MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Děti se při závodech mohou těšit na trofejní kapry

Diskuse k bleskovce Děti se při závodech mohou těšit na trofejní kapry

Autor diskuse: JaMi ®14.4.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N valcha186 - ® St 2.12.2015 9:44:29
Není to krása.
N valcha186 - ® St 2.12.2015 9:37:28

Tak zase dumáme nad dalším ročníkem. Asi to nemůže nechat padnout.
N valcha186 - ® Po 29.6.2015 8:53:45
Závody máme za sebou a klidně a s ledovým klidem vám můžu sdělit, povedly se. Více míst jsme neměli , nebo by to bylo našlapané a ubylo by na kvalitě. Museli jsme stopnout přihlášky. Bylo vše a to párky, trampoška, písek, lodě, šlapadlo a všichni si zachytali a nebo se snažili. Byla tam většina nerybářů a účel byl splněn. Někdo chytal kapry, někdo líny a nebo plotice. Došlo i na lámání prutů, ale rekord nepadl. Ten se podařilo překonat až večer, po závodech. Kapr 87 cm. Děti potřebují chytat ryby a ne jenom sedět s tím, že se to možná povede.
N valcha186 - ® Pá 17.4.2015 22:35:12
petrikveprik >> Ještě jedna poznámka. Táto blbej, neumíš jezdit na lodi. Já na to : vezmi si mámu. Máma : stačí když je v rodině blbej jenom jeden. A když pojedu já, pojedeš taky. No to je jasný. Kluk brečel, byl mokrý, ale nastoupil a jel. Táta ho vyklopil po 2 metrech. Vůbec nejde o nějaké těšení, jde zase jenom o děti. Kdo jim to dá, na kterých závodech jsou takové možnosti. Možná to je cirkus, ale jen za 200 startovného, dost starostí, ale máme plno. Víc k tomu nemám, rada žádná, tak jedeme podle svého. Příští týden začínáme s úpravami. A to přijedou až z Prahy.
N petrikveprik - ® Pá 17.4.2015 21:22:55
valcha186 >> ano v tomto ohledu s Tebou musím souhlasit. I jeden z dvaceti je úspěch a je pravdou že to asi zato stojí.
N valcha186 - ® Pá 17.4.2015 14:59:50
petrikveprik >> Bohužel, je to smutné, ale je to tak. Souhlasím s vámi. Ty kapry vytáhne málo kdo. Od toho tam jsou rodiče, pomocníci. Jinak to ani nejde. Oni za to nemohou že se chytili a že tam jsou. Ale stane se že se chytne lín, hrouzek atd. I s tím pískem je pravda, nebo že zahodí prut s poznámkou, že ho to nebaví. I kdyby se to líbilo jednomu, je to úspěch. Já ty děti nemohu vychovávat na břehu před závodama, to je už v nich. To je rovněž tak i s cenama. Nakoupíš věci v rybařině a oni je hned vyhodí, že to nechtějí. A teď jak je přitáhnout, jaké jim dát ceny, nějaký program i po závodech a nebo to vůbec nedělat. Já myslím, že když se jeden chytne, je to úspěch. 20 let jsme to nedělali, nemusíme ani teď. Co se týče lodí, šlapadla, trampošky atd. je to tam celé léto, jsou tam naše děti, jejich kamarádi. Když přijede celá rodina, jeden chytá, táta nebo máma dohlíží a co ostatní děti. I ty lodě mají něco do sebe. Že se tátové po 2-5 máchnutí topí ? O čem to je. Máma si dá kávu a pokecá s jinými poděkuje, že jí táta vyvezl. Nevím co k tomu dodat. Kdo chce, přijede, kdo ne, je to jeho věc. Ono zase ty dětské závody nejsou na každém rohu. Nás se na tom podílí kolem 25. Teď mi poraďte jak to zlepšit a co dál. Já jsem napsal jen jak to je u nás a jak to chodí. Mimo prvních míst, jsou ceny skoro stejné, ve stejné hodnotě. Lepší nanuk, než sada háčků a nebo splávky.
N Unkas - ® Pá 17.4.2015 11:41:35
Velmi si vážím a děkuji všem, kteří organizují závody pro děti. Jestli je ve vodě víc bělic nebo kaprů není myslím si, to nejdůležitější.
N petrikveprik - ® Pá 17.4.2015 10:53:36
valcha186 >> "položíš tam tablet, je u něj fronta a pruty jsou na břehu.." Chválím, že ta akce je pro děti, toť vše. Zbytek je tak trochu smutný příběh, tak nějak souhlasím s pedrem co k tomu napsal.. btw Tebe to fakt těší? Ten samotný "spotřebitelský přístup" k dětem se mi hnusí.. (chytni si kapra 10KG max do 10 minut aby tě to náhodou nepřestalo bavit a pak si házej kamínkama..) Kde se vytratilo to kouzlo radujícího se dítěte z toho, že SAMO chytilo krásnou plotici. To divadlo s kapry (a teď se na mě nezlob) mi tak trochu připadá aby dohlížející masařky na děti byly také uspokojeny.. A rozhodně nejde o závist - i kdyby tam plavali dvoumetroví kapři je mi to šumák. Ony ty děti totiž ty kapry možná ani nevytáhnou, tak si zachytají aspoň i staří.. však děcka můžou na písek.
N valcha186 - ® Pá 17.4.2015 10:32:01
computerfish >> Jo, jo, děláme. Houpačky, lodě, šlapadlo na vodu, trampoška, pípa, klobásky, to vše je. Jsou tam i jiné děti, než závodníci, jejich rodiče, i my máme žízeň. Vážně, je to na celý den, menší děti se soustředí tak na první kolo a pak si dělají co chtějí. Někdo je na pískovišti, někdo jde do lesa, někdo se opaluje. Balíčky dostávají k vodě a pak si někoho posílají. Není to o tom, že dostanou buřta a je konec. I já jsem si myslel, že je to o něčem jiném. Položíš tam tablet, je u něj fronta a pruty jsou na břehu. Máme to jako zábavu a je to pro děti. I naše děti mají už zaplacené startovné, jenom místa si musí vylosovat sami.
N computerfish - ® Čt 16.4.2015 23:43:56
valcha186 >> Párky, miňonky, atd. A co střelnice, kolotoče, nafukovací hrad, klobásky s pípou a roztleskávačky pro dospěláky, atd. Neděláte z rybářských závodů pro děti tak trochu jarmark?
N valcha186 - ® Čt 16.4.2015 23:10:02
sven >> Závody jsem si objel a také viděl. Věř, či nevěř. Startovné je vyloženě pro děti, my si z toho nenecháme ani korunu. Ono to zase není tolik v porovnání co dostanou. Občerstvení není od sponzorů, to se kupuje, zrovna tak se kupuje část cen. Poháry, diplomy, medaile atd. Co se týče DD, tam se jedná úplně o něco jiného. Chodí k nám na vodu, teď se cosi změnilo, ale chytali vždy zadara, mají k tomu lodě, trampošku atd. Dostanou i pití, nějakou sůšu. To je ale z našeho. Jak to bude letos nevím, už jsem se ptal kolik jich přijde, ale pobyty se značně střídají, nedá se to odhadnout. Loni jsem jim držel 5 míst a nenaplnili to. Ono není jednoduché poshánět nějaké peníze. Něco se už rýsuje. Nejjednodušší odpověď je, když na to nemáte, nedělejte to. O tom to vůbec není. Opět budou párky v rohlíku, pitíčka, nanuky, fidorky, miňonky a na co vyjdou peníze. Po závodech se ještě chytalo cca do 21, 00 hod. a zadara, jak děti, tak manželky i tátové. Další ceny byly i volné chytání pátek, sobota a neděle. Týden předem ladíme, tak se stav.
N sven - ® Čt 16.4.2015 22:05:32
valcha186 >> netuším jaké závody jsi v okolí objížděl, kde se chytily tři plotičky a dva kapříci...... Já žádnou takovou vodu neznám a ani tomu nevěřím. Tím méně věřím tomu, že o děti jde především.. Startovné 200,- za dítě, když jsou ceny a občerstvení od sponzorů, tomu moc nenasvědčuje.... http://www.rybarskezebricky.cz/termin.php?co=detail​&id=1606
I letos se zeptám, ty dvě stovky budeš vybírat i od dětí ze sousedního, dětského domova ?
N michal30 - ® Čt 16.4.2015 21:27:27
valcha186 >> trénovat je potřeba to je jasný :)))
N valcha186 - ® St 15.4.2015 23:53:08
michal30 >> Naháníme peníze, lodě a šlapadlo jsou připraveny. Míst už moc není, hrne se to i bez reklamy. Trénujeme i ve vinárně .
N valcha186 - ® St 15.4.2015 23:38:47
Pedro1 >> Nechci tě nijak urazit a nikoho jiného. Závody to jsou a byly pro děti. Co se týče ryb, máme jich dost a od všeho něco. Každý si chytí co se mu povede. Od toho jsou to závody a k tomu také mají svě rodiče, či doprovod. I vybavení má každý různé. Někdo přepych, někdo klacek. Byl tam i specialista z DD a ten nechtěl chytat nic jiného než plotice, ne plotičky a nachytal jich přes 200. 8 letá dívenka chytila K 87 v momentě kdy taťka odešel do přírody. Sice na něj křičela, ale udržela ho, než si ho zastrčil. Došlo i na lámání prutů, rodinné výčitky, neboť se jezdilo na lodích o dost dobré ceny. Kolik lodí dojelo, je jedno. Ale dost rodičů se ani 5 x nerozmáchlo a byly tam. Kde není ryba, ne rybka, tam se nikdo nic nenaučí a nebude ho to bavit. Naše děti chytají od mala a vázaly jsme je ke břehu a vážeme zase, jak se to rodí. Vůbec ani nezáleží na velikosti vody. Máme i kaluže a to i s překvapením. Nikdo neví co vytáhne. Rodiče mohou jezdit na jesetry, sumce, ale my to děláme pro děti a věřím, že i pro radost těch doprovodů, jako např. manželka dala tátovi děti na hlídání a do večera si chytala a to prvně v životě.
N michal30 - ® St 15.4.2015 22:56:40
valcha186 >> měl jsem možnost být ze synem na závodech na Valše super závody kásnej revír myslím že si to děti užily.Pohodová atmosféra. Díky patří pořadatelům, sponzorům a rodičům.Letos přijedeme určitě znovu
N Pedro1 - ® St 15.4.2015 22:11:26
vydra Lucky >> Když někdo mele nesmysly.je v pořádku mu napsat že to tak je.

Jojo,ideálně vzít deti na soukromak,zapnout priposlech a nechat je v chatě koukat na TV.Cejna a plotici od sebe sice nepoznají,vyvážit splavek neumí,namichat krmení ze šrotu a strouhanky taky ne,ale hlavně ze je to všechno podle posledních trendů.

Je to fakt smutný.Ty děti by se měli účit chytat,aktivně chytat a poznávat.Ne nahodit bramboru a čekat jestli K70 poplave kolem,bramboru vezme a pak se děj vůle boží.
Měli by se učit jak a kde chytat oukleje,karasy,liny,perliny,na co chytat cejny v zimě,na co chytat plotice na jaře,jak napichnout zizalu na uhore,.... A ne přijít k rybníku kam se nasypalo desítky metráků kapra,nahodit a čekat.

A to s tou závistí jsi fakt úplně mimo.

N vydra Lucky - ® St 15.4.2015 20:20:21
Pedro1 >> Taky názor, alespoň jeden ví, s kým má tu čest. Jestli normálně diskutuješ takhle, jak naznačuješ, rozhodně s tebou diskutovat nebudu. Jen si také mohu cosi o někom myslet, ale to je moje věc. Jen jsem rád, že nás, co tu občas ty nesmysly občas meleme vždy nějaký génius usměrní a diskuzi vrátí do správných kolejí. Dík.
N LosPafkos - ® St 15.4.2015 19:57:36
vydra Lucky >> já ten revír znám,ta louže nemá ani 3 hektary, tam se tolik ryb nevejde. Hned bych to na místě kuchal a rozdával fanouškům.
N Pedro1 - ® St 15.4.2015 19:20:51
vydra Lucky >> Zavidime ty kapry?????
Normálně bych napsal ze jsi debil,ale dneska napisu jenom ze meles nesmysly.
N Pedro1 - ® St 15.4.2015 19:18:52
valcha186 >> Závody pro deti by se měli udělat tam,kde je hromada bílé ryby.Ty děti mají mnohdy problém vytáhnout většího cejna.Co se asi bude dit až mu to vezme 70 cm kapř?Budou ty deti akorát smutny a nic se nenauci.
N vydra Lucky - ® St 15.4.2015 15:42:49
No, vcelku by se dalo souhlasit s odpůrci vysazování takovýchto kaprů na dětské závody, ale snad tam také mají menší a bílou rybu také, nebo ne ? Píšou, že do revíru bylo již během tohoto měsíce nasazeno 1 700 kg kapra. Fakt nechápu proč tu brečíte, když tohle je myšleno snad jako zpestření. Jestli náhodou nezávidíte dětem možnost ulovení pěkného kapře a na vás ta flákota nezbyde. A o rozlámání cajku se nebojím, běžte se podívat s čím dnes "děti" chodí k vodě ... Tatínci sponzorují, dovezou, pomohou a když se nic nechytí, leckdy je otec otrávený, zatím co závodník je spokojen s výletem. Přej a bude ti přáno.
N valcha186 - ® St 15.4.2015 14:52:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Vážení, objel jsem několik dětských závodů a výsledky takové jaké byly. Dvě plotičky ve 30 za celé dopoledne, několik slunek, tři kapříci 25 cm. Dále nechci pokračoavat. Je to pro děti, tak si musí zachytat. Je to jenom dobře, že jdou na takovou vodu. Ono totiž když nic nechytí, tak z toho nic nemají. Jenom z toho důvodu jsme loni udělali první závody a letos bez propagace už máme dětí víc než dost. I dospěláci se divili co se nachytalo. Smůla byla jenom to, že nám pak někdo ukradl lodě. Půjčili jsme pro děti nové, i šlapadlo na vodu a věřte stojí to za to, dívat se jak jim svítí oči. Z ryb a ne z toho že nic nechytily.
N SAHIB - ® St 15.4.2015 13:24:02
zdravím,
to aby zůstalo na potom, aby měli co ostatní tahat a nosit domů, Ti co jsou lační masa..-((
Děti toho moc nevytahají, ti mají problémy s menšími rybami, i když jim přeju zážitky, ale zde někdo něco pěkně nedomyslel, ale třeba TAKY ÚMYSLNĚ, NECHCI NIKOMU ŠAHAT DO SVĚDOMÍ, NA CO MYSLELI, ČÍM SE DĚTI NAUČÍ VÍC,..ESLI NA MALÝCH PUPÍČKÁCH,KDYŽ JICH CHYTÍ TŘEBA 8 KS, NEBO 1-2ks A POMALU ROZLÁME VERCAJK...NO,JU NO..
N hraji - ® St 15.4.2015 12:37:39
Pedro1 >> nepochopení základních věcí na nejvyšších místech. Smutné
N Pedro1 - ® St 15.4.2015 12:36:29
Místo toho aby se děti učili s plavačkou nejdřív chytat čudly,tak se jim na závody nasypou 9 kg vepři.
Vím jak jsem se jako malej dycky na podobný závody těšil a byl šťastnej za každou plotičku
Smutnej příběh tohle.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSkvělá cena za novinku 2017!!!

SASORI FEEDER (do 100 g) patří mezi pružné a vysoce elastické feederové jedince. Jeho blank je vyrobený z vysocemodulovaného uhlíkového vlákna, který zaručuje jeho sílu a odolnost.


akce, rybareniPodložka pod ryby JRC High Care XL 114x60cm

Za 2949
podložka pod ryby jrc high care xl 114x60cm


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44