Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 17:13:23

Aleš10 >> postupů je několik = kuku je cca 3 i déle týdny naložená a dostatečně změkne = rybám to nějak neublíží

    mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 17:11:51

    Kockopes >> Někdo vaří, někdo nvaří =já nevařím = kuku je cca 3 i déle týdny naložená a dostatečně změkne = vaření je zbytečné = po kvašení je kuku akorát měkká na napíchnutí na háček.

      Aleš10 - Profil | Pá 24.2.2012 17:10:29

      Kockopes >> ja jsem ji varil podle me bude lip stravitelna

        mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 17:09:58

        Aleš10 >> Ano a v jiných pořadech

          Kockopes - Profil | Pá 24.2.2012 17:07:16

          ted zase otázka, vařit kuku před naložením nebo nevařit, podle příspěvků to je tak 50/50 zajímají mě vaše nározy, proč vaříte a naopak proč ne

            Aleš10 - Profil | Pá 24.2.2012 17:06:58

            mates202 >> a vodkoukal jsi to urcite od toho koloucha z FaH ze jo? :)

              mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 17:04:10

              Aleš10 >>
              Jj, já to znám, mám to pročtené = tady je Můj(tedy z TV okoukaný a mnou upravený a vyzkoušený) konkrétní recept na konkrétní kvašenou kuku a tak ho tu rozebíráme = tam se diskutuje o všem možném.

                mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 16:59:41

                cruel00 >> jj, to znám = také zajímavé, variací je mnoho a fantazii/improvizaci se meze nekladou, dík M.

                  Aleš10 - Profil | Pá 24.2.2012 16:59:12

                  mates202 >> tam jsou taky jen se musis podivat :)

                    mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 16:55:54

                    Aleš10 >>
                    Ahoj,
                    to je jasné, ale tady se bavíme o konkrétním receptu.

                      Kockopes - Profil | Pá 24.2.2012 16:54:50

                      mates202 >> jj díky, o řepce jsem přemýšlel jsem měl jsem strach je začně pouště olej a nebude to ono, a navíc že by to přebylo aromá kukuřice

                        Kockopes - Profil | Pá 24.2.2012 16:52:52

                        Valdacz1 >> i řepka??..a jak to šlapalo??

                          Petan600 - Profil | Pá 24.2.2012 16:52:25

                          mates202 >> no efekt by mněl stejný jako s cukrem a navíc s příchutí melasovou.

                            mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 16:52:17

                            stonfly >>
                            Ahoj,
                            určitě zajímavý recept, asi ho i vyzkouším, ale to vaření mi připadá zbytečné? = kuku při kvašení změkne dostatečně = natolik, že je akorát k použití na háček/krmení.

                              Aleš10 - Profil | Pá 24.2.2012 16:52:05

                              panove mrknete jeste sem http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=645139

                                mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 16:50:20

                                Petan600 >>
                                jo tak, tak to by určitě šlo = ten cukr se tam přidává pro lepší kvasný proces = tedy ten cukr kvasí = melasa je sladká = efekt by měl být stejný.............

                                  stonfly - Profil | Pá 24.2.2012 16:45:27

                                  Ahoj. Já uvařim 2kg normální kuku, 1kg řepky ,přenice,konopi a přidam 0,5 kg cukru.Pak to přeliju do plastového kbeliku a přidám ještě 1kg mražené kukuřice z Lidlu. Celý obsah musí být zality .Pak kbelík pořádně uzavřu a nechám ho v garáži. Nic víc už nepřidávám.Když to mám skvašené, tak si postupně odebírám a pomoci rakety to laduji rybam do kuchyně. Od doby kdy tak krmim si někdy myslím, že si tolik ryb ani nezasloužim.Chce tobýt vždý o krok před ostatními kolegy rybáří.Tak se mějte pohodově.

                                    Petan600 - Profil | Pá 24.2.2012 16:44:58

                                    mates202 >> Dát kuku s kefírem a vodou a místo cukru melasu.

                                      mates202 - Profil | Pá 24.2.2012 16:43:24

                                      Petan600 >> melasa? = upřesni(je to tu někde zmíněné?) ale jinak nezkoušel................