzem obrátit:-)))
Taky ti popřeji vše nejlepší do Nového roku a hlavně pevné zdraví.
NFRANK71 - Profil | St 27.12.2017 17:03:51
NMrknato - Profil | St 27.12.2017 14:10:50
Ve který tornistře se dřív nenosil sajrajt, PCHáčka, či kádeéčka? ta maršálská je jen pro pár předem vyvolených... zeptej se hraje.)))
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 13:37:50
František je prachsprostej zloděj, navíc fotku použil k bonzování ,to je faktum.
Ještě nikdy, opakuji nikdy jsem se nesetkal se zadrženou povolenkou za nepořádek u vody a že jsem jich viděl.
V tornistře se nosí maršálská hůl a ne "smrad umáčenej":-))
NMrknato - Profil | St 27.12.2017 13:23:00
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 13:17:20
Pavle, takový znalec zákonů, všude se s tebou chlubím a ty nevíš, že RS povolenky nekrade nýbrž zadržuje.
Styď se:-.))
Pokutička už není pokutička, jo už to není co bejvávalo. Naše RS s CHKO zásadně nepáří:-))
NMrknato - Profil | St 27.12.2017 13:11:01
NMrknato - Profil | St 27.12.2017 13:02:12
Bohužel na úseku rybářství zákon nefunguje a tudíš ČR nemůže býti právním státem. Zákon zastupuje vůle několika oligarchů v ČRS, MRS a MZe. To je to negativum, které tu zmínil hraj, že měnit pravomoci RS je složité, ale že už je RS má změněny a že s tím souhlasí všechny svazy, i ten hrajův, nezmínil a to je ta obludnost. My netrestáme m.j. přestupky proti zákonu, ale hlavně proti pravidlům, která tu ustanovila hrstka čilimníků ve svazech. To ti přijde normální?
Jasně dějí se tu čuňárny, ale ty nedělají jen rybáři. Dělají je i uživatelé. U nás ve Vč. ÚS se takových, o kterých vím, udály 3. Nikdo za to nebyl potrestán. Nikde se to neřešilo, sám jsem podal TO.
On i bolševik chtěl pořádek a kupodivu byl.... měl na to také divné nástroje, které v civilizovaném světě nebyly. Teď ty nástroje implementujeme do rybařiny a mnozí očekávají pořádek.......
NMrknato - Profil | St 27.12.2017 12:39:16
NDanda05 - Profil | St 27.12.2017 9:42:18
To si opravdu myslíte ze v jiných zemích třeba Francii jsou lidé lepší ? Ne nejsou, jen se bojí postihu tak si to nedovolí. Větší složitost v tom opravdu není.
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 9:21:57
Jasňačka, že to nevím já beru. Co by také zákonodárci dělali??
Pokuty nedávám, ale ombudsmanka se štábem právníků?
To by chtělo nabonzovat:-.))
Nkritik - Profil | St 27.12.2017 9:17:05
Nkakr - Profil | St 27.12.2017 9:10:00
Žádná bloková pokuta neexistuje, psal to zloděj, lhář a bonzák a ten má vždy pravdu. Když neexistuje pokuta, neexistuje ani bloček a tak RS nemůže nic ztratit. Jinak jsme na tom stejně, také neznám žádnou RS, která rybáře pokutuje.
Je ovšem na pováženou, že paní ombudsmanka Šabatová tento výraz používá - cituji
Policie pokutovala dvaasedmdesátiletou ženu, která spadla z kola a zranila se. Podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové byl ale postup policie nezákonný, nemravný a nedůstojný. Policie by měla přehodnotit i praxi ukládání blokových pokut v nemocnicích, uvedla ombudsmanka na svém webu. V případu podle ní pochybil policista, krajské policejní ředitelství i policejní ředitel. Ti pochybení podle ní odmítli.
Že by měla špatné právníky??
NDenny - Profil | St 27.12.2017 8:10:25
NMrknato - Profil | St 27.12.2017 4:47:27
Jsou to hlupáci, lidi co se bojí o své kapř, nebo WaM, kteří se bojí o všechy svazokapř?
NDenny - Profil | St 27.12.2017 0:34:33
Ncandat 6 - Profil | Út 26.12.2017 22:36:27
NDanda05 - Profil | Út 26.12.2017 22:02:09
A to připomínám ze nejsem zastánce nonstop lovu..
Nhraji - Profil | Út 26.12.2017 21:08:33
NAmur. - Profil | Út 26.12.2017 21:03:02
Nhraji - Profil | Út 26.12.2017 20:55:27
Když jsme před několika roky zavedli v MRS placenou RS (profi) slibovali jsme si od toho asi mnohem víc, než to ve skutečnosti přineslo. Ale poskytlo nám to informace a zkušenosti, které lze využívat dál. Dnes víme, že není rychlé a jednoduché řešení.
Třeba otázka zvýšení pravomocí RS. Je to dvojsečná zbraň. Vlastnosti a schopnosti stávajících členů RS nejsou zárukou, že by tyto zvýšené pravomoci dokázali správně a přiměřeně využívat.
Nhraji - Profil | Út 26.12.2017 20:32:08
Problematika je velmi složitá, nastavit pravomoci RS, nastavit kdo je zaměstná, zda budou v pracovněprávním vztahu k obcím, krajům nebo vůči státu. Kdo jim bude poskytovat dopravní prostředky, další potřebné vybavení atd. Fakt to není sranda.
Nnofish - Profil | Út 26.12.2017 20:29:58
Nvara - Profil | Út 26.12.2017 20:22:14
Nhraji - Profil | Út 26.12.2017 20:20:21
NAmur. - Profil | Út 26.12.2017 20:15:00
Nhraji - Profil | Út 26.12.2017 20:12:18
Nnofish - Profil | Út 26.12.2017 20:03:34
Mimochodem těch 20 se dá vydělat i jednodušeji, jaký by o to byl zájem? A to je jen jedna přehrada...
A pak to skončí jak měšťáci - že si an sebe mají vydělat a nedej bože, že něco porušíš.
Je to všude stejné, lidi jsou prasata, neumí si vážit toho co mají.
Spočítej si nějakou reálnou pokutu a kolik by jich muselo být, kdyby byla průměrná třeba 1000Kč. To by snad co hodinu museli dát někomu tu pokutu aby si na sebe vydělali.
Nvara - Profil | Út 26.12.2017 19:54:07
NAmur. - Profil | Út 26.12.2017 19:52:08
NAmur. - Profil | Út 26.12.2017 19:48:32
NFRANK71 - Profil | Út 26.12.2017 19:48:25
NAmur. - Profil | Út 26.12.2017 19:47:11
Ncandat 6 - Profil | Út 26.12.2017 19:46:04
Nvara - Profil | Út 26.12.2017 19:42:23
NAmur. - Profil | Út 26.12.2017 19:40:29
Nbart.bm - Profil | Út 26.12.2017 19:36:14
Nnofish - Profil | Út 26.12.2017 19:32:55
Nvara - Profil | Út 26.12.2017 19:30:17
Nbart.bm - Profil | Út 26.12.2017 19:02:18
NUchaazim - Profil | Út 26.12.2017 19:00:43
NFRANK71 - Profil | Út 26.12.2017 18:59:50
NTarn - Profil | Út 26.12.2017 18:58:06
Nkakr - Profil | Út 26.12.2017 18:53:15
RS může dát blokovou pokutu do výše 1 000kč, pokud má nafasované bloky.
Čtenáři této diskuse také sledují
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NFóry59881
NORLÍK - volná diskuse240486
NUdírny a uzení51146
NFotografování z pohledu amatérského rybáře53894
NRybář i myslivec8266
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NFotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NLodní motor Mercury663
Kde to žije - všechna témata
16:39NRybáři a vinařství 928
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...















