MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Stovky ryb uhynuly přes noc v pražském Botiči.

Diskuse k bleskovce Stovky ryb uhynuly přes noc v pražském Botiči.

Autor diskuse: jaroslavstehlikst ®2.7.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N voz - ® Po 4.7.2016 23:08:07
Tak a jsem na tom stejně. Tradiční přívalák a to mám nad rybníkem jen louku a pole. Jenže pole kukuřice pro pitomou bioplynku. Takže je v rybníku víc hlíny než vody. A to duháci zase, jako loni a předloni, neudýchali. A hliněný nasycený roztok plyne do moře. Jsem fakt nas.ranej, když vidím ty škody proto, aby se pár vyvolených mělo ještě líp. Dědové by je dali na hranici a upálili. A to vše pod záštitou eko energie posvěcené přímo z Bruselu. Blejt velebnosti. Blejt se mi chce .
N Dejv - ® Ne 3.7.2016 21:03:11
"Doufáme,že se z toho příroda co nejdříve vzpamatuje"

To by mě zajímalo, jak se vzpamatuje z toho ohavnýho vydlážděnýho tobogánu.:-//
N nekut - ® Ne 3.7.2016 10:18:32
No jo, přívalové deště. Na Šumavě před cca 10 - 12 dny také zapršelo. No a hele - Černý potok v Černé v Pošumaví, asi 10m pod mostem, najednou po břehu hajzl papíry, smrad kanálový na husto, tak si myslím, že někdo využil deště, vrazil kalovku do septiku a hurá, mám ušetřeno za vývoz.
N Rožnovák - ® So 2.7.2016 12:36:22
V příspěvku mě úplně mě fascinovalo to sterilně vybetonované koryto potoka, že si kluci ještě nevybrali vzor dlažby .-).když se to vybetonuje to se to potom splachuje a když se nesplachuje tak tam nic neteče. Je fascinující že ryby v něčem takovém dokáží přežít podle záběrů v celkem pestrém druhovém složení, divím se že to tam nevyzobali nějací okřídlení predátoři, asi o tom ještě neví.Je to holt těžké, musí se hospodařit s tím, co je k dispozici a je a bude to věčný boj za zlepšení podmínek na našich vodách. Jinak tomu samozřejmě prd rozumím a je to můj pohled na věc:-).
N Siven Polní - ® So 2.7.2016 10:18:58
No tak hlavní je, že za to může liják... Lijáky zakázat!!!
N 1975 - ® So 2.7.2016 9:35:14
Souhlasim s vama protoze jak nekde je uhyn ryb a jinych zivocichu tak naprava je takova ze se tam vysadi hlavni ryba a par druhu ostatnich a jini druhy ryb a zivocichu maji smulu jako skeble raci zaby to uz se neresi maji smulu musi se starat priroda proste ono to nejak dopadne
N Honza7 - ® So 2.7.2016 8:35:43
Bohužel už se to stává pravidlem, že díky náhodě, úmyslu a nebo nedbalosti dochází k otravě vodního toku. Pak už pravidelně slyšíme frázi " Budeme se snažit, abychom následky havárie co nejrychleji odstranili, a doufáme, že se příroda z toho co nejdříve vzpamatuje.
Je dobré si uvědomit, že vypuštěním nových ryb do uvedené lokality po obměně vody nedošlo k nápravě a už vůbec daná lokalita není taková, jaká byla před otravou. Náprava v dnešní podobě vypadá tak, že je snaha odčinit ztráty, které byly na očích. To o co jsme v tu chvíli přišli se do hloubky moc neřeší - jde o všechny vodní živočichy ( to nejsou pouze ryby ). Význam každého živočicha má v potravním řetězci svoji nezastupitelnou roli. Tito živočichové buď taky úplně zmizí a nebo jejich počet se výrazně zmenší. Ryby tak přijdou o část své přirozené potravy. Náhradní ryby, které se dostanou do tohoto prostředí se musí přizpůsobit a to není u všech rybí druhů až tak jednoduché.
Problém zůstává, ale především s látkou, která otravu způsobila. Ne vždy se jí podaří úplně odstranit, v mnoha případech se znovu dostane do těla ryb. Díky nižší koncentraci sice už nezpůsobí jejich mortalitu, ale dokáže nepříjemně zasáhnout do jejich životních funkcí. To se projeví v jejich neduživosti a schopnosti rychle reagovat. Ztráta pak pokračuje, poněvadž tyto ryby jsou daleko dostupnější predátorům.
Horší případ nastává, když takto zasažené ryby skončí na našem jídelníčku a jak to bylo u ryb, tak i v těle člověka se pak tyto látky kumulují. Ne všechny tyto cizorodé látky mají na nás takový vliv, jak na ryby. Bohužel jejich stále dost, které můžou způsobit celou řadu problémů a nebo můžou i zkrátit náš lidský život.
N tencotančísesmáčky - ® So 2.7.2016 2:29:29
Doufáme,že se z toho příroda co nejdříve vzpamatuje.To je heslo této doby?Vařej se ve mě vzteky chcanky.....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTargo 30

Za 737
Tento naviják je vybaven: 6 kuličkových ložisek anti-reverzní systém hliníková cívka s otvory+náhr.grafitová cívka vyměnitelná klička kapacita cívky 0,30/125m převod 5,2:1


akce, rybareniPlandavka Nomura na pstruhy

Za 129
Novinka!!! Nové plandavky v realistických barvách pstruh, siven atd. Nesmí chybět na pstruhovou zahájenou!!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...