Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě
Diskuse k rybářskému videu Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Mrknato - Profil | So 4.11.2017 15:09:59
Tak nějak mě to připomíná počty skutečných partyzánů za války a pak počty po válce.....))))
1Mara - Profil | So 4.11.2017 14:30:59
Mrknato - Profil | So 4.11.2017 14:23:06
Jarda Š. - Profil | So 4.11.2017 9:57:57
u x a - Profil | So 4.11.2017 9:16:48
Willow - Profil | So 4.11.2017 9:07:27
Mrknato - Profil | So 4.11.2017 8:17:38
Podle mě by členská známka měla stát 10-20,-Kč tedy měla by mít hodnotu papíru a garantovat pouze prodej povolenky. Brigády ve společném rybolovu zrušit a zbylé peníze převést do ceny povolenky, za které by se navíc kupovaly a poptávaly původní druhy ryb, (pod jasnou a veřejnou kontrolou, ne jako dnes). Nevím, proč i SHMO setrvávají pod svazem, protože když je ÚS zruší dle stanov, přijdou jejich členi i o tu svoji bezva rybařinu, pokud vody nejsou jejich........
Jakuba Vágnera, rybářského škůdce, bych vyloučil ze svazu, pokud tam je, protože porušil jeho stanovy, ale na to ČRS nemá zřejmě koule, jako další nutné kroky, aby si rybáři zachránili krk, tedy rybařinu, kterou tolik chtějí měnit, ale která většině vyhovuje, ale na to přijdou, až o ni přijdou....
Mrknato - Profil | So 4.11.2017 8:01:43
Zásadní by mělo být, že když uživatel nerozvíjí a nepodporuje rozvoj původních druhů ryb, měla by pro něj a pomatené, imrvére prosazující členi přijít Stopka. Co se lovilo, před 30, 20 lety je naprosto přesně známé a známé je i to, co se loví dnes, resp. které původní druhy chybí a uživatelé je nevysazují...... Pak si de fakto svaz může dělat, co ho napadne a také dělá ohledně BPVRP a MZE to akceptuje a dává za vzor....
Já si myslím, že systém MO-uživatelů je překonán, protože většina rybářů loví ryby tam, kde není členem a to by přesun některých dekretů po "DNI D" totálně rozvrátil. Pokud svaz neudělá pořádek a nezruší MO, které hospodaří naoko společně, ale mají soukromáky, rozvrat svazu bude pokračovat, ať je legislativa jaká je.
To, co navrhuješ ty, může vyhovovat těm, co podporují RMV, tedy soukromáky MO, nejsou mobilní a proto by takové MO měly být SHMO se vším všudy, tedy i se stopkou pro lov na společných revírech.
Ono to přísloví, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, má děco do sebe.
sven - Profil | Pá 3.11.2017 22:14:58
Jinak, zrušit lze cokoli, tedy i ÚS. Nic na světě netrvá věčně. Ani se Sovětským Svazem to nevyšlo, a jak k tomu bylo našlápnuto....
Dekrety se nejen přidělují ale čas od času i znárodňují či privatizují..
I myslivci hospodařili ve státních honitbách, než na ně došla řada.. teď jsou na řadě rybáři...
Obecně, i samostatně hosp. MO mají recept jak hospodařit a kupodivu nouzí o členy netrpí.
A to navzdory tomu, že jim celosvazový rybolov nenabízejí... http://www.mocrsjicin.cz/povolenky.html
Zákony nejsou konstantní normou ale mění se v závislosti na vůli, právě vládnoucí garnitury...
Finnnp - Profil | Pá 3.11.2017 22:09:49
Mrknato - Profil | Pá 3.11.2017 21:33:59
Za prvé : Uživateli společných revírů až na jeden případ jsou ÚS. To jsou právnické osoby a i když to jsou složky svazu, nelze ve svazu dekrety přesouvat dle nálady členi.
Za druhé : Dekrety se přiděluji ve výběrovém řízení a odhaduji, že MO-spolky by nezískaly to, co by si představovaly.
Za třetí : Rozdíl mezi myslivostí a rybařinou je zásadní. Myslivci hospodaří v honitbách, které jsou v drtivé většině soukromé, kdežto rybařina se odehrává na revírech státních (řeky, potoky, přehrady). To, co je soukromé už dávno přešlo k MO, jako RMV (soukromáky pro lov členů MO), nebo mimo svaz.
Za čtvrté : Co si představuješ jako hospodaření na revírech? Vysazované násady dle ZP je daleko výhodnější pro rybáře nakoupit, než je matlat ve svazu. Další podmínkou je dle zákona stanovit hospodáře, RS a odstraňovat uhynulé ryby. Na to není třeba členů a ani MO. Proto členské příspěvky, BP, RMV, pouze dál nesmyslně rozdělují rybařinu. Je úplně jedno, jestli podnikají MO, nebo ÚS, či Rada
Rybáři by si měli mít možnost lovit na státních vodách, pokud splní odbornost a zaplatí povolenku, která bude směřovat do ryb.
Členství ve spolku by mělo mít jiný rozměr, než že členská legitimace umožní členu levnější rybařinu, stejně jako to bylo dříve se stranickým průkazem.
Jedinou zásadní otázkou je to, kdo by měl být uživatelem a byl skutečně odpovědný za plnění zákona, zda je možné na tuto činnost přetransformovat současné uživatele. Dnes tomu tak není a současná cesta rybařiny vede do pr.....le.
sven - Profil | Pá 3.11.2017 20:42:03
Jsou-li hlasováním přítomných na VČS stanovena jasná kriteria pro splnění podmínky pro vydání povolenky k lovu a žadatel je nesplňuje, neměl bych s nevydáním žádný problém.
Já chytám cca 60 let, všechny povinnosti si řádně plním, zúčastňuji se některých brigád, přestože nemusím, testy udělám kdykoli s prstem v nose, tedy nevidím důvod, proč bych totéž nemohl požadovat po mladíkovi který loví jen 45 let. Buď má o spolkové rybaření zájem anebo nemá.
Pro takové příležitostné rybáře existuje i možnost lovu na soukromácích.
Tam si zaplatí a nemusí se o nic starat...
Nakonec není přece jen rybařina žejo, třeba sbírat pivní tácky nebo krmit holuby v parku také může někoho naplňovat :-)
Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:40:38
1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:36:21
Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:34:11
Tomu prostě odmítám uvěřit.
Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:30:35
1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:30:04
Kde to žije - všechna témata
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












