Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Nenigmarace - Profil | St 30.1.2019 15:33:29

Pridám pár fotiek domácich miláčikov. Nemáte niekto skúsenosť so Sony Alpha 6000 ?

    NDenny - Profil | St 30.1.2019 13:30:31

    Honza Veber >> Honzo koukam na tve stranky a cetl jsem. Pocasi v pohode,nic,co by nejak zasadne ovlivnilo zdejsi zivot.Napadlo zhruba 30 cm snehu a pak do toho uderil mraz,takze vse jak ma byt :-) Je neprijemne,ze tady temer nepretrzite fouka,v lete by to bylo bez vetru asi peklo,ale zrovna ted,kdyz je -28, je silny vitr strasne neprijemnej.Bez masky jit do prirody,pokud clovek ma rozum a nechce omrznout,je temer nemozne.Ja mam ted bohuzel hodne prace,tak se moc ven nedostanu,ale je to neco za neco,vzdyt to znas.Penize zadarmo nikdo neda a zvlast,kdyz jde o extra prachy mimo beznou vyplatu.Ted bych potreboval nachytat par kapru nebo objet trosku okres,kde lezi nejaky srazeny jelenec abych to naserviroval selmam a dravcum a ani na to nemam poradne cas :-( Asi jeste mesic,tak doufam,ze zima vydrzi a jeste nasekam nejake fotky na snehu.

      Ndraveček - Profil | St 30.1.2019 9:31:39

      Honza Veber >> ahoj, tak to je neuvěřitelné, takové krásné fotky👍výborná práce!!!

        NHonza7 - Profil | St 30.1.2019 6:42:25

        Honza Veber >> V pohodě a velmi dobře rozumím tomu co jsi napsal. Každý si zvolíme svůj způsob řešení a pouze čas ukáže, zda-li rozhodnutí co zvolil bylo správné.

          NHonza Veber - Profil | St 30.1.2019 0:59:29

          Honza7 >> Ahoj Honzo, tomu moc dobře rozumím. Ale snad mi rozumíš nezlobíš se na mne za můj názor...
          PS: Já to mám trošku jinak, také se snažím, jakmile to jde, někam jet, ale zároveň se snažím i o nějakou tu fotku :-)

            NHonza7 - Profil | St 30.1.2019 0:44:24

            Honza Veber >> Ahoj, v poslední době se snažíme s manželkou každým rokem někam vycestovat ( Thajsko, Panama, Keňa ). Každá země je svým způsobem krásná jenom je zapotřebí tu krásu najít.
            Máš pravdu s tím focením, jenže ono je vše něco za něco a tak raději někam vycestujeme i za cenu, že to focení není zrovna podle našich představ.

              NHonza Veber - Profil | St 30.1.2019 0:32:54

              Pro všechny zájemce např. https://www.blue-sea.cz/uw-foto1.html
              Ono to člověka pak hned jinak baví, když u sebe vidí posun dopředu...

                NHonza Veber - Profil | St 30.1.2019 0:31:36

                Dědek >> Ahoj, ono to obojí souvisí, ale světla pro podvodní fotografii budou stát také hroudu zlata, navíc pokud to má být propojeno s fotoaparátem, budou tam velké nároky na těsnost... Jak říkám, je to pak strašná škoda takových příležitostí a šancí, zvláště pak, když to není zrovna za chalupou ...

                  NDědek - Profil | St 30.1.2019 0:25:32

                  Honza Veber >> nejsem odborník, ale nebylo by spíše lepší mít kvalitnější osvětlení cíle focení?

                    NHonza Veber - Profil | St 30.1.2019 0:21:14

                    Honza7 >> To je velká škoda, vezmu li v potaz to, že tam člověk nebydlí, jede takovou dálku a je to škoda, když to nevyjde podle vlastních představ. Dostaneš se do krásných míst, co jsem koukal, ta afrika taky musela být krásná, já byl v Tanzánii v roce 2009, tak mohu posoudit. Zamyslel bych se, zda chci dělat lepší fotky a v tom případě, pokud se rozhodnu pro ano, bych investoval do lepšího přístroje...

                      NHonza7 - Profil | St 30.1.2019 0:14:35

                      Pár dalších fotek z moře.

                        NHonza7 - Profil | St 30.1.2019 0:08:26

                        Dnes už to nabízí více firem ( možnost focení bez pouzdra ) a spolehlivě to drží i ve slané vodě. Bohužel se mi párkrát povedlo zavadit o kryt pod kterým je schováno dobíjení. V jednom případě mi do něho natekla voda - zrovna, když jsem fotil hlavatky. Týden jsem ho nechal v rýži a stále drží. Nevýhoda je jeho zaostřování - je moc zdlouhavé a spousta fotek, především ryb, které jsou stále v pohybu zkrátka nevyjdou.

                          NHonza Veber - Profil | Út 29.1.2019 23:57:03

                          Honza7 >> Jen tak bez pouzdra? tak to je super. Netrpí pak např.ze slané vody?

                            NHonza7 - Profil | Út 29.1.2019 23:48:14

                            Honza Veber >> Mám Olympus Mju TOUGH, lze s ním fotit do 10 metrů pod vodou.

                              NHonza Veber - Profil | Út 29.1.2019 23:42:32

                              Honza7 >> Čím fotíš pod vodou Honzo? Děkuju

                                NHonza7 - Profil | Út 29.1.2019 23:32:12

                                Pár mořských rybek.

                                  NHonza7 - Profil | Út 29.1.2019 23:25:01

                                  Čtverzubec.

                                    NHonza7 - Profil | Út 29.1.2019 23:14:44

                                    Honza Veber >> Velmi pěkné fotky, díky.

                                      NHonza Veber - Profil | Út 29.1.2019 22:44:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Denny >> Ano, ahoj Denny, gorily byly opravdu nádherné, a těším se už teď na Tvoje fotky. Koukal jsem na televizi, jaké vás tam trápí počasí.
                                      O naší cestě jsem napsal malý reportík na své stránky http://www.veberphoto.com/2018/10/afrika-na-podruhe​-1.html celkem šest dílů, kdybys (jste) měl zájem

                                        NDenny - Profil | Út 29.1.2019 21:26:20

                                        Honza Veber >> Hezke,ty gorily,to musi byt asi velmi silny zazitek.

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj