Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

NPetan600 - Profil | Pá 24.2.2012 16:40:39

mates202 >> a co ta melasa to jsi nezkoušel?

    Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 16:08:39

    Kockopes >>
    Ahoj,
    přesně jak píše - Valdacz1,
    stejným způsobem můžeš dát kvasit jakékoliv semeno a nebo jejich mix = já před létem dělám něco podobného jako Valdacz1, akorát dám od každého 2 kila a kilo konopí = 2 kila Kuku, 2 kila pšenice, 2 kila řepky a kilo konopí a postu přípravy je naprosto stejný, akorát přidám 2-3 lžíce cukru.


    Pokud kvaš. kuku nebo mix partiklu nespotřebuji = zamrazím to a na jaře je to po rozmrazení
    použitelné naprosto normálně.

      Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 15:59:01

      Valdacz1 >>
      Jj, druhou várku zkusím jak píšeš = první si udělám dle vyzkoušeného a pak to hned vyzkouším a místo cukru se tam dá dát také med, ale mě se nejvíce osvědčila ta mléčná.

        NValdacz1 - Profil | Pá 24.2.2012 15:51:29

        Kockopes >> Můžeš dát kvasit jakýkoli semeno. Můj poslední mix byl 50% kuku-30%pšenice-20%řepka. Fantazii se meze nekladou:-)))

          NValdacz1 - Profil | Pá 24.2.2012 15:47:06

          mates202 >> Já jsem koupil laktobacily za 200kč a v balení je 30cet tobolek a tím že je množím v cukrovým nálevu tak mě na 50kg kuku stačí tobolka jedna,tím pádem balení vyjde na několik let tak cenu neřeším. Já zas na oplátku vyzkouším Kefír protože si pohrávám s myšlenkou použít ho v nějaké příchuti .....člověk nikdy neví:-))))

            NPetan600 - Profil | Pá 24.2.2012 13:54:52

            tak jsem to vyzkoušel dal jsem kuku s kefírem a vodou a místo cukru pěkně hustou melasu tak uvidím co to udělá.Jinak myslím ,že pšenka by taky tak šla...:-)

              NAleš10 - Profil | Pá 24.2.2012 11:47:31

              Kockopes >> urcite to pujde

                NKockopes - Profil | Pá 24.2.2012 11:15:58

                když jsme u toho kvašenýho partiklu, nezkoušel někdo i stejným způsobem pšenici??..jesli je to vůbec možný jesli obsahuje látky které na podporu kvašení jako u kukuřice

                  NKockopes - Profil | Pá 24.2.2012 7:55:22

                  Valdacz1 >> dík za skvělý tip, až bude trochu teplej na zahradě hned udělám experimentální vzorek na 50 kg

                    Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 6:50:17

                    Šámik >>
                    Ahoj,
                    ta ten nakyslý mléčný smrádek prostě milují a Kapříci nejsou po zadu.

                      Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 6:48:59

                      elka >>
                      Ahoj,
                      jj, máš pravdu = funguje toto a experimentovat se dá opravdu se vším = kolega tam zase mixuje banán a voní to pak úžasně.

                        Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 6:46:17

                        Valdacz1 >>
                        Ahoj,
                        takto by to šlo také, ale krabička Laktobacilu stojí cca 200-300 Kč=lidi ho běžně doma nemají a v Kefíru za cca 10-15 Kč.mám jak kulturu, tak i ten cukr a max přidám jednu lžíci cukru.
                        nicméně, já doma Laktobacil mám, tak to možná i vyzkouším.

                          Nmates202 - Profil | Pá 24.2.2012 6:40:31

                          kolinkovýdědek >> pokud to nebude plesnivé, klidně bych to na jaře naházel do vody = nic by se nemělo stát.................

                            NŠámik - Profil | Čt 23.2.2012 22:29:39

                            mates202 >> maš recht,na amury se taky chystam.

                              Nelka - Profil | Čt 23.2.2012 22:19:55

                              mates202 - >> ta kvašená kukuřice tak jak ji děláš funguje i mě i když ja ji dělám tak že na 15 kg dávám 3 merunkové kefíry,rozmiksuji 2 sklnice zavařených meruněk,1l mléka a 1kg cukru.Vše promíchám s kukuřicí,doleji vodou.Do těch 3 týdnů by měla být nachystaná na vnadění nebo na chytání.A že by to smrdělo taky se mě nezdá,je cítit to nasládlé kvašení jak píšeš.A mě to taky spíš voní než smrdí. A investice? PAKATEL!

                                NValdacz1 - Profil | Čt 23.2.2012 21:12:07

                                Kuku takto upravuju už pár let tak se s Váma podělím o svoje zkušenosti: Kuku namočím na 2-3 dny až přestane nabírat vodu, mezi tím si v menší nádobě rozpustím cukr a dám do něj Laktobacily(stačí jedna tobolka), ty koupíte v lékárně a je to stejná kultura jako v kefíru.Zatím co kuku nabírá vodu tak bacily se se množí.Po té rozpustím v bečce s kuku cukr-1kg/10kg a přidám Laktobacily.Během týdne je vidět na povrchu bílý šum(je to produkt kvašení) a zhruba za 3týdny je hotovo, ale záleží to na teplotě optimálně 20stupňů. Pokud spěcháte můžete kuku předem uvařit a až pak kvasit, ale pozor na teplotu,vysoká bacily zabije. Vydrží celý rok a čím starší tím lepší:-)) Ať to jezdí.

                                  Nkolinkovýdědek - Profil | Čt 23.2.2012 20:37:44

                                  V loni než zamrzlo, jsem zapoměl na zahradě gbelík asi 20kg kukuřice,který tam byl 4 měsíce.Musel jsem ji dát na zahradu, nebo babka nadávala,že to v šopce smrdí.Teď je to zamrzlé.ale jak to roztaje, to bude puch.Mám ty hodit na hnůj, nebo použit na zakrmení?

                                    NAnýzový dědek - Profil | Čt 23.2.2012 20:35:12

                                    Okyš >> I tak se dá . Ještě to zkus posypat anýzem a trochou skořice a bude to šmakovat kapřům

                                      Nmates202 - Profil | Čt 23.2.2012 20:34:17

                                      donald5 >> není to zase tak hrozné =mě to docela voní a rybám také............

                                        Nmates202 - Profil | Čt 23.2.2012 20:33:15

                                        Okyš >> tak to jsem rád, je to naprosto super a hlavně to funguje, nechávám to kvasit i déle a teď už je nejvyšší čas to naložit na březen.............