Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

NVodní kurka - Profil | So 3.3.2012 12:32:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zdarec kukuřičáci.Taky jsem už naložil kuku.Jednu jsem zalil jen vodou,druhou várku asi dvě kila jsem zalil mlékem z automatu...to mám nejradši a třetí jsem zalil vodou a přidal jsem do ní kvasnice co se dávají do buchet plus vanilkový cukr.Gerují už všechny a nejvíce ta s tím mlékem..je to tak týden naložené.No a až to u nás roztaje tak tady písnu co a jak,ale věřím v kuku.Všem přeju ať vám pěkně berou...zdar.

    Nmates202 - Profil | So 3.3.2012 12:30:07

    JirkaV >>
    Ahoj,
    kuku není měkká jako lahůdková, ale je dostatečně změkne pro použití a vezmi si, že na chovných rybnících se jim od jak-živa sype nějak neupravená(nevařená) a jak jim chutná.
    Je to jen na tobě, někdo jí vaří, někdo ne.
    Já si kuku vařím jen pokud jdu druhý den na ryby, ale jinak ji nevařím.

      Nmates202 - Profil | So 3.3.2012 12:24:22

      JOIKA KAKE >>
      Ahoj,
      takto upravenou kuku používám od jara do podzimu, vnadím samotnou, ale většinou ji přidávám do krmení a samozřejmě ji používám hlavně jako nástrahu na vlas.

        Nmates202 - Profil | So 3.3.2012 12:21:14

        skroby >>
        Ahoj,
        já to většinou naložím do kbelíku, ten zavřu víkem a sem tam na to mrknu, pokud je potřeba víku pootevřu a zavřu a cca po týdnu ho nechám lezce nedovřené, aby to nebouchlo.

        A stou vodou, pokud je potřeba dolít, tak ji doliji, ale zase s Kefírem.

          Noskus - Profil | So 3.3.2012 11:22:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Nhantís - Profil | So 3.3.2012 11:21:38

            hodně jsem o kvašené kuku slyšel aale nikdy jsem na ni nechytal prej super na amury poradte prosím jak správně naložit a na jak dlouho dík moc

              NJirkaV - Profil | So 3.3.2012 10:38:05

              elka >> Ještě dnes naložím ať mám na duben.

                NPvl - Profil | So 3.3.2012 10:10:07

                elka >> Radši -jak se to vezme .. Určitě lépe a rychleji stráví uvařenou kuku.

                  Nelka - Profil | So 3.3.2012 10:07:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  JOIKA KAKE >> Funguje i ve studené vodě.Ale na brzké jaro já kukuřici uvařím,myslím si že rybi mají z jara kvašenou kukuřici radši měkou.Na 15kg kukuřice dávám 3 merunkové kefíry,1kg cukru,1l mléka 2 sklenice rozmiksovaných zavařených merunek a doleji vodou.V loni začátkem dubnna během týdne jsem chytl na takto upravenou kukuřici 7 amurú a několik kaprrú +2 amury jsem stratil u břehu.Dával jsem dvě zrnka+pěnu pod háček.

                    Nhunter18 - Profil | So 3.3.2012 9:35:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    ahooj babička když se hodně nudí tak mi kukuřici uvaří ve sladké vodě a pak normálně zavaří v zavařovačká jako třeba okurky... kukuřici mám eště z roku 2009 a když jí otevřu tak je vždy v pohodě ... chce to jen pořádně zavařit v horké vodě :)

                      NJirkaV - Profil | So 3.3.2012 9:05:21

                      Kukuřici mám naloženou od 25 ledna na skoušku v zavařovací sklenici už nekvasí nesmrdí je. cítit po kefíru ale zdá se mi dost tvrdá.Jestli by nebylo lepší ji předem povařit a pak naložit.

                        NJOIKA KAKE - Profil | Pá 2.3.2012 22:55:44

                        ..hmmm, hodně zajímavý a podle vašich doporučení velice účinný způsob zakrmování.letos jej chci určitě vyzkoušet.asi vyzkouším recept s kefírem a dám tam trochu cukru pro urychlení kvašení.jen jsem nikde nenašel zmínku o tom,zda takto upravená kukuřice funguje i ve studené jarní vodě a co k tomu rybám předkládáte./myslím na,či pod háček:)/.
                        díky za odpovědi

                          NKockopes - Profil | Pá 2.3.2012 22:28:31

                          mates202 >> vždit jsem psál, že kdybych to uzavřel pořádně na fest tak mi to za pár tejdnu ne-li dní srovná kulnu sezemí :D

                            Nskroby - Profil | Pá 2.3.2012 20:53:49

                            mates202 >> zdravim,tvůj recept mě zaujal tak určitě vyzkouším.jen mám ještě dotaz.píšeš že se nádoba uzavře igelitem a do něj se udělají díry a když je to vykvašené tak už to můžu zavřít víkem?a mam po vykvašení stále dolívat vodu,aby byla kuku potopená,nebo jen při procesu kvašení?díky moc

                              NMOBIDIK - Profil | Pá 2.3.2012 20:47:23

                              mates202 >> Ahoj a krmná dávka ....kolik k bojce

                                Nmates202 - Profil | Pá 2.3.2012 20:05:11

                                Kockopes >> nemusí to být hermeticky uzavřené............vlastně by ani nemělo být

                                  Nmates202 - Profil | Pá 2.3.2012 20:02:53

                                  zaplosak >> Já to dávám do kbelíků s víkem a to cca po 10 dnech malinko pootevře = nemusí to být hermeticky uzavřené............vlastně by ani nemělo být

                                    Ndevastator.ccmore - Profil | Pá 2.3.2012 19:14:03

                                    Čau hoši nalozena kukurice je TOP žádné uzavírání jen musí být porád pod vodou minimalně 14 dnu ale cim dyl tim lip nemusi se nic pridavat.Ale připravte se ze moc to vonět nebude ale pro ryby to je magnet zkuste uvidite:)

                                      NKockopes - Profil | Pá 2.3.2012 18:56:03

                                      Valdacz1 >> jo tak, já mam klasickej modrej plastovej sud na 200l a dovedu si představit kdybych to hermeticky uzavřel na fest jak by to dopadlo:D..srovnalo by mi to kulničku se zemí:D..

                                        Nzaplosak - Profil | Pá 2.3.2012 18:30:07

                                        mates202 >> tak jak - musí tam být po vykvašení šroubovací uzávěr co to utěsní úplně, nebo stačí nějaký dekl....?