Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

NVili z Role - Profil | Po 5.3.2012 18:19:41

Taky jsem si naložil. Proložil jsem ji mlékem a pivem, tak jsem sám zvědav co z toho vznikne. Mám to však na balkoně tak to bude trvat asi déle. Uvidíme. V.

    NAleš10 - Profil | Po 5.3.2012 18:05:41

    zaplosak >> mam nad ni +- 3cm vody

      Nzaplosak - Profil | Po 5.3.2012 18:02:42

      Aleš10 >> A měls nad kuku vodu nebo ne?m Musí být furt pod vodou...

        NMichal K. - Profil | Po 5.3.2012 17:51:48

        Aleš10 >> Já ji udržuji vždy v chladnu a vydrží dlouho

          NAleš10 - Profil | Po 5.3.2012 17:48:17

          chlapy co delate proto aby vam ta kuku nezacala plesnivet? mam ji mesic nalozenou a dneska jsem tam nasel 4 mala kolecka plisne sebral jsem je a uz tak nevoni po fermentaci je to moc zli?

            NObiš - Profil | Po 5.3.2012 9:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Jjapan >> Dík. Tohle se mi moc líbí. Jde i o to,že když půjdu na ryby tak se nemusím dopředu starat o to, jestli mám uvařenou kuku. Prostě ,,šáhnu" do bečky a jdu. To je super. Navíc když mě někdo někde uvidí krmit,a vecpe se mi na místo s obyč kuku,tak se může jít stejně klouzat. Fakt super!

              NJjapan - Profil | Po 5.3.2012 9:43:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Obiš >> Jiná semena nenakládám. Pouze kukuřici a pšenici a to každé zvlášť. Ale nevidím v tom problém dát to dohromady. Je to otázka místa.

              Řepku a lněné semínko nenakládám vůbec. Jednou jsem zkoušel řepku a nic moc. Ona řepka je hodně olejnatá a rychle žlukne, její chuť je pak nepřijemně hořká a nemá to ani pěknou vůni. Řepku pouze spařím vodou. Osvědčilo se mi to víc. Za prvé, pěkně pouští olej a ve vodě to dělá takovou pěknou mastnou stopu. A druhá věc je ta, že takhle připravená řepka ve vodě praská. Spař si ji trochu a poslouchej. Je to jako kdyby něco křupalo. A ryba je zvědavá potvůrka :-)))

                NObiš - Profil | Po 5.3.2012 9:10:51

                Jjapan >> Hele nakládáš s tou kuku i jiné semena? Třebe řepku,či lněné semínko... ????

                  NJjapan - Profil | Ne 4.3.2012 19:42:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Super recept. Taky jsem naložil dle návodu. Mám naložené 50kg kukuřice a 50kg pšenice :-))) to bude mazec. Ten kefír je fakt super nápad :-)))

                  Jen k tomu jak se diskutovalo o tom jestli vařit nebo nevařit. Pokud nespěchám tak určitě nevařit. Jde o to, že klasickým kvašením kukuřice se zaroveň uvolňují i enzymy, které jsou obsažené v kukuřičném klíčku=rozhodně to musí mít větší atraktivitu pro ryby. Uvařením všechny tyto látky zničíte.

                  A toho cukru bych tam taky nedával moc. Já dal na těch 50kg jen půl kila. Kvůli rozjezdu. Pak už se štěpí škrob v zrně na jednoduché cukry a fičí to pěkně samo. A melasu bych použil jen na nadipování dá to tomu takový pěkný povlak, který se pomalu ve vodě rozpouští.

                  Petrův zdar

                    Ndevastator.ccmore - Profil | So 3.3.2012 19:23:47

                    burt od labe2 >> cs burte ale zalita kukurice horkou vodou s nakladanou kuku to je uplně něco jineho ta nakladana pusti to mliko a chytne tu správnou vuni to je duvod proc se to naklada

                      Nburt od labe2 - Profil | So 3.3.2012 18:42:28

                      ja mam 20l varnici naplním kukuřicí zaleju vařicí vodou a přea noc je krasne měka.

                        Nsplavek - Profil | So 3.3.2012 18:36:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak jsem taky naložil kukuřici,nějak jsem v tom vědu nehledal,z palírny jsem dovezl čistý šveskový destilát a hned jsem do jedné bečky nasypal tak 20kg kukuřice,zalil vodou,zadekloval a dal do kotelny.Nic jsem do toho už nepřidával,když dělám kvas ,tak taky nic nedávám,podle hesla co pánbůh nadělil,to tam je a to vykvasí.Už to pěkně měkne a má to ten správný,,palírenský odér".Občas zkontroluji hladinu vody a kvalitu zrna.Myslím,že tak za tři neděle bude mít tu správnou konzistenci.Jinak u nás v podniku je kukuřice za 450kč metrák.

                          NKockopes - Profil | So 3.3.2012 18:33:00

                          Čík >> tak je jasné kám metoda kvašení se bude dále odvíjet :D

                            Nmannnik - Profil | So 3.3.2012 18:19:34

                            Tak jsem dnes namíchal, jsem na to zvědavej:)

                              Nskroby - Profil | So 3.3.2012 18:06:02

                              mates202 >> ok,díky moc za rady,určitě vyzkouším.hele a nevíš jestli na mělníku ještě funguje zzn?

                                Nmates202 - Profil | So 3.3.2012 17:20:41

                                skroby >>
                                Ahoj,
                                přesně tak a vodu s kefírem nebo mléko dolívám, jen když voda ubude a jak se ustálí, tak to zaliji tak 3-5 cm(můžeš i více) nad kuku a nechám to být = tu vykvašenou vodu pak přidávám do krmení = pro její mléčné aroma.

                                  Nskroby - Profil | So 3.3.2012 17:00:10

                                  mates202 >> ahoj,takže po dobu kvašení to máš zavřené víkem a občas na to mrkneš a po vykvašení to necháš nedovřené?a tu vodu s kefírem dolíváš dokud to nezděláš,aby to bylo po celou dobu potopené?díky

                                    Nmates202 - Profil | So 3.3.2012 12:38:25

                                    Macros >>
                                    Ahoj,
                                    jak jsem před chvilkou psal = vezmi si, že na chovných rybnících se jim od jak-živa sype nějak neupravená(nevařená) a jak jim chutná.
                                    Pokud si nejsi jist, tak si jí trochu povař = někdo vaří, někdo ne, já třeba ne a jak jim to šmakuje.
                                    Já si kuku vařím jen pokud jdu druhý den na ryby, ale jinak ji nevařím.

                                      NMacros - Profil | So 3.3.2012 12:35:31

                                      No zdá se mě málo ,že bude měká taky zkusím s tím kefírem dobrý nápad ale nevím nevím s tou měkostí

                                        Nmates202 - Profil | So 3.3.2012 12:35:04

                                        hantís >>
                                        Ahoj,
                                        píšeš = jak správně naložit a na jak dlouho dík moc = četl jsi vůbec ten samotný recept = je tam přeci vše potřebné a další viz. následná diskuse = stačí si to je přečíst.