Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě

hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:27:53

sven >> píšeš známá fakt, o tom není sporu, ale furt tu chybí to kritérium pro rozhodnutí, kdo povolenku ano a kdo ne. Schůze se vstupním školením je pro členy, kteří jsou ve spolku 45 let, hodně špatné kritérium. Vžij se do pozice předsedy spolku, který na schůzi má přečíst seznam 75 členů, kteří nedostanou povolenku.

    Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:27:22

    1Mara >> Díky za pochopení, o nic jiného mi fakt nešlo...

      1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:26:00

      Dědek >> jako jasně, já to napsal blbě, ale souhlasím se postupným omezením. Lidi u vody jak sraček a ryba a vida na to jen doplácí. 😉

        Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:25:45

        sven >> n - 3.11.2017 20:24:13 >> to jistě, ale i nevydání povolenky má své důvody a pravidla. Určitě to nezáleží jen na libovůli výboru... Je to tak?

          hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:25:15

          1Mara >> hele, to je pro mě osobně přijatelnější selekce pomocí členského příspěvku. Tvrdím, že členský příspěvek ve výši 500 korun je málo. Zvedl bych jej na mnohem vyšší částku, třeba 2 000 korun, oznámil bych to dva roky před zavedením a každý člen by měl na zvážení, zda si tu částku našetří (cca25 krabiček cigaret) nebo nebude členem.

            sven - Profil | Pá 3.11.2017 20:24:13

            Dědek >> i za stávajících. Pokud je VČS spojena se školením mužstva, je účast pro žadatele povolenky povinná.
            Na vydání povolenky neexistuje právní nárok, tedy je její vydání či nevydání v rukou výboru.
            Navíc si to může výbor nechat posvětit hlasováním VČS, tedy nejvyšším orgánem spolku.

              1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:23:46

              hraji >> Skoro každá MO má své chovné vody, nepotřebuje tolik peněz na nákupy. My a okolní MO máme své chovné vody na dostatečné zarybnění pro lidi, který si to taky u té vody odmakaj. Na co má MO 2000clenu , když by jich stacila jen půlka. To že se nabral kde kdo bylo do dneška a i je nadále politika právě toho špatného, tedy jde jen ó prachy a trpí na to naše svazovka, ať už vysazováním jen kapra a atd. 😉

                Jarda Š. - Profil | Pá 3.11.2017 20:20:56

                1Mara >> O to tady nejde, jestli ryby berou nebo pouští. otázka je, jestli je držet ve svazu nebo nedržet (zlevnit nečlenské povolenky, aby nebyly výrazně dražší než členství).

                  Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:20:53

                  1Mara >> Ale ono by to selektovat šlo, ne že ne.
                  Ale jak jsem psal. Přitvrďme pravidla tak, aby byly pro spolek příznivé a jednotlivec by se musel snažit, no a ten kdo by na to prděl, by prostě šel. Ale nemůžeš někoho odsoudit k vyloučení jen proto, že se ti chce na někoho ukázat prstem.Tak to dělali bolševici.

                    Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:18:53

                    1Mara >> To ti tak žeru, kámo.

                      1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:18:47

                      Dědek >> jako rozumím tobě i hrajimu, ale svaz má spousty členů co nejdou ani rybáři a těch bych se zbavil. 😉

                        hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:18:03

                        1Mara >> jasně, nastala by situace, že spolky by najednou neměly na zarybnění, některé spolky s velkou plochou a malou členskou základnou například. Oni by prostě neměli komu prodat tu povolenku.

                          1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:17:37

                          Dědek >> utřel bych nudli a našel si jiného koníčka.

                            Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:17:34

                            sven >> a bylo by to za stávajících, nebo za nových pravidel? Nepředstavujte si to chlapci, jak Hurvínek válku. Za jízdy, se koně nepřepřahají... Proč, protože to nejde...

                              1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:16:20

                              hraji >> no nevím jak u vás, ale u nás na veškerých výlovech jsou dědové a makaj na přebírá hlavně atd. Dělají to celý život. Jiný dědové denně sedí na rybníku a chytají dle řadu na rybičku na céčko, nic jiného je nezajímá. Prostě si myslím, že by to šlo. 😉

                                hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:16:17

                                sven >> jenže účast na VČS není povinnost

                                  sven - Profil | Pá 3.11.2017 20:15:21

                                  hraji >> Rád Ti odpovím.
                                  Např. "člen" nesplní svou základní povinnost a neráčí se ani dostavit 1x ročně na VČS aniž by se obtěžoval omluvit. Podle tohoto klíče, by např. jen naše MO ušetřila cca 60% povolenek pro přerozdělení hostům.

                                    Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:15:07

                                    1Mara >> ok, ale to by musely být vytvořené nové pravidla nejen pro stávající členy. Pokud vstoupim do spolku za nějakých pravidel a dodržuji je, nemůžeš mě přece vyloučit na základě pravidel, které budou platit od příštího roku, nebo od zítřka? Jak by se to tobě líbilo, kdyby si tak musel ze spolku vypadnout?

                                      1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:14:02

                                      hraji >> a do finále po přezkoušení a neudělají testu by prostě povolenku nedostali. Však ono by to šlo, jenže tady hrají roli peníze a ten svaz je potřebuje, co si budeme povídat, znám případy, kde lidi dostávají povolenku v hospodě a jen zaplatí.

                                        hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:12:33

                                        1Mara >> ti co nechodí na brigády jsou třeba penzisti, lidi, kteří jsou členy spolku nejdéle a odpracovali si třeba desítky let. Podle mě špatné kritérium. Navíc, hospodář nemusí být vůbec členem spolku, nemůže z principu rozhodovat tak zásadní věc.