Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

NOkyš - Profil | Čt 23.2.2012 20:32:07

Anýzový dědek - jj, to dělám, ale zase toho je až moc málo. Ty tři kila je tak akorát. Do kyblíku od primalexu a je to.

    NOkyš - Profil | Čt 23.2.2012 20:30:22

    mates202 - myslím to v dobrým, neboj :-)

      Ndonald5 - Profil | Čt 23.2.2012 15:10:06

      JirkaV >> vyzkoušíme, uvidíme :-D dík

        NJirkaV - Profil | Čt 23.2.2012 15:03:00

        donald5 >> Mám naloženou kukuřici v kefíru už měsíc na skoušku ve sklenici pod vičkem v pokojové teplotě nesmrdí je cítit po tom kefíru nakysle.

          NAnýzový dědek - Profil | Čt 23.2.2012 15:02:38

          donald5 >> no ono to smrdí jako každý kvasný proces..o))

            Ndonald5 - Profil | Čt 23.2.2012 14:59:48

            Anýzový dědek >> Takže ano,smrdí to. To radši vytočím sousedy, než tu pani se kterou bydlím:-))

              NAnýzový dědek - Profil | Čt 23.2.2012 14:54:27

              donald5 >> No ono to jde i v chladničce, ale je třeba to víčko otvírat tak dvakrát za týden a trvá to déle.

                Ndonald5 - Profil | Čt 23.2.2012 14:46:11

                tak smrdí to a nebo ne? Budou mě sousedi nenávidět za puch ze sklepa a nebo to zase není tak hrozné? :-O

                  NAnýzový dědek - Profil | Čt 23.2.2012 14:43:25

                  Okyš >> Do paneláku a v malém se to dá provést i s Bonduelkou ve sklenici

                    NRalf1997 - Profil | Čt 23.2.2012 14:41:37

                    no jednou mi taky začala kvasit a to jsem ji uvařil a pak jsem ji nechal 2 dny stát....Tuto kukuřici jsem zalil pak vodou a nechal asi na 8hodin odstát a výsledek byl bílý povrch navrchu...(zalil jsem to teplou vodou)

                      Nmates202 - Profil | Čt 23.2.2012 14:35:23

                      Okyš >>
                      Ahoj,
                      teď jsem z toho tak zmatený, že nevím jestli to myslíš v dobrém nebo ironicky?.

                        NOkyš - Profil | Čt 23.2.2012 14:04:24

                        mates202 - Super, přesně to jsem potřeboval. Lámal jsem si hlavu jak v paneláku něco podobnýho vykutím, a pak příjdeš Ty s tak triviálně geniálním recepisem. Díky woe! Když cosik lapnu, budu na Tebe myslet. :-)

                          Noskus - Profil | Čt 23.2.2012 13:29:21

                          zaplosak >> jo tak to já jsem nezkoušel ,to se musíš zeptat někoho jiného ,ale prý to vydrží i rok.Já jsem psal o namáčení před vařením.

                            Nmates202 - Profil | Čt 23.2.2012 11:16:26

                            Petr Havlíček >>
                            Pokud se tam dá dostatečné množství vody = já dávám od oka asi 3 - 5 cm nad kuku a můžeš i více = kukuřice vodu vsaje a tím změkne + to kvašení a = kukuřice je cca po třech týdnech akorát k napíchnutí na háček.
                            Občas se jdu na to podívat a pokud je voda pryč, doliji vodu s trochou kefíru zase 3-5 cm nad kuku= vždy si trochu kefíru nechám pro tito účely.

                              Nzaplosak - Profil | Čt 23.2.2012 11:10:21

                              oskus >> Ahoj, jak dlouho ti ta nakvašená kuku v tom sudu vydrží, je z toho cítit smrad - třeba ve sklepě, kde ji skladuješ..? Díky, Jarda...

                                NPetr Havlíček - Profil | Čt 23.2.2012 10:57:35

                                mates202 >> ahoj, já ji nechával taky fermentovat, ale vždycky až po uvaření. Překvapuje mě, že kukuřice změkne kvašením, ale nikdy jsem to nezkoušel.

                                  NPetan600 - Profil | Čt 23.2.2012 10:49:56

                                  To určitě vyzkouším,šlo by něco podobnýho třeba s pšenicí a pak jí přidávat do krmítkovky.

                                    Nmates202 - Profil | Čt 23.2.2012 10:42:22

                                    Petr Havlíček >>
                                    Ahoj,
                                    je to napsané v návodu = kukuřice se nevaří, změkne dostatečně při kvašení + Kvašení začne cca do týdne, celý proces trvá dva až tři týdny(do změknutí kukuřice)
                                    Tedy nevaří, změkne dostatečně při kvašení.

                                      NMiPo - Profil | Čt 23.2.2012 10:29:04

                                      Petr Havlíček >> změkne až rozsrač...vatí:-))))