Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě

u x a - Profil | So 4.11.2017 15:46:10

Mrknato >> také jsem zvedav na čisla produkce Li a Po..

    Mrknato - Profil | So 4.11.2017 15:09:59

    1Mara >> Můžeš mně napsat kolik jich je a kde a kolik potřebných násad původních druhů ryb mohou dodávat?

    Tak nějak mě to připomíná počty skutečných partyzánů za války a pak počty po válce.....))))

      1Mara - Profil | So 4.11.2017 14:30:59

      Mrknato >> To není pravda, jsou lidi na líhních co lítají a dělají jiné ryby než kapr, jako je lipan, pstruh, mník, karas obecný a atd. Ale je jich holt málo. :-(

        Mrknato - Profil | So 4.11.2017 14:23:06

        u x a >> Líheň je jedna věc, její provoz druhá a třetí je komu se ryby prodají...... Na FB tady někde tady v otázkách je prohlášení p. Frydrycha a na to, že to je WaM, mluvil celkem rozumně a taky o svazopenězích, vč toho, že nákupy ryb jsou jedna velká podivnost. Proto už nikdo čistě "dobrovolnosvazově" ryby krom kapř, nechová......

          u x a - Profil | So 4.11.2017 10:12:59

          Jarda Š. >> no panečku..

            Jarda Š. - Profil | So 4.11.2017 9:57:57

            u x a >> Dohledat by se to přesně asi dalo v archivu ČRS, ale podstatné je, že je Rada ČRS přestala provozovat, větší část byla prodána soukromníkům, menší část převedena na ÚS. Líheň pro Západní Čechy ve Štoutově navíc úplně zanikla.

              u x a - Profil | So 4.11.2017 9:16:48

              Mrknato >> kolik se postavilo z peněz ČRS nových pstruhových líhní? dá se to nekde dohledat?

                Willow - Profil | So 4.11.2017 9:07:27

                Mrknato >> Ano,doživotně JV vyloučit z ČRS a dal bych ho na ,,black,,list.Neprodal bych mu ani hostenku a ani nečlenskou povolenku.Ať si chodí rybařit na svoje revíry nebo na soukromáky.To by byl proněho ten správný trest a ta ostuda.!!!Vzestup a pád JV.:-)

                  Mrknato - Profil | So 4.11.2017 8:17:38

                  Dnes je v ČRS bohatě pokryto to, že na základě výměry revírů celého ČRS může bez problémů lovit 100% rybářů ČRS. Zcela zásadním problémem je, jak se čaruje s jejich penězi za rybařinu, které bohužel stačí bohatě na kapř a sumce, také na čilimníky, profi RS, závodníky, rekreaci, povolenky grátis, soukromou rybařinu placenou z té společné, atd . To je špatně.

                  Podle mě by členská známka měla stát 10-20,-Kč tedy měla by mít hodnotu papíru a garantovat pouze prodej povolenky. Brigády ve společném rybolovu zrušit a zbylé peníze převést do ceny povolenky, za které by se navíc kupovaly a poptávaly původní druhy ryb, (pod jasnou a veřejnou kontrolou, ne jako dnes). Nevím, proč i SHMO setrvávají pod svazem, protože když je ÚS zruší dle stanov, přijdou jejich členi i o tu svoji bezva rybařinu, pokud vody nejsou jejich........

                  Jakuba Vágnera, rybářského škůdce, bych vyloučil ze svazu, pokud tam je, protože porušil jeho stanovy, ale na to ČRS nemá zřejmě koule, jako další nutné kroky, aby si rybáři zachránili krk, tedy rybařinu, kterou tolik chtějí měnit, ale která většině vyhovuje, ale na to přijdou, až o ni přijdou....

                    Mrknato - Profil | So 4.11.2017 8:01:43

                    sven >> Já si myslím, že zákon 99/2004 není úplně špatný zákon. Co je špatné je to, že ho MZe vykládá v zájmu Svazů a potřeb svazů které nejsou zásadní. Např míra kapř, rybářské lístky pro cizince, změn podmínek VRP, resp. BPVRP, nesmyslné výjimky a tak se dostalo i na přání "blonďáka".........
                    Zásadní by mělo být, že když uživatel nerozvíjí a nepodporuje rozvoj původních druhů ryb, měla by pro něj a pomatené, imrvére prosazující členi přijít Stopka. Co se lovilo, před 30, 20 lety je naprosto přesně známé a známé je i to, co se loví dnes, resp. které původní druhy chybí a uživatelé je nevysazují...... Pak si de fakto svaz může dělat, co ho napadne a také dělá ohledně BPVRP a MZE to akceptuje a dává za vzor....

                    Já si myslím, že systém MO-uživatelů je překonán, protože většina rybářů loví ryby tam, kde není členem a to by přesun některých dekretů po "DNI D" totálně rozvrátil. Pokud svaz neudělá pořádek a nezruší MO, které hospodaří naoko společně, ale mají soukromáky, rozvrat svazu bude pokračovat, ať je legislativa jaká je.

                    To, co navrhuješ ty, může vyhovovat těm, co podporují RMV, tedy soukromáky MO, nejsou mobilní a proto by takové MO měly být SHMO se vším všudy, tedy i se stopkou pro lov na společných revírech.

                    Ono to přísloví, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, má děco do sebe.

                      sven - Profil | Pá 3.11.2017 22:14:58

                      Mrknato >> že je to za současného stavu a vůle nereálné, jsem psal už v Pá 3.11.2017 20:09:33.
                      Jinak, zrušit lze cokoli, tedy i ÚS. Nic na světě netrvá věčně. Ani se Sovětským Svazem to nevyšlo, a jak k tomu bylo našlápnuto....
                      Dekrety se nejen přidělují ale čas od času i znárodňují či privatizují..
                      I myslivci hospodařili ve státních honitbách, než na ně došla řada.. teď jsou na řadě rybáři...
                      Obecně, i samostatně hosp. MO mají recept jak hospodařit a kupodivu nouzí o členy netrpí.
                      A to navzdory tomu, že jim celosvazový rybolov nenabízejí... http://www.mocrsjicin.cz/povolenky.html
                      Zákony nejsou konstantní normou ale mění se v závislosti na vůli, právě vládnoucí garnitury...

                        Finnnp - Profil | Pá 3.11.2017 22:09:49

                        Nejlepší to mají Poláci.....Takřka vše je povoleno...Celý rok Nonstop,Lodě povoleny všude,Lov pod ledem povolen všude.....a případné přestupky se řeší blokovou pokutou.....

                          Mrknato - Profil | Pá 3.11.2017 21:33:59

                          sven >> Maluješ si tady něco, co je nereálné.
                          Za prvé : Uživateli společných revírů až na jeden případ jsou ÚS. To jsou právnické osoby a i když to jsou složky svazu, nelze ve svazu dekrety přesouvat dle nálady členi.
                          Za druhé : Dekrety se přiděluji ve výběrovém řízení a odhaduji, že MO-spolky by nezískaly to, co by si představovaly.
                          Za třetí : Rozdíl mezi myslivostí a rybařinou je zásadní. Myslivci hospodaří v honitbách, které jsou v drtivé většině soukromé, kdežto rybařina se odehrává na revírech státních (řeky, potoky, přehrady). To, co je soukromé už dávno přešlo k MO, jako RMV (soukromáky pro lov členů MO), nebo mimo svaz.
                          Za čtvrté : Co si představuješ jako hospodaření na revírech? Vysazované násady dle ZP je daleko výhodnější pro rybáře nakoupit, než je matlat ve svazu. Další podmínkou je dle zákona stanovit hospodáře, RS a odstraňovat uhynulé ryby. Na to není třeba členů a ani MO. Proto členské příspěvky, BP, RMV, pouze dál nesmyslně rozdělují rybařinu. Je úplně jedno, jestli podnikají MO, nebo ÚS, či Rada

                          Rybáři by si měli mít možnost lovit na státních vodách, pokud splní odbornost a zaplatí povolenku, která bude směřovat do ryb.
                          Členství ve spolku by mělo mít jiný rozměr, než že členská legitimace umožní členu levnější rybařinu, stejně jako to bylo dříve se stranickým průkazem.
                          Jedinou zásadní otázkou je to, kdo by měl být uživatelem a byl skutečně odpovědný za plnění zákona, zda je možné na tuto činnost přetransformovat současné uživatele. Dnes tomu tak není a současná cesta rybařiny vede do pr.....le.

                            sven - Profil | Pá 3.11.2017 20:42:03

                            hraji >>Do takové pozice se dokážu vžít docela dobře.
                            Jsou-li hlasováním přítomných na VČS stanovena jasná kriteria pro splnění podmínky pro vydání povolenky k lovu a žadatel je nesplňuje, neměl bych s nevydáním žádný problém.
                            Já chytám cca 60 let, všechny povinnosti si řádně plním, zúčastňuji se některých brigád, přestože nemusím, testy udělám kdykoli s prstem v nose, tedy nevidím důvod, proč bych totéž nemohl požadovat po mladíkovi který loví jen 45 let. Buď má o spolkové rybaření zájem anebo nemá.
                            Pro takové příležitostné rybáře existuje i možnost lovu na soukromácích.
                            Tam si zaplatí a nemusí se o nic starat...
                            Nakonec není přece jen rybařina žejo, třeba sbírat pivní tácky nebo krmit holuby v parku také může někoho naplňovat :-)

                              Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:40:38

                              Sakra chlapi, to mi nedělejte. Já už mám tak, hodně slabé mínění o svazu a jeho funkcionářích. Jsem, se normálně orosil.

                                1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:36:21

                                Dědek >> to je blbost, takhle by to nešlo, ale určitě by se nějaká ta cesta našla, jak se zbavit těch, co si rybařinu pletou s výdělečně dostupnou výhodou.

                                  Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:34:11

                                  sven >> Tak to si mě překvapil, hodně nemile. To se jako nějací strejdové ráno probudí z opice, zapíchnou prst do seznamu členů a na čí jméno prst dopadl, tomu nevydají povolenku? To to nemusí nijak zdůvodnit a obhájit si to?
                                  Tomu prostě odmítám uvěřit.

                                    Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:30:35

                                    Taky jedním z řešení, by bylo nechat členskou základnu zeštíhlit přirozeným odchodem členů a nové nenabírat. Jenže ani toto se neshoduje s mravnímy principy společnosti... A není to zakotveno ve stanovách, naopak...

                                      1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:30:04

                                      hraji >> třeba tak, ale šlo by to, ale dokuď se to lidem bude vyplácet, budou platit i více. Jak mě chybí ty malinké pinky s karasky a líny, čistá voda ve svazovkach a dnes ?? Mrak lidi, přeryte dno x krát kaprem a nepůvodním druhem jako amur a ta voda je mrtvá, bez potěru, trávy a života. Tohle mě sere....😕

                                        sven - Profil | Pá 3.11.2017 20:29:08

                                        Dědek >> Bohužel záleží...
                                        Ovšem běžně se to jistě neděje.