Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

Nmates202 - Profil | Pá 2.3.2012 13:44:11

andes >>
Je to tak, jak píše Valdacz1, po vykvašení je kukuřice použitelná dokud jí nezpracuješ = už jsem to tu psal = právě tím, že to vykvasí je to hotové, jako když kvasíš třeba slivovici.
A to zavření po vykvašení je důležité, protože se tam udělá určití klima a aby tam tedy nešel vzduch a nekazilo se to.
A je pravda, čím déle je kuku naložená, tím je lepší.

    Nzaplosak - Profil | Pá 2.3.2012 12:51:49

    Valdacz1 >> Tím víkem to uzavřeš, ale asi tak aby to mohlo pracovat - předpokládám...?
    Já to dnes (10 kilo) dal velkéhp hrnce a navrch dal takovou tu stropní polystyrenovou desku - 50 x 50., to by mohlo být, nebo to pak bude ve sklepě moc smrdět..,.?

      NMaTTeSeK18 - Profil | Pá 2.3.2012 12:02:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Konečně zajímavá diskuse o něčem jiném než o boilí.Kvašená kukuřice je Top.:)a dozvědel jsem se tady zajímavé věci otom jak kdo kvasí kukuřici.Díky všem:)

        NValdacz1 - Profil | Pá 2.3.2012 12:00:06

        Kockopes >> jednak aby tam nepadal bordel(skladuju u domu ), ale především kvůli plísni.

          NKockopes - Profil | Pá 2.3.2012 11:56:18

          Valdacz1 >> proč je důležité důkladně uzavřít??

            NValdacz1 - Profil | Pá 2.3.2012 11:47:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            andes >> Ne ne žádná lednice nic takovýho. Nakládám 100l soudek a po vykvašení z něj podle potřeby odebírám, jen ho vždy důkladně uzavřu. Čím je tam kuku déle tím mě přijde že šlape líp:-)

              Nandes - Profil | Pá 2.3.2012 11:31:55

              Máte někdo zkušenost jak dlouho vydrží po vykvašení a jak ji skladovat? Vydrží v lednici nebo se zamražuje?

                Nmates202 - Profil | Pá 2.3.2012 11:16:39

                zaplosak >>
                Ahoj,
                také už mám naloženo, cukr ta dávám dle libosti, ten urychlí kvašení a kuku je sladší(já na 5 kg kuku 300-400 gr cukru)
                tady dává i 3 kila na 10kg kuku, ale to mi připadá až moc
                http://www.lkbaits.cz/casopis/testy-a-receptury/pri​prava-navnad-na-amura.html
                já bych na 10kg kuku dal tak 1 kg cukru

                  NValdacz1 - Profil | Pá 2.3.2012 11:13:58

                  zaplosak >> Kvasit to začne samo, ale když tam přidáš cukr tak to prokvasí kvalitněji a rychleji. Na to množství stačí kilo cukru, ale dvěma nic nezkazíš:-) ať to jezdí.

                    Nzaplosak - Profil | Pá 2.3.2012 10:31:53

                    mates202 - >> čau, právě jsem udělal svou první dávku, je tam 10.5 kg. kuku, 1.4 l. acidofilu, mám to ve sklepě - mám tam mrsknout i cukr, když jo kolik...? Jarda.

                      Nkaprikar164 - Profil | So 25.2.2012 20:31:32

                      Taky jsem ji zkoušel super návnada na kapry a amury,podařila se mi na ni chytit štika,kdyš došel záběr tak asi10 si s tím hrála,ale potom sem to sekl a mně málem vypadli oči z dúlků ode mně máš velkou jedničku :)

                        NAleš10 - Profil | So 25.2.2012 20:23:34

                        mates202 >> ano ale nekdo se tu ptal i na repku a pod :)

                          Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 19:47:25

                          Aleš10 >>
                          já tomu všemu rozumím, ale toto je recept na kvašenou = mléčnou kuku = jen kuku a ty do toho motáš partikel = několik zrn v jednom = vlastně dvě rozdílné věci.

                          A jak už jsem psal = postupů/variací je mnoho a tento recept je popsaný a vyzkoušený bez vaření kukuřice.

                            Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 19:41:46

                            Petan600 >> trn jsem zkoušel,(i předvařený) ale nějak to nebylo ono

                              NValdacz1 - Profil | Pá 24.2.2012 17:55:25

                              Kockopes >> Šlapeto na jedničku jen se nelekni výsledku, protože z ní při kvašení opadají slupky, ale to není rozhodně na škodu. A k Tvé druhé otázce ohledně vaření. Jde o to aby kuku byla při zkrmování měkká a to ze dvou důvodů, ten podle mě důležitější je,že tvrdá kuku je pro kapra těžko stravitelná(tráví ji až několik dní) a tím pádem je celá nutriční hodnota v tahu a tím i užitek pro kapra žádný. Naopak když je kuku měkká využije z ní maximum a stráví ji velmi rychle, což pro tebe znamená že ho snáž udržíš na krmným místě kam se pravidelně vrací doplnit zásoby:-)) Je jedno jestli ji necháš kvasit nebo ji jen uvaříš, jde o to aby byla měkká. Ať to jezdí.

                                NPetan600 - Profil | Pá 24.2.2012 17:28:59

                                Co třeba s hráškem,zkoušel někdo?

                                  Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 17:23:44

                                  Kockopes >> Víš, jde o to = kuku se vaří hlavně v případě, kdy jde hned k vodě, ale pokud je měsíc naložená, změkne jako při tom vaření......to je celý vtip.

                                    NAleš10 - Profil | Pá 24.2.2012 17:20:49

                                    Kockopes >> musis vyzkouset a pak uvidis ;)

                                      NKockopes - Profil | Pá 24.2.2012 17:17:13

                                      Aleš10 >> díky za postřeh, to mě taky napadlo, ale je to tím že nevím v jakým stádiu ta kuku je po kvašení