Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

Anýzový dědek - Profil | Po 24.12.2018 17:50:36

Denny >> Lázně obnášejí spoustu věcí, třeba pokud bys byl jako platící zákazník (tato možnost existuje a je dost vyhledávaná), tak kromě ubytování a jídla na polopenzi, třeba tebou volitelné a placené procedury, fitness whirpool, masáže atd.
Ono by se ti to líbilo i jako pacošovi, protože vše by platila pojišťovna mimo lázeňskou taxu.

I tohle skýtá pobyt v lázních. ( promiňte můj neumělecký vokál)

https://www.youtube.com/watch?v=vuMmnroD0F0&list=PL​vsaMG4R5Vvbl13rAIkSWy_0yW7KTeuyi&index=14

    Denny - Profil | Po 24.12.2018 15:41:03

    Serjoža >> Je !

      Serjoža - Profil | Po 24.12.2018 14:59:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      No není tady krásně??

        Denny - Profil | Ne 23.12.2018 17:55:02

        Tatra815 >> Myslim,ze tim,ze budes fotit a uvidis chyby se naucis nejvic.

          Denny - Profil | Ne 23.12.2018 17:54:31

          Serjoža >> Hezka voda.

            Serjoža - Profil | Ne 23.12.2018 15:56:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Plumlovská přehrada.

              Tatra815 - Profil | Ne 23.12.2018 15:20:27

              Tak pánové,stále čtu a cvakám ať se aspoň trošku naučím.Přeji pohodové svátky.

                Denny - Profil | Ne 23.12.2018 14:18:48

                Anýzový dědek >> Ja vlastne ani netusim,co takove lazne obnasi,ale asi bys se me tam libilo,kdybych tam nebyl jako pacient :-) Doufam,ze je lepe.

                  Denny - Profil | Ne 23.12.2018 14:17:34

                  Casio >> Ono na internetu je nespocetne rad a navodu,ale ja mam nejradeji manual k fotaku a z toho vychazim. Fotit to cloveka nenauci,ale ovladat fotak ano.

                    Casio - Profil | So 22.12.2018 21:18:35

                    Denny >> workshop je moc informací za krátkou dobu, nej je online kurz .Máš přístup pořád , vracíš se k věcem a vysvětlení je taky polopatě. Ono přijít si sám na něco o čem ani nevíš že existuje je docela boj :-)

                      Denny - Profil | So 22.12.2018 21:14:45

                      Casio >> Uprime,strasne moc me pomohl Roman,protoze nekterym vecem jsem nerozumel a on me je polopaticky vysvetlil.Dneska jsem mu za to vdecny,protoze sam bych se s tim trapil nekolikrat dele.Treba ovladani blesku a par dalsich veci.Ja treba nefandim worksopum,ale uznavam,ze pokud to dela nekdo,kdo tomu opravdu rozumi,muze to dotycnym pomoci.Ja si,pokud na to stacim, radeji delam vse krok za krokem sam a pak z toho fakt mam dobrej pocit.

                        Denny - Profil | So 22.12.2018 21:00:14

                        Casio >> Neznam ovladani Nikonu ani nevim,jake jsou u neho moznosti,ale kdyz jsem mel prvni zrcadlovku,tak to nastaveni bylo mnohem jednoduzsi.Jenze prisel 7D mark II a zjistil jsem,ze v nastaveni je toho podstatne vic a hlavne,zrovna tenhle fotak canonaci udelali sice paradne,velmi rychly 12 snimku za vterinu,jak potrebuju,ale s jednou nevyhodou,strasne sumi pri vyzsim ISO,takze pouzit treba 1000 uz je dost problem.Jenomze proto,ze velmi casto fotim pohybujici zver a ptactvo,je to nastaveni sledovani opravdu vyborna vychytavka.Ze zacatku jsem tomu nevenoval pozornost,protoze jsem tomu nerozumel,ale kdyz fotis orla,ktery proletava za stromem a fotak zacne zaostrovat a sledovat strom,uvedomis si,ze zrovna tohle nastaveni,kdy fotak sleduje stale pohybujici predmet a ten strom ignoruje,je neco paradniho.Je to jedna z veci,ktere zdanlive nejsou zapotrebi,ale mohou pomoci.Stejne tak je to treba s tim one shot a all servo.Pokazil jsem spousty snimku,protoze jsem mel stale zapnute all servo a fotak poradne nezaostril a tak bych mohl pokracovat.Opravdu nehledam zbytecne slozitosti,jen se snazim abych ten fotak znal a kdyz ho clovek pozna,dela opravdu nektera nastaveni automaticky v desetinach vteriny a pripada mu to normalni a vlastne je to jen o tom,jak si clovek udela vlastni nastaveni v menu.Dneska jsem fotil z krytu na pobrezi,zdanlive jednoduche foceni,ale zdanliva malickost,vypnout stbilizaci ,kdyz mam fotak na stativu,protoze sklo,ktere jsem pouzival to nerozezna a nechat ji zapnutou,tak jsem mel vetsinu fotek rozmazanych.Takze opravdu nehledam zadnou slozitost,prave naopak,snazim se nastavenim si to foceni zjednodusit.

                          Denny - Profil | So 22.12.2018 20:34:18

                          Casio >> Do manualu fotim tak ze 30 %, pokud pouzivam blesk,tak temer 100% a totez makro.Odhaduju ze 10% s prioritou casu a zbytek s prioritou clony.Jak se se uz zminil,obcas delam ruzne blbosti,ze nepremyslim,kdyz se me meni treba svetlo a tam manualni nastaveni proste nejde,nebo to neumim.

                            Anýzový dědek - Profil | So 22.12.2018 12:47:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tak jsem po měsíci v lázních opět zde
                            Foto je z parku u LD Prusík

                              Casio - Profil | So 22.12.2018 11:41:24

                              Denny >> k menu .. když jsem měl D300 ,bylo menu v AJ, pořád jsem chtěl něco nastavovat a přenastavovat ,myslel jsem že jak nerozumím co píšou musí to být ta správná cesta. Teď když nás konečně neřadí k Polákům nebo do Ruska a dali do Nikonu české menu kouknu jen na stav baterie nebo a to už musí bejt režim DX/ FX . :-)

                                Casio - Profil | So 22.12.2018 11:36:08

                                Denny >> Karle bez urážky! myslím že v tom hledáš větší vědu než to všechno je.
                                Jen přidám to čemu jsem si měl dojít hned od začátku. Tím je fotit do plného manuálu, řekl bych totiž že laborace nad korekcí expozice je vyšší dívčí než sledování expozimetru hledáčku.

                                  Denny - Profil | So 22.12.2018 11:16:44

                                  Casio >> Naprosty souhlas, zalezi na tom,co fotis,pokud jde o nejake rodine fotky,tak jasne,tam to staci. Tam muzes fotit I na automat nebo P,hodis k tomu automaticke ISO,tak si fotak uz vlastne vse nastavit sam.Verim,ze tak foti cela rada lidi,je to pohodlne a obvykle jsou fotky v beznem svetle a prostredi velmi dobre.Jenze,kdyz chces opravdu treba akcni fotky a to tobe nemusim vysvetlovat :-) ,tak tohle nestaci,je to I o bleskovem prepnuti z one shot na all servo(jedna pro me z nejdulezitejsich veci), bleskove prepnuti ostricich bodu,vedet kdy zapnout sledovani,podivat se a porozumet kdy jake pouzit mereni a vyvazeni bile,chce to trosku vyzkouset,kdy je vhodne priclonit a naopak,atd.Hodne pomuzou editory ale neni to recept na vsechno.Ja treba do dneska nedokazu rychle prepnout "podmenu",nevim,jak se to ani cesky napise,zkratka nastaveni citlivosti u sledovani,kde musim opravdu najet samotne menu,dostat se do toho "podmenu" a tam si to nastavit podle situace.Nejsem nejak schopny tohle se naucit udelat rychle.Ne,ze by bez toho neslo fotit,urcite se da,ale je to o tom,vyuzit maximum toho,co ten fotak nabizi.Pro me jako technickeho antitalenta je to svym zpusobem vyzva,abych pochopil vsechny zakonitosti a vedel kde co mam nebo mohu pouzit.Jenze me tohle fakt bavi a presto,ze vsude je spousta navodu,pokousim se na vetsinu veci prijit sam,protoze pak me to okamzite zustane ulozene v makovici.

                                    Casio - Profil | Pá 21.12.2018 17:28:22

                                    Denny >> na foťáku se nastavují jen tři věci , to je jen o teorii ke který se dojde stejně až po omylech v praxi. Jako že každej cvaká bez rozmyslu a až po čase začne přemýšlet co je clona , čas a citlivost.

                                      Denny - Profil | Pá 21.12.2018 15:33:16

                                      Casio >> Naprosty souhlas a jeste bych doplnil,naucit se znat fotak.ja take nevyuzivam vsechny jeho funkce,ale dost dlouho me trvalo,nez jsem zacal delat veci automaticky.Dneska vim,ze tak z 90% nemusim nad tim premyslet kde co zmacknout,jen jsem nekdy lempl a nepremyslim,kdyz se me najednou zmeni scena a svetlo,takze obcas nacvakam par fotek,ktere pak muzu rovnou vyhodit :-)

                                        Denny - Profil | Pá 21.12.2018 15:28:06

                                        DeProfundis >> Tak jsem si tu kamerku koupil k vanocum z Ebay,kde byla pevna cena nebo nabidka a prodejce pristoupil na mou cenu,takze ji mam za velmi dobrou cenu.Kdyz vezmu v potaz svoji vysku,tak bych s tim mel dosahnout temer do 6 metru,tak jsem zvedavy,zda to bude realne a zda se to vubec vyplati.Vyjezdenych dutin, v kterych nevim zda neco je mam v okoli opravdu dost a dost,tak doufam,ze nenarazim na myvala a neurafne me to :-)

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj