MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Střílení kormoránů nepomáhá.

Diskuse k bleskovce Střílení kormoránů nepomáhá.

Autor diskuse: Chosé 2 ®3.11.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Chosé 2 - ® Pá 7.11.2014 20:46:14
nofish >> :-o)))
N nofish - ® Pá 7.11.2014 20:45:02
Chosé 2 >> by mě zajímalo, jestli tam humálně likvidují i myši a psí blechy :-)
N Chosé 2 - ® Pá 7.11.2014 20:43:28
nofish >> Lýčka jsou svaly žvýkací, takže tam se parazité okamžitě při vstupu zachycují.S těmi parazity je to všeobecně známý koloběh. Jak zde psal Hraji o hubení mláďat Kormorána ve Švédsku. Patrně to ztroskotává na způsobu provedení směrem k humánnosti v severských zemí, obzvláště ve Švédsku.
N nofish - ® Pá 7.11.2014 20:29:42
Chosé 2 >> se vším co píšeš souhlasím. Bohužel i znám a věřím. On ale i obsah těch breberek v zažívacím ústrojí je o něčem jiném u dma chovaného čuněte a u toho z velkochovu, kde se přece jenom nějaká prevence dělá. Už proto, že zdravé prase víc žere a rychleji z toho naroste.
Akorát fakt netuším ty svalovce, jak to hledají. Teda teď už jo. Jinak, k tomu kormoránovi, ta ryba funguje jako mezihostitel toho parazita a kormorán jako konečný hostitel, vajíčka jdou do vody, tam plankton, ryba a pak kormorán.
N Chosé 2 - ® Pá 7.11.2014 20:20:24
nofish >> Obsah žaludku a střev zaměstnanci veterinární správy nikdy neprohlíželi. To, že jsi je viděl možná přebírat střeva, tak jen proto, že tam hledají mízní uzlinu do které, po říznutím nožem poznají, zda zvíře není nemocné. Prohlíží se takto např. játra i srdce. Nebo se nařezávájí líčka, takto se zjišťují svalovci. Každé zvíře je opatřeno číslem a po takové kontrole případně odstaveno pro další možné zpracování, nebo likvidaci do kafilérie.

Za sebe se odvažuji tvrdit, že maso v marketech, které je poráženo na větších porážkách je v pořádku. Jiné to bude v menších porážkách a tam, kde se pracuje v pozdní denní dobu např. v noci.

Viděl jsem konkrétně u tebe zmíněné zvěřiny, jak bylo každý den vystahováno, vybouráno a v kartónech uskladněno přes noc až 50 ks černé a vysoké zvěře. Na ráno ponecháno pro odebrání vzorků veterináři 8-10 ks..Důvod je ten, že takto majitel takového zařízení ušetří peníze, který je povinen SVS hradit. Je fakt, že maso bylo uskladněno v kartónech v mrazáku, kde bylo více než -70°C což zajišťuje např. zničení burelu (zárodku tasemnice).

To jsme odbočili. Škrkavky o kterých byla u Kormorána původně řeč, má běžně prase v žaludku. Žaludky se obrací a čistí např. v myčkách už na jatkách a pak se tepelně upravují. Jsou nebezpečné pouze pro živočicha tím, že ho obtěžují a zeslabují.

Takže, když to vemu logickou úvahou u Kormorána, když je napaden parazity které vyživuje, má bohužel ještě větší tendenci lovit více ryb :-(
N nofish - ® Pá 7.11.2014 19:00:26
hraji >> samozřejmě. Třeba tatarák z divočiny bych neriskoval od doby, co jsem viděl fotku, co je to svalovec. Ale přece jenom člověk prostě věří tomu, že kupované mas jde přes veterinu. Doma taky nenacpeš jitrnice do střev ve kterých byli červi, protože jsou narušená a popraskalo by to.
Jako, prostě na rovinu. Fakt jsi mi tím dotazem nahrál. Oni lidi fakt spoléhají na to, že je to všechno ohlídané a "čisté". Teoreticky by taky mělo, jenže jsme v ČR...
N hraji - ® Pá 7.11.2014 18:49:09
nofish >> po zkušenostech z drůbežárny, kde se denně zpracovalo i 40 000 kuřat, bych na tu kontrolu nepřísahal. A co se týče laické kontroly, řada lidí nerozezná řemenatku od střev. A předpokládám že víš, že na některé parazity, a i zatraceně nebezpečné, je veterinární kontrola krátká. Takže tepelná úprava je asi pojistka numero uno.
N nofish - ® Pá 7.11.2014 18:44:43
hraji >> já neříkám nic, jen to, že jak ses ho ptal, jestli kotroluje obsah zažívacího traktu u zvířat co konzumuje (zjednodušeně) tak se vsadím, že kontroluje. Prostě už tím, že by to za něj měla dělat veterina a doma to kontroluješ taky.
N hraji - ® Pá 7.11.2014 18:42:31
nofish >> počkej, ty tu rozvíjíš nějaké divné teorie. Já napsal, že ve světě, a pak jsem to upřesnil na Faerské ostrovy, protože o tom jsem četl článek, který byl přímo o jednom konkrétním člověku, který se sběrem mladých kormoránů živí, a nic víc. Jo a taky byla řeč o sběru vajec. Do toho vstoupil kolega OVA a fotkou vnitřností kormorána plnými parazitů. Jen jsem zopakoval fakta. A napsal jsem, že předpokládám, že se i v tomto případě nějaká veterinární prohlídka dělá. Nic víc. Tak co vím a co vlastně chceš říct ty?
N nofish - ® Pá 7.11.2014 18:31:24
hraji >> ale ty moc dobře víš, jen se snažíš slovíčkařit.
Paraziti v zažívacím traktu jsou prostě problém a to "vždy kontroluješ?" bylo docela plácnutí mimo. Protože ano, vždy by mělo být zkontrolováno. To, že se přivírají oči a spoléhá se na tepelnou úpravu, je věc druhá...
N hraji - ® Pá 7.11.2014 18:23:43
nofish >> ale jistě že vím, že se kontroluje, právě na těch zabíjačkách jsem to nejednou zažil. A dokonce i když jsem pracoval na lince v drůbežárně. Ale co to mění na tom, co jsem napsal?
N nofish - ® Pá 7.11.2014 17:42:12
hraji >> nic proti, ale kontroluje se, co mělo zvíře v žaludku a střevech. Jak u komerčního, na veterině, tak i při domácí zabíjačce. Pokud jsi doma zabíjel prasata, tak víš, o co jde a proč, pokud ne, tak "vaříš z vody" a jen jsi tak plácnul.
Paraziti ve střevech jsou totiž problém a to z "X" důvodů, od chovu až po jitrnici...
Takže, člověk možná nezjišťuje, co ten řízek z kaufu měl ve střevech, když to bylo ještě zvíře, ale spoléhá na dohled, který je.
N Chyšky - ® Pá 7.11.2014 17:13:45
Každý pták, který v době hnízdění přijde o vejce, hnízdí znova, takže sběr nic neřeší. Leda odstřel dospělců v době hnízdění ale to nikdo nepovolí. Chce to, aby rybáři požadovali náhradu po státě jakýmkoliv způsobem včetně mezinárodních soudů. Ale pokud pozorujete co se u nás děje, mám tím na mysli rádoby ochránce přírody tak jsem skeptik. Je trend upřednostnit určité druhy na úkor ekosystému a pak když nastane průšvih tak to zamést pod stůl a nechat pár kusů odstřelit, že se jako něco děje. Viz bobr apod. Jo to kdyby kormoráni létali denně přes Prahu a exkrementy mohutně kropili chodce, auta apod. tak to by je dovolili lovit i letadly s tryskovým pohonem a celoročně a všude a ještě by myslivcům dali zdarma patrony.
N PYTLAKS - ® Čt 6.11.2014 15:22:06
vanvan >> my za to taky nemůžeme,že byl skoro vyhuben a následně bezmezně chráněn,u nás vše zamrzalo a létal do teplejších oblastí,teď nezamrzá u nás většina řek a některé vodní plochy,tak proč by letěl dál,náš ekosystém není přizpůsoben na tento typ predátora a bez pomoci by se rybí populace ve většině řek po jeho náletech sama nevzpamatovala,po nástřiku vejce zmodrala a bylo to znamení,že je po nich,kormoši se to asi naučili rozpoznat a proto další snůška
N Rasto. - ® Čt 6.11.2014 14:15:19
Honza. >> ked v rokoch okolo 1985 preletel nad Moravou kormoran sledoval som palice...vzdy prisiel zaber....teraz by som potreboval feederku
N CarpHouser - ® Čt 6.11.2014 14:11:33
frank >> No, jen kdyby to takhle šlo i s komoušema :o)
N Petr.OVA - ® Čt 6.11.2014 12:31:47
hraji >> Achjo. Vyhrál jsi. Nazdar.
N Honza. - ® Čt 6.11.2014 12:14:04

pamatuju, že v 70-tých letech když se objevila někde fotka kormoše v časopise vyfocenýho někde na Slovensku, tak u něj byl komentář, jaká je to vzácnost úžasná, že jej lze na území ČSSR pozorovat.... kormoráni to měli spoustu let těžký, poněvadž, kde ponejvíce hnízdili (Francii atd.) se vybírala jejich vejce pro kosm. průmysl, až se s tím přestalo, tak ouha, pták chráněný bez přirozených nepřátel se vymkl, asi jediné řešení je obnovení sběru vajec nebo lépe likvidace vajec postřikem(aby seděli na hnízdě dál a nesnášeli nová)
N hraji - ® Čt 6.11.2014 11:07:29
Petr.OVA >> co je na mém příspěvku útočného? Na Faerských ostrovech je sběr a konzumace mladých kormoránů byznys a předpokládám, že než je prodají do obchodů a restaurací, provedou i něco jako veterinární prohlídku. Je otázka, zda škrkavky v jejich žaludku mohou ovlivnit kvalitu masa. Já se nedomnívám, že ano. A chuti, popřípadě vůni, masa mladých kormoránů bych pouze spekuloval.
N Petr.OVA - ® Čt 6.11.2014 10:16:10
hraji >> Jirko, proč tak útočně? Buď trošku nad věcí. :-) Možná je mladý kormorán chutný (i když osobně o tom pochybuji, pravděpodobně bude silně cítit rybinou), já jsem jenom dokladoval širší souvislosti. Ty věci v žaludku opravdu nejsou čínské nudle, ale škrkavky Contracaecum rudolphii, které při krmení rodiče přenesou na mláďata už v hnízdě.....
A ano, máš pravdu, já jím vždy jen veterinárně prohlédnuté maso, protože maso pouze kupuji v obchodech a ryby od vody nikdy neberu. :-)
N vanvan - ® Čt 6.11.2014 9:14:34
PYTLAKS >> No pokud vím tak ty vejce štříkali právě proto aby nová snůška nebyla. To nastane tehdy když mu vejce sebereš. Takhle vejce má a snad sedí dál ale na mrtvejch jestli to pozná a kdy to netušim ale že by poznal že mu někdo něčim ošetřll vejce tak dobrej snad není ikdyž kdo ví. Víte já myslím že téma kormorán není o těch ptácích ale o lidech. Není to chyba těch ptáků ti jen prokázali nesmírnou houževnatost a adaptabilitu. Protože podívejte se na naše řeky ... koryto kde nemá ryba šanci se ukrýt no to by musel ten pták bejt blbej aby tam nešel a tak dále asi víte co myslím. Nechci obhajovat kormorány to ne ale oni nejsou ti kdo tenhle stav způsobili oni ne....je spousta dalších případů kdy se pán tvorsta postaral o dokonalé porušení přírodní rovnováhy a pak to pracně látal a opravoval. Sama příroda takovéhle kraviny nedělá
N hraji - ® Čt 6.11.2014 7:40:25
Petr.OVA >> asi sis špatně přečetl, co jsem psal. Ty u masa které jíš, vždy kontroluješ, co mělo to původní zvíře v zažívacím traktu?
N Mates PB - ® Čt 6.11.2014 7:38:57
Petr.OVA >> K zblití.
N PYTLAKS - ® Čt 6.11.2014 7:34:51
xifa >> ve švédsku stříkali vajca na hnízdách,když šli za dva dny byla nová snůška
N Chosé 2 - ® Čt 6.11.2014 7:31:26
Petr.OVA >> V tom žaludku to asi nebudou čínské nudle? Překvapila mě i velikost jater.
N Petr.OVA - ® Čt 6.11.2014 3:07:03
hraji >> Koule dobrého masa? Tak dobrou chuť! :-)
N xifa - ® St 5.11.2014 23:01:38
hraji >> Píšeš likvidovali,což je čas minulý.Už nepokračují,PROČ,???!
N Misop - ® St 5.11.2014 9:49:42
frank >> dik za radu,vyzkousim a podam hlaseni.
N frank - ® St 5.11.2014 8:40:06
Misop : Topení je odzkoušeno. Kámoš nacpal ptáka ( tedy kormorána, aby nedošlo k mýlce ) do kachlových kamen na chalupě a děly se zázraky - pláty rudé, kamna hučely jak rozběsněný Golem.
Jen se to s palivem nesmí přehnat, kormoš je dost tučný a plameny jdou mnohdy až do komína.
N Misop - ® St 5.11.2014 8:12:58
frank >> tak to jsem nezkousel dobry napad,topim drevem ale asi prejdu na kormorany.v zimne jich tu mame dost. je jich tu tolik ze kdyz jsme jeli s kamosem v unoru na ryby tak mi povida ty stromy jsou krasne omrzle, ja na to, to neni mraz ale howna od kormoranu, tak koukal jak puk.vsechny postrilet.
N frank - ® St 5.11.2014 8:03:44
A využití těch starších kusů ? Zkuste přiložit kormorána do kamen ........ úžasná výhřevnost !
N hraji - ® St 5.11.2014 7:52:56
xifa >> v Norsku a i v jiných zemích likvidovali kormorány na hnízdištích buď tak, že jim vybírali vyjíčka ke konzumaci a nebo, a to je ještě účinnější, likvidují mladé kormorány těsně před tím, než vyletí z hnízda, také ke konzumaci. Mladý kormorán je totiž podobně jako holoubě, než vyletí z hnízda, koule dobrého masa.
N PYTLAKS - ® St 5.11.2014 7:19:36
potočák 62 >> :-)
N potočák 62 - ® St 5.11.2014 0:02:43
PYTLAKS >> Omlouvám se,překlep.Petrův Zdar
N PYTLAKS - ® Út 4.11.2014 23:57:40
b.gun >> administrativa je největší problém,udělat z něho lovnou je totální nesmysl,jen by se přenesl problém na jiná bedra a ty za to nemůžou a ani nemají zapotřebí,máš v tom jasno:))
N PYTLAKS - ® Út 4.11.2014 23:52:43
potočák 62 >> pěstuje se zelenina,ryby se chovají:-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGangster Carp Tele 3,9 m 3,5 lb + Druhý Zdarma (-41%)

Pruty Ron Thompson jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů a jsou schopni odhazovat velice těžké montáže do velkých dálek. Pruty mají rychlou akci a výborný poměr ceny a kvality. Kvalitní sedlo navijáku a tenká příjemná rukojeť.

akce, rybareniFox Sada nádobí Cookware Medium 3pc Set

Je tomu poprvé ve své historii, kdy vstoupila prestižní firma Fox International na trh s ucelenou řadou nádobí. Fox chce tímto představit nádobí s vyšší kvalitou a specifikací než to, co je v současnosti k dispozici, aby koncový uživatel získal lepší kvalitu za stejné peníze.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81