Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě | MRK.cz

Tvůrce zákona o rybářství a platných dob lovu k možným změnám, RNDr. Jaroslav Poupě

1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:10:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

hraji >> hospodář, ti co nechodí na brigády a jiné aktivity prostě mají smůlu. Ruku na srdce, 70% rádoby rybářů jsou ve svazu jen proto, že si mohou odnést od vody x kilo masa za rok díky směšné ceně. Ryba je jinak nezajímá a koníček taky ne. 😉

    sven - Profil | Pá 3.11.2017 20:09:33

    Jarda Š. >> něco mezi tím.
    Řekněme, kooperujicí kluby, s jedním zastřešujícím orgánem.
    Ovšem kluby, jak známo, vznikají zásadně zdola a nikoli direktivně...
    A zde mé teoretické iluze končí.....

      hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:07:41

      1Mara >> ale tady nejde o členství, jde o povolenku. Ti chlapi jsou členy spolku, někdo 25, jiný jen 20, jiný třeba 5 let, ale jsou členy. Kdo a jak rozhodne, kdo z těch členů nedostane z roku na rok povolenku?

        hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:06:21

        Dědek >> já vím ;-)

          1Mara - Profil | Pá 3.11.2017 20:05:04

          hraji >> je někde napsaný, že ji musí dostat ? Jako myslivci taky čekají i několik let, než se uvolní místo.

            Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:04:36

            hraji >> to byl samozřejmě jen vtip...:-)

              hraji - Profil | Pá 3.11.2017 20:03:18

              Dědek >> to by asi neklaplo, takoví tam budou dva, tři, možná 4, ale ne 70 chlapů.

                Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 20:00:24

                hraji >> to je zcela jednoduché. Povolenku nedostanou ti, kteří celý rok zlobili...

                  hraji - Profil | Pá 3.11.2017 19:57:52

                  sven >> odpověz mi prosím na jedinou otázku, v souvislosti s tvým příspěvkem. Jakým mechanismem (rozuměj způsobem) vybere spolek, který má 357 členů, a podle tvého návrhu může vystavit pouze 280 ročních povolenek, ty členy, kteří povolenku prostě nedostanou?

                    Jarda Š. - Profil | Pá 3.11.2017 19:47:10

                    sven >> Njn, to je otázka, jestli zavést klubový systém, jako je např. v Anglii (k čemu, jak vyplývá z tvého příspěvku, inklinuješ) nebo držet svaz jako masovou organizaci.

                      sven - Profil | Pá 3.11.2017 19:15:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Jarda Š. >> Ani 15 celoročních pstruhových či 25 mimopstruhových povolenek na hektar, nevylučuje dohodu mezi uživateli revírů o možnosti vzájemného rybolovu. Celoroční povolenky lze přepočtem rozdrobit na krátkodobé.
                      Např. MO nabízející 10ha MP revírů k spolkovému rybolovu, zároveň nabízí 250 celoročních povolenek.. Pokud z nich 50 ks rozdělí na týdenní pro hosty, pak může nabídnout 200 ks celoročních a 2600ks týdenních.
                      Podle mého názoru, by takové ozdravné opatření, zredukovalo členskou základnu od takyčlenů, kteří vozík táhnout nehodlají ale rádi by se jen vezli, zvýšilo nároky jednotlivých spolků na své členy, podpořilo členskou aktivitu a v neposlední řadě eliminovalo spolky bez revírů a cizí vlivy na spolkovou činnost. A nejen to .....
                      Spolky mající tisíce členů aniž by nějakou vodu obhospodařovaly a nějakou nabízely k sportovnímu vyžití, by prostě a jednoduše zanikly.. Což považuji za spravedlivé.
                      Fungující spolky by dostaly šanci, stát se opět klubem aktivních lidí, které spojuje společný koníček a ne polostátní moloch, pro kterého je na prvním místě generování zisku, za účelem jeho tunelování pod bohulibými záminkami....
                      Sportovní rybolov není nároková disciplína. Podobně jako myslivost, kde je běžné, že myslivecká sdružení mají jen několik málo desítek členů. Tedy úměrně k velikosti honitby.
                      Což by v rybařině mělo platit stejnou měrou.

                        Jarda Š. - Profil | Pá 3.11.2017 16:01:18

                        sven >> V čem by podle tebe pomohlo zrušení územních a CS povolenek?

                          sven - Profil | Pá 3.11.2017 14:07:56

                          Tomáš7 >> Jak praví lidová moudrost: "optimismus je způsoben nedostatkem informací".... :-)
                          Před přijetím nového zákona 99/2004 jsem narozdíl od řady svazových rybářů, měl zákulisních informací a to i přímo od tvůrců dotyčného zákona dostatek...
                          Už tehdy měli jisté kruhy zálusk i na takové vody, jako Lipno, Orlík apod. tedy žádní troškaři...
                          Proto vidím vývoj situace kolem svazového rybolovu spíš v černých barvách a budu jen rád, pokud se budu mýlit.
                          Samozřejmě mám i já řadu výhrad k stavu na našich vodách.. ovšem jeho nápravu bych řešil poněkud jiným, za to velmi nepopulárním způsobem..
                          Začal bych vypuštěním jedné jediné věty z prováděcí vyhl. 197/2004 v § 7 odst.3 o možnosti sčítat množství vydaných povolenek ...
                          Pak by šly věci samospádem...
                          Na můj vkus, je ve svazových dveřích příliš mnoho vražených nohou a ve Svazu příliš cizích peněz, příliš přisátých pijavic a příliš státu..
                          Zájmový spolek neměl nikdy dopustit aby se do něj nabouraly cizí vlivy.
                          Demokratických pák, vyplývajícich ze Stanov a Jednacího řádu, má dostatek... Jen chybí vůle členstva i vedení, jich využít výlučně ve prospěch Spolku.

                            hraji - Profil | Pá 3.11.2017 13:36:28

                            Jarda Š. >> nemám o tom žádné informace, ale také bych si na to vsadil

                              hraji - Profil | Pá 3.11.2017 13:35:26

                              Dědek >> ministerská povolenka nemá se svazy nic společného, existuje dlouhé roky. Jen se asi změnilo spektrum lidí, kteří ji vlastní.
                              Setkávám se s mnoha lidmi, předsedy pobočných spolků, lidmi, kteří se věnují mládeži, sportovní činnosti jak z ČRS tak samozřejmě v MRS, a je to v pohodě.
                              Bohužel prostředí internetu dává křídla mnoha lidem, kteří by při reálném setkání stáli bokem a zdravili dobrý den, a ani toho využívají. Taková je doba.

                                Jarda Š. - Profil | Pá 3.11.2017 13:35:07

                                hraji >> Nicméně předpokládám, že jako poradce ministra ministerskou povolenku dostal.

                                  petrikveprik - Profil | Pá 3.11.2017 13:33:28

                                  hraji >> jj souhlas.. to byl jen joke. Tím svým andílkovským vystupováním mě děsí.

                                    hraji - Profil | Pá 3.11.2017 13:31:30

                                    eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 3.11.2017 13:22:58 >> nejmenuje, pokud narážíš na JV, nebyl a není můj kamarád, ale osobně jsem se s ním setkal. Těžko mu co vytknout, při osobním jednání, choval se jako vychovaný mladý muž. Myslím, že již dávno pochopil, jak silnou zbraní jsou média a že vlídný a pozitivní mediální obraz u většiny rybářů mu umožní bez ztráty kytičky přežít i občasné kauzy, vyvolané konkurenty. Potud je profesionál. Zbytek nehodnotím.

                                      Dědek - Profil | Pá 3.11.2017 13:27:04

                                      hraji >> jsem strašně nevzdělaný v těchto věcech, tedy mám mezery.
                                      Celkově tomu dění ve svazu moc nerozumím. Občas mi to připadá, jako bychom byli mezi sebou víc nepřátelé, než kolegové. Jako by si tady různé skupiny šly po krku a jen za svými cíly.
                                      Je to zbytečný blázinec a doplácí na to celý svaz.
                                      Možná že i to, jsou částečně důvody, proč svaz s JV prohrál.
                                      Z nejednoty nikdy nevzešlo nic dobrého...