Kaprárske hovadiny
Diskuse k mini článku Kaprárske hovadiny
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Johnny001 - Profil | Út 4.2.2014 17:58:41
To auto k životu v dnešní době potřebuju, ale házet olovo do vody pro svoje potěšení, tak to mi přijde trochu jinde...
Johnny001 - Profil | Út 4.2.2014 16:52:57
Nicméně jsou zde body kde s autorem souhlasím:
1. Odpadávací olova jsou prasárna největšího kalibru!!!! A argumentovat tím, že někde to jinak "nejde"? Tak to opravdu neberu! Pokud někde nedovedu efektivně lovit z důvodu toho, že potřebuji, aby zátěž odpadla, tak tam dám kámen (u vyvážky), pokud nemohu vyvážet, tak holt prostě půjdu lovit jinam a nebo skousnu, že se mi nějaké ryby o těžké olovo setřepou!
Proberte se lidi a spočtěte si kolik jedovatého olova takhle namrskáte do vody rok co rok!
To jste milovníci přírody? U mě hov.da...
2. Používání podložky u větších ryb je nutnost, ovšem položit rybu do mokré trávy nevidím jako tragedii! Mnohem horší je, jak autor podotýká, sakování ryb přes noc kvůli focení a TEĎ STUPIDITA NEJVETŠÍ - Neskutečně mě dovede nas.at, když někdo vytáhne pěknou rybu, dá ji na podložku, poleje ji a začne ji jak ÚCHYL hladit po těle!!!! A je dost smutné, že podobné věci jsou k vidění i ve videích našich předních kaprařů...:(
Šlapeto - Profil | Út 4.2.2014 14:49:51
Kocháč - Profil | Út 4.2.2014 14:47:53
Šlapeto - Profil | Út 4.2.2014 14:40:31
Kocháč - Profil | Út 4.2.2014 14:34:28
2. Jen blbec ruší své okolí nevhodně nastaveným hlásičem nebo štelováním vlasce přes něj. Ale hlásič má zrovna u kaprařiny své opodstatnění. Kaprařina je i lov na několik dní v kuse. Nic k nepochopení.
3. Tripod nebo jiné stojany jsou na některých místech prostě potřeba. Vidličky do šutru nebo betonu prostě nezapíchneš. A na řece je mnohdy potřeba použít buď stojan nebo dlouhé pevné vidle.
4. Všude není bahno a těžké olovo má z hlediska lovu své opodstatnění ne jen na řece v proudu, ale to těžko vysvětlovat někomu kdo netuší, která bije.
5. Chytat na odpadávající olova, tam výtku chápu, lepším řešením je kamen na gumičku, ale s tím se velice špatně nahazuje. Zdolávání kapra s těžkým olovem není to pravé ořechové, ale uznávám, že hnojit vody, to není dobré.
6. Podložka není nic tak složitého a neunositelného, když jdu primárně ryby chytat a pouštět. proč se o ni nepostarat a mít jistotu, že ryba bude puštěna v pohodě zpět nebo se při focení zbytečně neporaní. Jsem schopen kousnout položení ryby do husté trávy, ale osobně se naopak poohlížím po vaničce, abych měl jistotu, že ryba bude v pohodě, když už se rozhodnu fotit a jsem sám.
7. Nemám nic proti vracečům a stejně tak proti těm co si kapra občas vezmou
8. Jsem přesvědčen o tom, že někteří kapři jsou velice těžce ulovitelní a není to o mozku a jeho velikosti. Tyhle ryby jsou ten motor kaprařiny aspoň pro mě.
9. Byť jsou koule mnohými dost přeceňované tak jsou lepší a horší. Poznáš to až při konkurenci. kapr sežere i bramboru, ale když si vedle tebe sedne někdo, kdo umí vytěžit z kvality koule maximum, tak jsi s bramborou v těch místech pod zádama.
10. Swingr je zatraceně dobře vychytaná součást kaprařiny. Přítlak, citlivost, ....atd. jen vědět kdy a jaký použít a jak.
Kocháč - Profil | Út 4.2.2014 13:59:01
Fishky - Profil | Út 4.2.2014 13:42:05
RK - Profil | Út 4.2.2014 13:10:25
Kocháč - Profil | Út 4.2.2014 12:52:29
RK - Profil | Út 4.2.2014 12:48:58
Jinak já proti swingeru nic nemám.Ale při normální chytačce kupříkladu v pozdním podzimu jsem zažil,že swinger byl out.Policajt prostě začal padat a padat,ale swinger ani ťuk.Když chytáš na koule,tak je to fuk,při správné montáži,únikový reflex..............slunce v duši:)
Fishky - Profil | Út 4.2.2014 12:28:34
RK - Profil | Út 4.2.2014 12:12:27
viděti - Fishkyho nesmí poslouchati" :(
dosec - Profil | Út 4.2.2014 11:01:58
Ale vše sa dá suplovat jak někdo psal jen je třeba mít v zásobě sebou točený olovo a podle potřeby a síly větru,proudu ubírat,nebo přidávat ,na klasickýho policajta :-)
Fishky - Profil | Út 4.2.2014 10:25:40
vahaj - Profil | Út 4.2.2014 9:16:59
lidaart - Profil | Út 4.2.2014 8:56:26
toorek - Profil | Út 4.2.2014 7:00:27
Po období přehnaného experimentování a hltání novinek jsem dospěl ke stejným závěrům a zůstal u několika osvědčených věcí. To ale neznamená, že bych občas nevyzkoušel něco nového. Jen si vybírám, co z toho má opravdu smysl a stojí za to. A pokud objevím něco přínosného, tak proč to nepoužívat.
Kde to žije - všechna témata
14:37ATTs hlásiče a ATTx příposlech 539
13:44Úprava chodu woblerů. 11
12:56Kurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43Rybáři vs ochránci přirody 56
8:45Polsko, okolí Dunajce 6
8:22Labe fishing store 19
0:02Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoStaré Česke rybářské vybavení 392
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











