Kaprárske hovadiny
Diskuse k mini článku Kaprárske hovadiny
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nmi-ku - Profil | St 5.2.2014 13:07:56
Fishky >> já jsem exot a jsem jsem rád exotem, pokud se dá takto kaprař popsat, začal jsem jako mnoho rybářů s tátou chodit na ryby už kolem mích 3-4 let, potom jsem chodil do rybářského kroužku, miloval jsem to , když jsem vstával ve 3 ráno, abych byl na 4 ráno u rybníka, kdy jsem proutek stražil na bublinu v ranní mlze, po půl hodině bez záběru to předělal na brčko s balzy ( v zimě jsme je s tátou dělali), a kolem 6 ráno jsem neměl kromě okounka nic a tak jsem to navázal na těžko a při zdolávání kapra kolem 30 cm se mě dostal vlasec pod cívku rexíka a já i do školy přišel pozdě, na podzim jsem miloval jezdit na marmišku na candáty, okouny, v zimě četl rybářství, v létě jezdil na rybářské dovolené, potom vývojem času jsem se začal i zajímat o vetší kapry, ale na to nebyla technika, tak jsem kombinoval laminátové pruty jako Lipno, Sázava atd, za pomocí vyrobených spojek, převazování oček, podvazování cívky "přehraďáku" Stabil, první použití odhozového vlasce, odlévání vlastních olov (větší než 30 g vrtulka nebylo), a potom jsem dohodil i 80 metrů-pro zbytek rybářů neskutečná vzdálenost, ale já chytal i kapry nad 5 kg, časem přišla éra teleskopů a kapři byli ještě dál a já v noci tajně na madračce v říjnu jezdil 100-110 m od břehu a tam krmil kukuřicí a po nabrodění tam dohodil a tahal veliké ryby i kolem 10 kg ( tyto ryby už jsem začal pouštět), pak přišla revoluce a já s tátou na zájezdě do Západního Berlína koupil děličku Shakespeare 100-150 g, 3,90 m a začal jezdit na víkendy a chytal přes noc, potom vznikla společnost Sema a já se dostal k prvnímu opravdovému navijáku Daiwa Emblem a měl jsem první pípáky Deplhin a tak to šlo dál a dál až do dnešní doby, kdy mám podepsanou profesionální smlouvu s Dánskou firmou Prologic, kde jsem její konzultant a toto vše dělám jen a jen proto, že mě to baví a chci to dělat!....Nevím proč mě někdo ( třeba Pr3v1t3k nazývá kok*tem), já nikomu nic nevnucuji, jen jsem se musel ozvat vůči určitým částem tohoto článku, že nesnáším, když mě někdo háže do jednoho pytle s těmi co mají také stojan, také swinger atd., dost lidí to využívá pro jejich nespornou výhodu a někdo si hold vercajkem honí ego...já bych se bez těchto věcí a mnohých jiných třeba na listopadové 10 ti denní výpravě neobešel a to ještě všechny tyto věci si musím naložit do člunu a jet třeba i 3-4 km od místa kde mám auto....ale jsem psal, je to moje volba a od toho, že jsem ochutnal, kromě mouchy snad všechny techniky lovu jsem si vybral specializaci na lov kaprů a to podotknu pokud možno těch největších kaprů.
takže hlasuji pro přejmenování článku na : "Hovadiny bobkařů hrajích si na kapraře"
s pozdravem exot... .:)
takže hlasuji pro přejmenování článku na : "Hovadiny bobkařů hrajích si na kapraře"
s pozdravem exot... .:)
NFishky - Profil | St 5.2.2014 12:38:10
Kocháč >> Na kaprařské závody (i ty "nejlepší") se může přihlásit kdokoliv, i totální amatér (to třeba na prvoligovém závodě plavané nehrozí). Závodní trať není homogenní - závody feedru či plavané jsou vesměs na kanaléch s břehem jak když střelíš a totožnými podmínkami krom forhendů, kdežto kaprařina je vesměs jen na soukromkách a často spíš než o lovu je to o výdrží - aby člověk ty tuny ryb dokázal tahat až do konce. Kaprařské závody spíš než o nějakých závodech jsou o lovech, případně firemní prestiži a sledovat družstvo, co si jde za svým "přes mrtvoly" je maso (první cena pohár + 15tis a oni tam naperou třeba 300kg krmení? hustý kafe, fakt. A nejvíc paráda je pak najet na stránky nějakých těch kaprokrmiv jako nezainteresovaný a baštit jim ty úspěchy, ceny a poháry - ale co za tím je už nezmíní... prostě byznys. V plavané je krmení omezené, i ve feederu, hlídá se to, aby ti někdo vlezl do věcí nehrozí, sektory máš vypáskované - v kaprařině máš v bivaku každou chvíli někoho :)) sečteno podtrženo srovnávat se to fakt nedá, je to uplně jiný level.
// a když náhodou zkusíš jedny dvě gulášovky za rok, tak s úžasem vesměs zjistíš, že ta zdravá soutěživost stále existuje, jen na kaprařských maratonech jakoby se vytratila... a to i včetně ligy, bohužel.
// a když náhodou zkusíš jedny dvě gulášovky za rok, tak s úžasem vesměs zjistíš, že ta zdravá soutěživost stále existuje, jen na kaprařských maratonech jakoby se vytratila... a to i včetně ligy, bohužel.
NAgent007 - Profil | St 5.2.2014 11:52:45
dosec >> To netvrdím. Ale správam sa slušne, nikoho neobťažujem, nerobím na rybách hluk, ani nenechávam po sebe bordel. A využívam všetky možné vymoženosti moderného lovu rýb (od kvalitných háčikov až po sonar). K prírode sa snažím správať s úctou a pokorou, a k tomu vediem aj svoje deti. A verím a dúfam, že takých rybárov je viac. Aj keď tých arogantných blbcov pri vode bude vždy viac.
NFishky - Profil | St 5.2.2014 11:43:24
Agent007 >> V tomhle máš pravdu, bohužel feeder a plavaná ujela kaprařině na plné čáře, tedy co se závodů týče (férovosti, smysluplnosti, rybařině...).
NAgent007 - Profil | St 5.2.2014 11:36:36
Sa divíte, že slovo "kaprár" je už pomaly nadávka? Ani sa nemôžeme diviť. Pozrite si fotky s posledného závodu "Šíravský kapor", to čo tam niektorý predvádzajú, je fakt hrozné. A takýto si hovoria kaprári. Aj ja chytám len kapre (občas feeder), ale za pomenovanie kaprár, sa fakt hanbím. Tiež mám, dovolím si tvrdiť špičkovú výbavu, ale nikde sa s ňou nechválim ani nevystavujem a nikoho neposudzujem podľa jeho výbavy, ale len podľa jeho správania pri vode. A to správanie sa pri vode je u drvivej väčšiny (99%) rybárov strašné, a zlepšenie je v nedohľadne. A na Slovensko to zlepšenie nikdy nepríde.
NMates PB - Profil | St 5.2.2014 11:21:15
Fishky >> Já hlásiče nepotřeboval, mě stačilo rozbalit svačinu. I kdybych neměl celej den záběr, tak v okamžiku kdy jsem měl ruce plný jídla a pití, začal odcházet prut do vody.
NKocháč - Profil | St 5.2.2014 11:15:27
Mates PB >> Dneska nepípají jen kapraři, ale spousta obyč rybářů si tyto vymoženosti dopřála. Místo toho, aby se naučili s feedrem :o)
NMates PB - Profil | St 5.2.2014 11:13:58
Kocháč >> Když jsem bobkařil tak mě srala jediná věc - to pípání.
NKocháč - Profil | St 5.2.2014 11:12:28
Mates PB >> Jenže průser je v tom, že v rámci té skupiny se čím dál víc zvětšuje poddruh se stojanem, biwakem a pytlem koulí :o))) A tento druh bobkaře kapraře ty obyčejné bobkaře začíná pěkně srát. A důvodů může být spousta, třeba dlouhodobé vyhrazování místa, bordel, nebo i ta závist.
NRK - Profil | St 5.2.2014 11:10:48
Fishky >> Ahoj.
Já proti kaprařům nic nemám.Naopak rád se s nimi pustím do debaty a nechám si vysvětlit nějaké nové vychytávky.Jenom jsem se snažil vysvětlit,možná i sám sobě,mentalitu těchto rybářů a jejich entuziasmus při veškerých časově i fyzicky náročných pracích,než se vůbec začne chytat.Ale jinak opravdu ať to hrčí...
Já proti kaprařům nic nemám.Naopak rád se s nimi pustím do debaty a nechám si vysvětlit nějaké nové vychytávky.Jenom jsem se snažil vysvětlit,možná i sám sobě,mentalitu těchto rybářů a jejich entuziasmus při veškerých časově i fyzicky náročných pracích,než se vůbec začne chytat.Ale jinak opravdu ať to hrčí...
Ndosec - Profil | St 5.2.2014 11:07:09
Kocháč >>pokud se nezmění BP a nebudou tvrdě trestáni ti co je nedodržují tak se nic nezmění a tebou zmiňovaní dementi se u vody budou vyskytovat ve větším počtu pořád.
NMates PB - Profil | St 5.2.2014 11:05:52
Kocháč >> Tak lov kaprů a vůbec všechno kolem kaprů je odjaktěživa masová záležitost. :-))) Jde o maso...
NFishky - Profil | St 5.2.2014 11:01:10
RK >> A co třeba tolerance? Všichni musíme být podle jednoho mustru - kdo nechodí s bambusákem, brčkem a malým baťůžkem k vodě je zákonitě k smíchu a idiot?
Kaprařina je rozjetá a hromada lidí je "jakože kaprař", jen protože má polstrovanou pohodlnou židli, tripod, chytá na koule a nebo u vody přespí. To není kaprař, ale rybář - ty opravdický kapraře u vody těžko potkáš, a když ano, pak budeš teprve překvapen, co to je za exoty.
Kaprařina je rozjetá a hromada lidí je "jakože kaprař", jen protože má polstrovanou pohodlnou židli, tripod, chytá na koule a nebo u vody přespí. To není kaprař, ale rybář - ty opravdický kapraře u vody těžko potkáš, a když ano, pak budeš teprve překvapen, co to je za exoty.
NKocháč - Profil | St 5.2.2014 10:59:43
Jedna věc je ale jasná. Postupem času se kaprařina stala masovou záležitostí a ani se moc nedivím, že se na kapraře nahlíží jako na nešvar a škodnou. Ono už vůbec nejde o nějaké nedodržování pravidel, lov nonstop, vyvážku a podobně. Jde o to, že většinová část těch "obyčejných rybářů" je prostě čím dál víc nasírána bandami sobeckých dementů co sice vypadají jako kapraři, ale s tou kaprařinou jak ji vnímám třeba já nemají nic společného. A je to cítit čím dál víc. Řeší se to na schůzích MO, i tady na MRKu už je kaprař skoro sprosté slovo. A nebude to trvat dlouho a ti rádoby kapraři nám pěkně zavaří a začnou se rušit horní míry a postihovat biwaky a bude snaha kapraře přidusit. A je to logické, když se podíváme kolem sebe, tak to prostě spěje do zandele a můžeme si za to sami.
NThalkan - Profil | St 5.2.2014 10:54:46
Když vidím některé reakce mám pocit, že někteří lidé mají neutuchající potřebu ostatním vnucovat své názory na to co smějí a nesmějí za své peníze pořizovat a kam je investovat. Tenhle názor nesdílím a už vůbec by mě nenapadlo se takto chovat, myslím, že každému je kulové do toho, co si kupuje a proč si to kupuje, pokud vidím např. u tripodu přínos pro můj způsob rybaření, prostě jej koupím, ale nikdy nebudu odsuzovat ostatní jenž jej nemají a očekával bych stejnou reakci i z druhé strany (např. ortodoxních vidličkářů), to je však evidentně v této společnosti a v této době sci-fi. K článku mám mnoho výhrad, nebudu rozepisovat jednotlivé body jak to udělali někteří přede mnou, ale i tak jej neodsuzuji, přestože autor má jiný pohled kaprařinu než já a zavrhuje některé "pomůcky moderního rybáře" na které jsem já zvykl a vidím jejich přínos.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












