Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Diskuse k nástraze/návnadě Kvašená kukuřice (jako nástra i návnada)

Autor diskuse: mates202 - Profil , 30.12.2011

Recept na tuto kvašenou kukuřici:

A) se mi líbí (vyzkouším ho)82%

B) nelíbí (nevyzkouším ho)4%

C) Kefírovou Kukuřici již znám a dělám12%

D) dělám jiný partikl2%

Od 12.3.2012 hlasovalo 260 čtenářů.

Nkukac - Profil | Ne 18.3.2012 18:48:50

Kvasenie je súbor následných biochemických reakcií. Prebieha pomocou kvasiniek, niektorých baktérií a plesní. Všetky druhy kvasenia prebiehajú rovnako až do vytvorenia kyseliny pyrohroznovej. Spôsobom rozkladu tejto kyseliny sa už jednotlivé druhy kvasenia líšia.

Alkoholové kvasenie - umožňujú ho vreckaté huby kvasinky napr. Saccharomyces, rozkladajú cukry a vzniká etanol a oxid uhličitý. Pri 10 % koncentrácii etanolu sa kvasenie zastavuje. Alkoholové kvasenie prebieha i pri kysnutí cesta. Uvoľnený CO2 vytvára v ceste póry a dutiny, etanol unikne pri pečení


Mliečne kvasenie - vzniká kyselina mliečna. Pri kysnutí mlieka sa uplatňujú baktérie Streptococus lactis, pri výrobe jogurtu Lactobacterium bulgaricum. Mliečne kvasenie sa využíva pri konzervovaní potravín (kysnutie kapusty, pri kvasení uhoriek). S mliečnym kvasením úzko súvisí kvasenie propiónové. Pri ňom anaeróbne baktérie skvasujú cukry na kyselinu propiónovú (pri zrení syrov).

Maslové kvasenie - umožňujú ho anaeróbne baktérie - Clostridium pasterianum. Vzniká pri ňom kyselina maslová. Maslové kvasenie sa podieľa na zrení syrov a tvarôžkov.

Octové kvasenie - patrí k aeróbnym kvaseniam. Substrátom je zriedený etanol, ktorý baktérie octového kvasenia (Acetobacter aceti) oxidujú cez acetaldehyd na kyselinu octovú.

    Nkukac - Profil | Ne 18.3.2012 18:25:22

    Zkvašení cukru a škrobu mikroorganismem Clostridium acetobutylicum za anaerobních podmínek při 37 °C na n-butanol, aceton a ethanol (v poměru 3:2:1) za vývoje vodíku a oxidu uhličitého.

    zdroj Google :)
    edit: anaerobných=bez pristupu vzduchu

      NZiltoid - Profil | Ne 18.3.2012 18:20:09

      Gotacek >> Jestli je cítit aceton, tak je to na vyhození.

        Nromario.lt - Profil | Ne 18.3.2012 17:52:32

        Vili z Role >> Důležitá je opravdu teplota. Těch 20 stupňů je optimální. Dáš-li to do sklepa, kde je např. 12 st., bude náběh a průběh kvašení velmi pomalý a nemusí proběhnout dokonale, kvasinky mohou pomřít dříve.
        Dej to na chodbu do tepla, bez výkyvů teploty. Uvidíš, že se ti to rozjede, jak má.

        Držím palce.

          Nmates202 - Profil | Ne 18.3.2012 15:59:59

          Vili z Role >>
          Ahoj,
          není to ani tak teplou vodou = nikdy vodu nevařím, jak je popsáno v návodu, ale je to spíš kombinací přísad a že to bylo v chladu = raději než pivo a smetanu dám ten kefír = protože obsahuje probiotickou kulturu a cukr = je to jednodušší, kvasí to do třetího dne samozřejmě hraje své hraje teplo, které by mělo být cca 20 stupňů +- a přidaný cukr.

          Dělám to několik let tak, jak je popsáno v návodu a nikdy jsem nenarazil na problém.

            Nkukac - Profil | Ne 18.3.2012 10:33:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            niekde na nete som čítal tieto procesy kvasenia a bolo uvedené to mliečne a alkoholové kvasenie a teploty pri kvasení tak sa tam písalo že by sa mala udržiavať konštantná teplota okolo 20, +- 2 stupne , inak buď kvasinky hynú alebo pri nízkej teplote sa zase nerozmnožujú.

              NVili z Role - Profil | Ne 18.3.2012 9:25:31

              Ahoj píšu proto abyste se vyvarovali stejných chyb jako jsem udělal já. Naložil jsem do studené vody, dal na balkon a zalil pivem a kysanou smetanou. Nic to nedělá, takže musím dnes scedit, zalít znova vařící vodou, zítra přidat kysanou smetanu a cukr, no a hurá s tím do tepla...

                NRybatorstr - Profil | Ne 18.3.2012 9:21:00

                neprduch >> SZ ať to tu neblokujem...

                  NRadek Š - Profil | Ne 18.3.2012 9:00:25

                  Naložil jsem v pátek 6 kg. Dal jsem vodu 4cm nad kukuřici a dnes jsem koukal, že by bylo pořeba dolít vodu. Dolíváte jí, nebo to necháte být? Díky

                    Nmimisek - Profil | So 17.3.2012 16:51:38

                    a ještě jedna cca 200kg

                      Nmimisek - Profil | So 17.3.2012 16:51:06

                      zdarec,zatim ještě nekvasi ,ale už se na tom pracuje

                        NPetan600 - Profil | So 17.3.2012 16:39:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Je neuvěřitelný jaký eseje lze udělat o obyč. kavašenej kuku....-)

                          Nvezírek - Profil | So 17.3.2012 10:15:29

                          Pokud máte doma kameninovou nádobu s kvasným poklopem na kysané zelí, tak ji můžete použít.

                            NPvl - Profil | So 17.3.2012 9:30:19

                            mates202 >> Nemysli si, že se stejné dotazy nebudou opakovat :o§)) Stačí občas nakouknout do poradny Kaprařina. Je jasně dáno na co se nedotazovat ... Myslím si, že je to ve všech poradnách stejné.....

                              Nmates202 - Profil | Pá 16.3.2012 22:36:56

                              Prosím všechny,

                              debaty kde kupujete kukuřici, kolik kde stojí = kde jí mají lepší, kde levnější, odkazy na obchody a podobné si prosím řešte přes soukromé zprávy = zbytečně se tím zaplňuje samotná diskuse k receptu.

                              Už tak je diskuse nepřehledná = trochu jsem to tu promazal = ať se pořád neopakují stejné dotazy – na tu samou věc.

                              Myslím si, že vše potřebné je popsané v návodu k receptu a není proto nutné zaplňovat zbytečnými debatami = jak se říká mimo mísu.

                              Děkuji za pochopení a spolupráci.

                                NRybatorstr - Profil | Pá 16.3.2012 18:25:43

                                Hermis_s >> OK nechávám :-)))

                                  NHermis_s - Profil | Pá 16.3.2012 18:24:28

                                  Rybatorstr >> tohle mi obcas udela na tygrakach,pohoda...nech to pracovat dal.

                                    Nmates202 - Profil | Pá 16.3.2012 18:22:20

                                    Moravadream >>
                                    Je jiné, když se kvasí ovoce a jiné je to u tohoto = já to promíchám, dokud to nezačne pořádně kvasit a je to v pohodě

                                      NMoravadream - Profil | Pá 16.3.2012 18:19:00

                                      mates202 >> Kvas se nikdy nemíchá:), pak je i z dobrýho kvasu samohonka:), na základě tvé diskuze taky vyzkouším, jak se oteplý. Můj kamarád dáva do kukuřičnyho šrotu den před chytáním syrovy vajíčka aby to dorána zkyslo, že mu to pak líp funguje, tak taky možná cesta kvašení..