MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Stovky ryb uhynuly přes noc v pražském Botiči.

Diskuse k bleskovce Stovky ryb uhynuly přes noc v pražském Botiči.

Autor diskuse: jaroslavstehlikst ®2.7.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N voz - ® Po 4.7.2016 23:08:07
Tak a jsem na tom stejně. Tradiční přívalák a to mám nad rybníkem jen louku a pole. Jenže pole kukuřice pro pitomou bioplynku. Takže je v rybníku víc hlíny než vody. A to duháci zase, jako loni a předloni, neudýchali. A hliněný nasycený roztok plyne do moře. Jsem fakt nas.ranej, když vidím ty škody proto, aby se pár vyvolených mělo ještě líp. Dědové by je dali na hranici a upálili. A to vše pod záštitou eko energie posvěcené přímo z Bruselu. Blejt velebnosti. Blejt se mi chce .
N Dejv - ® Ne 3.7.2016 21:03:11
"Doufáme,že se z toho příroda co nejdříve vzpamatuje"

To by mě zajímalo, jak se vzpamatuje z toho ohavnýho vydlážděnýho tobogánu.:-//
N nekut - ® Ne 3.7.2016 10:18:32
No jo, přívalové deště. Na Šumavě před cca 10 - 12 dny také zapršelo. No a hele - Černý potok v Černé v Pošumaví, asi 10m pod mostem, najednou po břehu hajzl papíry, smrad kanálový na husto, tak si myslím, že někdo využil deště, vrazil kalovku do septiku a hurá, mám ušetřeno za vývoz.
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 12:36:22
V příspěvku mě úplně mě fascinovalo to sterilně vybetonované koryto potoka, že si kluci ještě nevybrali vzor dlažby .-).když se to vybetonuje to se to potom splachuje a když se nesplachuje tak tam nic neteče. Je fascinující že ryby v něčem takovém dokáží přežít podle záběrů v celkem pestrém druhovém složení, divím se že to tam nevyzobali nějací okřídlení predátoři, asi o tom ještě neví.Je to holt těžké, musí se hospodařit s tím, co je k dispozici a je a bude to věčný boj za zlepšení podmínek na našich vodách. Jinak tomu samozřejmě prd rozumím a je to můj pohled na věc:-).
N Siven Polní - ® So 2.7.2016 10:18:58
No tak hlavní je, že za to může liják... Lijáky zakázat!!!
N 1975 - ® So 2.7.2016 9:35:14
Souhlasim s vama protoze jak nekde je uhyn ryb a jinych zivocichu tak naprava je takova ze se tam vysadi hlavni ryba a par druhu ostatnich a jini druhy ryb a zivocichu maji smulu jako skeble raci zaby to uz se neresi maji smulu musi se starat priroda proste ono to nejak dopadne
N Honza7 - ® So 2.7.2016 8:35:43
Bohužel už se to stává pravidlem, že díky náhodě, úmyslu a nebo nedbalosti dochází k otravě vodního toku. Pak už pravidelně slyšíme frázi " Budeme se snažit, abychom následky havárie co nejrychleji odstranili, a doufáme, že se příroda z toho co nejdříve vzpamatuje.
Je dobré si uvědomit, že vypuštěním nových ryb do uvedené lokality po obměně vody nedošlo k nápravě a už vůbec daná lokalita není taková, jaká byla před otravou. Náprava v dnešní podobě vypadá tak, že je snaha odčinit ztráty, které byly na očích. To o co jsme v tu chvíli přišli se do hloubky moc neřeší - jde o všechny vodní živočichy ( to nejsou pouze ryby ). Význam každého živočicha má v potravním řetězci svoji nezastupitelnou roli. Tito živočichové buď taky úplně zmizí a nebo jejich počet se výrazně zmenší. Ryby tak přijdou o část své přirozené potravy. Náhradní ryby, které se dostanou do tohoto prostředí se musí přizpůsobit a to není u všech rybí druhů až tak jednoduché.
Problém zůstává, ale především s látkou, která otravu způsobila. Ne vždy se jí podaří úplně odstranit, v mnoha případech se znovu dostane do těla ryb. Díky nižší koncentraci sice už nezpůsobí jejich mortalitu, ale dokáže nepříjemně zasáhnout do jejich životních funkcí. To se projeví v jejich neduživosti a schopnosti rychle reagovat. Ztráta pak pokračuje, poněvadž tyto ryby jsou daleko dostupnější predátorům.
Horší případ nastává, když takto zasažené ryby skončí na našem jídelníčku a jak to bylo u ryb, tak i v těle člověka se pak tyto látky kumulují. Ne všechny tyto cizorodé látky mají na nás takový vliv, jak na ryby. Bohužel jejich stále dost, které můžou způsobit celou řadu problémů a nebo můžou i zkrátit náš lidský život.
N tencotančísesmáčky - ® So 2.7.2016 2:29:29
Doufáme,že se z toho příroda co nejdříve vzpamatuje.To je heslo této doby?Vařej se ve mě vzteky chcanky.....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniExtra Carp Boilie 20mm 5 kg

Za 387
Dodáme do 24 hodin.Tato řada vnadících boilies zachovává vysoký podílu proteinů, vitamínů, minerálů a aromatů. Protože jsou tyto boilies snadno a rychle stravitelné, umocňují u ryb pocit.....

akce, rybareniGangster Carp Tele 3,9 m 3,5 lb + Druhý Zdarma (-41%)

Pruty Ron Thompson jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů a jsou schopni odhazovat velice těžké montáže do velkých dálek. Pruty mají rychlou akci a výborný poměr ceny a kvality. Kvalitní sedlo navijáku a tenká příjemná rukojeť.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44