Fotografování z pohledu amatérského rybáře

Diskuse ke článku Fotografování z pohledu amatérského rybáře z blogu anyz.mrk.cz

Autor diskuse: Anýzový dědek - Profil , 23.5.2012
Dále moderují: airfish Profil + jirka0 Profil + DeProfundis Profil

V jakém programu upravujete svoje fotky?

A) Zoner44%

B) Adobe Photoshop24%

C) IrfanView3%

D) PFX studio4%

E) Jiný - prosím napište jaký25%

Od 24.5.2012 hlasovalo 343 čtenářů.

DeProfundis - Profil | Pá 14.12.2018 9:08:23

Denny >> bohužel je to tak. Koukal jsem na číňany, jestli by nešlo něco koupit, co by pro tebe bylo použitelný, ale bohužel jsem nenašel nic bez nutnotsti trochy toho bastlení. Kdybys byl schopnej si to sám dodělat, tak by stačilo koupit něco za 10-20 dolčů.

    Denny - Profil | Čt 13.12.2018 15:01:26

    DeProfundis >> On hlavne vi,ze je spousta lidi,kteri jednak maji prachy,takze to za to daji,kdyz to potrebuji a pak je hodne takovych jako ja,kteri si to vyrobit neumi :-) Takze kdybych to opravdu nutne potreboval a zivil se tim focenim,tak by asi volba byla jasna,pokud neni jeste neco lepsiho.

      DeProfundis - Profil | St 12.12.2018 23:20:41

      Denny >> je to zbytečně drahý stejně jako většina spešl fotověcí. Učitě by to šlo udělat z pár součástek z číny za pár šprdlíků, ale tady už to je prostě vychytaný a ten kutil ví, že na tom trhne spoustu peněz, protože se s tím nikdo nebude chtít dělat, když to může koupit. Dosah tuším psali 120m, jede to na 2,4GHz takže taková klasika.

        Denny - Profil | St 12.12.2018 17:17:10

        DeProfundis >> Jeste jednou jsem se na to podival,ceny opravdu strasne vysoke a nikde nevidim,nebo jsem to v rychlosti prehledl,jaky to ma dosah.Za tuhle cenu opravdu ne,kdyby me to zivilo,bylo by to neco jineho,ale na pouziti nekolikrat do roka by to byl z me strany zbytecny luxus.

          Denny - Profil | St 12.12.2018 17:13:32

          DeProfundis >> To znam,prohledl jsem si uz pred casem jejich vyrobky,jsou to anglani,pokud si dobre pamatuju a ceny jsou hodne vysoke.

            DeProfundis - Profil | St 12.12.2018 16:54:25

            Denny >> asi by šlo něco vyrobit, ale našel jsem pro tebe zajímavý produkty: www.camtraptions.com
            Jen nevím, jak se ti bude zamlouvat cena. Ale jelikož ta "firma" už má třetí verzi toho PIR snímače, tak se nechá předpokládat, že to prošlo už pár testováním v terénu a tak to bude nejspíš funkční:-)

              Denny - Profil | St 12.12.2018 16:06:03

              DeProfundis >> Protoze neznam pohybovy senzor,ktery by dokazal zaznamenat pohyb na tech 50m a pokud nejaky takovy existuje,tak ti bude zaznamenavat kazdy pohyb v tom danem prostoru,takze vse,co tam proletne,probehne a co zene vitr bude na fotaku a to nechci.V lete v tech lokalitach,kam chodim by to bylo docela problematicke.Bliz dat fotak neni problem,kdyby byla vzdy ta moznost,tak by to bylo idealni,ale mnohdy to nejde uz kvuli nejakym prekazkam a hlavne plachosti zvere.Cidlo nevydava zadny zvuk,to se da zamaskovat,ale na fotak I kdyz je sebetizsi,ta zver reaguje.Hlavne pokud neco takoveho existuje,tak by to muselo byt lacine,protoze bych to vyuzival velmi zridka.Na fotak,ktery mohu dat blizko,ovladani mam.Nechci to jako nejakou prioritu na foceni,vzdy budu preferovat kdyz budu fotak ovladat sam,ale jsou situace,kdy bych to opravdu ocenil.

                DeProfundis - Profil | St 12.12.2018 9:02:37

                Denny >> asi tomu nějak nerozumím. Potřebuješ senzor pohybu, který půjde nastavit na 15m, ale proč potřebuješ ovládat aparát, který bude 50m od toho?

                  Denny - Profil | St 12.12.2018 2:33:26

                  DeProfundis >> Hezky popsana ta termovize,je dobre,ze tam upozornuje na to,ze pri vysokych teplotach to nemusi fungovat,coz je asi logicke.

                    Denny - Profil | St 12.12.2018 2:27:42

                    DeProfundis >> Me tady vysel novej v prepoctu na trojku,pochopitelne take novy a take na Ebay.Jinak se cena bezne pohybuje okolo 200 dolcu. Ja porad hledam ale neco na zpusob lovecke trap kamery,doma,jestli se nemylim,tak se tomu rika fotopast.Proste bych potreboval neco,co bude pracovat podobne,nebude to fotit,ale bude to wireless aspon na 50m a samotny senzor aby snimal aspon do 15metru a aby tenhle senzor dokazal aktivovat aspon na tech 50m fotak.Klidne se zaberem mensiho uhlu,to by me nevadilo Kdyz tohle dokazou ty trail camery,detekovat pohyb,vyfotit a nektere vyslat signal na telefon tak nejak neverim,ze neco takoveho neexistuje I na fotaky.Jde jen o to pridani toho signalu,ktery by spoustel fotak,ale netusim,jak moc je to slozite.Pritom samotne ty kamery ,pokud clovek nechce nejake spickove fotky,tak se daji poridit velmi lacino,nebo relativne lacino uz kolem 30 dolcu,tak kolik muze stat zabudovani neceho k tomu fotaku(pisu laicky,nevim,jak se tomu rika)Idealni by bylo,kdyby nekdo udelal neco jako mam to gigtube,jen s tim rozdilem,ze by to samo snimalo ale aby to bylo rychle jako je ten miops.Asi jsem dost neskromnej :-),ale jsou mista a situace,kdy clovek nedokaze vyfotit to,co by chtel nebo jak by si to predstavoval a hlavne ,coz je pro me nejdulezitejsi,abych nerusil treba samotne hnizdeni .

                      DeProfundis - Profil | Út 11.12.2018 17:03:48

                      Denny >> tak jsem si ten trigger našel na ebay v UK za polovic ceny. Sice s kabelem na nikona, ale to nebude problém předělat. Že prý nebyl nikdy použitej, ale novej není, tak uvidíme. Plnou cenu by se mi za to u nás dávat nechtělo, aby to bylo jen na občasný hraní:-)
                      Jinak k tý termovizi takový orientační počtení z praxe: http://infrared-birding.blogspot.com/

                        Denny - Profil | Út 11.12.2018 11:21:54

                        DeProfundis >> Hm,dobry napad z tou trubickou,neco vyrobim.Snad samotny paprsek nebude na prekazku,aby je neodrazoval. U toho Mipsu se me libi,ze se daji sloucit jednotlive funkce,to jsem u zadneho jineho nevidel.

                          Denny - Profil | Út 11.12.2018 11:08:23

                          DeProfundis >> Spis me to zajima teoreticky,priorita je ted nejaky delsi objektiv,ono by bylo porad co doplnovat,ta technika jde neustale dopredu :-)

                            DeProfundis - Profil | Út 11.12.2018 9:46:41

                            Denny >> ten miops jsem si musel vygůglit a přiznám se, že jsem žádnej podobnej trigger ještě neviděl a přijde mi to dost šikovný pro různý kreativní vychytávky. Vždycky jsem viděl odpalovač spíš jen třeba na blesky. S tím laserem to nejspíš chápu a mohlo by to být fajn:-). A jestli dobře chápu tvůj záměr, tak bude stačit opravdu nějakej slabej laser a ještě bych kolem (před) něj dal nějakou tenkou tmavou trubičku 10-15cm. Pak bude ten svítící bod viditelnej pouze z jednoho určitýho místa a ten paprsek to nijak neovlivní. Takže značně omezíš náhodnej pohled ptáka do zdroje laseru a jak nebude vidět ten zdroj z boku přes tu trubičku, tak si toho ten pták nejspíš ani nevšimne.

                              DeProfundis - Profil | Út 11.12.2018 7:52:10

                              Denny >> já to trochu studoval a nejsem si jistej, jestli bude tahle kategorie dostatečná. Já pokukoval spíš po modelech o litr dražších a to už je v korunkách fakt dost.

                                Denny - Profil | Po 10.12.2018 16:08:34

                                DeProfundis >> Co jsem si zatim precetl,tak I z beznymi lasery ,ktere se daji koupit ,clovek dokaze zapalit treba sirku.Nevim,jak je to u tech privesku na klice,ktere jsou spise na ozdobu nebo nejake posviceni na zamek.Hledam neco,co bych mohl zapnout jako baterku s minimalni intenzitou svetla,pouzival bych to vyhradne pres den,ale musi to byt neco,co v zadnem pripade nemuze ptactvu nebo zveri poskodit zrak, byt treba kratkodobe.Za to me zadna fotka nestoji.Potrebuju to k Miops trigger,takze urcite vis na co bych to chtel pouzivat.Urcite neuvazuju o foceni zarovek a podobnych kouscich,to jen v pripade,ze se budu chtit neco naucit,ale jde me o outdoors pouziti.

                                  Denny - Profil | Po 10.12.2018 15:59:50

                                  DeProfundis >> Ja to zatim nijak moc nestudoval,koukal jsem jen na tohle :
                                  https://www.flir.com/products/scout-tk/
                                  a na tohle :
                                  https://www.cabelas.com/product/Leupold-LTO-Quest-T​hermal-Viewer/2774528.uts?slotId=1
                                  Nocni videni mam,nebo spis mel jsem,docela hodne dobre 3. generaci jsem si uz davno poslal do Cech,tak doufam,ze tam je :-),ale tohle me zaujalo o dost vic.Jen ta cena neni zrovna moc nizka.Ale asi to jeste nebude moc rozsireni.

                                    DeProfundis - Profil | Po 10.12.2018 11:23:11

                                    Denny >> no o laserech toho zrovna moc nevím:-). Teda shodou okolností jsem před 14ti dny objednával v německu jedný známý laserovou trubici do gravírovacího laseru, kde vyšla přes ebay na polovic oproti českýmu prodejci. Tak to bylo takový moje první "seznámení" s laserem, protože jsem jí původně šel jen změřit zdroj po elektrický stránce, abych zjistil že ten je OK a tak jsem pátral dál, až jsem se s tím laserem seznámil víc, než jsem původně zamýšlel. Ale s tímhle by sis do oka fakt zamířit nechtěl, když to dokáže řezat překližku:-)
                                    Tak jsem něco gůglil a jeden z nejzajímavějších článků o třídě laseru jsem našel tenhle:
                                    http://www.lt.cz/e-learning/laser/bezpecnost-laseru​-tridy-1-az-4
                                    Jen s tím barevným spekterm to bude asi složitější. Jednoduše řečeno - člověk vidí světlo ve spektru 400-700nm (modrá až červená) a stačí mu na to 3 čípky (modrá, zelená a červená), kdežto třeba ptáci jsou navíc vybaveni čtvrtým čípkem a vidí cca 300-700nm (takže plus čípek na UV spektrum). Těžko teda pro ně budeš hledat "neviditelný" laser. U většiny ostatních savců jsou čípky jen dva. Je to větší adaptací na noční způsob života. Tím že mají jen dva typy čípků mají víc prostoru pro tyčinky, který v oku snímají intenzitu a tak mají nejspíš "kontrastnější" obraz za šera, ale zase jen dichromatickej díky pouze dvěma barvám. Člověku se to dost těžko představuje, protože to pořád bude posuzovat ze svýho pohledu na svět barev.
                                    Vrátím se k bezpečnosti laseru, kde asi není až tak podstatná barva, jako právě výkon. Těžko říct, jak by to zvířata a ptáci vnímali. Nepředpokládám, že by je to poplašilo, protože uvidí jen malinkou barevnou tečku. Pokud jim posvítíš přímo do oka, tak to pro ně už bude asi horší, ale pořád si nemyslím, že by je to poplašilo, vzhledem ke zkušenostem s bleskem. Otázka tak bude jen s tou bezpečností...

                                      DeProfundis - Profil | Po 10.12.2018 10:27:50

                                      Denny >> ahoj, jasně že to funguje i na ptáky:-) Sám o tom už pár let uvažuju, ale pořád to je za velkou raketu. Byl by to asi fajnovej pomocník se super výhodou oproti klasickýmu "nočnímu vidění". Ale rád bych si taky pořídil nějakej lepší objektiv a tak zatím nevím čemu přiřadit vyšší prioritu:-)

                                      https://www.youtube.com/watch?v=abXsvX-wblM

                                        Denny - Profil | Po 10.12.2018 5:41:14

                                        DeProfundis >> Romane,ty by jsi me mohl poradit.Existuje bezpecny laser?To znamena takovy,s kterym se da namirit I do oka? Cetl jsem neco o nejake "svitivosti" mozna neco pod 3vM,ale vubec se v tom nevyznam.O co jde.Jsou zamerovace na puskach a nevim,jak jsou nebo nejsou nebezpecne,kdyz bych s tim zamiril zveri nebo ptakovi do oka.Ty jsou velice lacine ,da se sehnat do 5 dolcu a pritom jsou vykone.No a aby toho nebylo malo,potreboval bych nejake barevne spektrum,ktere zver a ptactvo nevnima,proste bych potreboval bezpecnej a neviditelnej paprsek laseru. :-) Existuje neco takoveho,nebo vis o tom neco?

                                          Červené karty: Knapík, nhgjhgjhgjghj